Jezero Smoluća

Moderator/ica:emin

Avatar
adi
Predsjednik U.G. "Bistro!"
Postovi:1228
Pridružen/a:18 vel 2007, 10:50
Lokacija:sarajevo
Kontakt:
Re: Jezero Smoluća

Post Postao/la adi » 18 svi 2009, 08:03

E ovo ti je Boga mi Zaimov recept, ja sam samo statirao u kukuruzu.
slika
ja sam inace po riboispovjesti sarandzija


Avatar
ZANDER
Pravo piskaralo
Postovi:400
Pridružen/a:20 lip 2006, 00:30
Lokacija:Graz-Austrija/Bos.Krupa BiH
Kontakt:

Re: Jezero Smoluća

Post Postao/la ZANDER » 18 svi 2009, 09:30

Ovo je ludnica hahhaha,sta ce biti na Bileckom mogu misliti :D :D :D


Bistro svima,a posebno sarandzijama od Zande! :wink:
______________________________________________________________________________

RIBAR SA UNE!

www.retols.org

______________________________________________________________________________

zajko
Piskaralo
Postovi:274
Pridružen/a:11 kol 2008, 18:26
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Smoluća

Post Postao/la zajko » 18 svi 2009, 20:52

adi je napisao/la:E ovo ti je Boga mi Zaimov recept, ja sam samo statirao u kukuruzu.
ne odaju se tek tako kulinarski podvizi da bi covjek dobro kuho mora dosta pive popit jer tad navali inspiracija zajebes sve omjere i na kraju bude stvarno dobro hahahahaha

Avatar
ČupoCarp
Prava Štela
Postovi:183
Pridružen/a:17 tra 2009, 13:23
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Smoluća

Post Postao/la ČupoCarp » 18 svi 2009, 21:15

Evo od mene koja sa Smoluće friška. Prije par dana sam otišao na kratki izlazak na Smoluću,breza na kojoj inače lovim bila je zauzeta te sam imao u izboru mjesto zvano Jasike koje je zbog podvodnog granja i panjeva poprilično komplikovano.Prije mog izlazka na jezeru se loše lovilo što zbog lošeg vremena,što zbog mrijesta.Ipak sam imao ulova, uzimale su manje ribe ali sve u svemu jedan dobar, lijep i pomalo težak ribolov.
klijen (Custom).jpg
Edini je na boilu došao dobro poznati provokator klijen,a bilo je i jedno šaranče.Vrijeme nas je dobro poslužilo a prirodni ambijent je bio extremno dobar.
d (Custom).jpg
d.k. (Custom).jpg
Sve šarane sam dobio na boile koje sam smućkao dan prije ribolova,okus karamela.Svako dva sata otprilike bilo je uzimanje.
Odmah nakon oglašavanja signalizatora ribe bi završile duboko u granju,ali strpljenjem i brzinom sve su neoštećene išle van. :wink:
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
slika

100% CARPING

Avatar
adi
Predsjednik U.G. "Bistro!"
Postovi:1228
Pridružen/a:18 vel 2007, 10:50
Lokacija:sarajevo
Kontakt:

Re: Jezero Smoluća

Post Postao/la adi » 18 svi 2009, 21:27

Bistro Cupo, ne moze gore a da ne bude dobar ribolov. U onakvoj prirodi i tisini i bez i jednog javljanja osjecas se dobro i napunis baterije. Eto sad se i izmrjestio pa cemo uskoro zajedno zabacivati i naravno malo ciganluka. Bisto tebi i Edini i vidimo se uskoro.

PS pogledaj PP
slika
ja sam inace po riboispovjesti sarandzija


Avatar
ČupoCarp
Prava Štela
Postovi:183
Pridružen/a:17 tra 2009, 13:23
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Smoluća

Post Postao/la ČupoCarp » 18 svi 2009, 21:33

o (Custom).jpg
š (Custom).jpg
U toku dana nas je obradovao svojim dolaskom i ladnim pivama tetak Zajko.U međuvremenu smo imali priredbu ogromnog šarana kojeg smo kao kokoš hranili iz ruke na pola metra od obale,navjerovatan prizor.Pokušali smo ga uhvatiti ali nam nije išlo za rukom, ignorirao je sve osim bačene hrane.Takođe ga nismo uspjeli ni fotografisati.
noć (Custom).jpg
Toliko nam je bilo dobro da nismo primjetili koliko smo zagazili u noć,te smo se spakovali i kuća.
Dan dva poslije nas Zaim je sa Zlajom,Kerom i Casperom lovio pod Brezom i imali su dosta velikih riba.Do narednog javljanja


BISTRO!!!
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
slika

100% CARPING

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Smoluća

Post Postao/la Seha » 18 svi 2009, 21:37

Bistro Cupo pozdravi ekipu........... A da je lijepo lijepo je :wink:
slika

Avatar
adi
Predsjednik U.G. "Bistro!"
Postovi:1228
Pridružen/a:18 vel 2007, 10:50
Lokacija:sarajevo
Kontakt:

