Ultralight varaličarenje

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
Shelby gt500
Štela
Postovi:95
Pridružen/a:02 ožu 2016, 12:45
Lokacija:South Park
Kontakt:
Re: Ultralight varaličarenje

Post Postao/la Shelby gt500 » 31 ožu 2016, 14:16

Preskupa perverzija. I ajd jedno pitanje kad si već okačio, sem što je lijepa zašto ? Siguran sam da ima kašika koje rade posao podjednako dobro jedino nisu toliko lijepe. Svakako će svaka kašika raditi posao ako je vodiš kao oni što je vode, znači konstatan cim a ne ujednačena vožnja. Btw jesi probao ono što Ogi prodaje na piku one Crazy Fish kašike


Avatar
bakee
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:23 kol 2010, 15:08
Lokacija:sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ultralight varaličarenje

Post Postao/la bakee » 31 ožu 2016, 14:24

Nije nista skuplja od konkurencije. Kazes sto pa recimo zato sto imam predobra iskustva sa njihovim voblerima tako da ako ove kasike budu i u pola dobre kao vobleri bicu zadovoljan. Ima dosta voblera koji rade na twich dobro ali opet ne love kao neki. Nisam probao te od ogija.

Avatar
Shelby gt500
Štela
Postovi:95
Pridružen/a:02 ožu 2016, 12:45
Lokacija:South Park
Kontakt:

Re: Ultralight varaličarenje

Post Postao/la Shelby gt500 » 31 ožu 2016, 14:27

Znam da su im varke vrh nažalost nemam ni jednu al jesam gledao. A te kašike ima lik iz doboja zbavljao da testira no veli da mu nisu ribe dale. Ja bi svakako volio probat neke kašikice za pastrmku ako kad odem istu pecat al skupo mi 20+ kermi za kašiku

Avatar
bakee
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:23 kol 2010, 15:08
Lokacija:sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ultralight varaličarenje

Post Postao/la bakee » 31 ožu 2016, 14:36

Znas kako druze. Veliki je ovo biznis. Ima dosta stvari kojima se nabijaju cijene, neke stvari ne vrijede neke vrijede. Ja da lovim najcesce na terenima na kojima ti lovis ne bi je ni ja kupovao. Ovo sam prevstveno uzeo da probam koristiti na potocima gdje mi je vobler od 5 cm veliki. Vidjecemo mozda bude pun pogodak a mozda promasaj. :)

Avatar
Shelby gt500
Štela
Postovi:95
Pridružen/a:02 ožu 2016, 12:45
Lokacija:South Park
Kontakt:

Re: Ultralight varaličarenje

Post Postao/la Shelby gt500 » 31 ožu 2016, 14:41

Pa čekaj koja je dužina toga ? Vidio sam kod ogija isto ima laganih nekih sad koja je dužina ne znam.
Btw de na pp šibni koju o d contactu ako si probao veći odnosno 63 ili koja je već dužina, i gdje bi mogao povoljno uzet manjeg


Avatar
bakee
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:23 kol 2010, 15:08
Lokacija:sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ultralight varaličarenje

Post Postao/la bakee » 31 ožu 2016, 14:50

Ova je najmanja 37mm. Sto se tice veceg d contacta na vecoj vodi sam dobro prolazio ali samo kad je u pitanju pastrmka. Bacao sam ga na Bosni za bucova i osim ponekog klena nikad nista. Ne znam sta je u pitanju ali za bucova ne radi, ili je do mene.

kokuz_sa
Prava Štela
Postovi:177
Pridružen/a:01 sij 2011, 01:06
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ultralight varaličarenje

Post Postao/la kokuz_sa » 31 ožu 2016, 17:12

Sto se tice da li ima razlike izmedju te kasike i neke druge..Megabass npr pustanja neke varke u prodaju je testirao i pratio kako se ribe hrane jroz komplet godisnja doba..proucavaju kako se hrane ujutro..popodne..
I varalixe prave da se moze s njima loviti i riba koja je lijena i koja je bas aktivna..a boje prilagodjavaju godisnjim dobima plijena koji love..

Tako da i Ito kasikica je predobra..jest poskupa ali vrijedi..sto radi aerodinamike i izbacaja do boje koja u dubini privlaci ribu.

