"Zlatna mekousna 2010" - Konjic - Neretva

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Uje
Početnik
Postovi:5
Pridružen/a:30 lip 2010, 13:31
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: "Zlatna mekousna 2010" - Konjic - Neretva

Post Postao/la Uje » 14 srp 2010, 16:47

bistro


Uje
Početnik
Postovi:5
Pridružen/a:30 lip 2010, 13:31
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: "Zlatna mekousna 2010" - Konjic - Neretva

Post Postao/la Uje » 14 srp 2010, 16:53

ja lovim samo na tri musice na neretvi,i imam odlican uspjeh po dvadeset riba ulovim pa pustim bez utega lovim ali lovim na otvorenom terenu pa ako imate kakvih pitana recite.

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: "Zlatna mekousna 2010" - Konjic - Neretva

Post Postao/la montana » 14 srp 2010, 17:24

Uje je napisao/la:ja lovim samo na tri musice na neretvi,i imam odlican uspjeh po dvadeset riba ulovim pa pustim bez utega lovim ali lovim na otvorenom terenu pa ako imate kakvih pitana recite.
Dobro nam dosao Uje! Odlicno da nam, ako imas malo vremena, napises i objasnis svoj sistem sa 3 muhe, kako ih vezes, koje, kako ih bacas i gdje, te koju ribu lovis i kako uzima? Dosta ribara se nije sretalo sa ovakvim sistemima, pa je svako iskustvo dobro doslo!

Bistro
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Uje
Početnik
Postovi:5
Pridružen/a:30 lip 2010, 13:31
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: "Zlatna mekousna 2010" - Konjic - Neretva

Post Postao/la Uje » 14 srp 2010, 21:29

mene zovu uje inace ja samo obucavam djecu pa i vama mogu obijasnit kako ja lovim na ninfe oko dva metra otkinem silika 14 svako 30cm razmaka vezem musicu ali se mora imati povrsinski predvez oko 1metar pa se vezu musice za taj predvez,bacam musice uzvodno ali moram biti koncentrisan na ribu ako ne onda se petlja sprava,zavisi kolika je dubina pa stavljav otezane musice sa tunstenima,ja sam to doktoriro,pa moja dijeca love kao i ja ali na dvije musice.

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: "Zlatna mekousna 2010" - Konjic - Neretva

Post Postao/la rusko » 14 srp 2010, 21:59

Ujo, ako sam dobro shvatio sistem je od snjure dug 3 metra sve u svemu, metar povrsinskog predveza i onda 2 m 0,14... nesto kontam, kako bi bilo koristiti tapirani predvez 6x 9' (270 cm) i na njegovu duzinu od 2,10 m svezati prvu muhu pa onda ostale, tako bi se manje petljalo... prva muha je pretpostavljam suha i mozda malo krupnija da lakse podnese otpor donjih i ne ode previse ispod povrsine, srednja muha mokra bez otezanja.. kako je vezes? direktno na silk ili je odvojis (T-sistem) od "glavnog" silka (vidi sliku)? a zadnja muha otezana da ide po dnu... koliko otezanja stavljas u prosjeku i koju velicinu udica koristis za nju?

slika
slika slika


Uje
Početnik
Postovi:5
Pridružen/a:30 lip 2010, 13:31
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: "Zlatna mekousna 2010" - Konjic - Neretva

Post Postao/la Uje » 15 srp 2010, 09:31

ja sve tri nimfe ptavljam na vez,prva musica mi je sa 2 tunstena 12vel.fazanov rep sa narandjastom glavom,druga mi je 14velicina ninfa 2.5 tunsten,trca mi je 16velicina nimfa 2 tunsten ja ti pisem preko mobitela pa mi je nezgodno objasnit ali to mi je sistem sve zavisi od dubine vode pa mijenjam velicinu ninfe,ali ako nemozes skontat javi se na mobilni mekousna info samir.

Avatar
mekousna
Prava Štela
Postovi:130
Pridružen/a:11 kol 2009, 22:14
Lokacija:rijeka Neretva
Kontakt:

Re: "Zlatna mekousna 2010" - Konjic - Neretva

Post Postao/la mekousna » 08 kol 2010, 15:03

Na flyfishing takmičenju "ZLATNA MEKOUSNA 2010" su postignuti sljedeći rezultati:
Ekipni plasman:

1.) JABLANICA
2.) BUSOVAČA
3.) FOJNICA 1


Pojedinačni plasman:

1.) KREČINIĆ ENIS (JABLANICA)
2.) KRIŠTO IVICA (BUSOVAČA)
3.) BILIĆ BORISLAV (BUSOVAČA)


"Zlatna značka" za najveću ulovljenu mekousnu pastrmku (37 cm) osvojio je BILIĆ BORISLAV iz Busovače.

