Lijepi plavi Dunav

Moderator/ica:emin

deda
Početnik
Postovi:27
Pridružen/a:27 vel 2011, 22:35
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Lijepi plavi Dunav

Post Postao/la deda » 08 ožu 2011, 12:03

Nije bas sve divno i bajno!
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Lijepi plavi Dunav

Post Postao/la angler » 08 ožu 2011, 12:28

Ma sve je to bajno cim je prirodno! Zna malo probadati u ledja kad su promjene ali poslije je ljepota :grin:

deda
Početnik
Postovi:27
Pridružen/a:27 vel 2011, 22:35
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lijepi plavi Dunav

Post Postao/la deda » 09 ožu 2011, 13:09

Sedim sinoc sa drugarom I gledam utakmici a usput ,o cemu drugom , razgovaramo o pecanju.Kako je bilo onomad, laze Zika da mu je saran imao 7 kila I tako redom.U razgovoru dotaknemo se coveka koji je svima nama usetao u pecaroske zivote a onda nestao iz njih.

Prica pocinje pre desetak godina na Dunavu , na “mom”mestu gde nas stalnih ima desetak!Jednog junskog jutra pojavi se ribarski camac u losem stanju , sa sklepanom tendom I Tomos cetvorkom verovatno iz prve serije!Uljudno nam pozeli dobar dan uz reci :”Izvinite jel bih ja smetao ako ovde pecam?” I pokaza na granu koja viri iz vode na nekih 30 m. od obale.Moj drugar Kale , baksuz jos od pelena , ga uputi na drugo mesto , malo uzvodno , toboze mu smeta mu a tu granu nema sanse da dohvati.Cikica koga su godine iskrivila a svaka ostavila bar po deset brazdi se zahvali I pomeri se gde ga je Kale uputio.To je bila najduza prica koju smo od cice culi ikada!Namesti se cica , sedi I gleda u vodu nekih sat vremena uz poneku cigaru.Kada je resio da zabaci , izvadi stari bambusov stap bez masinice ,namontirana plasticna namotaljka je sve od opreme!Zabaci on a baksuz Kale komentase kako ce cica da pokida tri olova I da ce otici zbog troska!Nakon pola sata cica izvadi sistem kao da peca u bazenu I zabaci na drugo mesto.Nakon tri sata I , ociglednog , ispitivanja terena cica se spakova I ode uz kratko mahanje.Vec tada se dalo naslutiti da je na delu vidjen pecaros koji se retko srece!Sutradan u isto vreme stize cica I nastavi sa ritualom ispitivanja mesta tim jednim stapom!Cetri dana je to trajalo da bi petog najzad izvadio jos dva istovetna bambusa I ocigledno krenuo da peca.Prvi ulov je imao nakon osam dana odkako se pojavio I to sarance od 5 kilograma.Nedugo zatim dobio je jos jednog!Trebalo nas je snimiti sa zabezeknutim izrazima lica dok smo gledali kao cica vadi petokilasa bez masinice , lagano , smireno I pre svega sigurno!Sve to je radio sedeci u stolicici !Kada je spakovao drugu ribu povadi stapove ,spremi se I ode!Ritual se ponavljao svakog drugog dana , dodje zabaci , upeca dve ribe I ode!Pokusavali smo da se zblizimo sa njim , zvali ga na kafu , pasulj , corbu ali bezuspesno.Baksuz Kale je nekoliko puta pristajao uz njegov camac pokusavajuci da udje u pricu ali je cica bio neumoljiv!Jednom prilikom je cak uspeo da ukrade par cicinih zrna kukuruza nebili smo utvrdili carobnu formula , ali jedino smo utvrdili da je to obican secerac napola skuvan bez ikakvih dodataka!Kada dodju oni dani da gospodin saran nece da se bavi nasim mamcima kod cice je radio I uvek se zaustavljao na dva komada!Tako stize I jesen a mi smo se potajno nadali da ce bar magla spreciti cicu da dolazi , medjutim I dalje se on drzao svoje satnice!Samo izroni iz magle , veze se za svoju granu , upeca svoja dva komada , mahne I ode!Trajalo je to tri sezone a nasa fasciniranost I postovanje prema cici je raslo iz dana u dan!Poce cetvrta sezona od njegovog dolaska ali nema cice.Bilo je neverovatna zabrinutost svih nas sta se desilo sa njim.Uvece , uz vatru nekako je razgovor uvek skretao ka njemu. Posle izvesnog vremena , nas drugar sav srecan javlja telefonom da je cica ziv!!Tokom zime se razboleo I nesme na vodu ali ga sin svaki dan dovozi na jedan slep u kafanicu gde cica odsedi par sati!Sledece godine , pocetkom septembra izroni poznata siklja iz blage magle I trazi svoju granu koju je Dunav odneo.Iako je Kale baksuz , rece cici da se veze za granu u blizini njegovog camca.Ponovio se ritual sa dva izvadjena sarana I pakovanjem.Dok je reka lagano nosila camac cica progovori:”Dovidjenja momci!Necemo se vise vidjati I hvala vam!” mahnu I ode.Cicu sam video prosle godine u kolicima na slepu I nisam izdrzao a da mu ne pridjem I uz pitanje :”Kako ste”I pozdrav upitam zasto nam se zahvalio.Odgovorio je drhtavim glasom: “Zato sto ste me pustili da na miru pecam I niste me ometali!”
Mislim da cu se cice secati dok sam ziv !
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Lijepi plavi Dunav

