Jezero "Kop" Sicki Brod

Moderator/ica:emin

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Jezero "Kop" Sicki Brod

Post Postao/la montana » 11 svi 2010, 14:18

<adipiva> <adipiva> Mora da je cep odigrao glavnu ulogu <adipiva> <adipiva> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha>

Cestitke i svak cast na ulovu
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."


roko
Prava Štela
Postovi:197
Pridružen/a:07 srp 2008, 14:15
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero "Kop" Sicki Brod

Post Postao/la roko » 12 svi 2010, 23:47


Avatar
ado
Šampion proljetne "Smolućijade 2010"
Postovi:105
Pridružen/a:28 lis 2009, 20:19
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero "Kop" Sicki Brod

Post Postao/la ado » 13 svi 2010, 08:28

Žalosno

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero "Kop" Sicki Brod

Post Postao/la rusko » 13 svi 2010, 09:00

Strava ziva... najgore sto im je "rjesenje" navodnjavanje, koje mozda i bolje da ne rade jer voda "nadje svoj put" i sljaka bi tako zavrsila u svim podzemnim vodama, sto znaci daleko sire nego ako je vjetar raznosi (sto je opet nedopustivo)...

Onaj komentar o koristenju sljake u gradjevini bi mogao imati smisao ako se koristi u proizvodnji betona... takav pokusaj je uradjen u Banjaluckom Incelu davnih 70-tih kada je kompletna ploca za prilaz odjelu Poliester uradjena od betona u kojeg se umijesala sljaka. Rezultat je pracen sve do prije rata i nije bilo primjecenih oslobadjanja sljake u prirodu, a zahvaljujuci odredjenoj mjesavini kreca izvjesne opasne tvari su neutralisane... ta ploca vjerovatno postoji jos uvijek i mogao bi se uzeti uzorak i ispitati da li je sljaka izasla dalje ili ne... inace je taj beton zahvaljujuci sljaci imao visoku kvalitetu.

Roko, sta mislis da se ovaj video proba prosijediti nekoj medijskoj masini... 60 minuta npr?
slika slika

Avatar
feeder
Đinđi-rinđi
Postovi:135
Pridružen/a:04 stu 2009, 09:37
Lokacija:Tuzla
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero "Kop" Sicki Brod

Post Postao/la feeder » 13 svi 2010, 11:31

Tuga i žalost.... :x


Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero "Kop" Sicki Brod

Post Postao/la senad » 13 svi 2010, 11:50

Nemam riječi, bruka.
Postavio sam na početnu
http://www.bistrobih.ba/nova/?p=16841
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero "Kop" Sicki Brod

Post Postao/la Seha » 13 svi 2010, 13:45

Nevjerovatno koliko daleko ide ljudska glupost vodjena slijepom pohlepom..
slika

roko
Prava Štela
Postovi:197
Pridružen/a:07 srp 2008, 14:15
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero "Kop" Sicki Brod

Post Postao/la roko » 13 svi 2010, 23:31

poslato duški i bakiru i batku i lot organizacijama ,,, i jedino sto mogu rec da sam isao slikao novu deponiju koju uzurbano zavrsavaju tako da ocekuju da im ovo nece proc tako lako ,,za određen period su se osigurali al ovo je strategija za malo kasnije ,,i pipanje pulsa koliko smo spremni zapet .ono sto me izbezumilo je da ljudi na odlagalistu sljake koja je prekrivena zamljom 30cm siju djetelinu i žito ,,to je van svake pameti i ta hrana se prodaje po pijacama i ljudima koji uzgjaju stoku a ti je ljudi ne koriste za sebe svjesno truju druge ,,,,,koji veze nemaju odakle kupuju sjena i zito i jos koju biljnu vrstu uzgojenu na šljakištu.....
na sljakistu Divkovici I. Međutim, koncentracija B u divljim biljkama bila je zapanjujuca. Bijela vrba i Salix caprea akumulirale su prosjecnu koncentraciju B od 830mg/kg u svoje listove (maksimum 1122mg/kg) odnosno 450mg/kg. Listovi su pokazali tipicne simptome trovanja B kao sto su hloridne opekline i odumrli dijelovi na rubovima i vrhovima listova (Bergmann, 1993).
Koncentracija B u biljkama koje spadaju u vrstu Populus bila je manja dostizuci prosjecnu koncentraciju od 260mg/kg u Populus nigra. Slicne koncentracije biljezimo i u listovima Populus albe (180mg/kg) koja raste na vlaznom sljakistu u Srbiji (Pavlovic, 2004). Biljke koje sadrze koncentraciju B vecu od 800mg/kg smatraju se otrovnim za stoku (Underwood i Suttle, 1999).
OVAJ TEKST SAM IZVADIO IZ ANALIZE KOJA JE OBJAVLJIVNA NA BISTRO BIH ..I TO JE POKAZATELJ DA SE GODINMA STANOVNICI UBIJAJU SA PREDUMIŠLJAJEM LEGALNO ....BILJKE PREKO 800 mg/kg
su otrovne a ove nanašem šljakištu imaju 830mg/kg

