Skup raje sa Bistro BiH 2008

Teme koje su o ribolovu, a ne znate gdje da ih smjestite, ili ne pripadaju nigdje drugo.

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac,Kovach

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Skup raje sa Bistro BiH 2008

Post Postao/la senad » 19 srp 2008, 11:02

Enko, izmedju ta dva zla, odaberi malo manje zlo - oženi se!!!
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:


enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Skup raje sa Bistro BiH 2008

Post Postao/la enko » 19 srp 2008, 15:30

Seha je napisao/la:Hoces ti slusat svog mentora ili da raskinemo ugovor. :lol:
Ukoliko se ne "nacrtas" na Rami 20-tog jedini dobar izgovor ti je da si se ozenio ili postao varalicar !
Nista onda crtam se i saljem ti preporuceno :D :D .Male su sanse da cu biti al zato vikend cu doci sigurno.

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Skup raje sa Bistro BiH 2008

Post Postao/la Kovach » 24 srp 2008, 02:29

U nedjelju 13.07. sam bio na Ramskom jezeru i mogu vam reci da je kota idealna. Imali smo gore takmicenje II kolo lige HNK pa sam iskoristio priliku da neke stvari izdogovaram sa domacinima, clanovima SRD "Rama". Senadu sam prenio sve i ostalo je na njemu. Domacini su voljni da nam pomognu sve sto mogu, a tu je i ova nasa raja iz USR "Glavatica" da kao prve komsije i dobri prijatelji priskocimo u pomoc.

BISTRO !!

enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Skup raje sa Bistro BiH 2008

Post Postao/la enko » 24 srp 2008, 18:41

Seha spremi se sredio sam da popolovim godisnji tako da prisustvujem skupu :D :D

Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Skup raje sa Bistro BiH 2008

Post Postao/la svirac » 25 srp 2008, 08:35

Seha je napisao/la:To bi bilo TO !
Svirac mi se nesto usutio :mrgreen: . Svirac hoces ti javiti Klapni termin skupa ?
Nisam siguran .... kod mene ti je vazda tako, od djecice nemeres prnut' ..... tako ti je to. Javicu Klapni .....
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")


Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Skup raje sa Bistro BiH 2008

Post Postao/la senad » 25 srp 2008, 18:56

svirac je napisao/la:
Seha je napisao/la:To bi bilo TO !
Svirac mi se nesto usutio :mrgreen: . Svirac hoces ti javiti Klapni termin skupa ?
Nisam siguran .... kod mene ti je vazda tako, od djecice nemeres prnut' ..... tako ti je to. Javicu Klapni .....
Hajde makar na vikend doleti, valjda ces to moci.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
ZANDER
Pravo piskaralo
Postovi:400
Pridružen/a:20 lip 2006, 00:30
Lokacija:Graz-Austrija/Bos.Krupa BiH
Kontakt:

Re: Skup raje sa Bistro BiH 2008

Post Postao/la ZANDER » 31 srp 2008, 15:51

Dok,Diver i Zander su sa Vama kako stvari za sad stoje,juce sam imao teoretske pripreme sa Sehom tako da ce biti ludo i nezaboravno :D

Bistro od Zandeeeeee ! :wink:
______________________________________________________________________________

RIBAR SA UNE!

www.retols.org

______________________________________________________________________________

Avatar
jaskofin
Štela
Postovi:77
Pridružen/a:12 lip 2008, 07:51
Lokacija:Helsinki - Finska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Skup raje sa Bistro BiH 2008

Post Postao/la jaskofin » 05 kol 2008, 13:43

Bistro vam ribolovci moji i neka vas dobra boginja ribolova prati. Lovite pustajte jedite pijte i uzivajte zasluzili ste najmanje takav jedan uzitak pa onda ono najvise ce doci samo po sebi.

Ja se spremam na trodnevni boravak na vodama Finske pa cu i o tome da vam pricam ako bog da. A vi se spremajte na sedmodnevni boravak ili ti koliko to dodje mozda i mjesec za nekoga pa nek vam bude ono sto ja inace kazem

BISTRO DO BOLA

P.S. Seha ostavi bocun za sljedece godine jer ja ga stvarno namjeravam otvoriti. Necu nista govoriti unaprijed jer umalijem nisam i izgubio povjerenje ali sada kazem sljedece godine zelim doci pa nek bude sta bude i kako bog odluci.

