Zasto pecamo, i sta osjecamo boreci se sa ribom.

Teme koje su o ribolovu, a ne znate gdje da ih smjestite, ili ne pripadaju nigdje drugo.

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac,Kovach

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Avatar
lemi63
Štela
Postovi:99
Pridružen/a:29 kol 2006, 21:37
Lokacija:holland
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Zasto pecamo, i sta osjecamo boreci se sa ribom.

Post Postao/la lemi63 » 02 stu 2006, 20:53

Nedavno je u Holandiji izvjesni politicar dao prjedlog da se zabrani pecanje.Doticni politicar smatra da je pecanje zlostavljanje ribe,te da je to zastarjelo i zaostalo upraznjavanje slobodnog vremena."Ako moja stranka osvoji dovoljno mandata zabranicu totalno pecanje"Ovaj izvjesni politicar zaboravio je da u Holandiji ima dva miliona ljudi koji pecaju.Uistinu milion ljudi posjeduje dozvolu za pecanje.No otom potom Holandija je poznata po tome da ovdje postoji organizazija za zastitu zivotinja koja je uspjela u parlamentu pogurati zakon o zabrani pecanja na zivu ribu(citaj kedera).A od prosle godine osnovana je i stranaka za zivotinje.I kad sagledam sve ovo dodje mi ponekad u glavu pitanje zasto ja pecam.Sta je to sto mi dize adralin kad zazvoni alarm na stapu.Sta se dogadja u mom malom mozgu dok se borim sa saranom.Naravno da neznam odgovor osim da uzivam dok se borim sa saranom.Moja skromna saznajna govore da riba neosjeca bol.Stres dozivi ali bol ne.To me nekako smiruje.Naravno da to nejma niti ce imati uticaja na mene.Pecanje je za mene vise o hobija i ostace.Zanima me dali neko od mojih kolega pecarosa ima nekad takva razmisljanja i dali je razmisljao o tome zasto pecamo?Srdacan pozdrav i ipak bistroooooooooooo!
priroda nam daje mnogo,uzvratimo joj bar malo


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 02 stu 2006, 22:56

Bistro Lemi ........
Taj politicar ce popusit na sljedecim izborima jer ici uz dlaku dva miliona ribara male Holandije + turisti sarandzije i varalicari iz Engleske,Njemacke itd. i nije bas pametan potez al eto znamo koliko su politicari inteligentan soj pa eto ih tamo..Ovdje je jedan obecao u predizbornoj kampanji svim biciklistima non stop vjetar u ledja ako glasaju za njega. :lol:

Zasto idem u ribolov ?
Punim baterije jarane da mi lakse padne ova globalizacija,civilizacija,kompjuterizacija,sovinizam,feminizam i jos gomila gluposti koje ljudski rod izmisli..

Avatar
Emir
Štela
Postovi:97
Pridružen/a:25 lip 2006, 10:01
Lokacija:Germany
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Emir » 03 stu 2006, 00:03

Naravno da politicari vani zabranjuju to sam ja izjavio jos u proljece ove godine no ljudi mi slabo vijeruju Greenpease ruse Sellove platforme gase nuklearke i svasta nesta zabranjuju da Japse love kitove da zaborave svoju trdiciju a ko su 2 mil. ribara u Holandij kod nas u Germany su vec stegli da neide vise kontrole sa vode kao i sa obale pustanje ribe sacuvaj boze slikanje sa ribom jos gore a fazon nikad neznas odakle te gledaju i slikaju obale rijeka i jezera zagradjuju zicama i proglasavaju rezervatima za stojekave rijetke vrste ptica a kako stvari stoje i ribari ce za koju deceniju izumrijeti jer vise nece biti interesantno kriti se i pecati a na temu zasto pecam je tesko dati odgovor mozda je to spektar vec najbolje rekao "RODJEN DA PECAM A PRINUDJEN NA RAD " eto toliko na temu zasto pecam dok saznam javljam a do tad BISTRO
budi fer,uhvati i pusti

Avatar
Aco
Haman Štela
Postovi:50
Pridružen/a:19 kol 2006, 07:58
Lokacija:selim se na jezero
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Aco » 03 stu 2006, 15:23

Zasto idem u ribolov?

Nisam ni imao mogucnosti da biram jer svi od reda u familiji pecaju. Moje je bilo samo da se odlucim za koju ribu, demokratski zar ne?. Mada mi se i vise svidjala ta demokratija nego li ova, par cuski iza uva i to je to...sad dete ne smes ni popreko da pogledas a, mene je pola familije i nastavnika dralo ko` vola u kupusu.
Nego bek na pocetak, je*em li ga valjda te neka sudbina veze za to, postanes ovisnik i tu ti je kraj price.
Lepse ti je dati kintu za pribor nego li za koje-kakve krpice i dr. Zeni zamazes oci za farbom za kosu ili novu frizuru, racune pobacas (tako da reklamacija nikad ne uspe) ma, da za ostalo i predpostavljam da znate :wink:

Avatar
Mujacic Mirza
Piskaralo
Postovi:246
Pridružen/a:24 lip 2006, 18:05
Lokacija:-Tuzla -
Kontakt:

Post Postao/la Mujacic Mirza » 04 stu 2006, 18:33

Zasto pecam .........auuuuuuuuuu. Nije lako dati odgovor na to pitanje...
Ribolov i boravak pokraj vode , me ljeci od stresa danasnjice i danjasnjeg turbo zivota!
Sta se osjeca dok se riba zamara , to je tesko opisati rjecima , trebalo bi imati stavranio bujnu mastu za pisanje!
Sto bi seha neakada rekao , a to kazem i ja ''zato se zivi'' tj. za taj osjecaj! U tome i jest poenta ribolova!
Kada adrenalin prostruji krvlju ..tesko objasniti i opisati!
Samo mi ribari znamo kakav je to osjecaj.
Kod nas na balkanu se borimo da sacuvamo vode i ribiji fond od ribokradica , a u evropi opet druga prica i drugi ludzaci i ribio kradice!

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Filozofiranje o ribolovu i dogodovštine iz ribolova”