Musicarenje vs Varalicarenje

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
rades7
Književnik
Postovi:667
Pridružen/a:20 ruj 2011, 13:47
Lokacija:Doboj
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Musicarenje vs Varalicarenje

Post Postao/la rades7 » 13 sij 2016, 14:56

Kovach ako nastavis ovako literarno da se izražavaš, promijeniću stranu <valjanjeodsmijeha>


Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Musicarenje vs Varalicarenje

Post Postao/la montana » 13 sij 2016, 15:43

Nece to niko saznati. I dalje se mozes pretvarati da nisi musicar. <valjanjeodsmijeha>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Musicarenje vs Varalicarenje

Post Postao/la angler » 13 sij 2016, 19:17

Ma vidi sta nas je u ovoj temi <championvanja>
rades7 je napisao/la:Kovach ako nastavis ovako literarno da se izražavaš, promijeniću stranu <valjanjeodsmijeha>
Ovo je dobro <valjanjeodsmijeha>

Ja inace nosim samo 17926 muha i od svih samo 4 rade koje obicno zavrse na grani <valjanjeodsmijeha>

Rezime Kovacevog literarnog djela je: Musicarenje je filozofija. Sve ostalo je ribolov :mrgreen:

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Musicarenje vs Varalicarenje

Post Postao/la Kovach » 13 sij 2016, 22:24

angler je napisao/la:Ma vidi sta nas je u ovoj temi <championvanja>

Rezime Kovacevog literarnog djela je: Musicarenje je filozofija. Sve ostalo je ribolov :mrgreen:
Drug moj tacno tako i nama musicarima je to jasno, ali moras malo detalja za kolege sto su krenule stranputicom nebi li ih vratili na pravi put <valjanjeodsmijeha>

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Musicarenje vs Varalicarenje

Post Postao/la angler » 14 sij 2016, 20:36

Ha...sto ti je umjetnost :mrgreen:

slika


darzi
Prava Štela
Postovi:127
Pridružen/a:17 lis 2014, 08:47
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Musicarenje vs Varalicarenje

Post Postao/la darzi » 15 sij 2016, 09:44

Ma oni se ovo dive banjalučkom kolu. <jelmekotrazio> Kao što je to pok. Fabijan Šovagović znao reći: "Naprijed braćo valaričari, preko perja do slobode"! <titinpionir>

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Musicarenje vs Varalicarenje

Post Postao/la montana » 15 sij 2016, 15:17

Iz istog filma:"Drugovi musicari! Varalicare po svaku cijenu moramo izvuci iz neprijateljskog obruca!" <titinpionir>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

darzi
Prava Štela
Postovi:127
Pridružen/a:17 lis 2014, 08:47
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Musicarenje vs Varalicarenje

Post Postao/la darzi » 15 sij 2016, 16:30

Nego de ti Montana nama tamo provjeri jednu tezu o stvarnim razlozima nestanka indijanaca, a radi se o tome da je general Kaster ustvari bio strastveni mušičar i da se htio "dosukati" perjanice Bika Koji Sjedi . . . Ha, valja li ova?

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Musicarenje vs Varalicarenje

Post Postao/la angler » 15 sij 2016, 17:30

darzi je napisao/la:"Naprijed braćo valaričari
Tako...poguraj ih malo. Mi vas vec dugo cekamo da nam se pridruzite <jelmekotrazio>

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Musicarenje vs Varalicarenje

Post Postao/la montana » 15 sij 2016, 17:57

Custer je to glavom platio. Pravi musicar-skojevac <titinpionir>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

kokuz_sa
Prava Štela
Postovi:177
Pridružen/a:01 sij 2011, 01:06
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Musicarenje vs Varalicarenje

Post Postao/la kokuz_sa » 15 sij 2016, 20:44

Kovach je napisao/la:
kokuz_sa je napisao/la:Vala ja muhu zabacio nebi da mi ko placa..
Fakat ne vidim cejf u onom pracenju mikro muVe i kad zagrize da das kontru..
To mi ko plovkarenje dodje..
A pogotovo ono nerviranje..par kutija sa 46786321578 muha i garant fali ona koji riba jede taj dan..

