moja ladja

Moderator/ica:emin

enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: moja ladja

Post Postao/la enko » 07 tra 2016, 21:47

Nije da si puko ti si naograjiso hahaha


Sent from my iPad using Tapatalk


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: moja ladja

Post Postao/la Seha » 08 tra 2016, 10:03

Rijesio montiranje sonde sa alu cijevkom i plasticnim zglobom od nosaca macijeg oka sa bicikla .. Montaza demontaza sekund posla (1 saraf). Izradio produzetke za nosace sapova (nedostaju samo lastike za osiguranje stapova) i cepove za odvod vode iz kajaka.. Ostaje jos sic i mogu poceti loviti :wink:
20160407_192557.jpg
20160407_192534.jpg
20160407_193357.jpg
20160407_200826.jpg
20160407_200834.jpg
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: moja ladja

Post Postao/la tommylee » 08 tra 2016, 14:58

Bravo!
Baš si sve pedantno odradio <championvanja>

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: moja ladja

Post Postao/la Seha » 09 tra 2016, 10:56

Hvala Tommy.. Improvizacije su mi u krvi :wink:

Zestoko sam se nalozio na ribolov iz kajaka jer mi se otvaraju mogucnosti da prosirim izbor voda koje mogu loviti..
Ribolov iz kajaka jeu cijelom svijetu dobio izuzetnu popularnost zadnjih 5-6 godina..

Evo jedan inspirativan video :grin:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=IsTc-ovh7ZI[/youtube]
slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: moja ladja

Post Postao/la rusko » 12 tra 2016, 17:47

Ove pedale ispadose korisna oprema:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Rw3LelRb-ww[/youtube]
slika slika


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: moja ladja

Post Postao/la Seha » 13 tra 2016, 11:59

Slicne situacije se meni desavaju kad privucem plovilu stuku preko metra :mrgreen:
Evo jedna bliskog susreta iz zadnjeg ribolova kanuom. Ribolov iz plovila je stvarno poseban gust.
vlcsnap-2016-03-09-11h50m38s984.png
vlcsnap-2016-02-29-16h31m37s240.png
Ovaj sistem na pedale bi sto kazu "valjao para", al Hobie i Wilderness sistemi pogona su specijalno namjenjeni za njihove modele jer imaju u kajacima unaprijed ostavljeno leziste.. Skupe su to igracke jer takvi kajaci dodju preko 5 milja maraka. Za tu lovu kupis brodicu ko bombon.
drives.jpg
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
slika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: moja ladja

Post Postao/la Seha » 19 tra 2016, 13:59

Idemo dalje.. Pala maskiraza po nosacima stapova iza sjedista, spicio protiv kliznu traku na mjestima gdje cu trambat sa nogama, napravio prednji i zadnji nosac za kameru.. Ostalo mi je jos sjediste i da ovo vrijeme malo krene u dvocifrene brojeve pa da ga probam na vodi. Ja neznam sta je ovo kod mene je bilo toplije u januaru :?
20160418_190104.jpg
20160418_190052.jpg
20160418_190026.jpg
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
slika

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: moja ladja

Post Postao/la Kovach » 20 tra 2016, 21:42

Ti to drug plaho lickas. Aferim majstore! Kod mene temperature zadnjih nekoliko dana kao ljetne, sve kratkih rukava i po terasama sjedi. Evo juce malo pade kise i zahladilo, ali nije mnogo. Bistro drug i nadam se da ces brzo docekati vrijeme da isplovis!

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: moja ladja

Post Postao/la angler » 21 tra 2016, 05:18

Ladja je za 5+ rodjo <championvanja>
Mene to mami ovdje ali se nekako ne usudjujem. Svasta pliva ovdje. Na Jadranu ne bih se dvoumio sekunde.
A da bi valjalo bi, rijesio bih se oseke, a i vecih komada bi bilo.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: moja ladja

Post Postao/la Seha » 23 tra 2016, 08:56

Hvala raja. Svak nekako prilagodi ove ribarske kajake svojim potrebama. Ako se ukaze potreba za motorni pogon vjerovatno cu i to vremenom rijesiti.
Juce uzeo sic pa cu ovih dana zavrsiti sa modifikacijama.. (Rusko hvala na slikama sica iz Bilteme)

Rodjo znas onu nasu staru "hvali more drz se kopna" :grin:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=TsDUQpUfRzg[/youtube]
slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: moja ladja

Post Postao/la angler » 23 tra 2016, 16:59

Seha je napisao/la:Rodjo znas onu nasu staru "hvali more drz se kopna" :grin:
Ta stara mi je u glavi i kad sam na pitomom Jadranu. :wink:
Ma rodjo crv mi neda mira. Danas sam obisao dvije radnje. U jednoj imaju Sun Dolphin koji su prekratki i preuski za moj ukus i druga Ocean Kayak. Idu i preko 80cm sirine i dva sjedista. Sa svom opremom koju treba nacickati doslo bi me....bolje da sutim :shock: Jeftinije bi me dosao klasicni camac sa pentom :mrgreen:
Jos jedan problem je gdje ga parkirati. U svom ovom prostranstvu nemam ni pedlja avlije ili garaze tako da je i to jedan od glavnih razloga. Ustvari glavni razlog je ovaj kao na videu <jelmekotrazio>
Znaci kajak....zdravo :?

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: moja ladja

Post Postao/la Seha » 24 tra 2016, 10:18

To je malo zeznuto kad ga nemas gdje lagerovati.. Tebi bi bio idealan neki gumeni kajak ali nesmijes daleko od obale ako su tako jake struje izazvane plimom i osekom.. Ma nemoze covjek biti pametan a znam kako te mami (isti sam ti :grin: )
Mozda ima neki sportski ribar koji ima neki camcic u obliznjoj marini kome nedostaje drustvo.. To bi ti bilo idealno.. Podjelite troskove, a i super je kada nisi sam na vodi.. drzim fige
slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: moja ladja

Post Postao/la montana » 24 tra 2016, 20:24

Seha je napisao/la: Mozda ima neki sportski ribar koji ima neki camcic u obliznjoj marini kome nedostaje drustvo.. To bi ti bilo idealno.. Podjelite troskove, a i super je kada nisi sam na vodi.. drzim fige
Pazi ti da taj ribar ne pozeli nesto vise od obicnog druzenja u camcu uz idilican prizor sunca koje uranja u more <jelmekotrazio>

Gumenjak je najbolje rjesenje. Jedino ako imas negdje da pitas da kod nekog ostavljak kajak.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: moja ladja

Post Postao/la rusko » 24 tra 2016, 21:46

Angler tebi treba ponton poput onog mog… Stane u gepek, montiras i napiris ga za 15 minuta, ako neces veslati stavis pozadi elektricni motor… imas modele sa platformom na koju mozes stati i pecat, stabilniji je na valovima… a cijena sitnica… za 500-600 dolara mozes kupiti samo takav…

Ja kontam svoj prodati da kupim ovaj:

slika

Ovdje u SE kosta oko 1300 eura… ali se da naci jeftinije u USA (a ti izbjegavas i pdv i ostalo, tako da te u startu kosta 25% manje ako bi ga narucio iz EU).

Ovdje imas dosta slika i par videa kako funkcionise (tekst je na svedskom)

http://www.fritidsportalen.se/product.asp?product=2309

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=VmDL96vf0zw[/youtube]
slika slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: moja ladja

Post Postao/la rusko » 24 tra 2016, 22:00

Ali od svih "ideja" ova mi je nekako najzesca… :mrgreen:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=NAd9zt6jpM0[/youtube]
slika slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Čamci i pente/motori”