Sezona 2012

Moderatori/ce:emin,zlaja,rusko,Kovach,montana

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Sezona 2012

Post Postao/la rusko » 31 ožu 2012, 20:00

Ljudi, kako se vama cini ova sezona, ovako u pocetku?

Na "mojoj rijeci" se nesto cudno desava... normalno stanje je da se u periodu mart-maj lovi morska pastrmka, eventualno stuka... onda dodju neke druge vrste, pa tek u ljeto gomile crvenperke...

Eh, ove sezone se morska pastrmka pojavila u toku dvije sedmice u polovini marta... i fajront...

Danas sam opet otisao i vidim da voda vrije od crvenperke... Sve je totalno nelogicno...

Kakva je situacija na vasim vodama?

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=awrlgYX9ATo[/youtube]
slika slika


Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Sezona i ulovi u 2012

Post Postao/la tare » 31 ožu 2012, 20:05

Moju rijeku promjenise totalno ovim koridorom,na mjestu gdje je bila mirna,jedva tekla,sad pici 100 na sat :grin:
A sto se tice riba to neznam,jos neda pecat :grin:

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Sezona i ulovi u 2012

Post Postao/la rusko » 01 tra 2012, 07:31

Tare, kod tebe je ocito covjek uzrok... Kod mene se izgleda priroda zabunila ove godine... Dvije zadnje zime su bile pravo hladne i duge, dok ove godine snijeg nije ni pao kako treba... Nivo vode je minimalan kao u vrijeme ljetnje suse, mozda je i to razlog ovakvoj migraciji ribe...

Koja je rijeka u pitanju?
slika slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Sezona 2012

Post Postao/la rusko » 01 tra 2012, 12:09

angler je napisao/la:Jest da nije Jadran ali da pitam sve koji se razumiju u slanu vodu. Rusko krenu sa istim pitanjem u saranskoj avliji pa da ne offiram temu sa slanom ribom. Nesto se desava sa ribama, vodom, klimom....
Od proljeca prosle godine kad sam se zalio da se nesto desilo i da ribe nema kao prije, mislio sam da je covjek uzrok, medjutim ocito nije. Zanimljivo da ni uz obalu nema onih malih ribica od kojih je prije vrvilo. Cim padne mrak grabljivice su mlatile i pljuskale, a sad gluho. U lukama ne vidjam ribu kao prije...ma ni za lijeka. Cak i kormorana nema kao prosle godine. Znam baciti starog hljeba da se okupe male i jato se skupljalo za cas. Sad ode hljeb, a da ga nista ne cvakne.
Na plazi more izbacuje neku zelenu travu vise kao mahovina. Moze li to biti tzv "cvjetanje mora" mada mi nesto hladno za taj proces. Vec 3-4 mjeseca idem na vodu i mjenjam lokacije najmanje svakog vikenda i za svo to vrijeme sam vidjeo mozda 15tak riba. Meduza ima milion dok ih prije nisam vidjao. Fakat ne kontam. Da li ribe mjenjaju puteve migracija ciklicno ili zbog nekih promjena u vremenu...ili...ma ne znam ni sta bih pitao sta moze biti razlog :shock: Ovako se slicno desilo prije 2 ili 3 god kad sam kukao da se ne razumijem i morske ribe, kad ono nesto drugo razlog.
Dobro me napomenu da je ona tema bila pod "ribolov na sarana"... Nisam uopste ni gledao na to.... moglo je doci do ukazanja Sahbaza... :)

Evo sad sam je podijelio a ovo ubacio u ekologiju, jer tu mislim da bolje pripada... Izvinjenje sarandzijama!!!
slika slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Sezona 2012

Post Postao/la rusko » 01 tra 2012, 12:20

Angler, slicna se situacija desila i u juznoj Svedskoj na jednom dijelu balticke obale... sva riba, bilo mala ili velika, je napustila priobalnu zonu i otisla na dubinu ispod 50 metara... Razlog nepoznat, sumnja se na prekomjernu upotrebu vjestackog djubriva koje je odneseno rijekama u more nakon topljenja leda (tada nastaju masivne poplave i sva voda koja se dugo zaledjena zadrzavala u poljima odjednom krene prema moru pa sa sobom ponese i sta treba i sta ne treba)...

