Brown Trout

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

LJUBUNCIC
Piskaralo
Postovi:264
Pridružen/a:10 pro 2006, 00:19
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Brown Trout

Post Postao/la LJUBUNCIC » 08 ruj 2009, 17:05

Evo da vidite kako izgleda ova vrsta pastrmke,na slici kolega Montana....slika


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Brown Trout

Post Postao/la Seha » 08 ruj 2009, 17:17

Znaci ipak ste uspijeli uhvatiti vremena za ribolov. Jeli bilo sta basa znam da je sa tom idejom krenuo u "havanturu"..
Nase su potocare ljepse ;) <fotografija>
Bistro Dzafere.
slika

LJUBUNCIC
Piskaralo
Postovi:264
Pridružen/a:10 pro 2006, 00:19
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Brown Trout

Post Postao/la LJUBUNCIC » 08 ruj 2009, 17:23

Jesu ljepse ali i ''ove'' su vase,prenesene iz Njemacke i Engleske u 19-om vjeku....
Za Bass-a planiramo slijedeci put-tada cu biti u ''svom elementu'' hheheheeh
Seha: hajd' na chat!

LJUBUNCIC
Piskaralo
Postovi:264
Pridružen/a:10 pro 2006, 00:19
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Brown Trout

Post Postao/la LJUBUNCIC » 08 ruj 2009, 17:32

Evo jedne ljepse od Pamele Anderson <valjanjeodsmijeha> slika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Brown Trout

Post Postao/la Seha » 08 ruj 2009, 19:21

LJUBUNCIC je napisao/la:Jesu ljepse ali i ''ove'' su vase,prenesene iz Njemacke i Engleske u 19-om vjeku....
Za Bass-a planiramo slijedeci put-tada cu biti u ''svom elementu'' hheheheeh
Seha: hajd' na chat!
Nasa priroda cuda radi (uglavnom tamo gdje ljudi nezalaze)..
Nemam ti kad sad u poslu sam nekakvom oko dream boxa pa naletim na forum svremena na vrijeme..
Cujemo se drugi put i bistro
slika


Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Brown Trout

Post Postao/la montana » 17 ruj 2009, 15:05

Evo da se i ja oglasim povodom ovog nadasve zanimljivog dogadjaja.

Atlanta, Georgia. Geografski vise spada u tropski predio USA, pa sam tako ocekivao neke "akvarijumske ribice" u raznim bojama. Rijeka se zove Chattahuchie. Jedino sto sam u njoj vidio su pastrmke. Dan je izgledao odlican na pocetku. Pred zoru, nas kolega Ljubuncic (Dzafer) dolazi po mene i postavlja pitanje bass ili pastrmka? Prvi put se srecemo uzivo i zvuci mi kao neko ko zna o cemu govori. Vjerovatno sam iz opreznosti izabrao pastrmku, jer za bassa sam malo tanak. Rijeka protice kroz Atlantu (visemilionski grad), i vrlo je cista. Dok smo spustali camac nekoliko ribara tvrdi da riba nikako ne radi vec 15 dana. Na nesrecu sunce je tako jako izgrijalo da je u vodi bilo vise kupaca nego ribe. Nas to nije sprijecilo da se dobro provedemo. 15-20 ulovljenih, i ko zna koliko "izgubljenih" jer je riba uzimala lijeno zbog vrucine i sunca. Dzaferov prijedlog Yo-zuri se pokazao kao rijesenje dana, mada smo povremeno testirali i druge, ali ubrzo se vracali na ovo "cudo" od varalice. Majstor Dzafer je potvrdio sve sto je prije govorio. Velike su izostale jer su bile zauzete mrijestom. Izdvojio bih par krupnijih kalifa koje nismo slikali jer ih nasa raja bas i ne cijene. Sve je C&R, a Dzafer insistira da odemo slijedeci put na bassa, koji je njegova specijalnost.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

LJUBUNCIC
Piskaralo
Postovi:264
Pridružen/a:10 pro 2006, 00:19
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Brown Trout

Post Postao/la LJUBUNCIC » 17 ruj 2009, 21:22

Nedime (Montana) slijedeci put ces se uvjeriti zasto vecina ribara u USA preferira bass-a,drago mi je da smo se upoznali i jos mi je draze da je pred nama jos bezbroj novih ribarskih avantura...
Bistro

