Bistro "Bistro!" - Forumska kafana

Ovde otvarajte teme koje ne pripadaju nigdje, ćumurajte o stvarima koje vam padnu na pamet i chatajte do mile volje.

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Bistro "Bistro!" - Forumska kafana

Post Postao/la senad » 07 ruj 2012, 23:42

Sto kaze Adi maloprije, Balkan makar bi bio ko suza, pleme im jebem.
Ma ne njima, svaka im čast, nama majmunima koji se nečem nadamo, hoćemo nešto srcem, konjima Don Quijote-ovskim, jebo me svak' kad se vratih ovamo. Kud ne odoh s Maorima plesat i rugat' se publici: Ja bih se, za razliku od rahmetli Jacksona potamnio da budem crn, da nemam nista s ovom bagrom ovde.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=qDB48MbPlW4[/youtube]
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:


Avatar
adi
Predsjednik U.G. "Bistro!"
Postovi:1228
Pridružen/a:18 vel 2007, 10:50
Lokacija:sarajevo
Kontakt:

Re: Bistro "Bistro!" - Forumska kafana

Post Postao/la adi » 07 ruj 2012, 23:53

razlog sto nisam ukljucio djecu SOS-a, ako sam vec ja majmun nemoraju i oni biti... ovo prevazilazi i vjetrenjace, sve ovo mi se vise gadi, ima li ko kakvu stelu za iseljenje na novi zeland... preklinjem Vas...
slika
ja sam inace po riboispovjesti sarandzija

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bistro "Bistro!" - Forumska kafana

Post Postao/la soha » 08 ruj 2012, 00:14

senad je napisao/la:Moradoh doći u kafanu da se napijem od muke - nadjoh budzet ovih majmuna "let's do it"

http://www.scribd.com/doc/99310576/Bud%C5%BEet

Ljudi prije pet mjeseci organizovani, namjenski progurani za ovo, i budzet im 300.000 KM!? Samo kod nas se moze dati nekom udruzenju bez ikakvih refernci da vodi projekat od 300.000 KM.

Jebem ti i drzavu i vladu i parlament i entitete ponaosob. I distrikt Brčko! <sjetise> <flag> <adiposlijepunopive>
E nek sam ovo vidio Senade, a ja laik organizovo dobrovoljce i ribare da na podrucju Gracenice izadjemo i cistimo smeće. Mislim da bi prvo trebali pocistiti ljudsko smece. E nek sam ovo vidio (hvala ti). <sjetise>

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bistro "Bistro!" - Forumska kafana

Post Postao/la Kovach » 08 ruj 2012, 01:00

A kompletna akcija lafo volonterska i to bi gradjani trebali uraditi za jedan sendvic i sokic, a bagra pokupila lovu. Senade stavi ovo na stranicu neka svi vide. Adi drug i ja bi s tobom, a mozda bi bolje bilo da skontas nesto da odemo Salki zebru uhvatit <valjanjeodsmijeha>

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bistro "Bistro!" - Forumska kafana

Post Postao/la montana » 08 ruj 2012, 03:19

A da ja vidim sa ovim mojima da vam napravimo "Bosansko proljece"? Nece se puno tog promijeniti, ali mozemo povjesati par hiljada bijednika sa vlasti? <jelmekotrazio>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."


Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bistro "Bistro!" - Forumska kafana

Post Postao/la rusko » 08 ruj 2012, 06:16

montana je napisao/la:A da ja vidim sa ovim mojima da vam napravimo "Bosansko proljece"? Nece se puno tog promijeniti, ali mozemo povjesati par hiljada bijednika sa vlasti? <jelmekotrazio>
To je jedino rjesenje... samo ja sam za varijantu nabijanja na kolac... da se ne zaborave tradicije...

Vlast bez opozicije je najgora moguca vlast... a ovi "koalicioni opozicionari" su nesto najgore sto se BiH moglo desiti.

Na kolceve!! Pa ko preferira biljnu a ko svinjsku mast, postovacemo... ali sve i jednog/-u... redom...
slika slika

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bistro "Bistro!" - Forumska kafana

Post Postao/la Clavis » 08 ruj 2012, 09:37

Knjigovodstvo mjesečno 300 km? za obračun plaće jedne zaposlene? :))))))))))))))))))))

kruše....

