REVIRI vase misljenje o njima?

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: REVIRI vase misljenje o njima?

Post Postao/la montana » 19 sij 2011, 17:53

Tacno! Dobar je bio i stari zakon, gdje se riba cuvala, kazne bile velike, udruzenja zaista gazdovala vodom. Sada sa privatlukom,, privatizira se i Bozije davanje. Ja zivim ovamo gdje je skoro sve privatno, ali voda i zrak su svaciji. Zato mi nije jasno kako se daju koncesije privatnicima da rade sa vodom sta hoce i kako hoce, a istovremeno privatnici koji imaju zemlju pored vode moraju da dopuste hodanje po parceli "musterijama" revira, a bez ikakve naknade, cak ni prava da love sa svoje parcele. Jos je gora varjanta koncesija za brane, gdje se svi moraju razmaknuti da "gazda" potopi svijet.

Slazem se Seha da mora biti revolucija, a Savez mora "na celo kolone", inace nece biti ni ribara, ni dozvola, a time ni Saveza...
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."


Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: REVIRI vase misljenje o njima?

Post Postao/la Kovach » 20 sij 2011, 01:16

Moj Seha slazem se s tobom u potpunosti. Savez je taj koji je i predlozio, odnosno aminovao ovakav nakaradan Zakon, a ko ne vjeruje nek procita sta je samo definisano u njemu. Definisano je da sva udruzenja "moraju" Savezu uplatiti 10% od prodatih dozvola i da distribucija dozvola ide preko Saveza. Tu su sebe "zakovali", a za nas ribolovce kao i riblji fond ih zaboli neka stvar. Ovi sto su sad u Savezu nisu nista bolji od Rifeta i ekipe, a na njima je samo zvono bilo. Uostalom, da je rad u Savezu volonterski niko se nebi "laktao" da ode u Savez, a ovako se znaju i posvaditi i pobiti za mjesto u U.O. Bili su se pohvalili da ce mjenjati Zakon (evo mi u racunaru i sad stoje prijedlozi vezano za dozvole, vazenje i ostalo kao i poostrenje kazni te nacin dodjele voda) i na kraju ujeo vuk kenjca, ne podnesose ni krivicne protiv prethodnika, valjda kontajuci kad oni odlazili mozda ih ceka ista sudbina. Kad pokusas pricati sa njima i ukazati na greske nema niko pametniji od njih niti ko zna ista o Zakonu i Pravilnicima, a svi kazu "hajde ti, da tebe vidim, samo znate svi pametovati". Kao da mi svi taj posao ne radimo u udruzenjima ili samostalno i to iz ljubavi, a bez novca. Ukazivao sam vec na bezobrazluke oko kotizacija za takmicenja i koje se tu mucke rade. Smuci mi se kad cujem da ih neko spomene.

Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: REVIRI vase misljenje o njima?

Post Postao/la masterbih » 21 sij 2011, 00:48

Sa Sehom se slazem 1 kroz 1! Bagra svjetska.
Kad im samo face vidis, sve ti je jasno.

Jos jedna vazna stvar: Od rata je proslo 15 godina, a sve tapka u mjestu.
Katastrofa na sve strane, kako ce se sve to zavrsit dragi bog zna.
Samo treba sto prije skinuti bagru i poslat ih na sud da im se uzme skalp za svo ovo vrijeme mucki i prevara!

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale teme koje nisu obuhvaćane gore - 'nako čumuranja”