Dali se sezona privodi kraju ??????

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
adi
Predsjednik U.G. "Bistro!"
Postovi:1228
Pridružen/a:18 vel 2007, 10:50
Lokacija:sarajevo
Kontakt:

Post Postao/la adi » 20 vel 2007, 21:44

Zar bas niko ne lovi zimi na nasim vodama, ili je to moguce samo na komercijalnim vodama
slika
ja sam inace po riboispovjesti sarandzija


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 21 vel 2007, 00:37

Klapna poceo si nam pticare podvaljivat pod sarane :lol: .

Adi zimski ribolov je za hard core sarandzije a takvi su rijetki u BiH.Neznam koliko si spreman provesti dane i dane po smrzavcu bez udarca.Ja sam prije lovio ali mi se vise neda sad lovim na varalice zimi cisto da nezahrdjam :wink: .
Kao sto znas saran zimi svako kretanje smanji na minimum ,i najvaznije je locirati ribu a to vjeruj mi nije lak posao na vodama sa relativno malom populacijom sarana racunajuci povrsinu vode prosjecnog jezera u BiH i samo saznanje da su sarani u tom periodu zakovani za termo klimu (to jest onu dubinu gdje im najvise pase temperatura vode) i da se nepokazuju na povrsini i plicaku kao u toplije doba godine.Naj lakse ih je provaliti krajem jeseni kad sarani traze ta mjesta za takozvane krtoge ili loviti sa nekim sabloniranim pretpostavkama (sprudovi i potopljeno granje su klasicna mjesta).
Obrati paznju na vrstu mamca koji pod obavezno mora biti aroma na alkoholnom nosacu jer se uljni zgrusavaju na niskim temperaturama i tako zatvore aromu a samim tim gubis na atraktivnosti mamca..Obavezno minimalno hranjenje jer saranu zimi netreba puno da se zasiti.Ja sam zimi uglavnom prihranjivao sa pva mrezicama u koje bi stavio malo paleta i par isjeckanih boilia koje sam koristio kao mamac.Ako ti se posreci da im "provalis" zimsku lokaciju nemoj ocekivati one divljacke ljetne udarce..Uglavnom su zimski grizevi lagano dizanje ili spustanje vizuelnog indikatora (svinger,henger - neznam sta koristis).
Znaci i na najmanji bip alarma kontra.Ako kojim slucajem naidje naglo otopljenje trazi ga na manjoj dubini jer se voda tu prije ugrije i sarani to itekako osjete.
Ako te vec nisam odgovorio od zimskog ribolova sarana svojim savjetom zelim ti bistro i vidices da je poseban osjecaj kad uhvatis zimskog sarana.
Zadnja izmjena: Seha, dana/u 21 vel 2007, 12:51, ukupno mijenjano 1 put.
slika

klapna
Štela
Postovi:79
Pridružen/a:17 sij 2007, 19:52
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la klapna » 21 vel 2007, 11:37

Pa kod vas bar svega ima....hehehe

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 21 vel 2007, 16:10

He heheh dobro si bas svega hahahhah.....
Pokusaj ovog kucka dopingovat Ristinim boiliama.... :lol:
slika

klapna
Štela
Postovi:79
Pridružen/a:17 sij 2007, 19:52
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la klapna » 22 vel 2007, 12:00

To je moja kujica i poametnija je od pola sela.
Ukoliko je budem hranio Riletovim bojlerima ima da joj se pogled stopi s njegovim.hehe


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 05 ožu 2007, 11:50

:lol: To si u pravu ali ce biti korak blize krupnoj divljaci kao i gosn Rile !
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale teme koje nisu obuhvaćane gore - 'nako čumuranja”