Avatar
bakee
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:23 kol 2010, 15:08
Lokacija:sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ultralight varaličarenje

Post Postao/la bakee » 01 tra 2016, 00:46

Dok ne ulovi ribu ne mogu reci kakva je. Na prvi pogled mi izgleda odlicno. Vec znam na kojim mjestima cu je iskoristiti.

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Ultralight varaličarenje

Post Postao/la tommylee » 01 tra 2016, 15:22

Danas izašao sa svojom UL opremom.Vode u okolini hladne a većina i mutna.Jedna riječica u mojoj neposrednoj blizini uvjek ima dobru populaciju sitnih klenova.
Napolju za majice kratkih rukava,u vazduhu lete razne mušice i sve izbeharalo.Ko će čekati!
Pravac voda.Odmah meps dupla nula daje ribu i udarce.
Vidim da je riba "kilava" ali probam odmah silikonce i ništa!
Opet se vraćam na gvožđe i opet ništa,znači mrtvaja prvu koju uhvatim ostalo se zabije u korjene.
Nalazim jedan vir i odlučujem da počnem sa silikonom,prvih par glista ništa.
Stavljam Berklijevu nimfu i odmah kačim jednog.Zadovoljam sam veličinom ribe i varalicom.Posle sam još kombinovao ali samo prate.
Neće da uzmu,stavljam opet nimfu i na drugi zabačaj odličan udarac ali ne ostaje riba.
Po polasku ispod mene prođe dobar klen,drago mi je da vidim u maloj vodi da ih ima!
Baterije napunjene idemo dalje <titinpionir>
Zadnja izmjena: tommylee, dana/u 01 tra 2016, 22:00, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ultralight varaličarenje

Post Postao/la zlaja » 01 tra 2016, 21:16

Baš si oćejfio,eto krenulo je. Ako ti ne bude mrsko kad idući put budeš izlazio na vodu fotkaj nimfu sa udicom...živo me interesuje to nimfarenje zbog mrene...

Avatar
Shelby gt500
Štela
Postovi:95
Pridružen/a:02 ožu 2016, 12:45
Lokacija:South Park
Kontakt:

Re: Ultralight varaličarenje

Post Postao/la Shelby gt500 » 01 tra 2016, 22:45

Alaj ćemo svi lagano preć na taj silikon. A nisam ga mogao gledat :pravo_ljut:
Ja takvu želju imam da probam glistone i kakve kreaturice za pastrmku da je to neopisivo, doduše imam želju pecat pastrmku i na voblerot da se ne lažemo :135:

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Ultralight varaličarenje

Post Postao/la tommylee » 01 tra 2016, 22:47

Mala voda i mali klenovi ali su borbeni i to sve na Ul djeluje zanimljivo!Evo je drug nimfa,
slika

slika

Avatar
Shelby gt500
Štela
Postovi:95
Pridružen/a:02 ožu 2016, 12:45
Lokacija:South Park
Kontakt:

Re: Ultralight varaličarenje

Post Postao/la Shelby gt500 » 01 tra 2016, 22:53

To titra ovim krakovima kao tvister ? Mene više interesuju kreature koje nemaju akciju na povlačenje, no se mora štapom dirigovat.

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ultralight varaličarenje

Post Postao/la zlaja » 01 tra 2016, 22:56

Super fotke, imam neki osjećaj sa tom nimfom i mrenom,mora se to njoj svidjeti...

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Ultralight varaličarenje

Post Postao/la tommylee » 01 tra 2016, 23:43

I sa ovim moraš drmati i micati.Neće samo.Ali danas nisu htjeli crvolike samo ovog alijena.Valjda sam im ubo frekfenciju.
Recimo mepps nulu nisu udarili ni jednom.Nisam htjeo dlaje povećavati.Vratim duplu nulu i bubaju odamah ali vidim da su tromi,mrljave.
Zlaja majstore ja bih rekao da ovakva kreatura će haos na mnogim vodama napraviti.Ne moraš ganajti Berklija imaš Crazy Fish kod Ogija ;)

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale teme koje nisu obuhvaćane gore - 'nako čumuranja”