Viba i lax

Moderatori/ce:emin,zlaja,angler

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Viba i lax

Post Postao/la soha » 26 kol 2011, 19:17

Viba prijatelju, siguran sam da kolega tare nije nista lose mislio, cak naprotiv, kada se zna kako ga je tesko uloviti, to sam potvrdjuje velicinu tvojih poduhvata, i molio bih te da nastavis da nas iznenadjujes sa fotografijama i video uradcima tvojih putesestvija, da bar pored monitora uspijemo sebi docarati o kakvim avanurama se radi. Bistro vazda bilo.


Avatar
VIBA
Štela
Postovi:88
Pridružen/a:12 stu 2007, 13:54
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Viba i lax

Post Postao/la VIBA » 26 kol 2011, 19:41

Ma tesko se ja mogu naljuti i razocarati .... <flag>

Tare , ja ne sumnjam da si bio dobronamjeran i bez zlih namjera. Problem je sto ja poslije toga moram objasnjavati da velika vecina onih koji love salmona, love ga na sportski nacin, zato sto ima onih koji su sumnjicavi da salmon uzme iako ne jede, pa moze ispasti da milioni ribara idu da ga kace za ledja ili kako vec.
Kodeks ponasanja ribolovaca je na vrhu i kamo srece da su svi kao oni koji love salmona. Salmon je status u ribolovnom svijetu . Veci dio ribara laxove vraca nazad upraznjavajuci C&R zbog spoznaje da je vrsta u nekim rijekam ugrozena. Od 11 komada koje sam ulovio 9 je vraceno i na to sam ponosan.

I opet kazem, nisam ljut . Sve je OK ! ... :7564:
VIBA-macak u cizmama

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Viba i lax

Post Postao/la soha » 26 kol 2011, 19:45

Evo da ti kazem da sam i ja ponosan na tebe, i da nas je bog da vise takvih.
I obraduj nas jos kojim video uradkom da malo parimo oci na tim prelijepim prirodnim divljim pejsazima.
Bistro.

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Viba i lax

Post Postao/la tare » 26 kol 2011, 20:34

Ok druze... :wink:
I kao sto Soha rece,samo ti nama nastavi postavljati svoje avanature,jer super su...

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Viba i lax

Post Postao/la angler » 26 kol 2011, 20:48

Ima Viba toga tonu sa svojih putesestvija.
Covjek radi ono sto nas 99% samo sanja.
Jedno je sto mozda nemamo uslova i mogucnosti da se otisnemo u slicna bespuca, a ima dosta i do nase lijenosti.

Znaci li to da lososa u tim migracijama mozemo eventualno uhvatiti samo strimerom, dok brani teritoriju, i koliko su u svemu tome efikasniji tzv tradicionalni strimeri kao ovaj?

slika


Avatar
VIBA
Štela
Postovi:88
Pridružen/a:12 stu 2007, 13:54
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Viba i lax

Post Postao/la VIBA » 27 kol 2011, 12:45

Ribariti po Skandinaviji i nije tako skupo . Sve skupa je u cjeni nekog luksuznijeg boravka na Jadranu. Ono sto neko potrosi na rostiljanje na jadranskom suncu ja potrosim u aktivnom putovanju i ribarenju. Putujem sam i zato su troskovi za unekoliko visi. Ranije, prije 15-tak godina sam iznajmljivao smjestaj a on je skup. Kasnije sam putovao i spavao pod satorom. Nepraktican i zamarajuci. Kasnije sam nekih 5-6 g. putovao u auto-kamperu. Luksuz , ali sam bio ogranicen zbog glomaznosti auta i nisu mi bila dostupna mjesta koja sam zelio posjetiti. Zadnjih 6-7 god. putujem u Toyotinom malom poluterenskom autu RAV-4 u kojem imam ugradjen luksuzan krevet , prirucnu kuhinju, i sve ostalo sto mi je potrebno. Za mene ovaj nacin je idealan. Mogu doseci vrlo lako do mjesta gdje pocinju traktorski putevi . Spavam gdje se zateknem. Najveci neprijatelj mi je kisa i vjetar ali i za to sam nasao rjesenje u vidu jedne vrlo jednostavne konstrukcije satora ili bolje reci velikog satorskog krila koje je fiksirano na samom krovu auta i za tili cas sam pod zastitom od nevremena. Sklapa se za 5 min i vec sam u pokretu. Vise ribara je vidjelo tu moju konstrukciju i bili su iznenadjeni ...wow.......genijalno !
Gdje cu putovati i gdje cu loviti zavisi od trenutne inspiracije i okolnosti. Provjerim na net-u vremensku prognozu, vodostaj, eventualno uslove ribolova i zapucam na destinaciju. Vrlo jednostavno.
VIBA-macak u cizmama

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Viba i lax

Post Postao/la soha » 27 kol 2011, 13:02

Kad ovako citam tvoje postove, namece se sam jedna misao, a to je da ti zavidim, i vjerujem da vecina ribara koji imaju imalo avanturistickog duha osjecaju to isto. Ti zivis ono o cemu vecina nas sanja, a to je po meni najvaznije.