Lijepe moje varalice...bacim u dubinu i sta se uhvati...uvijek me iznenadi ulov kad izvucem..
Drug pa sve zavisi sta je za koga ribolov. Za mene je to, prije svega nacin da se odmorim od svakodnevnih briga. A kud ces bolje za to od ribolova. Prisunjas se fino do rijeke, sjednes na kamen, spustis u plicak dvije limenke pive (ili soka) da se hladi, a ti prvo par minuta osmotris vodu i desavanja u njoj i oko nje. vidis izbaci se jedna pjegava i "maznu" neku muhu, ali koju ?! E onda fino prevrnes jedan, drugi kamen da vidis sta ima od baje, malo osmotris koja muha leti iznad vode. Dok si ti to gledao piva se vec fino ohladila i otvoris sebi jednu, popijes cug, spustis negdje u plicak, uzimas futrolu sa stapom i fino plako sklopis stap. Ponovo povuces cug pive, vratis u plicak pa uzimas cekrk da namontiras, provuces snjuru kroz ringle, pregledas tipet, zamjenis novi ako treba, otvoris kutiju, proberes pribliznu muhu i svezes. Spustis stap preko ruke, uzmes digitalac da okines koju sliku terena, uzivas malo u zuboru vode dok popijes ostatak pive i pratis desavanja. Ondje gdje se vec par puta izbacila pridjes da te ne skuzi, lagano izvuces snjiru, bacis nekoliko puta, pa sakriven i poguren da te riba ne vidi, zategnut k`o treger na hlacama Bud Spencera, pratis muhu kako lagano plovi nosena talasima zelene rijeke i cekas hoce li iskociti kakva pjegava za njom. Ako ne iskoci nema veze, mjenjaj muhu, probaj nesto novo. Ako bude akcije ide lagana kontra i izvlacenje, lagano slikanje, poljubac i vratis nazad u vodu. E onda sav ponosan, sepuris se po obali k`o paun, iako nema nigdje nikoga da te vidi ali nema veze. Ti sav ponosan, sepuris jer si nadmudrio ribu i to muhom koju si sam napravio, a srce k`o planina sto zbog pobjede, sto zbog cinjenice da si igrao fer i poklonio joj zivot, jer je ona tebi pruzila neopisiv ceif. Ako te krene ulovis tako par komada na par razlicitih lokacija, ako ne ulovis nema veze, ali osjetis da si se odmoro. Oci odmorio gledajuc` u zelenu rijeku za onom muhom sto pliva talasima, dusu odmorio od guzve i vike uz cvrkut ptica i zubor vode, a malo se umorio hodajuci. Vratis se na pocetnu poziciju,spustis stap uz neko drvo, zgulis cizme do ispod koljena da ti ne smetaju, otvoris onu drugu pivu, lagano popijes gledajuci u rijeku i uzivajuci u pticijem pjevu. Na kraju pokupis one limenke u kesu da ne ostavis smece za sobom, rasklopis stap i cekrk i lagano kuci. E to se zove ceif! <djed>
ma kakvi ne bi ja to mogao..kod mene nema nista pive, cigare i tako to..

ja kad krenem na pecanje..iskljucim se od ostatka svijete..tada samo hodam i zabacujem dok ne padnem s nogu od umora..

stoji sve da vi kolicinski vise na muhu uhvatite riba..ali opet meni tu neceg viska ima..
valjda tog razmisljanja kakva baja sada ide..koja se sad roji koja ce za petnaest minuta itd.
te popratne stvari mi ubise ribolov.