ZIVJELI MI
Jasmin Sehovic- Jasa ili Seha
slika

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Skup raje sa Bistro BiH 2008

Post Postao/la AlaS » 14 kol 2008, 22:14

bio sam 3 dana na ramskom jezeru lovio ribu i nemam nista pozitivno reci za to jezero nivo vode je katastrofa pa je covijek prinudjen da bude u blatu a onda drugi dan si na travi takodjer sam lovio i na jezeru radovan i kao sto je vec enko napomenuo jezero je extra lijepo samo previse duboko ide sa nule na 12-15 metara a sto je najgore jezero je puno nekog vodenog bilja tako da kad izvlacis najlon obavezno imas 10 kg algi na udici varalicarenje je skoro nemoguce sa obale NAPOMENA PUT DO JEZERA RADOVAN UNISTAVA AUTO TOTALNO samo neki extra visoki terenci se mogu dobro provuci inace odguli sve ispod auta .
Onda na kraju odlucimo na jablanicko jezero i kad se vozis 2 sata pored jezera i nemas pristupa i to ti pokvari dan ono malo mijesta sto ima vec davno zauzeto od strane mjestana kako god okrenes jablancko bez camca neide .ostane nam zadnja solucija da odemo do neuma na kupanje i usput skrenemo u park prirode HUTOVO BLATO tamo je lijepo ali bez vodica nekog ko zna teren i nema pecanja naravno camac obavezno
tako da smo do neuma dosli i na kupanje na plazu kad ono pored plaze u moru plivaju pvc kese i flase od 2 l tuzlanskog piva
e onda je stvarno bilo krajnje vrijeme da se ide kuci i zavrsi kampanja pecanja po bih jezerima
slike sam napravio o nasim lijepim jezerima ali samo iz DALEKA kad gledas pa cu ubaciti ubrzo
slika
Bistro

enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Skup raje sa Bistro BiH 2008

Post Postao/la enko » 15 kol 2008, 19:04

Alas kada si bio na ramskom jezeru?A vjeruj mi drug da ona voda krije kapitalne sarane od mozda i preko 30 kilograma.Tacno je da je voda u opadanju ali treba znati naci dobru poziciju dole.Lijepog smuzda i sarana dole ima.

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Skup raje sa Bistro BiH 2008

Post Postao/la AlaS » 15 kol 2008, 22:11

jucer se vratio to znaci cetvrtak a krenuli u nedjelju malo sam pricao sa lokalnim stanovnistvom na ramskom kako doci i gdje su dobra mjesta ali nije bilo bas pomoci ili nevole strance ili nece da se ide na njihova mjesta oko jezera sve sama zemlja natopljena tako da kad hodas u cizmama imaz oko 5 kg na svakoj gline hehee dobro dodje za jacanje nogu
da napomenem voda je bila pomutna neka cudna bjelkasta boja vjerovatno od zemlje se zamutila
uspjeli smo se camcem prebaciti do jednog polu ostrva blizu centrale jer nam covijek nije dozvolio da prodjemo putem sa autima tu se moglo pecat nekako dok nije dosao neki ribocuvar i rekao da je zabranjeno tu pecat ako poznajes jezero to ti dodje od svetog Scita pa ravno dole prema brani ono poluostrvo
neznam svako zna svoje ali ja neidem vise dole ima boracko jezero onako lijepo i bogom dato za kampovanje kupanje a posebno pecanje i to sarana ljudi su dobre volje da pomognu i nekriju pozicije ko zmija noge covijek mi prica i pokazuje gdje su izlazili sarani 25 kg pa gore i jos mi nudi nekih svojih boila da i ja oprobam kaze bilo bi mu drago da se uhvati na te boile pa nemora on to biti
i jablanicko je dobro samo tesko brate bez camca nema sanse pecat
slika
Bistro

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Skup raje sa Bistro BiH 2008