Post Postao/la angler » 09 ožu 2011, 16:47

Uvjek su me fascinirale ovakve price i slicni ribari.
Svaka cast deda...osvjezio si mi dan. Prelijepa prica <championvanja>
Jos da sam je slusao negdje na camcu blizu tog mjesta...ihhh

scorp
Prava Štela
Postovi:128
Pridružen/a:23 ožu 2010, 12:32
Lokacija:Breza
Kontakt:

Re: Lijepi plavi Dunav

Post Postao/la scorp » 11 ožu 2011, 09:38

Bas kako kolega rece prica koja mi je osvjezila dan, ali bi bila jos zanimljivija da je saslusana uz zabacene stapove blizu tog mjesta.
Prica iz koje se mogu izvuci mnoge pouke.
Hvala sto si ovo podijelio s nama.


Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lijepi plavi Dunav

Post Postao/la soha » 11 ožu 2011, 14:13

Deda, moje duboko poštovanje...Nekako postanem elegičan svaki puta kada slušam ovakve priče...O ovakvim stvarima je pisao i Hemigvej, o odnosu čovjeka naspram priride i ljudi koji ga okružuju. Prelijepa priča u svakom slučaju....

ana
Početnik
Postovi:12
Pridružen/a:12 sij 2010, 09:52
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lijepi plavi Dunav

Post Postao/la ana » 14 ožu 2011, 10:24

Dunav je lijep i moćan onako širok. U Batini imate Zeleni otok, vikendaško naselje, sve je blizu. Ukoliko želite pecati sa vojvođanske strane samo trebate prijeći preko mosta. Ukoliko Vas zanima lako možete pronaći kontakt osobe u dobro organiziranim baranjskim društvima. Što se tiče ribolova, samo možete zamisliti... Puno sreće i bistro.

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lijepi plavi Dunav

Post Postao/la soha » 14 ožu 2011, 12:45

Ana, dobro došla na forum, hvala na informacijama, i svakako da cemo se obratiti za pomoc :)

ana
Početnik
Postovi:12
Pridružen/a:12 sij 2010, 09:52
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lijepi plavi Dunav

Post Postao/la ana » 14 ožu 2011, 12:52

Hvala, često dolazim na ovaj forum. Zanimljivo je, osim toga zajednička je tema. Obožavam ribolov. Baranja je bogata vodama za ribolov, ... Dunav, Drava, brojni kanali, Kopački rit, lijepo za odmorit od svakodnevne užurbanosti. Pozdrav.

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lijepi plavi Dunav

Post Postao/la @ldin » 14 ožu 2011, 14:49

Deda ja se najezio od ove priče ...svaka čast
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

deda
Početnik
Postovi:27
Pridružen/a:27 vel 2011, 22:35
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lijepi plavi Dunav

Post Postao/la deda » 14 ožu 2011, 19:58

Da ne otvaram novu temu bez potrebe juce se plovilo citav dan!Temperatura vode raste lagano i sada se krece izmedju 5 i 6 stepeni!Ponegde je pocela da radi bela riba a na mestu zvanom Tikvara bela je izvrsila "kolektivno samoubistvo" , bukvalno svaki zabacaj je davao ribu!!Evo i par slika od juce!
DSC08800.JPG
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lijepi plavi Dunav

Post Postao/la Seha » 14 ožu 2011, 21:28

Deda hvala sto si sa nama podijelio ovu pricu.
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Rijeke”