Skup raje sa Bistro BiH 2008

Teme koje su o ribolovu, a ne znate gdje da ih smjestite, ili ne pripadaju nigdje drugo.

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac,Kovach

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Skup raje sa Bistro BiH 2008

Post Postao/la Kovach » 13 svi 2008, 23:23

Pozdrav svima!

Sto se tice Sehinih prijedloga na tri jezera sam lovio (Jablanicko, Ramsko i Busko). Na Jablanickom jezeru ima lijepih lokacija kako za sarandzije tako i za plovkare i varalicare. Danas sam se malo provozao obalom cisto da vidim kakva je situacija sa mrijestom kljena i bio sam prijatno iznenadjen vidjevsi na mnogo mjesta da se kljen izmrijestio. Takodje sam na jednoj lokaciji vidio u samom kraju jato od oko 30-tak sarana po mojoj slobodnoj procjeni od 3 do 10 kg tezine, a bilo je i onih samaca. Ovako nešto se nije moglo dozivjeti zadnjih godina i mislim da se "zivot" ponovo vraca u jezeru. Na Ramskom sam bio prije sedam dana samo na kratko, ali sam ranijih godina lovio i bogato je saranom, pastrmkom i smudjem. Sada je kota odlična, jezero je puno, obala je pristupačna i ima jako lijepih terena. Ja ipak naginjem nama i komsiluku, HI. Sto se tiče ova dva terena nema nikakvih problema da u svako doba znamo kakva je situacija. Stojim na usluzi.

BISTRO!!


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Skup raje sa Bistro BiH 2008

Post Postao/la Seha » 14 svi 2008, 11:38

Svaka cast Kovach. Bistro
slika

klapna
Štela
Postovi:79
Pridružen/a:17 sij 2007, 19:52
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Skup raje sa Bistro BiH 2008

Post Postao/la klapna » 12 lip 2008, 11:01

Meni isto pase ako me primate naravno hehehe

Nisam ni na jednom od njih do sada lovio osim Ramskog i to jedva sat vremena.
Mislim da bi Rama bila ok tamo ima svega.

enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Skup raje sa Bistro BiH 2008

Post Postao/la enko » 12 lip 2008, 14:43

Ljudi blizi se 8 mjesec dajte da skontamo tacan datum da se mogu godisnji odmori po firmama ganjati:D

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Skup raje sa Bistro BiH 2008

Post Postao/la Seha » 12 lip 2008, 22:51

Evo sta mislite negdje oko 20 tog ja kontam da cu akb do tad odloviti par voda i zavrsiti sa odmorom na moru.

Klapna ako si libero u tom periodu obavezno naleti cini se da je najvise raje zainteresovano za ribolov na Ramskom.
Imas moj broj pa sibni sms a javim ti novi mobil BH broj kad budem dole u augustu.

Bistro i vidimo se uskoro na vodi ! :wink:
slika


Avatar
jaskofin
Štela
Postovi:77
Pridružen/a:12 lip 2008, 07:51
Lokacija:Helsinki - Finska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Skup raje sa Bistro BiH 2008

Post Postao/la jaskofin » 13 lip 2008, 09:18

Ja cu biti u Bosni od 4-23 augusta. Pa zainteresovan sam za druzenje i bilo koje jezero. Ne znam kako bi se prebacio ali vjerovatno je i to nekako organizovano ako nista autobusom iz Sarajeva pa gdje god. Ponio bih iz Finske pribor i polahko. To bi bilo ono da se upoznamo i da probamo. Vjerovatno bi i ja nesto uhvatio pored vas bi se osjecao sigurno kao mala maca zelenbac fazan onaj sto ne zna nista ali naucio bih brzo. Inace brzo ucim. :shock: Ne vidim na lijevo oko od posljedica ranjavanja tako da na desno zabacujem dobro bi bilo da mene postavite prvog a na moju lijevu stranu svi se organizujte. :arrow: tako da ocekujem sa zadovoljstvom odgovor vrijeme i termin. Dolazim ne 100% ali ako sam tu u augustu onda dolazim 80% na nase druzenje. Zivjeli.
Jasmin Sehovic- Jasa ili Seha
slika

klapna
Štela
Postovi:79
Pridružen/a:17 sij 2007, 19:52
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Skup raje sa Bistro BiH 2008

Post Postao/la klapna » 13 lip 2008, 09:50

Eto onda nek bude Rama!

Mislim da bi najbolje bilo stavit topic s glasanjem izmedju jos jednog prijedloga.
I naravno datumi od kada do kada.
Na godisnjem sam od 20.07-10.08. morena ( snjuri, bugve, orade,brancini, zubaci, hobe podno peke....) no meni nikad nije problem sa sefom sredit dan dva da maknem do vas ma gdje bili hehehe

Potrudit cu se i ja malo oko terena neke informacije skupit pa sto bog da.

Men zanima samo spin smudjovi i pastrve, a brz sam i na zatezanju tudjih stapova namjenjeni saranu hohohohoh

Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Skup raje sa Bistro BiH 2008

Post Postao/la svirac » 13 lip 2008, 10:10

klapna je napisao/la:Na godisnjem sam od 20.07-10.08. morena ( snjuri, bugve, orade,brancini, zubaci, hobe podno peke....)
Ja veceras jezdim ka moretu!!! Nameracio sam se da ulovim svog prvog pristojnog brancina .... 90% mog ribolova dole ce biti varalicarenje ... a onih 10% ..... da na plovak malo lovimo Nedim i ja.

