Prokosko jezero

Moderator/ica:emin

Avatar
StariAlas
Piskaralo
Postovi:234
Pridružen/a:16 lip 2006, 19:17
Lokacija:na obali ili u camcu!!!
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la StariAlas » 25 kol 2006, 21:03

SEHA ovo je samo slika nacrtana , neces nikada uhvatiti BROWN TROUT SA OVAKVIM BOJAMA, jer ovakva BROWN TROUT NE POSTOJI, STO JE TI PRIKAZA.
Zadnja izmjena: StariAlas, dana/u 25 kol 2006, 21:31, ukupno mijenjano 1 put.
StariAlas


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 25 kol 2006, 21:25

Kako "bolan" necu!! Imam kolekciju od 20 slika sa ribama preko 1 kg i svi su komadi indentici bas kao i ovaj na slici no 1..Al mi se neda sad skenirati jer su analogne fotografije..
Evo ti jednu live a pogledaj malo po ovom linku da nisam jedini koji lovi ovakve potocare.....
Jesi li siguran da to sto ti lovis ima ikakve veze sa brown trout da nije SNOOK ! :shock:
http://images.google.dk/images?q=brown+ ... art=0&sa=N

slika

Avatar
StariAlas
Piskaralo
Postovi:234
Pridružen/a:16 lip 2006, 19:17
Lokacija:na obali ili u camcu!!!
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la StariAlas » 25 kol 2006, 21:31

NIJE SEHA OVO STO JA LOVIM OVAMO SU DEVERIKE, PA SE JA MALO PREVARIO ETO SADA KADA VIDZO OVU TVOJU SLIKU SKONTO SAM TO!!!!
A STO SE TICE TOG SNOOKA STO GA TI SPOMINJES , SAMO DA TI KAZEM DA SNOOK, NE NASTANJUJE VODE MICHIGANA, JER JA SAM VISE PREMA SJEVERU!!! CALIFORNIJA , FLORIDA, LOUISIJANA, TEXAS ITD,,,,,
StariAlas

nemam pojma
Haman Štela
Postovi:46
Pridružen/a:24 lip 2006, 22:06
Lokacija:neko tamo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

StariAlas

Post Postao/la nemam pojma » 18 stu 2006, 11:28

prokosko jezero je na vranici StariAlas
put jeste zaista los , ali
ako idete sa gornjevakufske strane moze se doci sa autom normalno
samo ja sam mislila da je tu ribolov zabranjen
ustvari i ako nije ja bi ga zabranila jer to je jezero koje nestaje
a ima i endemsku vrstu koja je osjetljiva na promjene
jos nesto
neko je spomenuo "civilizaciju"
ono na vranici sto su uradili je grozno i meni je ono primitivnije od sojenica i ako se napravi poredjenje sa ambijentom od prije 8-9 godina nije ni slicno
a StariAlas ako te put nanese na prokosko jezero , malo prosetas i naici ces na planinarski dom koji je super i nocenje je 5 KM,
a ako si planinar besplatno. ali se cuvaj poskoka!!!!!!
pozdrav
ps. ne vjerujem da ima nesto bas velike ribe jer je jezero poprilicno plitko i malo, ako tome dodamo bezbroj kanalizacija koje zavrsavaju u jezeru, hm hm

Avatar
Mujacic Mirza
Piskaralo
Postovi:246
Pridružen/a:24 lip 2006, 18:05
Lokacija:-Tuzla -
Kontakt:

Re: StariAlas

Post Postao/la Mujacic Mirza » 20 stu 2006, 16:05

Bistro!
Da to je bas sramota sta uradise sa prokoskopg jezera , kada se sjetim jod dok sam bio djete , to je jezero bilo predivno , posto sam rodzen i odrastao sam u Fojnici, pa tako da znam!
Kao sto rece (nema pojama) neprocjenijiva je steta da nestane ovakav biser prirode , znam da mi nemozemo nista uciniti ,ali mozemo barem spominjati i nadati se da jednog dana necemo pricati djeci i unucima ''bilo jednom jedno jezero koje je se zvalo Prokosko , abilo je smjesteno na vrhu planine zvane Vranica .....
Da jos uvjek se u njemu moze naci endemska vrsta ribe, ali dokad cemo da vidimo....

Bistro i nedaj te se u ove zimske dane , za neke ribe je tek sezona pocela.

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Jezera”