Post Postao/la Kovach » 15 kol 2008, 23:18

Ne znam sada kakva je situacija sa vodom na Ramskom jezeru, ali kad sam ja bio prije nekih dvadesetak dana bilo je dobro. Sto se tice lokacija za ribolov i zabrana rekao sam vec da sam sve sredio sa predsjednikom Stipom Culjkom i da cemo imati njihovu punu podrsku i pomoc. A sto se ribe tice u potpunosti se slazem sa enkom, gore ima dobrih i smudjeva i sarana. Boracko jezero me bas nimalo ne privlaci sto se tice ribolova jer znam da je konjicko udruzenje u rasulu, a cini mi se da su Boracko jezero proglasili posebnim revirom i da dobro obriju za dnevne dozvole. Ali bez obzira na to, znam samo jedno da cemo na Ramskom, a na Jablanickom pogotovo, imati punu podrsku i pomoc udruzenja koja gazduju vodama, a za konjicko udruzenje se to nebih zakleo. Nedavno su nasim clanovima naplacivali dnevne dozvole na Jablanickom jezeru iako ima ugovor da dozvole vrijede obostrano sto se tice Jablanickog jezera. Dakle, ljudi ne drze do rijeci i nisu bas gostoprimljivi, odnosno jesu ako vide da ce od tebe imati koristi i ako ti mogu izmamiti lovu. Ja ipak i dalje glasam za Ramsko. BISTRO!!

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Skup raje sa Bistro BiH 2008

Post Postao/la Kovach » 15 kol 2008, 23:23

Zaboravih reci, ako su problem samo camci na Jablanickom jezeru, tu nema problema. Ima nas ribocuvarski, a mnogo nasih ribolovaca imaju svoje camce na vodi. Sve se da organizovati. Pa na volju vam !!

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Skup raje sa Bistro BiH 2008

Post Postao/la senad » 18 kol 2008, 22:44

Evo ja sa mora :wink:
Danas sam se cuo sa Stipom, predsjednikom USR "Rama" i precizirali smo mjesto.Stipo će upoznati i ribocuvare sa ovim skupom i kako je rekao, oni ce nam pomoci sve sto je do njih.
Mjesto je ona prva opcija koju je i Kovach dogovorio, takmicarska staza na kojoj je bilo takmicenje u saranolovu.
Adi sutra ide dole i on je prethodnica.
Srijeda ujutro je okupljanje u Sarajevu onih kojima je Sarajevo "tranzit", ali kada ne znam jer tek sutra navece dolazi Seha sa mora te cemo i to dogovoriti.
Sto se tice cijene dozvola, tamo je dnevna 10 KM, s tim sto cemo pokusati izmajmunisati neku povoljniju opciju od placanja cjelog iznosa, a zbog toga sto ce se sva riba vracati u vodu.
Eto, to bi bilo to sto je bitno, ostalo ide spontano ;-)
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Skup raje sa Bistro BiH 2008

Post Postao/la Kovach » 21 kol 2008, 16:30

Samo da obavjestim raju da je doslo do promjene plana, odnosno lokacije. Zbog opadanja vode na Ramskom jezeru, a i sto zadnjih dana riba lose radi ekipa se locirala na Jablanickom jezeru. Tacna lokacija je mjesto Slatina koje se nalazi izmedju Jablanice i Prozora, nekih 5 km udaljeno od Jablanice prema Prozoru. Ako dolazite pravcem Jablanica- Prozor lokacija je u blizini brane u Jablanici, nekih 500 m prema Prozoru i skrene se desno kod kamenorezacke radnje sa desne strane magistrale. Gore su trenutno Seha, Enko, Adi i Senad, a za sve informacije mozete se obratiti Senadu na telefon 061 188 093 ili meni na broj 061 719 645. Sinoc sam bio sa njima i Senad je ulovio prvog sarana cca 0,5 kg koji je naravno vracen u vodu. Tereni su dobri za sarana, a u blizini su jedni od najboljih terena za smudja na Jablanickom jezeru. BISTRO!!!!

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Filozofiranje o ribolovu i dogodovštine iz ribolova”