Bistro "Bistro!" - Forumska kafana

Ovde otvarajte teme koje ne pripadaju nigdje, ćumurajte o stvarima koje vam padnu na pamet i chatajte do mile volje.

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Han
Književnik
Postovi:662
Pridružen/a:23 kol 2011, 21:06
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Bistro "Bistro!" - Forumska kafana

Post Postao/la Han » 09 ruj 2012, 21:03

Mi kak`i smo kad se dočepamo krampi mi bi do Japana prokopali da nas nisu zaustavili a ne pošamarali tih 200 metara džungle bosanske :)

Šalu na stranu, drago mi je da su svi iskreno radili a da to nije samo bilo pro forme. Rezultat je više nego vidljiv.
"Sine Tale, magare moje drago, smiri se u sebi pa ćes se izmiriti i sa nebom i sa zemljom"


Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bistro "Bistro!" - Forumska kafana

Post Postao/la Kovach » 10 ruj 2012, 00:57

Ne zamjeram nikome nista, ali ne vidim razloga da neko tako burno reaguje i bez razloga napada samo na neciju konstataciju da je nezadovoljan trenutnom situacijom u BiH. Hvala Bogu pa svi ne shvatamo ovaj zivot isto, ne trazimo od njega isto i ne zivimo ga isto. Bosna i Hercegovina je prelijepa zemlja samo na zalost svakoga dana sam sigurniji da u njoj zive mnogi koji nicim ne zasluzuju ovu ljepotu. Kome je dobar ovaj lopovluk i nacionalizam neka mu ga, ali niko mi ne treba soliti pamet da je i meni odlicno kad nije. Pokretao sam ja guzicu tare kad je trebalo braniti ovu BiH kao i mogi ovdje pa na kraju drugi pobrase plodove naseg truda, a nama od sake do lakta.Ne vidim ama bas nikakvog razloga da bilo ko burno reaguje i ne dozvoljavam da mi drzi moralne pridike, uvjerava me kako mi je odlicno, divno, krasno jer zivim na kredit i zivotarim od plate KV radnika (sa zavrsenom VSS ali mi od cobana nemoze zapasti kao ni mnogima) koja je duplo manja od potrosacke korpe, dok nepismeni ljudi kradu i uzivaju. Ja ne pokrecem guzicu samo na jedan dan nego citavu godinu cistim necije smece, cekajuci kad ce njima doci iz guzice u glavu da ga vise ne bacaju, kao i mnogi ovdje pa ne dobismo od hebene drzave 300.000 KM! Mene zaboli neka stvar sto se neko osjetio prozvanim u citavoj ovoj prici. Uostalom ovakvi komentari zalaze u politiku, a ovdje nismo pricali o politici nego lopovluku vezanom za akciju "Let`s do it". Ovo je dobro isplanirana i izvedena akcija pranja 300.000 KM iza koje stoji par ljudi i nista vise.Ja se izvinjavam svima, ali osjecao sam se dijelom prozvan pa osjetih potrebu da reagujem. O ovoj temi vise ne raspravljam. BISTRO!

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bistro "Bistro!" - Forumska kafana

Post Postao/la Seha » 10 ruj 2012, 14:21

Raja hvala vam sto ste uprkos svemu izasli na akciju i odradili posao.. Bosnu i Hercegovinu volim sigurno vise nego sebe samog, to zna svak ko me imalo poznaje, ali nemozemo cekati da neko drugi dodje sa carobnim stapicem i rijesi nase nagomilane probleme. To mora uraditi narod koji zivi tu, a ne ja ili bilo ko drugi koji zivi negdje drugdje. Da sam mogao ostati u svom gradu siguran sam da bi i dan danas bio tu i borio se kao adi senad miralem i ostali da nam svima bude bolje jer ja jednostavno nebi mogao sjediti skrstenih ruku. To jednostavno nisam ja ..
slika

Han
Književnik
Postovi:662
Pridružen/a:23 kol 2011, 21:06
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bistro "Bistro!" - Forumska kafana

Post Postao/la Han » 10 ruj 2012, 15:35

Teško je voljeti nekoga ko tebe ne voli. Ja volim Bosnu, i branio sam je i čuvao i čuvam i pazim i mazim a ona me stalno odgurkuje od sebe.

Pa dokle više, nisi mi iz oka ispala, sve ima svoje granice.
Volim ja nju i dalje al bih joj rado mahnuo i zamjenio je ... šta ja znam ... za neki socijalni rahatluk i uredjenost na primjer jedne Švedske.
"Sine Tale, magare moje drago, smiri se u sebi pa ćes se izmiriti i sa nebom i sa zemljom"

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bistro "Bistro!" - Forumska kafana

