Rijeka Usora

Moderator/ica:emin

Avatar
vedran
Štela
Postovi:71
Pridružen/a:28 sij 2011, 11:24
Lokacija:Teslić
Kontakt:
Re: Rijeka Usora

Post Postao/la vedran » 06 svi 2011, 15:34

Mašemo itekako lijepim curama kada prolaze pored vode :grin: Šalu na stranu imamo samo jednog mušičara u udruženju,a ako te interesuje dolazak javi se na pp i sve izdogovaramo.pozz


Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Usora

Post Postao/la AlaS » 18 svi 2013, 22:02

slika

Sjedio sam danas pored svoje rijeke i u jednom momentu su mi i suze krenule ko" malom dijetu kad neko igracku otme iz ruke ,usora je imala boju preradjenog ulja a jutros u pola 7 prelazim most i gledam je kako je bistra ,bila je poput Une ili Sane.U 10 sati prije podne je pocela mijenjati boju ,i tako sjedimo na obali svi sute niko nema rijeci za ovakav bezobrazluk MAJKU IM ,kompletan riblji fond je unisten od velikih riba sve vrste do onih sto su se tek izmrijestili u gornjem toku su i zabe pokrepale ...Najgore mi je bilo kad je riba pocela iskakati na obalu od nekog zora Bucovi od 2-4 kg jednostavno iskacu na obalu polumrtvi ,tad sam ustao i otisao kuci u ocima se suze nisu mogle zadrzati ,jednostavno nemam ni sada rijeci osim da psujem kao kocijas

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Jutros je na području Kaloševića u općini Tešanj nepoznata hemikalija napravila je ekološku katastrofu na rijeci Usori.

"Voda je potpuno crna i prepuna pjene od neke hemikalije. Kompletan riblji fond u ovom dijelu je uništen, a velike količine ribe plove niz rijeku Usoru", izjavio je sekretar Udruženja sportskih ribolovaca "Blinker" iz Kaloševića Besim Sejdić, navodeći da je ovo do sada najveća ekološka katastrofa na rijeci Usori.

Radnici JKP "Rad" Tešanj uzimaju uzorke vode kako bi provjerili o kojoj je hemikaliji radi i da li ugrožava izvorišta općinskog vodosistema.

Hemikalije su u rijeku Usoru ispuštene na području opštine Teslić, a iz "Blinkera" smatraju da se to desilo u industrijskom dijelu u kojem se nalazi veliki broj preduzeća.

"Do sada je bilo nekoliko ovakvih sličnih ekoloških incidenata, među kojim zadnji prošle jeseni, ali do sada je ovaj najveći" istakao je Sejdić te navodi da su u "Blinkeru" očajni jer nemaju nikakve informacije o sankcionisanju krivaca za ovakve slučajeve.

Uputili su apel građanima da ni u kom slučaju ne sakupljaju i koriste otrovanu ribu te da budu oprezni pri korištenju vode, javio je radio Antena Jelah.
izvor radio sarajevo.ba
slika
Bistro

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Usora

Post Postao/la Clavis » 18 svi 2013, 22:56

alas druže pao si mi na pamet čim sam vido vijest na klix-u, ne znam šta bi ti rekao...posvjedočiti takvoj torturi životinja.... ogadi se život i ljudi i ništa trezveno ne prolazi glavom... pronalazak krivca neće pomoć tim bucovima ni milijarde odštete da isplate, jednostavno ponor. Nadam se da ćete smoći snage i načina da na bilo koji način ozdravite Usoru...

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Usora

Post Postao/la Seha » 18 svi 2013, 22:58

Kako smo mi primitivan i jadan narod svi komplet. Ni voda koja zivot znaci nam nije sveta..
Bolje da prekinem ovdje jer cu poceti da serem, pa da razmazujem. :pravo_ljut:
slika

Avatar
ruba
Nobelovac
Postovi:1156
Pridružen/a:20 sij 2010, 21:21
Lokacija:TESLIC EVROPA I STO JE MOGUCE PRIJE NAZAD
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Usora

Post Postao/la ruba » 19 svi 2013, 01:19

preko vikenda sam dosao na odmor i sa svojim Rijadom izadjem malo na usoru i zapazim ovo
slika
slika
slika
zalost.
sad kazu istraga je u toku neznaju dali je BORIJA ILI DESTILACIJA PUSTILA KISELINE.
ima jos fotki ali mislim da su ove dovoljne dabistar mozak razumije
Ruba Vobleri


Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Usora

Post Postao/la montana » 19 svi 2013, 07:33

Zalosno... nadam se da ce se naci krivac i kazniti. Ovo je tragicno...
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Usora

Post Postao/la zlaja » 19 svi 2013, 07:46

Neće Monty, nadležna inspekcija sa nadležnim službama je oboljela stoka sitnog zuba ...

