hrana za pse

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
adem93
Piskaralo
Postovi:294
Pridružen/a:05 srp 2009, 13:13
Lokacija:Srebrenik|Spionica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
hrana za pse

Post Postao/la adem93 » 21 ruj 2009, 00:02

E ovako u nedavno u temi (GORI VATRA) sam procitao da se saran moze loviti na hranu za pse e sad kako ??
Seha pricaj brate????????ili tucem <hajprobaj> <hajprobaj> <hajprobaj>


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: hrana za pse

Post Postao/la Seha » 21 ruj 2009, 12:52

Smanji dozivljaj malo sam ja prevelik zalogaj za tebe !
Ja sam dobro lovio na frolic . Samelji ga zamuti jaja dodaj veliku kasiku na pola kila suhog miksa nekog ulja (riblje,sesamovo,maslinovo su samo neka koja su se pokazala dobro) ubaci to brasno dobro izmijesi dok nedobijes komapktnu masu narolaj dlanovima kuglice (boilie) i po malo ih ubaci u kipucu vodu i kuhaj minut dva, osusi negdje u hladu dok nisu dovoljno tvrde da odole udarcima bijele ribe i na vodu. Kasnije se mozes igrati tako sto ces dodavati neke ekstra arome ili atraktore poput betaina , kelpa , ribljeg kukuruznog il nekog drugog brasna ili samljevenih sjemenki poput konoplje ili hrane za kakarince.. Pusti masti na volju i uzivaj
slika

Avatar
adem93
Piskaralo
Postovi:294
Pridružen/a:05 srp 2009, 13:13
Lokacija:Srebrenik|Spionica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: hrana za pse

Post Postao/la adem93 » 21 ruj 2009, 19:52

znaci Frolic hrana za pse sameljem je istresem u posudu ubacim malo kukuruznog brasna , kasiku ulja i oblikujem kuglice koje cu zakvaciti na dlaku kao boilu i za krme ??Jeli tako kako sam skonto?? pozzz
slika
E sad oko sastava hrane jel vise da gledam na ove mesne sa dodacima ili ove povrce voce zitarice itd itd??

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: hrana za pse

Post Postao/la Seha » 22 ruj 2009, 11:25

Nije ta procedura procitaj pazljivo pa ces viditi da si preskocio kuhanje i susenje mamaca.
Ovaj frolic koji si pstavio nisam koristrio vec frolic rings koji u sebi ima i biljne i zivotnjske sastojke. Dobro je radio i u proljece bez ulja, a ljeti i jesen sa uljem. Igraj se malo pa javi rezultate.
slika
slika

Avatar
adem93
Piskaralo
Postovi:294
Pridružen/a:05 srp 2009, 13:13
Lokacija:Srebrenik|Spionica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: hrana za pse

Post Postao/la adem93 » 22 ruj 2009, 11:30

Ok probacu evo jutros poranio i otisao da kupim paklo boila da vidim jbg prvo paklo boila hehe ali nea veze evo slike cu postaviti dok dodjem iz skole.pozz odo zurim


Amir
Pravo piskaralo
Postovi:419
Pridružen/a:19 lip 2006, 21:28
Lokacija:Austrija
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: hrana za pse

Post Postao/la Amir » 22 ruj 2009, 16:54

Ja imam puno iskustva sa frolicom jer sam nekoliko godina samo na njega lovio pa da kazem nasem Ademu sta ja mislim.Kao prvo od svih vrsta frolica najbolje se pokazao onaj sa govedjim mesom i mrkvom i predlazem da prvo probas bas taj frolic.
Taj frolic je po meni jedan od najuspijesnijih mamaca za sarana.Do tog zakljucka sam dosao jer na Dunavu u Austriji je bojla bila zabranjena do mislim 2000god. tako da sam sa jos par jarana iskljucivo samo na frolik hvatao sarana.Da nisu dozvolili ribolov na boilu i danas bi frolik bio mamac broj jedan.Koristili smo ga iskljucivo tako kako je i napravljen.
Znaci iz kese ga izvadis i montiras ga kao boilu na dlaku jedina je razlika sto ga ne bodes iglom i nikakav ti stoper ne treba.Kad zavezes udicu ostavis dlaku malo duzu i kao za boilu trebas onu omcu gdje dolazi stoper e tu omcu napravi toliko veliku da kroz nju moze frolic proci,znaci dlaku sa omcom provuces kroz ring frolica i onda citav frolic provuces kroz omcu i to ti je to.
Jos bih napomenuo da frolik je vrlo rastvorljiv u vodi i drzi 2-3h maksimalno na montazi ali i to se rijesi kada ga ostavis na suncu par sati ili ga stavis na radijator da se osusi.Tako osusen frolic postane plivajuci a drzi prilicno dugo u vodi.Znaci susis samo onaj frolic koji ce doci kao keder na udicu a one druge koristis za prihranu i s tim racunas da poslije tri sata od kada si hranio ostane na dnu samo prah od frolika i jedini cvrst mamac je taj na udici.
Moje misljenje je da to odlicno funkcionise a ne moras se zahmetiti sa mijesanjem ,kuhanjem itd.Naravno da Sehina varijanta isto funkcionise ali je zahmetli i kosta vise mada ne vjerujem da ima neke prednosti osim kada se prihranjuje da kuglice bolje lete nego ringovi.Zelim ti puno uspijeha a ti probaj varijantu koja ti se vise svidja a ako nisi skonto oko montaze javi pa cu ti postaviti sliku nekom drugom prilikom.Ne zaboravi samo ako redovno hranis frolic je bomba.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: hrana za pse

