Dodijeljena koncesija na rijeci Neretvi na 10 godina

O pitanjima vezanim za rad Saveza, Udruženja, o Zakonu o slatkovodnom ribarstvu, o ribarskim ispitima, pravilnicima....

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac,Kovach

Avatar
mekousna
Prava Štela
Postovi:130
Pridružen/a:11 kol 2009, 22:14
Lokacija:rijeka Neretva
Kontakt:
Dodijeljena koncesija na rijeci Neretvi na 10 godina

Post Postao/la mekousna » 07 ožu 2011, 14:05

Vrlo važna vijest!

"Neretva 1933" dobila koncesiju na području HNŽ-a u trajanju od 10 godina

Jedinstveno udruženje sportskih ribolovaca u Mostaru "Neretva 1933", koje broji oko 1500 ribolovaca, dobilo je koncesiju na korištenje ribljeg fonda rijeke Neretve na području HNŽ-a u trajanju od 10 godina. Ovo udruženje ima zadatak u tom razdoblju brinuti o rijeci Neretvi, a u idućih nekoliko dana trebali bi i službeno potpisati ugovor s Ministarstvom poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede HNŽ-a.

Od tajnika udruženja sportskih ribolovaca u Mostaru "Neretva 1933", Ivana Lovrića, Dnevni list doznaje kako će nakon potpisivanja ugovora uslijediti i izdavanje dozvola za ribolov.

''U travnju počinje sezona ribolova, točnije 1. travnja, i trajat će do 1. studenoga. U idućih desetak dana krenut ćemo s izdvajanjem dozvola za ovu sezonu. Cijene dozvola bit će iste kao i prošle godine, odnosno iznosit će 100 maraka za seniore. Umirovljenici i invalidi dozvole za ovu sezonu platit će 50 maraka, dok dozvola za djecu do 14 godina košta 25 maraka'', kazao je Lovrić.

Istaknuo je kako će od iduće godine za sve ljubitelje ribolova koji žele dobiti dozvolu biti obvezno polaganje ribičkog ispita.

''Polaganje ribičkog ispita zakonom je propisano još 2005. godine, mi smo odlučili ove godine odgoditi isto, ali zasigurno će od iduće godine biti obvezno za sve osobe koji žele dobiti dozvolu za ribolov'', kazao je Lovrić.

Kad je u pitanju krivolov, Lovrić, koji je ujedno i voditelj ribočuvara, kazao je kako su u proteklih gotovo 8 mjeseci, otkad se šest ribolovnih sekcija ujedinilo u jedinstveno udruženje ribolovaca, podnesene 123 kaznene prijave.

''Mi smo dosad podnijeli 123 prijave, jedan dio prijava podnesen je protiv osoba koje su uhvaćene u krivolovu, odnosno koje su lovile u vrijeme lovostaja, dok se drugi dio prijava odnosi na osobe koje smo uhvatili u lovu, a da nisu imale dozvolu za isti'', kazao je Lovrić za Dnevni list.

Istaknuo je i kako udruženje ima planove za iduće razdoblje koji podrazumijevaju uređenje ribarsko-čuvarske službe, borba protiv ribokrađe, poribljavanje rijeke, te uvođenje sportsko-turističkog ribolova.

Izvor: http://www.bljesak.info/content/view/70185/158/ i "Dnevni list"
List niz vodu, riba uz vodu. [ www.mekousna-konjic.tk ]


Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dodijeljena koncesija na rijeci Neretvi na 10 godina

Post Postao/la senad » 07 ožu 2011, 17:14

Mekousna, de malo razjasni ovo.Ko su "Neretva 1933", sta je sa "Jug 2010" i kakva je sad situacija, sta znaci ovo "za HNK" - cijeli HNK ili mostarski dio?
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dodijeljena koncesija na rijeci Neretvi na 10 godina

Post Postao/la rusko » 07 ožu 2011, 17:37

Fino, oni ce znaci biti produzena ruka vlasti...

nigdje ne spomenuse sprecavanje podizanja bespotrebnih HE na Neretvi, konkretan rad na poboljsavanju ekosistema...

vec: ispit, ribocuvari, poribljavanje i turizam... taman eto toliko ;-)

bitno da bitnije ne moze biti :roll: ... onako kako to neki "odozgora" vole cuti... nek im je Bistro!
slika slika

