Kombinezon ili ti Waders

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Kombinezon ili ti Waders

Post Postao/la rusko » 09 stu 2015, 22:30

montana je napisao/la:Zar one ljetos nisu u medjunozju imale dodatak "osvjezivaca"?

Nece telefon da mi prikazuje ove klipove. O kojem wadersu je rijec?
Ma njih sada nosam svako malo… dobro je za prostatu <valjanjeodsmijeha>

Ove sto sam narucio su:

SILVER SONIC GUIDE WADERS

…kazu - haman pa nepoderive…
slika slika


Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kombinezon ili ti Waders

Post Postao/la montana » 11 stu 2015, 03:59

Pa mogu ti reci da su odlicne. One moje ljetos su te, samo "konvertibilne". Sluze me vec 3 sezone intenzivnog hodanja i provlacenja kroz granje. Cestitam i neka te posluze majstore. <titinpionir>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Kombinezon ili ti Waders

Post Postao/la angler » 11 stu 2015, 06:29

Cestitke i da te dugo sluze bez "osvjezenja" :grin:
Svidja mi se to "nepoderivo". Iz tog razloga sam uzeo William Joseph ali mi se zadnji put "oznojilo" desno stopalo. Popustila ljepljiva traka na pstima.
Ovdje u jednoj radnji "outdoor" opreme Naletim na Patagonia Gunnison Gorge Wading pantalone. Pitam imaju li i cipele, kaze mi prodavac...imamo razne planinarske cokule ali moram da odsjecem neopren stopala zbog broja cokula <valjanjeodsmijeha>
Preferiram pantalone jer me kombinezon sputava pa uvijek gornji dio srolam. Utisci na forumima su tu i tamo vezano za te Gunnison pa su mozda iz tog razloga poslije prvee serije ubrzo izbacili drugu.

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kombinezon ili ti Waders

Post Postao/la rusko » 11 stu 2015, 07:33

Hvala, hvala… nadam se da nece biti mokrih iznenadjenja sa ovima!

Ljetos sam malo prekontrolisao Montyjeve i svidjeli u mi se neki fazoni kod Orvisa, do tada nisam imao priliku da ih ispitam jer se ovdje Orvisovi proizvodi slabo gdje prodaju. Imaju dobro rjesenje za nogavice bez savova… dzepova milion tako da ako se ide na ciljani ribolov covjek moze ponijeti sve sto mu treba samo u wadersima. A i ako su jake kao sto kazu, onda ne moze bolje.

Razmisljao sam se izmedju Patagonia, Simms i ovih… ranije sam imao neke od Patagonije, i bile su odlicne… Lagane, ne osjetis da ih imas na sebi a jake. Medjutim od ovih novih serija nikako mi nisu pasale velicine. Koju god da probam sve nekako nejednako rasporedjeno po mom tijelu miselinske gradje… Simms su dobri wadersi, ali mi se nekako stvorila averzija od njih, previse reklame, prejake cijene, a imaju gresaka na neoprenskim carapama - ne izdrze ni dvije godine na pojedinim modelima.

Ono sto me u sustini definitivno nagovorilo da kupim Orvis je 25% popusta :mrgreen:

Treba da mi stignu za dan dva, pa cu da javim prve utiske.
slika slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kombinezon ili ti Waders

Post Postao/la rusko » 12 stu 2015, 21:42

Stigao waders! :)

Prvi utisak:
- materijal odlican,
- kvaliteta izrade jos bolja,
- forma: malo posiroke u gornjem dijelu (ali se mogu dotegnuti), ako skinem jos koju kilu plivacu u njima… duzina je odlicna, nogavice normalne.
- neoprenske carape pojacane na osjetljivim mjestima, dobra forma, fino pasu na nogu nema zuljanja…
- dzepova milion, za kutije, za mobitel, za okaciti peang, klipper… ima i nekakav "pupak" za ventilaciju…

jedino sto je manji minus je kais… nekakav je jadan i treba sat vremena da se usteli… zamijenicu ga sa neoprenskim sa starih Patagonija wadersa

A najbolji fazon im je u stvari to sto nema savova na nogavicama… pokupili inzinjeri iz Orvisa onaj fazon nasih nana kada pletu priglavke na cetiri igle <valjanjeodsmijeha>

Sve u svemu, pravo sam zadovoljan! <titinpionir>
slika slika


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Kombinezon ili ti Waders

Post Postao/la angler » 13 stu 2015, 03:55

Jos ostaje mokri test. Treba li cekati da sheva propjeva ili ce se puniti kada sa vodom :grin:
Taj nanin sistem heklanja im je super.
Odoh mahnuti koji put dok jos nije svanulo. Hem oseka hem vjetar ubi. Sanse za ulov manje od minimalnih :?