Post Postao/la Seha » 22 ruj 2009, 21:02

U pravu si Amire meni je prvenstveno pravljenje boilia od frolica (sa izvornim sastojcima + jaja ,a kasnije i jos ponesto) bilo zbog toga da bi mogao precizno hraniti dalje od obale sa palicom i prackom.
To sa ovim frolic koluticima je skoro pa nemoguca misija ukoliko se neprihranjuje raketom. Ja raketu najcesce koristim samo u vremenu kad je riba neaktivna i nevolim bas buckati po hranilistu kad vec riba udje i krene se hraniti. Nakon udarca uglavnom ubacim 10-20 boilia i tek onda zabacim sistem jer zelim prvo da se ribe lagano odmaknu prije nego im olovo sa sistemom bubne pored glave sto najcsce prouzrokuje da se ribe daju u panican bijeg. Sto nemora da znaci naravno na nekim vodama sarani na zvuk rakete reaguju pozitivno kao da im taj zvuk javi evo hrane dodji da jedes (najcesce su to komercijalne vode). !
Nekazem da ih nije dobro koristiti u izvornom obliku narocito pri aktivnom ribolovu recimo sa hranilicom kad cestim prezabacivanjima dobijamo pozitivan efekat ,ali kao sto si napisao kao takvi se jako brzo istope, i mora se prezabacivati svakih sat ili mao jace vremena kako bi bili sigurni da je mamac jos uvijek intakt i na dlaci. Zbog toga sam odustao od lova koluticima i poceo doradjivati samljeveni frolic kome sam ispocetka dodavao na 1 kg frolica po 2 velike kasike brasna od krompire kako bi mamci bili kompktniji i ujedno zilaviji. Kao takvi dobro odolijevaju bijeloj ribi i bez problema mogu biti u vodi 5-6 sati.
Nakon jednog perioda i velikog pritiska ribara ovim mamcem poceo sam ga doradjivati ribljim brasnom , aromama itd. te nastavio solidno loviti dok su ostali na kolutice imali velike stanke u ulovima. Sto bi se reklo saranski ribolov je takav "moze da znaci ,ali nemora da bude" .............. Zato i jest interesantno blejati pored stapova iz dana u dan i misliti kako smo pokupili svu pamet svijeta sve dok klinac prekoputa na koru hlijeba izvadi komad o kom se sanja.
slika

Amir
Pravo piskaralo
Postovi:419
Pridružen/a:19 lip 2006, 21:28
Lokacija:Austrija
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: hrana za pse

Post Postao/la Amir » 23 ruj 2009, 15:27

Cilj mi je bio da pojednostavim mladom kolegi kako to funkcionise sa frolicom a da ne bude preobterecen sa informacijam.Na nasim vodama se predpostavljam malo koristi frolic i vjerujem da ce proci na Ademovoj vodi gdje on odsijeda.Jedna ili druga varijanta neka sam odluci ali svi znamo da nije samo mamac presudan za uspijesan ribolov.Vrijeme je najbolji mamac jer ko ima vremena on i hvata ribe a Adem nebi smio u skoli da popusti jer inace mu nista napisat necemo.Knjige nek nosi na vodu i nek hrani redovni mora biti ribe.
A ti matori imal kod tebe sarana?Ja samo one zubate ganjam. <vozdra>

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: hrana za pse

Post Postao/la Seha » 23 ruj 2009, 15:50

Pardon tek sad sam skontao da zelis preventivno da djelujes kako Adem nebi izostajao iz skole :)
Da u pravu si prvo bi mogao poceti loviti kao sto si mu ti preporucio direktno iz kese na dlaku .... Pa vremenom kad se zazeli moze pokusati i igrati se kako bi dobio tvrdje mamce.
Lovio nedavno 2 puta samo na noc.. Dobio nesto lijepih karasa i linjaka onako na plovak dok cekam sarana. Bilo je par sarana ali manji komadi oko petaka i izgubim jednu dobru pod nogama. Sad kontam pocetkom slijedecg mijeseca jedno 4 dana odraditi jednu novu vodu ,a ako bude vremena mozda skoknem i do Denisa krajem mjeseca.
Imam ja super inspiraciju samo vremena cini se svakim danom sve manje.. Sad ce brzo novembar pa i ja okrecem plocu i pocinjem sa zubatim..
Jeli bilo kakvih ulova u skorije vrijeme i kako slusa camac.. Bistro majstore postavi koju slicicu Dunava da parimo oci mozda se nekom omakne pa zapijeva dunave dunaveee kraj tebe mi srce moje ostadeeeee.
slika

