Pomoć - koja je ovo vrsta ribe?

Teme koje su o ribolovu, a ne znate gdje da ih smjestite, ili ne pripadaju nigdje drugo.

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac,Kovach

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Pomoć - koja je ovo vrsta ribe?

Post Postao/la @ldin » 17 svi 2011, 18:29

dajete "ljudima" odlične ideje ...sad kad klinci u školi počnu da pričaju ko je više pirana kupio i pustio ... :135: a štaš nisu djeca kriva :456: Tom Sojer je kriv
Poslje se kuju teorije zavjere.... neprijatelj nikada ne spava <titinpionir>
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!


Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pomoć - koja je ovo vrsta ribe?

Post Postao/la Kovach » 17 svi 2011, 22:48

Svake godine me doceka neko novo iznenedjenje, nova potpuno nepoznata vrsta ribe pliva nasim rijekama i jezerima, a "starih" ni na vidiku. Sto se neko ne zezne pa ne dotjera iz Slovenije par hiljada komada glavatice pa ne istrese u Jablanicko ili jos bolje u Neretvu, nego uvijek na gluposti trose energiju i novac!@ldine druze ne treba im davati ideje imaju ih oni i sami, samo me interesuje gdj ce se prvo pojaviti i ko ce biti prva zrtva :twisted: <ribaribu> ::123::

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pomoć - koja je ovo vrsta ribe?

Post Postao/la Seha » 18 svi 2011, 09:44

100% provijerena informacija da je kod Norfisha prije par godina vidjen albino zuti piton preko 2 metra duzine. Dali je mogao naci logu da prezivi zimu pojma nemam, ali ovo o cemu pisete je realna opsanost koja prijeti i nasim vodama.
Svako malo na netu osvane informacija da su nadjeni kajmani sirom Evrope o Njujorskoj kanalizaciji da i negovorimo tu odavno vec niko nesmije proviriti nos.
slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pomoć - koja je ovo vrsta ribe?

Post Postao/la montana » 18 svi 2011, 16:26

Jezero Ozarks u Missouriju jedne godine djeca pecala suncanice. Kad su roditelji pogledali, u pitanju su bile pirane. Digla se frka jer ljetuje i kupa se ogroman broj ljudi, ali nije do tad bilo napada. Posto temperatura vode ne odgovara mrijestu niti prezimljavanju, kontali su da ce to malo jato izumrijeti, ali njih iz godine u godinu sve vise, cak i podmlatka. Na kraju trazili i nasli nekakav potok koji ima odgovarajucu temperaturu cijele godine i ulijeva se u to jezero. Na zimu bacili mrezu i izvadili desetine pirana koje tu migriraju da prezime????

Pazite se toga. Ne pirana, nego bilo kojih uljeza. Piton (oko 3m) je vec nalazen u nekom jezeru kod Cazina, a mi smo u Chicagu imali vec pirana i aligatora od 1,2m u rijeci koja tece kroz grad, a nedavno i pumu koja je zivila na zeljeznickoj stanici. Pored egzoticnih, treba se zabrinuti i za"domace". Copori pasa lutalica u nasoj domovini su ponekad brojniji od copora sakala u Africi sa Opstanka. Pitanje je kad ce dovoljno podivljati da pojedu covjeka ili neko dijete? gledao sam na TV emisiju o crnim panterama u Velikoj Britaniji. Kazu da ih ima preko 70 na slobodi i da se uspjesno razmnozavaju.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pomoć - koja je ovo vrsta ribe?

Post Postao/la tare » 18 svi 2011, 17:19

kod nas su vec psi lutalice u ogrnom broju,jos koja godina i bice ih vise nego ljudi...vec je bio slucaj da su bebu rastrgali....


Avatar
flyFishing
Piskaralo
Postovi:203
Pridružen/a:04 kol 2009, 13:09
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pomoć - koja je ovo vrsta ribe?

Post Postao/la flyFishing » 18 svi 2011, 23:14

Ribar u jezeru upecao divovsku piranu

Pecajući u jezeru u Rumunjskoj Chekunova Stanislaus je ulovio ribu svog života - ogromnu piranu tešku čak 1,3 kilograma.
Nikad prije toliku piranu nitko nije vidio, a stručnjaci se pribojavaju kako ih u jezeru možda ima još. Riba je poslana na analizu i još se čekaju detalji, no fotografije zapravo govore o kakvoj se 'mrcini' zapravo radi.

