prve ribe u 2010

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Odgovori
Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: prve ribe u 2010

Post Postao/la montana » 05 srp 2010, 19:16

Bravo Ziko! Mozda da ti neko iduci put pomaze podici te gigante! <championvanja>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."


Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: prve ribe u 2010

Post Postao/la rusko » 05 srp 2010, 19:45

Bravo Ziko, cestitam na PB!! <championvanja>
slika slika

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: prve ribe u 2010

Post Postao/la zlaja » 05 srp 2010, 19:54

Lični rekord za skinut kapu,Žiko valja ovu podmornicu podignut za fotkanje a kamoli borbu sa ribom izvesti do kraja.Inače Žiko i Seha kakvi su ovi primjerci preko 20 na štapu?

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: prve ribe u 2010

Post Postao/la Seha » 06 srp 2010, 13:36

Bravo Ziko majstore strasne ribe i cestitke na pb.
Zlaja ja sam samo par puta mislim (teza da najvece nikad nisu izvucene na obalu se kod mene obistinila) imao ribe preko 2o i to je burazeru isto kao da zakacis udicu za podmornicu "koja pici na stangasu" :).. Nisu to bijesni bijegovi kao kod riba 8-15 kg (naravno zavisi i od vode do vode) negdje se ribe od 5 kg bolje bore nego one od jos 2 x toliko kg ali onako generalno manje ribe su dosta srcaniji borci dok se veliki vise oslanjaju na svoju masu i gdje su zacrtali da bjeze uglavnom su jako tvrdoglavi u toj namjeri i tesko je u prvom dijelu borbe u potpunosti kontrolisati.
Moja najveca riba do sada na obali je riba od sekund do 20 mada ja doduse uglavnom lovim na divljim vodama gdje takve ribe iako egzistiraju su u jako malom broju pa to dodje kao lov igle u plastu sijena.
Nemoj da me neko pogresno shvati, ali na komercijalnim vodama gdje je populacija velikih riba impresivna ulov riba oko i preko 20 kg je vise pravilo nego izuzetak.. To naravno neumanjuje Zikin uspjeh. Naprotiv !! Ove ribe su do sada vidile milione mamaca i prezentacija i nije ih bas tako lako prevariti i dosta stvari treba da se poklopi da bi imali kontinuirani lov velikih na komercijalnoj vodi kao sto je to nas kolega Zika odradio zadni ribolov.. Zato i kazem svaka cast majstore !
Ja licno preferiram divlje vode, na prste jedne ruke bi mogao nabrojati vode takvog tipa na kojim sam zabacio udice. Recimo licno meni je Smoluca dosta izgubila prosirenjem pozicija i infrastrukturom uz obalu. Prije je to bilo kao da lovis na kraju svijeta, danas je to nekako drugacije i nije bas po mom ceifu. Ta moja "slatka patnja" u iscekivanju divljih riba me evo zadnjih 30 i koju godinu iznova vraca na obale rijeka i jezera.. Da sam kojim slucajem navucen na komercijalnu vodu sigurno bi ova moja opsesija i divljenje tim lukavim,snaznim i prekrasnim ribama otisla u pogresnom pravcu. Nebi bio ni prvi ni posljednji sarandzija koji je zaboravio uzivati u ribolovu i koji manju ribu shvata kao napast i flustraciju jer se "u danasnji vakat" precesto samo veliki racunaju kao uspjeh.. U svakom slucaju nepokusavam ni da opravdam izostatak velikih riba u mom albumu ,ali vjerujete mi na rijec da sam rahat i kad se nakon 5 dana iz ribolova vratim bez ulova.. Naucio sam u tom periodu nesto novo o toj vodi i njenim zakonima, uzivao u boravku na vodi dobroj klopi i drustvu. Sljedeci put druga taktika mamci,sorta vina i tako do kraja ovozemljskog zivota ,a mozda i posije toga ;)
slika

Žiko
Štela
Postovi:69
Pridružen/a:16 pro 2009, 10:42
Lokacija:Ljubljana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: prve ribe u 2010

Post Postao/la Žiko » 06 srp 2010, 16:09

evo i ja da odgovorim Zlaji,

kao što je več i Seha reko, veliki šaran se oslanja na svoju težinu, i u njihovoj nameri kde krenu tamo idu teško jih je ustaviti. Veliki (debeli) šaran ide polako i snažno te se čvrsto drži dna jezera, a imao sam priliku uhvatiti debelog i da je bio u trenutku vani, jer mi se to desilo ponoči sam mislio sam da je mali ali kad sam podigo sak bilo je aaaaaa, a pogled u sak me doista iznenadio.
A isto mogu da potvrdim i to da je lakše uhvatiti veliku ribu u komercialnoj vodi kde jih ima recimo 10 kom na 50hektara vode, nego na nekoj divljoj vodi kde i neznaš dali je tamo. ali pustimo mi to gde je ribu lakše uloviti, ja ipak mislim da je bitno da se ribolovu uživa, i da je on dio života tvog.

do idučih ulova vas lepo pozdravljam,
Biiiiiiiiiiiistro,
Žika


Žiko
Štela
Postovi:69
Pridružen/a:16 pro 2009, 10:42
Lokacija:Ljubljana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: prve ribe u 2010

Post Postao/la Žiko » 09 kol 2010, 09:26

Pozdrav svima,

evo godišnji se završio, a ja sam uspio da odpecam nekoliko dana na tri vode, evo nekoliko ulova
Jezero Tribalj HR:
tribalj 001.jpg
tribalj 005.jpg
tribalj 006.jpg
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Žiko
Štela
Postovi:69
Pridružen/a:16 pro 2009, 10:42
Lokacija:Ljubljana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: prve ribe u 2010

Post Postao/la Žiko » 09 kol 2010, 09:28

lokalna voda u Ljubljani; Koseze
koseze 003.jpg
koseze 004.jpg
koseze 012.jpg
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Žiko
Štela
Postovi:69
Pridružen/a:16 pro 2009, 10:42
Lokacija:Ljubljana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: prve ribe u 2010

Post Postao/la Žiko » 09 kol 2010, 09:30

i još Šmartinsko jezero kod Celja SLO:
Šmartinsko jezero 005.jpg
Šmartinsko jezero 006.jpg
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: prve ribe u 2010

Post Postao/la zlaja » 09 kol 2010, 16:11

Žiko provozao si sve ribe Balkana,nemam riječi... BRAVO

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale teme koje nisu obuhvaćane gore - 'nako čumuranja”