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Brown Trout

Post Postao/la senad » 18 ruj 2009, 10:57

Bistro obojici i svaka čast!
Gdje si, bolan, Montana?
Ja se, majke mi, zabrinuo šta bi, najednom čo'ek nestade. :( :wink:
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Brown Trout

Post Postao/la Seha » 19 ruj 2009, 20:52

Ma bravo majstori.. To je poenta ove stranice prosiri krug prijatelja koji vole ovaj sport..
Majkemi kao da sam bio sa vama toliko mi je drago da ste uhvatili vremena da odlovite skupa na toj vodi.
Drugi put samo malo vise slika da vidimo sve sta i kako put do vode, prirodu, interesantne face (narocito one guzate crnkinje) hahahh ima ih samo zbog toga posjecuju BistroBIH haha
slika

LJUBUNCIC
Piskaralo
Postovi:264
Pridružen/a:10 pro 2006, 00:19
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Brown Trout

Post Postao/la LJUBUNCIC » 20 ruj 2009, 01:59

Sljedeci nas izlazak na vodu ce biti propracen sa vise slika i vise cemo opisati detalje,ovo je tek bio prvi susret...
Sto se tice ove stranice,meni je prosirila krug prijatelja-istomisljenika,jedan od razloga sto sam se natjecao na ''Potrazi za kraljicom Une'',gdje cu se potruditi da budem prisutan i slijedece godine ako bog da...Volio bih da se i skup raje sa Bistro BiH odrzi negdje u tom vremenskom okviru pa da mogu i ja biti prisutan....
Malo sam <offtopic> ali neka je Bistro od mene i vidimo se..

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Brown Trout

Post Postao/la montana » 20 ruj 2009, 06:12

Eh evo i mene kuci napokon. Dva kruga po cijeloj Americi, ribolova na sve strane, ali ovaj iz Georgije je nesto posebno, jer sam isao sa ribarom (varalicarem) koji zna svoj posao. Forum je urodio plodom koji sam ocekivao, a to je da nadjes ljude koji su istomisljenici, a usput i da se provedemo. Kod mene nema puno ribara koji su takvog profila da se s njima isplati provesti dan u ribolovu. Tako da se nekad podsjetim na Muju iz vica o Klaudiji Sifer i pustom ostrvu... Mada mi je Dzafer udaljen oko 1200km mislim da cemo uskoro na bassove. Malo diskutujemo o "kraljici Une" da nam donese zlatnu medalju u nasu seher Ameriku. Moracemo jos poraditi na musicarenju i onda pravimo ekipe Dijaspora 1, 2, 3... kad moze Krusnica, Bruno moze i bolje... Sehu cemo za selektora <galama> Moram pogledati jel' Senad promjenio potpis. Odavno mislim da je FF jedina nada. Ribe su manje-vise iste velicine, samo zavisi kako postavis kameru. Okrenes joj glavu u kameru, pruzis ruke koliko su duge i poslije pises o kilazi, metrazi i borbi, samo pazi Seha to sve pomno preti i dekodira falsifikate... <valjanjeodsmijeha>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

LJUBUNCIC
Piskaralo
Postovi:264
Pridružen/a:10 pro 2006, 00:19
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Brown Trout

Post Postao/la LJUBUNCIC » 06 kol 2010, 17:31

par slika sa nedavnog izlaska na vodu...ista rijeka,ista vrsta pastrmke-brown trout...slika
slika
slika

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Brown Trout

Post Postao/la zlaja » 06 kol 2010, 17:37

Ova srednja makro fotka je ekstra,poznam yo-zuri u ustima jer si i meni poslao takav,Bistro Džafa

LJUBUNCIC
Piskaralo
Postovi:264
Pridružen/a:10 pro 2006, 00:19
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Brown Trout

Post Postao/la LJUBUNCIC » 16 kol 2010, 21:49

Posljednja 2 dana (weekend) sam proveo na rijeci ,loveci pastrmke,prvi dan loveci sa kolegom ''musicarem''-koji je eksperimentisao sa podvodnom kamerom,drugi dan sam lovio sa starijim sinom,svaki dan smo upecali 40 do 50 kom.slijede slike:
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika

LJUBUNCIC
Piskaralo
Postovi:264
Pridružen/a:10 pro 2006, 00:19
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Brown Trout

Post Postao/la LJUBUNCIC » 16 kol 2010, 22:21

slike od drugog dana-nedjelja;

slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale teme koje nisu obuhvaćane gore - 'nako čumuranja”