Avatar
rades7
Književnik
Postovi:667
Pridružen/a:20 ruj 2011, 13:47
Lokacija:Doboj
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Usora

Post Postao/la rades7 » 19 svi 2013, 09:27

Jučer uživao od 6 do 11 sati ujutro na Usori, takva ljepota se teško nalazi i još teže opisuje. Povadio par konzervi piva iz rijeke da mi ne bodu oči dok pecam, rijeka zelena, bistra...jutros odem i zateknem neku nezdravu crvenu boju vode, pjena po površini, smrdi na pepeo...prođe poneka mrtva riba. Kakva sramota i kakvi su to ljudi. Evo čujem da je i voda za piće ugrožena. Nemam riječi da opišem gađenje prema našem mentalitetu i strah od onoga što ostavljamo svojoj djeci.

Avatar
spiner
Prava Štela
Postovi:125
Pridružen/a:04 svi 2009, 19:30
Lokacija:Kakanj
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Usora

Post Postao/la spiner » 19 svi 2013, 10:27

Procitao jucer vijest na netu i odmah sam pomislio na Vas koji lovite na Usori i mogu samo reci : jad, tuga, cemer !!!

:pravo_ljut: :pravo_ljut: :pravo_ljut: :pravo_ljut: :pravo_ljut:
Samo ribolov

Avatar
emin
Književnik
Postovi:820
Pridružen/a:21 ožu 2011, 10:03
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Usora

Post Postao/la emin » 19 svi 2013, 10:39

žalost.. :( :( :(
..be yourself no matter what they say..

enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Usora

Post Postao/la enko » 20 svi 2013, 15:15

Jebem ti ovu drzavu bolje da nas nema

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Rijeka Usora

Post Postao/la angler » 20 svi 2013, 20:15

Koliko "ih" sve to interesuje pokazatelj su sredstva informisanja. :875695:
Avaz napisao citave 4 recenice...komentar ni jedan. Kad kakav guzonja prne o tome pisu danima i puni su komentara.
Jedino Slobodna Bosna od danas i Nezavisne Novine prvog dana su napisali nesto vise.

Pisi propalo...idemo dalje.

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Usora

Post Postao/la Kovach » 20 svi 2013, 20:25

Ponovo se dokazuje primitivizam danasnjeg drustva. Primitivci na vlasti, njihovi prijatelji, braca i rodjaci direktori, a sinovi i kceri inspektori. Vrana vrani oci ne vadi. Ovo je zalosno, meni suze podjose gledajuci slike, a mogu misliti kako je raji oko Usore.

Avatar
bakee
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:23 kol 2010, 15:08
Lokacija:sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Usora

Post Postao/la bakee » 20 svi 2013, 21:02

Koja smo mi stoka, ja nikako da shvatim u kakvoj mi zemlji zivimo. Gledam neki dan senad i adi pisu o onom kretenu sto baca zivotinjski otpad na staraci, sad gledam ovo sta se desava na usori. Zao mi je ljudi koji su svoje ulove i dane provodili na usori. Dokad cemo ovo trpiti ja stvarno ne znam ali pocinjem sumnjati koji su to razlozi pa ostajem u ovakvoj drzavi.

Avatar
mladicakraljica
Piskaralo
Postovi:204
Pridružen/a:18 lip 2012, 17:20
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Usora

Post Postao/la mladicakraljica » 20 svi 2013, 21:17

Najgore je sto su ovakve stvari postale normalne i prihvatljive ,Usora ce se brzo oporaviti jer ima jaku populaciju bijele ribe,znamo koliko je Bosna puta ovako trovana.Znam slucaj da je na Miljacki prije 7-8 g kada su radili bazeni na Benbasi dogovarali se "Ribari" kada ce da bude ispustanje bazene da se pofata i ono malo pastrmke .Znate sta se desi kada se ispusti bazen hlorisane vode u Miljacku u Avgustu kada se moze preskociti ,pa sve sto pliva u vodi okrene se na leđa za 5 min.
A najgore sto su građani to sa simpatijama gledali koo eee vidi ima ribe u Miljaackoj <jelmekotrazio> <jelmekotrazio>

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Rijeke”