Vidra!?

Teme koje su o ribolovu, a ne znate gdje da ih smjestite, ili ne pripadaju nigdje drugo.

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac,Kovach

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Vidra!?

Post Postao/la svirac » 22 lip 2011, 00:50

E ljudi moji, da mi je neko pricao da cu na Miljacki vidjeti vidru .... ne bih mu vjerovao. A to mi se veceras desilo i to NA SKENDERIJI, USRED GRADA ..... lovio sam klijena oko 23:00 i ..... kao da se stvorila tu, nasred vira pluta vidra, gleda me, dio prsa koji se vidi iznad vode se bijeli, veliki brkovi ... i mrda repicem naprijed nazad. Ja se skamenio i blejim u tu predivnu zivotinju .... zaronila je par puta, otisla malo nizvodno, a onda se popela na podzid sa druge strane rijeke ispod Irisa i kao cuko otrcala uzvodno. Iznad kaskade je ponovo skocila u vodu i cao .....
Od nekakvog ushicenja sam se tresao kao kad mi spadne kakva veca riba ..... zapalio cigaru i ..... evo pricam zeni, a ona ne moze da vjeruje.

Sad kad saberem utiske i vratim se unazad, vidio sam ja toga jos na Miljacki, ko hoce da vjeruje - super, ko nece ne mora, a evo spisak:
- barska kornjaca (prosle godine, imam negdje sliku)
- cubasti gnjurac (isto prosle godine)
- siva caplja (kod Bazena oko 5 ujutro kad sam ganjao pastrmku, prepala me kad je preletila iznad)
- rijecni rakovi (na gomile kod Inat kuce)
- velike pastrmke (jednu sam ulovio prosle godine)
- patke (manje - vise redovne na Miljacki)
- carić ptica (vidio ga iznad Kozije cuprije)

Ima jos par sivih sokolova na Unitic-u .... ali oni nemaju veze sa Miljackom .....

Evo, ovakva ista :smiley1:

slika
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")


Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Vidra!?

Post Postao/la tare » 22 lip 2011, 01:06

cuj vidra :roll: :grin: cudno majku mu...
da nije pravo velika nutrija :mrgreen:

Avatar
sajdin
Piskaralo
Postovi:210
Pridružen/a:27 sij 2011, 16:30
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Vidra!?

Post Postao/la sajdin » 22 lip 2011, 01:48

Ma nije to ništa kralju kod nas pacovi veči od mački...:D <adipiva>
Da bi to učinili, nije važno da li smo "sportski" ili "profesionalci" ... Dovoljno je da budemo ljudi!

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Vidra!?

Post Postao/la zlaja » 22 lip 2011, 07:16

Miljacka baš iznenađuje,kod nas su se vidre vratile u riječna korita tokom rata i od tada su redovna pojava čak one što žive u urbanijim područjima više se ne boje ljudi.Dopliva na par metara od ribolovaca i posmatra, na obalu izlazi kraj nas bez ikakvog straha i odlazi u žbunje.Plovkaroši kad vide vidru na hranjenom mjestu znaju da je taj dan gotov što se tiče pecanja...

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Vidra!?

Post Postao/la Seha » 22 lip 2011, 11:53

Neda se priroda.... Nedaaaaa !!
slika


Avatar
adi
Predsjednik U.G. "Bistro!"
Postovi:1228
Pridružen/a:18 vel 2007, 10:50
Lokacija:sarajevo
Kontakt:

Re: Vidra!?

Post Postao/la adi » 22 lip 2011, 15:00

jasta je, moja zena je vidjela par dana prije sviraca na drveniji, dosla kuci sva ozarena, ja kontam budala bulazni <valjanjeodsmijeha>
slika
ja sam inace po riboispovjesti sarandzija

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Vidra!?

Post Postao/la montana » 22 lip 2011, 16:13

Sto ti je snaga prirode. Dok je bilo zagadjenja, ni njega ni vidre, a sad vidra, svirac i caplje... jos samo da dodje "Opstanak" da se snimi... <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha>

Salim se, mada je to lijepo da se situacija sa Miljackom popravlja.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Vidra!?

Post Postao/la svirac » 22 lip 2011, 23:58

adi je napisao/la:jasta je, moja zena je vidjela par dana prije sviraca na drveniji, dosla kuci sva ozarena, ja kontam budala bulazni <valjanjeodsmijeha>
Vidio bi ti mene i tamo .... samo, nemam se kuda spustiti u vodu. :456:
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")

Avatar
adi
Predsjednik U.G. "Bistro!"
Postovi:1228
Pridružen/a:18 vel 2007, 10:50
Lokacija:sarajevo
Kontakt:

Re: Vidra!?

Post Postao/la adi » 23 lip 2011, 08:37

imam ja foru, samo ti dofuraj i ponesi cizme... <jelmekotrazio>
slika
ja sam inace po riboispovjesti sarandzija

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Vidra!?

Post Postao/la montana » 23 lip 2011, 16:51

Vic o Zeki i Vidri:

Napila se vidra k'o daska i ustala pred zoru, nikakva, glave natecene, da pije vode. Dosla do rijeke, nagela se, a zeko istrci iz grma i "pristavi" joj nabrzaka. Zagrcnu se vidra, zakaslja i okrenu, ali zeko k'o munja, vec se sakrio u grm. Napi se vidra i posla nazad, a zeko stoji naslonjen na drvo i pusi.
"Dobro jutro zeko", veli vidra.
"Dobro jutro Tidra", kaze zeko.
"Nisam ja Tidra, ja sam Vidra", kaze ona.
"Eh, ja kome pristavim, toga i ne persiram"! rece zeko
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Vidra!?

Post Postao/la Seha » 24 lip 2011, 14:33

Vidi Adija kako te mami "da ti ga pristavi" <valjanjeodsmijeha>
Cu imam ja foru AAaahahah znas koja mu je fora kroz saht cijevima do vode. Znas i sam koliko si "ranjiv" u malom prostoru, a mali moze kolo igrat oko tebe.. Mani se tih terena rizicno brate ,a i mali su komadi :mrgreen:
slika

Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Vidra!?

Post Postao/la svirac » 24 lip 2011, 19:54

Seha je napisao/la:Vidi Adija kako te mami "da ti ga pristavi" <valjanjeodsmijeha>
znas koja mu je fora kroz saht cijevima do vode. Znas i sam koliko si "ranjiv" u malom prostoru, :mrgreen:
Pa ako za mnom udje u cijev, moze mi "prici" samo na jedan nacin ... obzirom da obojica idemo cetveronoske ... :456:
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Filozofiranje o ribolovu i dogodovštine iz ribolova”