Re: Jezero Smoluća

Post Postao/la adi » 18 svi 2009, 21:38

E jedan je TETAK
slika
ja sam inace po riboispovjesti sarandzija

zajko
Piskaralo
Postovi:274
Pridružen/a:11 kol 2008, 18:26
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Smoluća

Post Postao/la zajko » 18 svi 2009, 21:45

adi je napisao/la:E jedan je TETAK
jarane trenutno nemam nikakav program za obradu fotografija nemogu nikako da ih smanjim tako da nemogu postaviti slike kad rijesim taj problem ubacit cu koju.

Avatar
ČupoCarp
Prava Štela
Postovi:183
Pridružen/a:17 tra 2009, 13:23
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Smoluća

Post Postao/la ČupoCarp » 18 svi 2009, 21:51

BISTRO ljudi!Nadam se da ćemo ove sezone uspjeti da se skupimo opet svi đuture pa da oteferičimo na našem zlatnom rudniku Smolućoj.Turit ćemo kotlić sa grah i jedno vagon pive pa kud pulko da puklo (nadam se da će puć u hali) :mrgreen:
ŠEHA I ADI BISTRO!
slika

100% CARPING

Avatar
adi
Predsjednik U.G. "Bistro!"
Postovi:1228
Pridružen/a:18 vel 2007, 10:50
Lokacija:sarajevo
Kontakt:

Re: Jezero Smoluća

Post Postao/la adi » 18 svi 2009, 21:57

Zaime pretpostavljam da imas office, a u paketu imas microsoft office picture manager pa u njemu mozes smanjiti slike.
slika
ja sam inace po riboispovjesti sarandzija

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Smoluća

Post Postao/la Seha » 18 svi 2009, 22:03

Znaci taj veliki sto kupi slobodne mamce je fakultetski obrazovan.. Jel to neka od poznatih riba ili wild wild west?

Pozdrav Zaja daj neku sliku (il bar recepturu) sta si se stisno ko 5 u pola s" lukom :mrgreen:
slika

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Smoluća

Post Postao/la senad » 18 svi 2009, 22:04

adi je napisao/la:Zaime pretpostavljam da imas office, a u paketu imas microsoft office picture manager pa u njemu mozes smanjiti slike.
Na ovo adijevo - kad otvoris picture menager, imas gore opciju gdje pise "picture" a u tome imas opciju "resize".Kad kliknes na to otvorice ti se na desnoj strani gdje imas opciju da u procentima smanjis sliku.Ukucaj procenat odokativno (recimo, kada ti je slika otvorena, gore ti prikaze u kojem je procentu prikazana u prozoru menagera.Na osnovu toga mozes skontati u kojem procentu da je smanjis.Npr - gore ti pise da je prikazana kao 33% originalne slike, a i ta je za foruma prevelika.Ukucas da je samanji na 25%).
I onda kliknes na OK.
Jednostavno, zar ne? :mrgreen:
A ako nemas menager, moras imati photo paint, a na ovom linku imas uputstvo kako se sa njim smanjuje slika.
http://bistrobih.ba/noviforum/viewtopic.php?f=1&t=1469
Ovde ti je objasnjeno i sa slikama, te je ovo stvarno jednostavno.
Bistro Edini, Mirzi, Mirzi Dr., Zajki, Edi, dedi Smaji, Zlaji, Keri, i svima na Smolući! :wink:
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
ČupoCarp
Prava Štela
Postovi:183
Pridružen/a:17 tra 2009, 13:23
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Smoluća

Post Postao/la ČupoCarp » 18 svi 2009, 22:22

Seha je napisao/la:Znaci taj veliki sto kupi slobodne mamce je fakultetski obrazovan.. Jel to neka od poznatih riba ili wild wild west?

Pozdrav Zaja daj neku sliku (il bar recepturu) sta si se stisno ko 5 u pola s" lukom :mrgreen:


Stari je to lisac,ne mogu tačno reći da li je neka od poznatih riba,znam samo da je golać (vuče na onog od 13 kg mužijaka) :?
slika

100% CARPING

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Smoluća

Post Postao/la Seha » 18 svi 2009, 22:28

Ja bas govorim adiju da ovdje postavljamo slike riba iz smoluce slikane sa obadvije strane i kilazu kad su uhvacene i tako to cisto evidencije radi da vidimo koliko godisnje dobijaju odredjene ribe..Moja Mejra (koja je profurala vidim sa Adijem svaki ribolov je uhvati bar 2 put :wink: ) je dobro dobila od kad sam je ja zadnji put uhvatio.
Nema na slikama nigdje one maloljuskave gare od prosle godine i one Enkine felge.. Bas me interesuje gdje se kriju.
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Jezera”