jezero snijeznica

Moderator/ica:emin

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: jezero snijeznica

Post Postao/la Seha » 23 svi 2009, 13:57

Evo i tih slika sa druge teme. Uzivajte ........... Hvala Yugi bistro.

Sa ovog mjesta "sve počinje" kada je Snježnica u pitanju.Rijeka,hmm ili bolje reći rječica Rastošnica je glavni izvor napajanja jezera.Pored Rastošnice ima još nekoliko lokalnih potoka koji se slivaju u jezero.Na žalost u posljednjih nekoliko godina pokazalo se da sve te pritoke nisu dovoljne da održe koliko toliko stabilan nivo vode u jezeru.Problem vodostaja posebno je postao izražen u posljednjih nekoliko godina kada je izgrađena i jedna mini hidro-centrala u podnožju brane.Voda iz ove akumulacije inače se koristi kao tehnička voda za TE Ugljevik ali prije izgradnje pomenute hidrocentrale problem vodostaja i nije bio izražen u tolikoj mjeri.Ukoliko uzmemo i faktor suša u posljednjih nekoliko godina problem vodostaja biva još izraženiji.Često se znalo dešavati da uslijed naglog opadanja vodostaja ikra ostane na suhom što je u mnogome devastiralo riblji fond ove prelijepe vode.

slika

Jedna od specifičnosti ovog jezera je i ova pravoslavna crkva koja je za vrijeme visokog vodostaja do pola u vodi.
Inače je ovo jedan od najboljih lokaliteta za lov u proljeće ali obzirom da je omogućen prilaz autom do samog jezera počesto vlada gužva .
Jedno od obilježja ovog dijela jezera je i to da ima poprilično dosta granja ali prednost je što je isto vidljivo bez obzira na vodostaj.Za vrijeme mrijesta šarana na ovom lokalitetu važi totalna zabrana ribolova.Ovaj teren poznat je i po ulovu škobalja, koga inače ima poprilično u ovom jezeru ali primjerci su uglavnom težine između 200-500 grama.


slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

Dakle, ovo je još jedan od potoka koji napajaju jezero Snježnica.Inače je ovo moje omiljeno mjesto za lov klijena, koga uzgred na jezeru ima poprilično dosta.Pored klijena ovdje sam znao uloviti i lijepe primjerke škobalja a ponekad su znali naletjeti i prelijepi primjerci koštre Na ušću potoka nalazi se jedan od najljepših zaliva na jezeru tzv "Fadilov zaliv" (ime dobio po tome što je do unazad dvije godine Fadil Banjanović-Bracika imao jednu skromnu vikendicu na tom lokalitetu).Bracika je inače strastveni ribolovac i često sam bio svjedokom njegovih mnogobrojnih ulova šarana.

slika

slika

slika

slika

slika

Uhhhhhhh Malo me zamoria ovaj eksperiment ! Pozdrav od Sehe
slika


yugi
Štela
Postovi:70
Pridružen/a:13 ožu 2009, 23:21
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: jezero snijeznica

Post Postao/la yugi » 23 svi 2009, 14:13

Zahvaljujem Seha.

yugi
Štela
Postovi:70
Pridružen/a:13 ožu 2009, 23:21
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: jezero snijeznica

Post Postao/la yugi » 16 srp 2009, 16:58

slika

Avatar
adem93
Piskaralo
Postovi:294
Pridružen/a:05 srp 2009, 13:13
Lokacija:Srebrenik|Spionica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: jezero snijeznica

Post Postao/la adem93 » 07 kol 2009, 12:46

Evo bas sad gledajuci ove prekrasne slike odlucio sam posjetiti Snijeznicu stvarno je prekrasno jezero.Samo da pitam citao sam negdje nesto o Snijeznicu pise dnevna karta je 10 km zabranjen lov od 21-05 h zabranjeno ovo zabranjeno ono ???

Avatar
adem93
Piskaralo
Postovi:294
Pridružen/a:05 srp 2009, 13:13
Lokacija:Srebrenik|Spionica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: jezero snijeznica

Post Postao/la adem93 » 10 kol 2009, 10:12

B i s t r o !
Evo upravo sam stigao sa jezera Snijeznica jest da mi je prvi obilazak bio ovog jezera ali prvi dojam mi je bitan!
Jezero je prekrasno cisto , ljudi su gostoljubljivi (lik nam je dao vikendicu slobodno),ribocuvari su ljubazni dodju vide naplate kazu koju pametnu ovo ono i tako sve u svemu sto je bitno jes to da smo proveli 18 sati na jezeru nismo uhvatili ma ni bjelice ....Predmrak smo nakrmili stapovi zabaceni ovo ono zvona na njima citavu noc nista u jutro sam pregledao stapove mamci su citavi??????????Staje ovo
Bili su tu u lokalni ribari i kazu nama riba na ovom jezeru radi jednom mjesecno i to treba pogoditi mjesec u kojem radi hihihihhihi...STVARNO NEMOGUCE...
Mamci:Glista,Crvici,Hljeb,Zito za sarana,
Krma:2 Vrece starog hljeba i 2 pakla primame za sarana i mrenu