ja na pecanje idem da ispraznim glavu od svakojakih stvari..a ne da jos moram je opteretit i muhama..te racunanjem trigonometrije kako izbacit spagu pod kojim uglom i svasta nesto :mrgreen:

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Musicarenje vs Varalicarenje

Post Postao/la montana » 15 sij 2016, 21:44

Nema trigonometrije druze, sve je to jednostavno izreceno u nekoliko jednacina sa par nepoznatih i prikazano jednom krivom u trodimenzionalnom koordinatnom sistemu. Dakle sasvim prirodni sklad tijela i duse sto ima za rezultat precizan zabacaj odgovarajuce muhe zeljenoj ribi...
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Musicarenje vs Varalicarenje

Post Postao/la Kovach » 16 sij 2016, 05:31

kokuz_sa je napisao/la: ja kad krenem na pecanje..iskljucim se od ostatka svijete..tada samo hodam i zabacujem dok ne padnem s nogu od umora..
:
Kazu napravili Japanci robota za isprobavanje varalica i isto tako samo hoda i zabacuje dok mu se ne istrose baterije <valjanjeodsmijeha> Poenta price je da se "napune baterije" <valjanjeodsmijeha>

Za mene je ribolov CEIF, a covjeku za ceif nije nista tesko. Kad radis nesto sto volis i radis ga sa ceifom onda nema umora nego naprotiv, odmaras se. Dokaz za to su ti nasa raja sa foruma Senad, Adi, Besko, Fera i ostali sto rintaju na Staraci upravo radi ribolova i ceifa. Da ih neko natjera onoliko da rade kuci gorilo bi sve, a kad je za ribu onda moze :grin: Svi mi ribolov dozivljavamo u sustini isto, bez obzira koja je tehnika u pitanju. Sto kaze Djole "princip je isti, sve su ostalo nijanse". Eh, te nijanse ne dozivljavamo svi isto i to je ono po cemu se razlikujemo u samoj tehnici. Kao sto nam karakteri nisu svima isti, pogledi na Svijet i zivot nisu isti, onda normalno i ceif dozivljavamo razlicito. I vi varalicari itekako razmisljate u ribolovu: gdje bi mogla biti riba, koju varalicu uzima, na koje mjesto cete zabaciti, kako provuci varalicu pored neke prepreke da ne zapne, da ne otkinete na neku granu i sl. (skupe su u odnosu na muhe :mrgreen: ) samo posto to radite sa ceifom ne kontate na to, isto kao ni mi musicari na sve te silne stvari sto ti nabroja. To dodje samo po sebi i ruka sama leti za pravu muhu, a kad zabacujemo to radimo mahinalno, bez umora jer to su prirodni pokreti <valjanjeodsmijeha>
Drug bitno je da pripadamo istoj skupini ljudi koji vole ovaj sport, a koja je tehnika nebitno. Mi se ovdje malo "ispucamo" jedni na druge cekajuci pocetak sezone, nasalimo se mi na vas racun, vi na nas, ali i to je jedan ceif.

Bistro!

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Musicarenje vs Varalicarenje

Post Postao/la angler » 16 sij 2016, 07:16

Nista jednostavnije. Sve zavisi od razmaka stopala, duzine podlaktice, konfiguracije kurijeg oka.
U principu aksijalna ravan sile koja direktno djeluje ka sredisnjoj osi dva vrsna dijela stapa i rucice na cekrku, proporcionalana je uslovima ravnoteze nedeformabilnih tijela pod dejstvom razlicitih sistema spoljasnjih sila. Ako uzmemo ugao do 45 stepeni to se vrlo jednostavno moze prikazati i na ovaj nacin...

slika
slika
slika

Te konacni rezultat je...

slika

<jelmekotrazio>

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Musicarenje vs Varalicarenje

Post Postao/la rusko » 16 sij 2016, 10:33

slika
slika slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale teme koje nisu obuhvaćane gore - 'nako čumuranja”