Pozdrav
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")

klapna
Štela
Postovi:79
Pridružen/a:17 sij 2007, 19:52
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Skup raje sa Bistro BiH 2008

Post Postao/la klapna » 13 lip 2008, 10:13

Prijatelju udri po vjetru i nemirnom moru nes omanut.

I naravno bistro kao i BIH :lol:

Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Skup raje sa Bistro BiH 2008

Post Postao/la svirac » 13 lip 2008, 10:15

Hocu druze .... volio bih jednog oko dvice .... nego ...... BAS BI VOLIO!
Nosim nesto voblera: YoZuri, neke Owner, uglavnom ribice od 7 cm do 10 cm, te nesto silikonaca .... vidjecemo. Naletio sam i na one silikonske jeguljice ... nesto kao Raglou ....
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Skup raje sa Bistro BiH 2008

Post Postao/la Seha » 13 lip 2008, 11:14

Klapna zna gdje spavaju brancini preko 2 kg od usca Neretve pa do Zadra :lol:
Svirac gdje picis na remo koji tereni ?
slika

Avatar
jaskofin
Štela
Postovi:77
Pridružen/a:12 lip 2008, 07:51
Lokacija:Helsinki - Finska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Skup raje sa Bistro BiH 2008

Post Postao/la jaskofin » 13 lip 2008, 11:24

Jooj pa vi sve znate sta da radim majko moja valjda se necu provaliti. :P . Mislim kad jednom odem s vama onda cu i ja znati vec sve ili priblizno sve. Je li organizovan neki fond mislim uplatni ili se to tamo na mjestu zbivanja skuplja. Kako to ide? Nova faca pa ne zna jadnik :x

Danas na smudza u Baltik predivno vrijeme poslije posla oko 17-22.00 najbolje navece radi. Vec sutra postavljam slike ulova ako bude sto god. Vidim i seha je pristigo pa jarane evo me uletio sam.

Samo ako mozes jos uputiti kako da postavim reportazu ili treba li mi posebna dozvola od Admina. Ako treba kako da je dobijem i da vam malo osvjetlim puteve skandinavskog ribolova kao sto si to ti Seha uradio. Ali ovo je jos sjevernije :arrow: nebu ispod oblaka i bogu iza nogu. Imam par rijecica i par mjestasca da vam pokazem pa da se malo oborite. Naravno ima puno boljih ali nisu ni ova losa.
Jasmin Sehovic- Jasa ili Seha
slika

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Skup raje sa Bistro BiH 2008

Post Postao/la senad » 13 lip 2008, 12:48

Bistro i dobro dosao, Jasko.
Sto se tice reportaze, sve materijale koje imate a koji su za objaviti na stranici saljete meni na bistrobih@gmail.com , s tim sto sam zadnje vrijeme tanak sa vremenom pa to malo sporije ide sa postavljanjem.
Ti napravi reportazu, znaci, tekst o tom izlasku, o tim vodama, sta ima (nema nista, sta ima kod tebe :wink: ) kako se lovi, na sta, ko je bio i sta je radio i slicno, ono sto bi nasu raju interesovalo, a vidi kakve su ostale reportaze, i to u wordu posalji, a slike posebno s tim sto bi bilo pozeljno da nazivi slika budu kratki opis slike npr. jasko_smudj_7kg_taitarijeka, jer time meni mnogo olaksavate rad i postavljanje reportaza i materijala na stranicu.Ako ti kazem da mi za jednu reportazu koju mi neko posalje treba radnih nekad i 5-6 sati, neces mi vjerovati.
Sto se tice Ramskog, meni odgovara sve, tako da je bitno da vi dogovorite najpovoljniji datum, a za Ramsko imamo Kovacha, a i ja se mogu cuti sa predsjednikom USR "Rama" za detaljne info o mjestu gdje bi mogli imati kamp.
Bistro!
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
jaskofin
Štela
Postovi:77
Pridružen/a:12 lip 2008, 07:51
Lokacija:Helsinki - Finska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Skup raje sa Bistro BiH 2008

Post Postao/la jaskofin » 13 lip 2008, 13:16

Zdravo Senade

Hvala Senade na informaciji. Pripremit cu jedan word dokument koji ce i biti sa slikama. Dakle necu ti slati slike preko poste nego ce u word dokumentu biti i slike tako da ih je lakse postaviti na net. Inace i ja sam webdesigner i mislim da ce tako biti lakse. Neces morati nista da uradis samo da postavis word dokument na reportazu. Morat cu jos da uzmem neke slike sa interneta koje ce poboljsati mjesta na koja sam isao. Nisam bas snimao sam ali ima jako dobrih mjesta i slika o ovim mjestima. Dakle pripremam reportazu i saljem ti je u doc formatu. Ako slike ne budu mogle biti prikazane na web stranici onda cu ih poslati posebno u zip formatu odakle ces moci da ih objavis.

Hvala na informacijama
i na kraju samo
RAMO STIZEM U AUGUSTU.
Ne Ramo nego Ramsko jezero :D
Jasmin Sehovic- Jasa ili Seha
slika

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Skup raje sa Bistro BiH 2008

Post Postao/la senad » 13 lip 2008, 14:44

Bolje slike salji odvojeno u zipu, lakse mi je tako, s tim, posto baratas materijom, mozes ih smanjiti na neku pristojnu velicinu i sa smanjenim kvalitetom a zbog memorije, ali da to smanjenje kvaliteta nije vidljivo okom.Znas o cemu pricam.Ako budu u wordu, onda im program daje neutralan naziv kada radim copy-paste tako da se vise volim malo i napatiti, ali da je naziv slike onako kako ti napisah - kratki opis sta je na slici (zbog pretrage).
Cujemo se.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Filozofiranje o ribolovu i dogodovštine iz ribolova”