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero "Kop" Sicki Brod

Post Postao/la rusko » 14 svi 2010, 08:46

Roko, pogledaj sta sam proguglao:

http://www.voda.ba/doc/va/RjesenjePVS_TE_Tuzla.pdf

Ovo je iz novembra 2008-e i mozda vazi za neke druge projekte TE, ali govori dosta o otpadnim vodama i sljakistima koji se kako ja vidim iz ovog povrsnog "rjesenja" gadno pustaju u vodene slivove, narocito u rijeku Jalu (citat):
Šljaka i pepeo od kotla odnosno elektrofiltra se transportuju
do bazena gdje se mješaju sa vodom u projektovanom odnosu 1:7 do 1:15, a zatim se ta
mješavina bager pumpama transportuje na deponiju. Ocjedena voda koja ima veoma visik pH,
povecan sadržaj suspendovanih materija i ulja i masti, sa deponije šljake i pepela ispušta se
direktno u rijeku Jalu.
Obzirom da su postojece deponije zapunjene , osim Divkovica koja je
djelimicno zapunjena do projektovane kote, prišlo se izgradnji deponije Jezero II.
Pretpostavljam da si malo bolje upucen u znacenja nekih lokalnih naziva, pa pregledaj... vidi o cemu se radi, sadasnjem ili ranijem projektu...

Kontam da uspostavimo direktan kontakt sa ovom agencijom i inzinjerom koji je radio rjesenje, pa da se raspitamo sta je planirano, gdje, kako i vidimo ima li mogucnosti da se nesto uradi preko njih, jer koliko sam protumacio rjesenje u njemu se navode zahtjevi sta se mora uraditi da bi se napravio projekat TE... u najmanju ruku pomoglo bi da ta agencija zna da ima oci uperene u sebe...
slika slika

Avatar
ado
Šampion proljetne "Smolućijade 2010"
Postovi:105
Pridružen/a:28 lis 2009, 20:19
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero "Kop" Sicki Brod

Post Postao/la ado » 14 svi 2010, 10:00

Roko jarane tebi svaka cast na ovakvom zalaganju za prirodu, ja bi puko ko saraf davno RESPECT, bio sam neki dan na kopu malo razgledam pa cu uskoro i na pecanje, jezero je ekstra.Bistro pa se vidimo

roko
Prava Štela
Postovi:197
Pridružen/a:07 srp 2008, 14:15
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero "Kop" Sicki Brod

Post Postao/la roko » 14 svi 2010, 11:54

ado kad stignes ,dođi nadam se da ce ti se svidjeti,,,A rusko hakeru daj molimte ovo skini pa mi na e-mail posalji meni godina treba da prebacim sa stranice il sa linka onako cu samo skinuti sa e-maila
i kopirat da mogu na ove adrese poslat snimak i izvjestaj njihove inspekcije ...
slika
slika
njihova je i inspekcija ,mafija ima drzavu,,,

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero "Kop" Sicki Brod

Post Postao/la montana » 14 svi 2010, 12:59

Ovo je otprilike ono o cemu smo pricali kod hidroelektrana, a to je da je ekonomski razvoj BiH ocito u bastama neduznih mjestana na lokaciji koju lopovi i pljackasi drustvene imovine zamisle, ali nikako u njihovim bastama. Ako mi nadjete kamion na ljeto kad dodjem, ja cu im iskipati po jednu turu te sljake u baste, pa da zajedno radio-aktivisemo.

Drugovi smrt fasizmu! Sloboda narodu!
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
Mujacic Mirza
Piskaralo
Postovi:246
Pridružen/a:24 lip 2006, 18:05
Lokacija:-Tuzla -
Kontakt:

Re: Jezero "Kop" Sicki Brod

Post Postao/la Mujacic Mirza » 14 svi 2010, 13:57

Bistro Dok.
Pozdrav Roko kako je.
Samo uhvati internet na momenat pa reko da se javim.
Dok svaka cat ljepa riba nema sta.
Samo na toj poziciji u ovo doba godine trebao si bolje da prodzes,jedino ako voda ove godine hladnija.
Pozdrav i nek je bistro

roko
Prava Štela
Postovi:197
Pridružen/a:07 srp 2008, 14:15
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero "Kop" Sicki Brod

Post Postao/la roko » 15 svi 2010, 00:19

ma izaso covjek na par sati i dvije ribe ,nikakve specijalne pripreme cisto odmor a sto se tice kako je pa i nije nesto bas sjajno budala sve vise pametnih sve manje a vrjednih nema nikako ,pa ti vidi kako je ,,,,

roko
Prava Štela
Postovi:197
Pridružen/a:07 srp 2008, 14:15
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero "Kop" Sicki Brod

Post Postao/la roko » 09 lip 2010, 09:21

slika
evo jedan som ,od 7,5kg ,,i uhvacen je na koricu i na najlon 0,25 zalutao ...a da bude stvar još cudnija čaplja naš ribar je dan prije ovog ulova donio sa Save soma od 1kg i pustio u jezero da bi sutradan uhvatio ovoga ,ovdasnji ribari vise na jezeru i nista samo kukaju al ko zna zna ,,ma da se i mi po nekad upitamo koliko smo riba ubacili u jezero slabo nam se javljaju izuzev šarana koji su tu redovni ,,,haman kako stare sve su pametnije ,,,,bistro

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Jezera”