Mozda i nije sve tako crno kako ja mislim ali kazem necu vise odoci osim na kupanje ....pozdrav i


B I S T R O !


yugi
Štela
Postovi:70
Pridružen/a:13 ožu 2009, 23:21
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: jezero snijeznica

Post Postao/la yugi » 30 kol 2009, 17:19

slika

yugi
Štela
Postovi:70
Pridružen/a:13 ožu 2009, 23:21
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: jezero snijeznica

Post Postao/la yugi » 30 kol 2009, 17:22

slika

yugi
Štela
Postovi:70
Pridružen/a:13 ožu 2009, 23:21
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: jezero snijeznica

Post Postao/la yugi » 03 ruj 2009, 22:41

slika

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: jezero snijeznica

Post Postao/la soha » 23 lis 2009, 23:25

evo da i ja kazem koju o ovom prelijepom biseru na području tuzlanskog kantona....cest sam gost na samom jezeru i stekao sam dojam da je "teško" za ribarenje...zato me ne cudi da kolega nije nista uhvatio...u zadnje vrijeme je velik i pritisak na samom jezeru (ako je lijepo vrijeme vikendom i po 100 ribiča, puta tri ili više štapova pa računajte), i kada se uzme u obzir da samo pojedinci od tih ribiča vraćaju ribu onda se dobije strahovita cifra, jer neka svaki uhvati po 3 kile ribe puta 100 ribića i tako stalno.... ribe ima ali treba znati mjesta i vrijeme u kojem hvatas.... ima velikih primjeraka soma, štuke, skobalja, linjaka, klijena, i dakako šarana....(doduše moj najveći primjerak šarana na ovom jezeru je bio nesto iznad 5 kila), ali to ne treba da razočara nikoga jer je samo jezero prelijepo i kristalno čisto...nema industrije i otpadnih voda i jezero je raj za oči i dušu...svima onima koji osim ribarenja vole i uzivati u prirodi ovo jezero je prvoklasna destinacija pogotovo početkom ljeta kada se okolne šume zazelene i vegetacija bude u punom jeku... eto toliko od mene...nadam se da je pomoglo nekom od potencijalnih posjetilaca...bistro...

stefan češka
Prava Štela
Postovi:100
Pridružen/a:22 kol 2009, 09:17
Lokacija:Czech Republic
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: jezero snijeznica

Post Postao/la stefan češka » 06 vel 2010, 22:47

Kolko ma rekord ovo jezero Šarana ? Hvala

zajko
Piskaralo
Postovi:274
Pridružen/a:11 kol 2008, 18:26
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: jezero snijeznica

Post Postao/la zajko » 07 vel 2010, 16:18

stefane u jezeru snijeznica ima krupne ribe neznam tacno koji je rekord ali je izuzetno teska i zahtjevna voda jer se radi o velikim dubinama jezera

Avatar
austrijanac
Prava Štela
Postovi:159
Pridružen/a:01 lip 2009, 15:28
Lokacija:Lukavac
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: jezero snijeznica

Post Postao/la austrijanac » 07 vel 2010, 17:15

Prekrasno jezero, samo steta da se ne moze nocu pecati! Cijene su veoma privlacne i veliki izazov za mene jer je veoma duboko i vjerovatno cestu promjenu vodostaja. Moram ga u proljece obici i bolje razgledati. Ja sam clan sportsko ribolovne zajednice "Modrac" i interesuje me kako se moze postati clan SRD"SARAN" iz Teocaka?
slika BISTRO AUSTRIJANAC

stefan češka
Prava Štela
Postovi:100
Pridružen/a:22 kol 2009, 09:17
Lokacija:Czech Republic
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: jezero snijeznica

Post Postao/la stefan češka » 07 vel 2010, 22:24

Zdravo Zajko ! Puno hvala ! Zlaja mi pričal kad opet dolazím mogu pecat na snijeznici .Ja neznam ovo jezero .Prošli dan som gladal foto super jezero .Na kolko štápa mogu ovde pecat ?Još mogu ovde upotrebiti čamac ? Dolazil zatebe emil ? Puno pozdrava za tebe i tvoji drugari Stefan

zajko
Piskaralo
Postovi:274
Pridružen/a:11 kol 2008, 18:26
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: jezero snijeznica

Post Postao/la zajko » 08 vel 2010, 19:10

stefane sto se tice kolicine stapova mislim da su standardna pravila vazeca camac se moze koristiti dobio sam tvoj email ,kad dodjes kuci iz njemacke obavezno se javi trebo bi neke informacije u vezi mick baits boila ,peleta i hemije .bistro

stefan češka
Prava Štela
Postovi:100
Pridružen/a:22 kol 2009, 09:17
Lokacija:Czech Republic
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: jezero snijeznica

Post Postao/la stefan češka » 08 vel 2010, 20:50

Zdravo Zajko ! Hvala .Ja još ovde budu rátit 1mesac. Napisaj poruku kad v čěsku bude ova firma něma problema kupit ( sistem za šarana .boila .....) Ja za 10dana budu opet volat Zlajovi i za jedno poričame što bude treba za něgo kupit . A tebe napišem poruku na mobil . Bistro !

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Jezera”