Avatar
VIBA
Štela
Postovi:88
Pridružen/a:12 stu 2007, 13:54
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Viba i lax

Post Postao/la VIBA » 28 kol 2011, 12:21

Na mom FB profilu sam objavio jedan kraci clanak vezan za ovogodisnje putovanje, pa koga interesuje moze ga procitati na ovom linku ; http://www.facebook.com/profile.php?id= ... 1048703065
VIBA-macak u cizmama

Avatar
VIBA
Štela
Postovi:88
Pridružen/a:12 stu 2007, 13:54
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Viba i lax

Post Postao/la VIBA » 28 kol 2011, 12:57

Na ovoj fotografiji je ulovljen susret mog Tora sa jednim jelenom. Vracali smo se sa jednodnevne ture u unutrasnjost i kad smo bili blizu auta u podnozju brda ugledamo jelena koji je lezerno pasao travu. Toru nije trebalo namignuti da pocne da ga goni ...Medjutim on niti je lovacki pas niti je iskusan u lovu . Od svega sto je dobio je kupanje u hladnoj rijeci .... <valjanjeodsmijeha>

slika
VIBA-macak u cizmama

Avatar
VIBA
Štela
Postovi:88
Pridružen/a:12 stu 2007, 13:54
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Viba i lax

Post Postao/la VIBA » 28 kol 2011, 13:08

Prilikom voznje preko jednog ne toliko visokog planinskog masiva uronimo u maglu . Posto smo na visini snjeznih ostataka zanimljiv mi je bio ovaj mali potok koji je put nasao probijajuci se kroz snjeznu naslagu koja mu je zatvorila tok.

slika
VIBA-macak u cizmama

Avatar
VIBA
Štela
Postovi:88
Pridružen/a:12 stu 2007, 13:54
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Viba i lax

Post Postao/la VIBA » 28 kol 2011, 13:22

Putujemo prema zadnjem naselju koje je nekih 150 km udaljeno od glavnog puta. Citava dionica uz obalu poluostrva od tih 150 km je ustvari slijepi put . Tu u tom naselju se nalazi jedna rijeka na kojoj sam lovio 4/5 dana. Put su probili njemci u vrijeme 2.SR i sirok je tek toliko da se mogu mimoici jedan automobil i mozda biciklista. Ova dionica je posebna zbog terena kroz koji prolazi, desetinu km. kroz ostro stjenje. U podnozju je more ili dubok i dugacak zaliv koji djeli Norvesku i Rusiju. Za lijepa i suncana dana mogu se vidjeti jata ptica koja se ljuljaju na visokom valovima . Imao sam i par susreta sa orlovima ribarimma , ali ih je gotovo nemoguce fotografisati jer su vrlo oprezni .

slika
VIBA-macak u cizmama

Avatar
VIBA
Štela
Postovi:88
Pridružen/a:12 stu 2007, 13:54
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Viba i lax

Post Postao/la VIBA » 28 kol 2011, 13:29

Orao ribar u magli. Fotografija je nejasna zbog daljine sa koje sam fotografisao a i zbog same kamere koja nema velike mogucnosti, ali je autenticna .

slika
VIBA-macak u cizmama

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Viba i lax

Post Postao/la soha » 28 kol 2011, 14:04

Nemam sta drugo reci osim prelijepo <championvanja> .
Nego ta slika na tvom avataru, to je cini mi se Darko Rundek ?

Avatar
VIBA
Štela
Postovi:88
Pridružen/a:12 stu 2007, 13:54
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Viba i lax

Post Postao/la VIBA » 28 kol 2011, 14:46

soha je napisao/la:Nemam sta drugo reci osim prelijepo <championvanja> .
Nego ta slika na tvom avataru, to je cini mi se Darko Rundek ?
Ja ! Glavom i bradom ..... <djed> ... <flag>
VIBA-macak u cizmama

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Viba i lax

Post Postao/la angler » 28 kol 2011, 16:23

Viba, imas toliko iskustva u ribolovu, prosao toliko toga. Da li si razmisljao da sve ove putopisne reportaze pracene ribolovom, zapazanja, iskustva, sugestije itd pretocis u jednu knjigu? Elektronski mediji su ok ali knjiga je knjiga.

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Vaši video klipovi”