Avatar
adi
Predsjednik U.G. "Bistro!"
Postovi:1228
Pridružen/a:18 vel 2007, 10:50
Lokacija:sarajevo
Kontakt:

Re: Bistro "Bistro!" - Forumska kafana

Post Postao/la adi » 08 ruj 2012, 09:58

i onda Senad i Adi sjednu pisu projekat (od pisljivih par hiljada), ganajs papirologiju (brdo papira i ovjera) koja te za svaku aplikaciju dodje haman 200KM, rezimo jedan na drugog, vristimo, polomimo se i oni te otresu ko slinu, a nesto ovako prodje ko s pjesmom FUJ!!!!! :twisted:

PS Armine! Kenija je idealna i za nas i za Salku...
slika
ja sam inace po riboispovjesti sarandzija

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bistro "Bistro!" - Forumska kafana

Post Postao/la Kovach » 08 ruj 2012, 16:34

Bolje bi nam bilo i tamo nego ovdje. Bar je manje lopova i lopovluka.

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bistro "Bistro!" - Forumska kafana

Post Postao/la tare » 09 ruj 2012, 00:39

Svi se nesto zale,svi bi nesto bolje,svi nesto traze,a niko maket rukom nece da makne da nesto zaradi,a svi uvijek imaju i za posjedit i za otic na more i za sve,pa ako treba kredit dignut,nema veze,svi se nesto zale,a svi zive..sve se nema,a sve jebene kafane pune,svaku noc,u Zenici,a kamoli gradu sa boljim nocnim zivotom,a zadnji put kad sam provjeravo piva se nije zrakom placala..odakle???daj ba...Ja sam za ovih svojih 20 godina vidio par pravih fukara,svi ko lafo nemaju,a svi imaju struju,televzior,pa i kompjuter a Boga mi i dobar mobitel a nema marke mjesceno primanja,to fukara nije,a takvih nam je 80 % fukara,fukara je kad sjednem kod sebe u gradu navece,u parku,popijem pivu a covo mi dodje pita me da mu dam limenku sto sam popio,to je fukara..malo je takvih,kojima uistinu treba a i koji imaju obraza za to...Svi se nesto zale,nevalja ovdje,bolje tamo,ovo ono,bez uvrede svima,svi bi nesto bjezali,svi mi govre bjezi ako mozes,al ko misli da tamo negdje ima bolje,sto i ima nekazem,ko stalno govori da mi je odavde,nek ide brate,vidi dunnjaluka koliki je,svako sebi nek nadje gdje mu odgovara,ja brate ne bi nigdje nikad,meni je i ovdje fino,nema zivota nigdje ko u Bosni,pricajte sta hocete.....I jos nesto,neznam jel zafrkancija il nije,al pricate o nekim proljecima...lako je brate organizovat proljece,ljeto,zimu kad si miljama daleko,levatit nas,kad sjedis za kompjuterom i organizujes,to svako moze,uvijek smo mi Bosanci bili levati,mogao nas levatit kako je ko stigao,al malo ko ima muda to uradit,ko god ima nek dodje ovdje,nek pokrene,nek pocne to sa nama..nesto nisam siguran da bi te neke organizatore vidio..najlakse je sjedit po strani,iza monitora i govorit treba to,i treba to,treba ovako treba onako,to uradite to uradite,a ja cu vam biti moralna podrska,mogu vam poslat 2 eura ako zatreba..svi ti pokusaji oragnizovanja nekih su bili iz dijaspore..valjda tamo narod pametniji,pa vide neke stvari koje mi nevidimo,iako smo mi ti koji zvimo 365 dana ovdje i znamo sta se desava..neznam...nisam pametan...Nemam namjeru nekog uvrjediti ovim postom,ovo je moje misljenje i cvrsto stojim izna njega,jednostavno mi je vise nekih prica puna kapa,ako sam nekog uvrijedio,unaprijed se izvinjavam <flag>

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bistro "Bistro!" - Forumska kafana

Post Postao/la rusko » 09 ruj 2012, 02:57

slika slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bistro "Bistro!" - Forumska kafana

Post Postao/la montana » 09 ruj 2012, 05:32

.
Zadnja izmjena: montana, dana/u 09 ruj 2012, 06:20, ukupno mijenjano 1 put.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Bistro "Bistro!" - Forumska kafana