Biolozi pretpostavljaju kako je riba stara dvije do tri godine te da ju je u jezero možda netko pustio iz akvarija. Nije uobičajeno da pirane žive u slozi s ostalim ribama jer ih po prirodi jedu. Isto tako pirane su sposobne promijeniti spol te ako su dvije u akvariju ženskog spola, jedno se promijeni.
slika
Men and fish are alike. They both get into trouble when they open their mouths.

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pomoć - koja je ovo vrsta ribe?

Post Postao/la Kovach » 19 svi 2011, 00:08

Ja samo znam da ovo nije nimalo bezazleno, svojim sam ocima gledao u Sjemenarnoj u Mostaru akvarijum pun pirana i tu se slobodno prodaju cak i djeci. Po meni bi te zivotinje trebale biti strogo pod kontrolom i trebala bi postojati evidencija ko, kad i zasto je kupio takvu opasnu zivotinju. Pored toga dva puta godisnje da je mora donositi da se evidentira da je ziva i zdrava, a ako ugine takodje da se prijavi i evidentira. Kasno ce biti sutra kad nadrlja neko hvatati se za glavu. Kod nas pasa lutalica na svakom koraku, ne smiju ih ubijati kazu ima azil za zivotinje negdje u Mostaru, a niko niti ih lovi niti goni. Ja svako vece kad setam gradom kazem kad im naum padne da ujedu da bar hoce nacelnika pa da vidi kako vodi racuna o carsiji. Ovo nije problem samo u nas nego diljem BiH i niko nista. Mi smo naucili kad se nesto desi onda kao nesto rjesavati i izraziti saucesce porodici nastradalog, a prije toga nista ne ciniti da se to izbjegne. :twisted:

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pomoć - koja je ovo vrsta ribe?

Post Postao/la @ldin » 19 svi 2011, 01:12

na Vlašiću ove zime sam bio par puta , haj što su nam mezu iskopali iz snijega , gladni štaš , nego , to nam priča načelnik stanice GSS- stanica Travnik , da gore je doslovce opasno pravo prošetat sam pogotovo , čopori kerova raznoraznih vrsta od sodžina do rasnih kerova pitbulova doga itd . ljudima koji će vrag bit nekom se ne svide neko se hoće riješit , dovezu i ostave gore . To je podivljalo pravo , opasno po zivot i dok neko ne zaljepi , ništa se neće poduzeti ...
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
flyFishing
Piskaralo
Postovi:203
Pridružen/a:04 kol 2009, 13:09
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pomoć - koja je ovo vrsta ribe?

Post Postao/la flyFishing » 19 svi 2011, 14:06

evo jos jednog slucaja...

Ruski ribar šokiran nakon što je upecao džinovsku piranu
Ribar iz ruskog gradića u blizini Rostova ostao je šokiran nakon što je iz jezera Solenoe More upecao džinovsku piranu tešku 2,4 kilograma.
Stanislav Chukunov začuđeno je kazao da je odmah znao da se radi o pirani nakon što je ugledao njene oštre zube.
Džinovski ulov predao je lokalnim stručnjacima kako bi ispitali nesvakidašnji primjerak krvožedne ribe.
Iako je posjedovanje egzotičnih životinja u Rusiji posljednjih godina u ekspanziji, ulov Chukunova šokirao je i stručnjake.
S obzirom na to da odrasli primjerci teže do maksimalno jednog kilograma, stručnjaci smatraju da je ova pirana puštena iz zatočeništva nekog od kolekcionara.
Morski biolog Yury Rekov kazao je za list Russia Today da je pirana najvjerovatnije živjela u akvariju nekoliko godina.
Zbog straha da ova džinovska pirana nije jedini primjerak, vlasti grada Bataiska razmatraju zatvaranje jezera za kupače.
sa-x
Men and fish are alike. They both get into trouble when they open their mouths.

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Filozofiranje o ribolovu i dogodovštine iz ribolova”