Avatar
mekousna
Prava Štela
Postovi:130
Pridružen/a:11 kol 2009, 22:14
Lokacija:rijeka Neretva
Kontakt:

Re: Dodijeljena koncesija na rijeci Neretvi na 10 godina

Post Postao/la mekousna » 07 ožu 2011, 18:21

Koliko sam upoznat, najmanje pola godine su vlasti odugovlačile s izdavanjem ove koncesije, postavili su im uvjet da se moraju sva ribarska udruženja u Mostaru udružiti u jedan jedini, jedinstveni, koji se eto sada zove "Neretva 1933".
Čitajući ovo jutros na internetu, prva pomisao mi je bila (a tako u tekstu i piše) da ova koncesija važi za cijeli tok rijeke Neretve, odnosno i za Jablanicu i Konjic, Glavatičevo itd.
Međutim, razgovarajući u toku dana s nekoliko ribolovaca u Konjicu, oni tvrde da se ovo odnosi samo na grad Mostar.
Ali tako ne piše u tekstu, ostaje da vidimo za dva-tri dana kada bude i zvanično u opticaju ovaj dokument.
Dobro Rusko reče, ovo sve miriše na "produženu ruku vlasti" HDZ, SDA i te priče, da se pokupi lova od ribarskih dozvola i od tih formalnih ispita dogodine. A nigdje poribljavanja, nigdje ekologije, borbe protiv brana i sličnih stvari. Možda se varam(o), ali ovo ne miriše na dobro.
P.S. ribarska sezona već otvorena na Boračkom jezeru, snijeg pada, prava je zima ovih dana. Kriza s novcem, politička situacija, loši vremenski uslovi, sve je to doprinjelo da ovo bude najtužnije otvaranje sezone u zadnjih petnaest godina, to jest od ratnih dešavanja. U krizu bih dodao i zbunjenost domicilnih ribolovaca, ne znaju ljudi gdje, kod koga i kako izvaditi ribarsku dozvolu za 2011. godinu :? a sve zbog ove zavrzlame oko pomenute koncesije.
List niz vodu, riba uz vodu. [ www.mekousna-konjic.tk ]

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dodijeljena koncesija na rijeci Neretvi na 10 godina

Post Postao/la montana » 07 ožu 2011, 18:42

Mekousna, mozes li mi objasniti jel' sad to znaci da se ostale udruge moraju ili ujediniti sa ovima ili nestati sa lica vode? I kad pricaju o ribolovnom turizmu, podrazumjevaju li vise revira, podizanje revirskih dozvola i davanje prioriteta bogatim ribolovcima? Zna li iko koliko je placena ta koncesija i da li je po zakonu da neko vode dobije u paketu, jer to iz trke eliminira mala lokalna udruzenja. Globalizacija kuca na vrata ribolova, meni se cini...

OK, evo si me preduhitrio u nekim pitanjima, ali sve to dobro smrdi, posebno sto ono sto ja procitah da se radi o HNZ/HNK cijelom, pa ribari mogu pricati, ali ako je ovo odluka, onda sva voda kantonalnom udruzenju. Mislim da je ovo samo dokaz da voda ne moze biti privatna, niti na upravljanju bilo koga do same drzave, a kroz gradska udruzenja, bez koncesija, kao u Titino doba! Privatna voda nikako. Jer ni moj plac nije privatan, a sve zbog opstenarodnog veselja, pa mi malo glupo da neko proda opstenarodno veselje i opari se, a ja (i drugi uz Neretvu) da im docekujemo goste, one ribolovno-turisticke. Samo mi jos nije jasno koliki parking i smjetajni kapacitet moram napraviti, onako od sebe?

Cijena dozvola je abnormalno visoka i onaj u tekstu sto napisa da u svijetu cijene su mnogo vece, laze, jer nikad ocito nije bio u svijetu. Sve ovo vodi uvodjenju ribolova u skupe elitne sportove, gdje je namjera da siromahe otjeraju sa vode. Razumijem trziste i trzisnu ekonomiju, ali ovo je monopol. Jednog dana ce jedno udruzenje firma dobiti koncesiju na cijelu BiH i onda cemo imati "svjetske cijene", jer samo o tome se pricalo u tekstu, a najmanje o unaprjedjenju ribljeg fonda i ocuvanju prirode. Iza ovoga stoje garant ribarcine koje podrzavaju koncept "Revirskog C&R" uz puno slikanja sa ribama naguranim u kameru. Neko je zapikao ovo malo vode sto je preostala i hoce da je "reviriraju" i naplate Bozije davanje.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."


Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dodijeljena koncesija na rijeci Neretvi na 10 godina

Post Postao/la @ldin » 07 ožu 2011, 18:43

rusko je napisao/la:Fino, oni ce znaci biti produzena ruka vlasti...

nigdje ne spomenuse sprecavanje podizanja bespotrebnih HE na Neretvi, konkretan rad na poboljsavanju ekosistema...

vec: ispit, ribocuvari, poribljavanje i turizam... taman eto toliko ;-)

bitno da bitnije ne moze biti :roll: ... onako kako to neki "odozgora" vole cuti... nek im je Bistro!
<championvanja> bravo majstore....
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: Dodijeljena koncesija na rijeci Neretvi na 10 godina

Post Postao/la masterbih » 07 ožu 2011, 20:49

Nista novo, samo se nastavlja ista prica kao i svagdje..

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dodijeljena koncesija na rijeci Neretvi na 10 godina

Post Postao/la Kovach » 08 ožu 2011, 01:23

Ovo udruzenje je formirano na inicijativu Ministarstva i ranije je to bilo "Jug 2010", cini mi se koje prosle godine osta Savezu duzno 15.000 KM , a ove godine promjenuse ime i primise ih u Savez kao nove. Situacija, koliko ja znam je ovakva: Ovo udruzenje je dobilo koncesije na vode koje pripadaju teritorijalno gradu Mostaru, a ne sve vode u HNK. O tome mogu samo sanjati, a ocito se radi o manipulaciji ili totalnm neznanju cike koji ovo napisa. konkurs je ponisten za Jablanicu, Konjic i cini mi se Ravno iz nepoznatih razloga. Navedeni konkurs bi bio ponistavan i ponavljan do besvjesti sve dok vode nebi dobilo navedeno udruzenje jer se ocito radi o igracima koji nece praviti probleme vlastima niti pitati EP HZ HB za poribljavanja niti prijetiti tuzbama kao sto to bi sa USR "Neretva" Mostar, koje je po mom misljenu bilo najbolje za nas ribolovce i zastitu ribljeg fonda. Ovi su iskreni intersuje ih samo novac i nista drugo, kao i prosle godine. Ovo sa Konkursima u HNK zestoko smrdi i tu je politika debelo uplela svoje prste i kao sto vec napisah ostavimo mi politiku, a ona nas nikako. Vode se dijele na Hrvatske i Bosnjacke htjeli to oni priznati ili ne jer USR "Neretva" im nije odgovarala zato sto nije htjela pristati na ucjene i mesetarenja, a okupljala je ribolovce svih vjera i nacija iz Mostara. Ljudi su saradjivali sa svim udruzenjima sirom BiH, a ovi sa prvim komsijama nece ni da pricaju,a kami li da potpisu sporazum ili nesto slicno. Vec dvije sezone propadose, a kriminalci opustosise vode samo zbog nesposobnosti Ministarstva i indolentnosti lokalnih zajednica koje ne ucinise nista da pomognu u rijesavanju navedenog problema. Znam, opet ce reci da lokalne zajednice nemaju nista s tim, ali imaju itekako i oni imaju sirom otvorena vrata u vladi HNK pa niko se ne nadje da poprica o tom problemu. Da su njihove guzice u pitanju itekako bi pricali. Molimo ih evo 5 godina da pokaznjavaju one kriminalce sto prodaju ukradenu ribu po magistrali sto je posao inspekcija i niko da repom makne. Opstinski kazu nije njihov posao, kantonalni nemaju vremena, a svi znaju stati u red za platu, pa zaradite je gospodo. Lakse je petkom (pazarni dan) obici pijace i pokupiti harac od sirotinje (tu su svi nadlezni) nego se sa kriminalcima ganjati i zamjerati. Sest godina sute za konkurs o dodjeli voda i sad kad pokusase nesto rijesiti zabrljase ga zestoko. Tako je kad u foteljama sjede stranacki podobni, a sposobni hodaju bez posla. Ovo nema veze sa zastitom i unaprjedjenjem ribljeg fonda sto je osnovni tatutarni cilj svakog udruzenja sprtskih ribolovaca, nego samo lova burazeru. I opet mi pada na pamet ona cuvena Josipova "Ma znam ja nas, J..`o ti nas! :twisted:

Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: Dodijeljena koncesija na rijeci Neretvi na 10 godina

Post Postao/la masterbih » 08 ožu 2011, 13:37

hahaha <valjanjeodsmijeha>
Jadna nam majka sa ovakvom drzavom i bagrom u njoj.
Sad mi pade na pamet jednaizjava nekog lika iz sindikata BiH, naj bolje da nema politicara, da samo ima sindikat, sve bi bilo bolje, ovako sve pokradose, svi su isti i imaju slicne ciljeve (Pare).
Tako i sa drustvima, naj bolje da ih i nema, i da niko nema pravo upravljati vodama, u svakom slucaju bi bilo bolje nego je sad :shock:

Avatar
mekousna
Prava Štela
Postovi:130
Pridružen/a:11 kol 2009, 22:14
Lokacija:rijeka Neretva
Kontakt:

Re: Dodijeljena koncesija na rijeci Neretvi na 10 godina

Post Postao/la mekousna » 08 ožu 2011, 17:18

Kovach je napisao/la:Koliko ja znam je ovakva: Ovo udruzenje je dobilo koncesije na vode koje pripadaju teritorijalno gradu Mostaru, a ne sve vode u HNK. O tome mogu samo sanjati, a ocito se radi o manipulaciji ili totalnm neznanju cike koji ovo napisa. konkurs je ponisten za Jablanicu, Konjic i cini mi se Ravno iz nepoznatih razloga.
Nadam se da je ovo ovako kako kažeš, BISTRO!
List niz vodu, riba uz vodu. [ www.mekousna-konjic.tk ]

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dodijeljena koncesija na rijeci Neretvi na 10 godina

Post Postao/la Kovach » 08 ožu 2011, 21:28

Mekousna prijatelju vjeruj da jeste, ako ovi nisu ponovo nesto mutili jer su ponovo trazili od USR "Glavatica" dostavu dokumentacije za ponovljeni konkurs o dodjeli voda opstine Jablanica. Ovaj ciko iz Dnevnog lista je 100% pogrijesio kao sto vec napisah. Uostalom, oni ne priznaju da ima Neretve do brane HE Mostar, za njih su ovo ostalo samo jezera, a gornji tok Neretve kao da i ne postoji. Sto se njih tice Neretva izvire ispod brane HE Mostar i tece do mora <valjanjeodsmijeha> , zato i ne spominju nakanu vlasti o izgradnji brana u gornjem toku.

gonjavac
Početnik
Postovi:10
Pridružen/a:08 stu 2010, 19:54
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dodijeljena koncesija na rijeci Neretvi na 10 godina

Post Postao/la gonjavac » 30 ožu 2011, 01:25

Imali šta za Konjic <juma> <juma> <idila>, zna li iko ikakve informacije. Jer dolje je pravi RAT.

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dodijeljena koncesija na rijeci Neretvi na 10 godina

Post Postao/la Kovach » 30 ožu 2011, 13:22

Nema jos nista, vijecaju. Konkurs jos nije zavrsen, a ocekivati je svasta. Jos jedna sezona je zauvijek izgubljena, a sa njom i mnostvo riba ulovljenih mrezama i kojekakvim nedozvoljenim sredstvima zbog nesposobne Ministrice i ljudi koji je okruzuju. Svo ovo se trebalo raditi u oktobru i da bude gotovo do 01.01. i pocetka sezone. Ovo je samo jos jedan dokaz koliko ih je briga i za nas i za sve ostalo.

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dodijeljena koncesija na rijeci Neretvi na 10 godina

Post Postao/la Kovach » 02 tra 2011, 03:42

Evo da obavjestim drage kolege da je i USR "Glavatica" Jablanica dobila obavjestenje da dodje na potpisivanje ugovora o dodjeli Koncesija na period od 10 godina za ribolovnu zonu IV - Jablanica (dosadasnje granic voda ovog udruzenja). <flag> <championvanja> Kockice se polako slazu, iako sa zakasnjenjem. Sve cestitke i mnogo uspjeha u daljem radu!

