Chub Outkast - problem

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Feriz
Početnik
Postovi:23
Pridružen/a:12 lip 2007, 01:28
Lokacija:Srebrenik
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Chub Outkast - problem

Post Postao/la Feriz » 27 kol 2011, 17:26

Imam navedene stapove i usljed upotrebe nekoliko sezona na donjem dijelu u predjelu spoja pojavilo se nekoliko ogrebotina. Povrsina stapa nije lakirana, vec je nekako izbrusena. Zelim da ispoliram spojeve pa ako znate kojom metodom bi bilo najbolje ili da odnesem nekom u Sarajevu da mi to uradi (za razumne novce), a da mi pri tom ne unakazi stapove.
Pozdrav
Always think like a fish


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Chub Outkast - problem

Post Postao/la Seha » 27 kol 2011, 17:43

Mozda bi najbolje bilo da postavis koju sliku da vidimo koliko je ostecenje.
Ako su sitni risevi njih mozes jednostavno namazati sa obicnom svjecom i nakon toga ispolirati sa krpom. Ovo savjetujem svima prevencije radi jer ce vremenom sam kontakt izmedju povrsina oslabiti ukoliko ih necistite redovno i podmazujete voksom.
Ukoliko su risevi duboki sa smirglanjem i poliranjem neces nista rijesiti osim sto ce sam kontakt izmedju 2 dijela stapa oslabiti i ako tu dobijes malo veci luft rizikujes pucanje blanka. Sitne riseve mozes ispolirati siguran sam i sa nekom dobrom pastom za poliranje automobila.
Postoji i nekakva grafitna ili karbonska pasta kojom se namaze takozvani muski dio spigota ceka se nesto vremena i nakon sto se stvrdne polira. Mislim da sam je gledao u nekom Cormoranovom katalogu pa mozda nebi bilo lose da kontaktiras Defu u Sarajevu on to moze sigran sam nabaviti preko Race. Bistro
slika

Feriz
Početnik
Postovi:23
Pridružen/a:12 lip 2007, 01:28
Lokacija:Srebrenik
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Chub Outkast - problem

Post Postao/la Feriz » 27 kol 2011, 18:11

Nazalost nemam cim slikati stapove. Risevi nisu duboki, tako da cu pokusati s ovom metodom sa polir pastom. I ja sam cuo za te karbonske paste i sprejeve koje koriste takmicari na plovak za zastitu spojeva ali nisam nikad mogao pronaci ni u jednoj prodavnici.
Hvala puno za odgovor.
Always think like a fish

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Chub Outkast - problem

Post Postao/la Seha » 29 kol 2011, 12:47

Nema problema ako se moze pomoci tu smo <titinpionir>
slika

Feriz
Početnik
Postovi:23
Pridružen/a:12 lip 2007, 01:28
Lokacija:Srebrenik
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Chub Outkast - problem

Post Postao/la Feriz » 31 kol 2011, 14:59

Evo, nakon puno vremena i truda stapovi zavrseni. Prvo sam probao sa polir pastom koju sam kupio u supermarketu. Nije pomogla. Onda sam uzeo neku skroz gustu iz prodavnice auto dijelova. Ni ona mi nije pomogla. Zatim sam od druga dobio neku rjedju pastu za poliranje medjutim ona mi je samo davala sjaj stapovima. Vidio sam da nema nikakvog efekta i nakon toga vidjevsi na reklami curu kako turpija nokte pokusao sam tako da probam. Otisao sam u CM i kupio nekoliko turpija za nokte. Od onih veoma grubih do najfinijih koji daju samo sjaj noktima. Najgrublje granulacije nisam ni koristio. Ovde se radi o onim mekim turpijama, a ne o metalnim. Prvo sam probao sa nekom srednjom granulacijom i odusevio se ucinkom. Nakon sto sam poravnao ogrebotine samo sam presao nekoliko puta najfinijom turpijom koja kao da je napravljena od gume i cičala je dok sam je upotrebljavao. Nakon toga stapovi su bili kao novi. Svaki stap sam pravio oko pola sata. Bitno je ne pritiskati puno i pustiti da turpija odradi svoje. Testirao sam spojeve i prosli su test ali ih je dobro, kako Seha kaze uvijek mazati voskom od svijece. Eto, toliko od mene i pokusajte sa ovom metodom, super je.
Zadnja izmjena: Feriz, dana/u 31 kol 2011, 17:09, ukupno mijenjano 1 put.
Always think like a fish


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Chub Outkast - problem

Post Postao/la Seha » 31 kol 2011, 16:15

Odlicno majstore. Vjerovatno si mogao skinuti riseve i vodobrusnim smirgl papirom najsitnije granulacije (sad mi pade na pamet kad ti pomenu te turpijice).
Spojeve stapa treba prevencije radi svaki put kad zavrsite sa ribolovom na vodi odma oprati i prebrisati jer je neminovnost da vam udju sitne cestice pijeska i risevi ce se prije ili kasnije pojaviti.
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Štapovi, mašinice, stalci za štapove”