izbor stapa za banjalucko kolo

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: izbor stapa za banjalucko kolo

Post Postao/la Seha » 27 lis 2011, 22:34

Rusko obrati paznju kako ide na stap. Mislis da ti to nebi bila smetnja za musicarenje :?
Nosac za masinicu bi mislim trebalo napraviti da bude kao stari cekrk (evo i slika) i opet obrni okreni dobijes nista drugo nego centerpin masinicu.
Netreba izmisljati toplu vodu da bi se kolo koristilo kao musicarska rola BL kolo treba redizajnirati u potpunosti.

slika
slika


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: izbor stapa za banjalucko kolo

Post Postao/la Seha » 27 lis 2011, 23:46

Evo i ja sad vidim na YT varalicare centerpinovima ko ludi <jelmekotrazio>
Evo rodjo ja ovako zabacujem samo sto je BK postavljeno bocno a ne paralelno kao ovaj centerpin.
Da me vidis u neka doba ko hobotnica <valjanjeodsmijeha>

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=7YgGnyqr ... re=related[/youtube]
slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: izbor stapa za banjalucko kolo

Post Postao/la rusko » 28 lis 2011, 04:55

Seha je napisao/la:Rusko obrati paznju kako ide na stap. Mislis da ti to nebi bila smetnja za musicarenje :?
Nosac za masinicu bi mislim trebalo napraviti da bude kao stari cekrk (evo i slika) i opet obrni okreni dobijes nista drugo nego centerpin masinicu.
Netreba izmisljati toplu vodu da bi se kolo koristilo kao musicarska rola BL kolo treba redizajnirati u potpunosti.

slika

Normalno da ga treba preraditi da bi mogao posluziti kao musicarski.
Estetski dizajn mu je dobar i on bi se trebao zadrzati...
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: izbor stapa za banjalucko kolo

Post Postao/la angler » 28 lis 2011, 08:18

Sima Sipa u akciji <valjanjeodsmijeha> (da me ovi iz SIPA-e pogresno ne shvate :135: )

Vidjeo sam u zivotu mozda par ljudi koji love sa BK i svi zabacuju na slican fol...sa strane kao ovaj ciko sa YT. Ovaj zadnji sto je varalicario zabacivao je preko ramena, a silk je pravio luk ispod BK prema prvom prstenu ko da ga je nacrtao. E to me najvise fasciniralo...uskladiti brzinu leta varalice sa odmotavanjem silka. Svaki zabacaj mu bio identican, mislim na taj luk silka koji bi pravio. I ako se dobro sjecam, karike u donjem djelu stapa je prepravio, zarotirane da bi bile paralelne sa BK. Odleti onaj vobler u VM. Hajd da BK ima neku kocnicu da uskladi tezinu varalice kao na multiplikatoru pa mi to nekako izgleda ko lakse ali ovako...
Ja ne mogu da se sastavim sa obicnim multiplikatorom, svaki treci zabacaj pticije gnijezdo. Sve cekam da mi ptice slete na ramena cekajuci da im napravim "kucicu" <valjanjeodsmijeha>

Avatar
paprika
Početnik
Postovi:6
Pridružen/a:15 vel 2012, 12:45
Lokacija:lukavac
Kontakt:

Re: izbor stapa za banjalucko kolo

Post Postao/la paprika » 16 vel 2012, 02:45

bistro narode,vidim da se prica o banjaluckom kolu ustvari centerpin roli,ako se secate vi stariji kad su poljaci dolazili kod nas prije svasta nesto za crvenu, moj rahmetli starac je kupio takvu rolu od njih,neka ruska aluminijumska,lagana ko pero,ali da ne duzim,nadjem ti ja nju skoro na tavanu,ocistim je, podmazem kao nova...
Evo sta zelim da pitam, mozda je neko probao jer mi se rola cini dovoljno cvrsta,kako bi bilo namotati milimetarski najlon na nju jer moze dosta da ga stane i koristiti je za pecanje somova, ali to mislim naravno da se namontira na jaci stap,a umjesto zabacivanja da se razvuce najlon?
hvala i bistro


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: izbor stapa za banjalucko kolo

Post Postao/la Seha » 16 vel 2012, 13:52

Moze ali to ti nije konstrukcija masine koja moze "slomiti volju" velike ribe.
Za soma i slep su multiplikator masinice iz raja izasle :wink:
slika

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: izbor stapa za banjalucko kolo

Post Postao/la zlaja » 16 lip 2012, 22:51

Da malo osvježim temu...unuk od starog ribolovca mi je dao fotku-kaže da djeda Ahmet samo na kolo peca i takvog ga upamtili...Ahmetu je 72 na leđima a vidi ga na Krivaji ko vojnik...nemogu sebe ni zamisliti u tim godinama...
slika

Uploaded with ImageShack.us

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: izbor stapa za banjalucko kolo

Post Postao/la Seha » 17 lip 2012, 10:16

Svaka cast na ovoj fotki. Koji momenat :grin:
Bistro Ahmetu, da ga jos dugo posluzi zdravlje u druzenju sa Krivajom.
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Štapovi i mašinice”