Mozda i kod tebe postoji neki zagadjivac?!
slika slika


Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Sezona 2012

Post Postao/la tare » 01 tra 2012, 13:55

Rusko Bosna je u pitanju...Naravno da je covjek u pitanju,i mogu me dobro zahebat ove godine,ako se riba prebaci tu...

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Sezona 2012

Post Postao/la angler » 02 tra 2012, 10:58

rusko je napisao/la:Mozda i kod tebe postoji neki zagadjivac?!
Ih...ima ih na pasija preskakala. Pretprosle god je doslo do izlijevanja zagadjene vode ali su to uspjeli sanirati tako da je prosle godine bilo sve normala osim ako se to nesto nije pocelo ragradjivati retroaktivno.

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Sezona 2012

Post Postao/la rusko » 14 tra 2012, 21:54

Evo jedne krupatice:

slika

Lijepa riba, nije los borac posebno kada je u ovoj velicini, ali na zalost ujedno je i los predznak... jer se inace ne bi trebala pojaviti u rijeci do druge polovine maja... sto u sustini znaci da od udarne sezone morskih pastrmka nece biti nista...

nema mi druge nego da je pokusam ganjati u moru, ali sudeci po dodsadasnjim pokusajima i raportima sa foruma... i tamo je ova sezona pocela jadno i bijedno...
slika slika

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Sezona 2012

Post Postao/la @ldin » 14 tra 2012, 23:21

ne vidim sliku :( op sad vidim :) bistro, bistroooo :))))))
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Sezona 2012

Post Postao/la Seha » 15 tra 2012, 00:40

Dobar komad bistro
slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Sezona 2012

Post Postao/la montana » 15 tra 2012, 04:44

Krupna ti ta krupatica majstore! Evo mene sinoc zatrpa snijeg 20km od Los Angelesa. Lance sam stavljao ispod nekih palmi?!?! Srecom pobjegoh iz tropskog pojasa cak u Oregon i evo me u sorcu na 2000m nadmorske. Ovo su predznaci sudnjeg dana. Slusao sam na CD-u jednog bradonje! <djed>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Sezona 2012

Post Postao/la rusko » 15 tra 2012, 06:21

Hvala ljudi... Ovdje krupatice vecinom love strimerima, jer tako "teorija" iz casopisa nalaze, ali onda pretezno ulovis manje komade koji se radoznalo zalijecu na njih... Trebalo mi je vremena da skontam kako izbjeci te sitne i primamiti velike, a odgovor je bio vrlo jednostavan:

slika

Ako vam se svidjaju, evo jos koja od sinoc:

slika

slika

Znaci ispod palmi snijezni lanci, a u juznoj Svedskoj si ove godine mogao pahuljice na prste prebrojati... Naopako...
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Sezona 2012

Post Postao/la angler » 15 tra 2012, 14:44

Bravo majstore, goleme ribe <championvanja>
Sta god bilo valja uzivati u onome sta nam se pruza. Valjda naleti i kakva pjegava.

Nish se ne brinite, stize 21 decembar <jelmekotrazio> <valjanjeodsmijeha>

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Sezona 2012

Post Postao/la AlaS » 15 tra 2012, 19:45

Bistro Rusko pravo debele ribe ,neznam kakvi su borci ali djeluje mi kao snazna riba....
slika
Bistro

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Sezona 2012

Post Postao/la Seha » 15 tra 2012, 20:10

Pravo dobri borci za svoje gabarite ja uhvatio dvije na jerk u baltiku kad je bila stukijada. Spuca tnt ko velika. sta kaze zander vidi ti i ovdje lovis sarane :mrgreen:
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale teme”