P.S. Namjerno nisam ovo postavio juce da nebi pomislili da je prvoaprilska <valjanjeodsmijeha> .

Bistro!

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dodijeljena koncesija na rijeci Neretvi na 10 godina

Post Postao/la montana » 02 tra 2011, 06:25

Cestitam na koncesijama i zelim da uspjesno gazdujete dodijeljenim vodama, a nama ribarima uzivanje u ribolovu. Nadam se da ce se iznaci dogovor i malo akcije za ocuvanje glavatice i mekousne (iskreno zato sam i navijao za vas)! <championvanja>

Posto sam malo izvan ove teme, molio bih za objasnjenje, ko je to bio protivkandidat na vasim regijama? Mislim da mi nije jasno kako to da moze konkurs biti otvoren za nekoga ko nije sa tog vodenog podrucja, a u cilju punjenja budzeta? Sve se nesto nadam da sam pogresno shvatio da, ako dobijem na lotu 350 miliona dolara (toliko se ovamo dobije) znaci mogao bih "konkurisati" za sve vode u BiH, pobijediti i pecati sam samcat, a ostali da gledaju? Ako je to tako, pod hitno treba vratiti udruzenja u opstine i kantone, entitete ili (daj Boze na drzavu) na budzet kao drzavnu ustanovu zajedno sa policijom, sudstvom i zdravstvom. Ukinuti "privatizaciju voda" i osigurati udruzenjima gazdovanje. Naravno, trzisna ekonomija je zdrava konkurencija, ali ne u ovom podrucju. Maksimum demokratije treba da postoji u udruzenjima, kroz sastajanje skupstine udruzenja i glasovanje o povjerenju predsjednistvima i organima, ali nikako da privatne firme gazduju narodnim vodama. Pisem ovo jer gledam na mogucnost da je neko drugi (recimo cvjecara "TNT" iz New Yorka) dobio ove koncesije, uveli bi na tom terenu svoja pravila narednih 10 godina, opustosili vode, i nakon toga bi nastavili "prodavati cvijece", dok bi vasa udruzenja bila ugasena, jer nebi bilo clanarina, ni clanova u tom periodu... Te koncesije su toliko glupa stvar da povlacim paralelu da recimo neko da koncesiju na recimo pravosudje? Pa na primjer, neki lovator sumnjive proslosti, parama se domogne pravosudja i skroji svoje zakone sljedecih 10 godina? Voda i ribe oko nje su nase nasljedje i nasa obaveza, ali i nase pravo. Privatne vode mogu biti samo one koje je privatnik, na svojoj zemlji, uz potrebne dozvole napravio i poribio iskljucivo uz dozvole, komercijalno nabavljenom ribom, nikako ulovljenom (ukradenom) iz narodnih voda.

Zasto je ovo bitno? Kad bi se vratili na staro, bilo bi i jedinstvene dozvole, kao svugdje u svijetu, i jedinstvenih pravila, i druzenja ribara, i zastite riba... ali tada bi se postavilo pitanje Saveza, koliko je potreban i cime se isti bavi? Organiziranje takmicenja? Ovdje se ne radi o profesionalnom ribolovu, pa ta takmicenja i nisu toliko bitna. Mozda svega 1% ribara je takmicar, ostali su rekreativci, koji moraju da trose pare finansirajuci Savez i Revire gdje se takmici, a gdje rekreativaca i nema. Reviri moraju postojati recimo u zastitu autohtonih riba, mrijestnih zona ili za recimo sa pristupom invalidna lica, ali oni mogu biti besplatni, sa recimo posebnim pravilima (C&R, samo djeca, samo invalidi ili nesto tako). Svaka financijska korist vodi uplitanju "menadzera" koji su dresirani za maksimalizaciju novcanog ucinka. Tada sve pocinje da lici na "projekte energetike" gdje u cilju zgrtanja love unistavamo vodu, udruzenja i ribarski duh i druzenje. Tada dolazi do raslojavanja na bogate i siromasne, sarandzije i musicare, a i "one Sohine" moderne i demode...

Bistro!
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Aktuelnosti iz Udruženja, Saveza, o Zakonu, ispitima...”