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kombinezon ili ti Waders

Post Postao/la montana » 13 stu 2015, 11:25

Kais jeste los, ali se da zamijeniti.
Kad smo kod nana i pletenja, kamo srece da su to znanje prenijeli na nase zene. Klupko Goretexa, pa mi moja draga naplete Simmsa, Orvisa, Patagoniju, onako nabrzaka, dok gledamo BiH-Irska <adipiva>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Kombinezon ili ti Waders

Post Postao/la tommylee » 19 lip 2016, 15:19

Došlo vrijeme da se cipele kupuju,ove su mi se raspale,što bi rekli zijevaju.
Đonovi im se poodvaljivali :?
Šta sad uzeti a da nije bruku para?
I problem mi je što mi treba broj 13.

kokuz_sa
Prava Štela
Postovi:177
Pridružen/a:01 sij 2011, 01:06
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kombinezon ili ti Waders

Post Postao/la kokuz_sa » 19 lip 2016, 16:09

mozel ti se popraviti cipe?

meni je otpao djon na cipama za waders..
skroz se rastavio..u jednoj ruci drzim djon a u drugoj gledam samo godnji dio cipele..

slika

kod mene je to bilo skroz razdvojeno i pukao obrub bio i plus se jos bio rastavio i onaj dio sto sprijecava klizanje..

odnio obucaru.. napravio lik cipele kao da su tek iz radnje izasle..znam da je lijepio, bile pod ppresom..pravio unutarnju kalup gdje dodje stopalo jer je ovo rijasnje se raspalo..stavio onda iznutra vraziju kozu ukao dno ..
predobro uradjeno za nekih 20KM..nikad ne bi rekao da su bile se raspale

vec par puta u njima gazio i nikakvih problema

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Kombinezon ili ti Waders

Post Postao/la tommylee » 19 lip 2016, 18:31

Već sam taj savjet dobio i probaću sutra odnjeti jednom mladom i raspolozenom obućaru.
Nije još otpao đon samo su zinule,a ako bi im produžio životni vijek bilo bi ekstra!
Hvala na podršci već ću to planirati.
Jer najjeftinije koje mogu uzeti su mi oko 150e :oops:

Da dodam još nešto za televiziju. pošto je bio gumeni đon jedna mi je obućar lijepio ko neki filc.
Pošto je to brzo otpalo ja sam stao nogom na stari itison opkružio i zalijepio tigar lijpkom.
Trajalo do neki dan!
A nisam se klizao po Drini i sličnim rijekama gdje je kamenje prekriveno algom.

kokuz_sa
Prava Štela
Postovi:177
Pridružen/a:01 sij 2011, 01:06
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kombinezon ili ti Waders

Post Postao/la kokuz_sa » 19 lip 2016, 21:01

Kod mene je komplet djon spuzvast i onda flic ..ne klizu se ali nisu za planinarenje uz losu obalu..
Pogotovo nisu za Drinu

Sent from my LG-P880 using Tapatalk

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kombinezon ili ti Waders

Post Postao/la Clavis » 20 lip 2016, 10:20

Ja sam noso bauštelarke da budem iskren do skoro. Em kuburim sa brojem em treba dat toliko a sam mi vaders nije čemu. I Proljetos mi donese Ado Simms sa ribnika neki francuz ostavio kao odrapane broj 13 taman. Odnesem kod Cipelića, i kažem malom da će bit nagrađen dal kilom jabuka il peticom ćevapa al će bit nagrađen i šta da kažem, mali se pravo zado a ja sad imam cipele za derat brat bratu 3 godine.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kombinezon ili ti Waders

Post Postao/la Seha » 20 lip 2016, 11:02

Clavis je napisao/la:Odnesem kod Cipelića, i kažem malom da će bit nagrađen dal kilom jabuka il peticom ćevapa al će bit nagrađen i šta da kažem, mali se pravo zado a ja sad imam cipele za derat brat bratu 3 godine.
Braco Vrbanjusa <valjanjeodsmijeha>

Ja trsio neoprenske.. Ubio me kondenz vode na jednoj novoj vodi gdje su mi stapovi u vodi pa moram biti u cizmama po cijeli dan i noc. Danju znojenje, a nocu se smrznem ko pqa..
Nedavno uzeo Rapala Montauk od onog materijala koji dise.. Lovio nedavno u njima 3 dana - preporodio se.
Za 150 KM su mi super kako za ove visednevne ribolove i za ribolov iz kajaka
slika

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kombinezon ili ti Waders

Post Postao/la Clavis » 20 lip 2016, 11:57

Neopren je tito da nije znojenja, pogotovo za ribolov u polu bari gdje i nema tako kretanja, ja se pogotovo znam učapljit na jednom mjestu u vodi i mahati zaboravim da sam već pomodrio, tek kad se uzneda čvor svezat :D, al kad se znoj ohladi onda nastaje stenjanje. Za sad po meni Gore-tex i ovčija vuna nema premca. Imam ženu koja plete sve do gluteus-a a dalje se sam moraš snać :D

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Kombinezon ili ti Waders

Post Postao/la tommylee » 20 lip 2016, 15:43

Bio kod obućara i za 30KM ne da će polijepiti nego na mašini ima da prošije đonove a preko šavova da zalijepi neku gumu sa sitnim kraponima protiv klizanja.
Dok ne ugrabim kakav popust i ne snađem se ove ću drljati!

Živjela radnička klasa <titinpionir>

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Šnjure, predvezi, prsluci, čizme...ostali pribor za mušičarenje”