U subotu, 07. augusta 2010. je održano flyfishing takmičenje "ZLATNA MEKOUSNA 2010" u Konjicu, revir "Stari most". Nastupilo je šest ekipa od po tri člana i jedan samostalan takmičar. Učešće su uzele ekipe:

1. "Fojnica 1"
2. "Fojnica 2"
3. "Busovača"
4. "Bugojno"
5. "Jablanica"
6. "Mekousna" - domaćin takmičenja


Uskoro će biti postavljena galerija fotografija sa takmičenja
i opširniji izvještaj na ovom linku: http://mekousna-konjic.tk/
List niz vodu, riba uz vodu. [ www.mekousna-konjic.tk ]

Avatar
mekousna
Prava Štela
Postovi:130
Pridružen/a:11 kol 2009, 22:14
Lokacija:rijeka Neretva
Kontakt:

Re: "Zlatna mekousna 2010" - Konjic - Neretva

Post Postao/la mekousna » 10 kol 2010, 23:32

Evo napokon i fotografija sa takmičenja!

Link 1: http://s739.photobucket.com/albums/xx39 ... na%202010/

Link 2: http://www.facebook.com/photo.php?pid=5 ... 9163654094

Zahvaljujemo se vojniku EUFOR-a, Marcusu, koji je iz hobija uradio desetinu prelijepih fotografija, koje možete vidjeti na gornjim linkovima.

slika

Bistro! <idila>
List niz vodu, riba uz vodu. [ www.mekousna-konjic.tk ]

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: "Zlatna mekousna 2010" - Konjic - Neretva

Post Postao/la senad » 11 kol 2010, 10:09

Mekousna, hajde, molim te, poskidaj te slike sa fejsa pa mi ih pošalji na mail.Ako imas nekih lijepih originalnog formata, njih mi pošalji u originalnom formatu.
Haj, nek' ti ne bude zahmetli, šibni mi to na moj mail. :wink:
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
mekousna
Prava Štela
Postovi:130
Pridružen/a:11 kol 2009, 22:14
Lokacija:rijeka Neretva
Kontakt:

Re: "Zlatna mekousna 2010" - Konjic - Neretva

Post Postao/la mekousna » 11 kol 2010, 16:45

Evo i videa, tj. slideshow izabranih fotografija sa ovogodišnjeg takmičenja i lijepe instrumentale:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=N79MOrtd ... r_embedded[/youtube]
List niz vodu, riba uz vodu. [ www.mekousna-konjic.tk ]

Avatar
mekousna
Prava Štela
Postovi:130
Pridružen/a:11 kol 2009, 22:14
Lokacija:rijeka Neretva
Kontakt:

Re: "Zlatna mekousna 2010" - Konjic - Neretva

Post Postao/la mekousna » 12 kol 2010, 11:50

Čestitke svima, a posebno Enisu Krečiniću, pronašao je mušicu koja radi, u jednom trenutku, pred kraj, ju je otkinuo na plaži iza sebe, prilikom zabacivanja, tražio je desetak minuta, ali šteta nije bila velika jer je već bilo poznato ko je prvi.
Ivica Krišto iz Busovače je imao komad od nekih kilogram, možda i jače, 55 cm minimum, ali mu je spao u presudnom trenutku, glava nije ušla u merodov i puff, ode riba. Vjerujem da bi s tim ulovom Ivica izbio na prvo mjesto u tom momentu.
List niz vodu, riba uz vodu. [ www.mekousna-konjic.tk ]

Avatar
hero
Prava Štela
Postovi:160
Pridružen/a:24 lip 2006, 00:15
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: "Zlatna mekousna 2010" - Konjic - Neretva

Post Postao/la hero » 27 kol 2010, 19:03

eto ti strucnjaka koji na svojoj vodi budu zadnji.....
Bistro BiH NTV Hayat

Avatar
mekousna
Prava Štela
Postovi:130
Pridružen/a:11 kol 2009, 22:14
Lokacija:rijeka Neretva
Kontakt:

Re: "Zlatna mekousna 2010" - Konjic - Neretva

Post Postao/la mekousna » 30 kol 2010, 14:45

hero je napisao/la:eto ti strucnjaka koji na svojoj vodi budu zadnji.....
Ko je bio zadnji?

Vjerovatno si gledao ovaj gore napisani spisak učesnika.
Nije to plasman ekipa ni poredak, nego samo spisak ekipa, nasumičnim redoslijedom.
List niz vodu, riba uz vodu. [ www.mekousna-konjic.tk ]

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Takmičenja i prezentacije”