Avatar
adem93
Piskaralo
Postovi:294
Pridružen/a:05 srp 2009, 13:13
Lokacija:Srebrenik|Spionica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: hrana za pse

Post Postao/la adem93 » 23 ruj 2009, 16:53

Amir je napisao/la:Cilj mi je bio da pojednostavim mladom kolegi kako to funkcionise sa frolicom a da ne bude preobterecen sa informacijam.Na nasim vodama se predpostavljam malo koristi frolic i vjerujem da ce proci na Ademovoj vodi gdje on odsijeda.Jedna ili druga varijanta neka sam odluci ali svi znamo da nije samo mamac presudan za uspijesan ribolov.Vrijeme je najbolji mamac jer ko ima vremena on i hvata ribe a Adem nebi smio u skoli da popusti jer inace mu nista napisat necemo.Knjige nek nosi na vodu i nek hrani redovni mora biti ribe.
A ti matori imal kod tebe sarana?Ja samo one zubate ganjam. <vozdra>
Hvala hehe skola samo skola ma evo u subotu ili nedjelju odo malo na Jezero Vidara preko dana kazu sad radi lijepo neznam jel ko bio od vas imal kakvih rezultata probacu na ovu svoju boilu sto sam neki dan kupio i sa granulama od jagode nakrmiti dobro a i usput cu probati na frolic pa cemo vidjeti ????
slika

Amir
Pravo piskaralo
Postovi:419
Pridružen/a:19 lip 2006, 21:28
Lokacija:Austrija
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: hrana za pse

Post Postao/la Amir » 24 ruj 2009, 08:44

Imam ja slicica sa Dunava a bogami i sa Sane nego sam zadnji put upao u Sanu sa ruksakom i sjebo sam digitalac.Naravno kupio sam novi ali nisam jos instalirao program ali cu postaviti nesto.Bas sam sinoc imao dva smudja a jedan je bio dobar 76cm bas sam mu se obradovao.Sad ce moje vrijeme dok jos malo zahladni onda cu mi zandera nekako namamiti da dodje da i on pregleda teren. <vozdra>

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: hrana za pse

Post Postao/la Seha » 24 ruj 2009, 10:05

Cuvaj se buraz to upadanje u vodu zna biti opasno.. (Ovo je iz licnog iskustva) e majko mila koliko sam ja puta ljuljno u vodu.!
U takvim situacijama kad foto aparat ili mobilni upadne u vodu treba se sjetiti i sto prije izvaditi bateriju u bar 50% slucajeva se nakon susenja vrati iz mrtvih.
Pokusaj taj novi aparat samo skopcati na komp windows ga uglavnom sam prepozna i ponudi ti dal da pogledas ili prebacis slike na komp.
Bistro majstore za tog smudja i sve one koje ubrzo dolaze na udicu ;)
slika

Amir
Pravo piskaralo
Postovi:419
Pridružen/a:19 lip 2006, 21:28
Lokacija:Austrija
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: hrana za pse

Post Postao/la Amir » 24 ruj 2009, 20:07

Hvala Seha ma susio sam ja aparat u basci pa ga zaboravio i kisa pala pa ga ponovo sredila tako da sam ga bacio.Kartica je spasena.U tom padu sam i stap slomio ali o tome drugi put.Nek nam Adem prvo sarana uhvati to bi me radovalo mada neznam ni gdje lovi. <travar_letac>

Avatar
adem93
Piskaralo
Postovi:294
Pridružen/a:05 srp 2009, 13:13
Lokacija:Srebrenik|Spionica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: hrana za pse

Post Postao/la adem93 » 24 ruj 2009, 20:15

Hehe hvala na komentarima i savjetima a lovim na Vidari i Hazni dosad sam pecao sad sam krenuo malo vise obuhvatam bosnu ccc hehe

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: hrana za pse

Post Postao/la Seha » 25 ruj 2009, 00:05

Amir je napisao/la:Hvala Seha ma susio sam ja aparat u basci pa ga zaboravio i kisa pala pa ga ponovo sredila tako da sam ga bacio.Kartica je spasena.U tom padu sam i stap slomio ali o tome drugi put.
Amire baksuze.......Eh da je to bilo snimiti.Sa tako efektivnim padom bi maznuli lovu najsmjesniji video ......... Jao koliko bi opreme za tu lovi mogli kupiti ! :)
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Mamci i prihrana”