Post Postao/la angler » 09 ruj 2012, 05:53

Sinoc gledam na tv o toj akciji i kontam....bas fino...evo ko Slovenci. Par ovakvih akcija i da se dosta toga ocisti.
A onda kroz glavu prodje pitanje...valjda nekom naucenom inercijom....sta li smrdi iza ovog. Kad ono fakat.
Za cas zaradise dobru referencu i sirom otvorena vrata za sljedece "akcije". "Deja vu" <adiposlijepunopive>

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bistro "Bistro!" - Forumska kafana

Post Postao/la soha » 09 ruj 2012, 14:14

Da i ja kazem neku o ovoj akciji. Sve je krenulo daleke 1992 ili 1993, ebemli ga ne sjecam se tacno kaoje bjese godine u Ukraijini, Narod Ukraijene (obican svijet), izrevoltiran okruzenjem u kojem je zivo odlucio da uzme stvari u svovje ruke i izasao da ocisti ispred svoje kuce, svoju ulicu, svoju mahalu svoje okruzenje. Iz godine u godinu izlazili i cistili i samim tim i dizali ekolosku svijest ostalih. Ukrajini se kroz dvije tri godine prikljucise i ostale zemlje iz njihovog okruzenja, pa se polahko prosiri i na Poljsku, Sesku, Slovacu itd. Prije 4 godine se pridruzila i Slovenija, a prosle godine po prvi put i Srbija gdje je oko 200 000 građana Srbije izašlo taj dan na ulice i pridruzilo se ciscenju. Mi iz Ekološko-sportsko-ribolovnog društva "Drijenča" Gračanica smo ove godine, još prije par mjeseci donijeli odluku da cemo se pridruziti ovoj akciji ove godine (mada smo imali jos slicnih akcija u zadnjih par mjeseci), i da cemo izaci na ulice (ovaj put obalu Spreče), i dati svoj doprinos. Sa istim smo upoznali i vlasti u opštini još prije 3 mjeseca, da bi se isti odazvali i ovdje u Gračanici ukljucili jos neke organizacije i udruzenja. Evo danas sam se sa svojom djecom odazvao i izašao na ciscenje i uklanjanje smeca. Na kilometar rijeke Sprece smo sakupili oko 30-40 vreca (onih ogromnih) raznog smeća, i kada smo zavrsili sa ciscenjem te lokacije imalo se sa i vidjeti. Kao da nisam bio na svojoj rijeci kao da sam došao na neko drugo mjesto. Nigdje ni cik od cigarete nije ostao, nigdje ni jedna flasa, kesa, ama apsolutno nista nije ostalo osim ciste obale, i dogovorili smo se da cemo slicnu akciju ponoviti za 15 dana na drugoj lokaciji. Inace ovo je vec treca lokacija koju uredjujemo i cistimo. E sad to sto su neki digli pare a nisu k...om mrdnuli nek je njima na dušu, a ja i moja djeca smo moralno cisti i malo umorni došli kuci, znajuc da smo uradili pravu stvar. E sad to sto radimo nije samo puko jurisanje na vjetrenjace, jer se danas nama prikljucio i veci broj obicnih građana koji nisu clanovi udruzenja , i iz dana u dan imamo sve vise pristalica i ljudi zainteresovanih za ovo sto radimo. Potrebno je sto Tare rece ustati i mrdnuti guzicom i svojim angazmanom dati primjer i stvari se jedino tako mogu pomjeriti sa mrtve tacke.

P.S.
Da dodam jos i da sam bio izrevoltiran onim projektom sto Senad objavi, kako su MAJSTORI digli lovu i imali neki svoj dil na ime ciscenja planete zemlje to nek im slizi na cast i sramotu ime svih onih ljudi koji su danas izasli na ulice.

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bistro "Bistro!" - Forumska kafana

Post Postao/la senad » 09 ruj 2012, 17:59

Samo da napisem da smo dobili pohvalu od ekipe iz opštine NG koja nas je obišla da smo najbolji na području opštine i da smo ovom akcijom "otvorili vrata" za buduću dobru saradnju sa opštinom.
Umoran sam k'o pašče, pa ću kasnije napraviti kratki izvještaj (ako ne zaspim prije toga :mrgreen: )
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “S.U.R. Bistro "Bistro!" - FORUMSKA KAFANA”