Post Postao/la tare » 10 ruj 2012, 16:35

Ja licno nemam nista protiv ljudi koji bi mjenjali zivotnu sredinu,svakom svacije,sto se kaze,na sve ljude gledam isto,a i kada nebi tako bilo,kriteriji razvrstavanja ljudi na dobre i lose ne bi bio taj ko bi isao iz Bosne a ko ne :grin: Meni je samo vise stvarno dosadila jedna te ista prica,koju slusam svaki dan,gdje god odem,0-24 H.Odem u prodavnicu neko se zali,odem u kafnu neko se zali,odem na fakultet isto,sjednem na klupu u gradu isto,upalim internet isto,pa sad i ovdje na forumu,gdje god odes ista prica,svi bi ili negdje isli ili nesto mjenjali.Nemam nista protiv ni jednog ni drugog,drugima bi se rado pridruzio,al je stvar sto svi sam pricaju,niko da predje na djela i to mi strasno smeta,dosadilo mi je vec odavno.Ja samo sutim,nigdje se ne zalim,niti sta govorim,sto ne znaci da mi je sve super,samo necu da bacam suplju,nit me ko sta pita nit ja koga pitam :grin: Opet kazem,ako sam nekog uvrijedio izvinjavam se,stvarno mi nije bila namjera <titinpionir>


Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bistro "Bistro!" - Forumska kafana

Post Postao/la rusko » 10 ruj 2012, 17:34

Odosmo ljudi u nezdravu pricu...

Pije li iko ista u ovoj kafani? <adipiva>
slika slika

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bistro "Bistro!" - Forumska kafana

Post Postao/la zlaja » 10 ruj 2012, 17:45

Ja ću jednu nulu sarajevsku <adipiva> i vizu za sjever Švedske...ionako mi je akšam najdraži dio dana!
Han uokvirio bi te tvoje riječi,aferim!

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bistro "Bistro!" - Forumska kafana

Post Postao/la rusko » 10 ruj 2012, 17:53

Nema ni ovdje velike srece... da je puno bolje nego u Bosni, jeste... ali jako ti brzo i u toj dobroti "aksam" padne na oci...

nema nama srece dok ne bude "Mirna Bosna", gdje god da smo.

Nego, evo jedan aforizam o temi:

Losi djaci bjeze iz skole, odlicni - iz Bosne!
slika slika

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bistro "Bistro!" - Forumska kafana

Post Postao/la Kovach » 10 ruj 2012, 21:25

Tare ne ljutim se ja i ne smatram sve ovo uvredom ali ne mogu da sutim na to sto bez razloga prozva nas par sa foruma samo zato sto je tebi dosadilo slusati neke stvari ne pitajuci se pri tom hoces li nekoga uvrijediti svojim postom.Ja znam licno raje sa foruma koji ovu BiH vole vise nego 70% onih koji u njoj zive, ali su iz nekog razloga htjeli ili morali otici vani. Ako je neko "pomakao guzicu" jednom u svom zivotu to mu ne daje za pravo da nam drzi predavanje. Isto tako ako je bilo kome dosadilo slusati nase "suplje price" ima brate jos foruma nije na moranje. Ne gonim nikoga, naprotiv bilo bi mi zao da bilo ko ode jer vas sve smatram prijateljima mada pojedince nikad nisam ni vidio. Pojedince sam imao cast upoznati i smatram ih prijateljima, a ja sam za prijatelja uvijek tu. Ovo je nas nacin zafrkancije koju ja volim i bez koje ovaj forum nebi bio ovo sto je. Malo me naljutilo sto si uletio "klizeci" a nisi se zapitao hoces li nekoga uvrijediti. Zato ponovo kazem procitajte par puta post prije nego pritisnete ono dugme "Posalji", ako nista onda radi gramatickih i stamparskih gresaka, a tako ce se izbjeci bespotrebni konflikti. To nam ne treba jer je ionako mnogo onih koji nas napadaju, a ako i mi pocnemo ozmedju sebe gdje bi nam bio kraj. Ovo je dobronamjerna mala kritika i nemoj se ljutiti, mlad si shvatit ces jednog dana zasto je u nama ovoliko gorcine! BISTRO SVIMA OD KOVACHA!

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bistro "Bistro!" - Forumska kafana

Post Postao/la zlaja » 10 ruj 2012, 22:41

Ma sa nama ribolovcima nikad nije bio belaj,moje udruženje kao i od Sohe svake godine čisti obale,odvojimo jedan radni dan koji nam je obavezan po statutu...akcija bude puna dobre zezancije,očisti se obala,fino se zamezi,popije,zapjeva...projekat poput ovog o kome pišemo je trebao biti raspoređen na svaku čaršiju na svako UG. koje se bavi ekologijom,svi su registrovani pri ministarstvu i veoma je bilo lako napraviti organizaciju...

Han
Književnik
Postovi:662
Pridružen/a:23 kol 2011, 21:06
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bistro "Bistro!" - Forumska kafana

Post Postao/la Han » 11 ruj 2012, 06:14

zlaja je napisao/la: Han uokvirio bi te tvoje riječi,aferim!
Hvala, hvala.

I kad budeš pravio ram za sliku domovine, "turi" naslov ... Neuzvraćena ljubav :grin:
"Sine Tale, magare moje drago, smiri se u sebi pa ćes se izmiriti i sa nebom i sa zemljom"

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bistro "Bistro!" - Forumska kafana

Post Postao/la Kovach » 11 ruj 2012, 10:17

Tacno tako zlaja, akcije poput ove su nasa svakodnevica, samo sto mi ne dizemo prasinu i niko nam ne da za to 300.000 KM. To covjeka i boli sto se i na ovakvim stvarima gleda ukrasti. Neko im rekao registrujte se i dobicete 300.000 samo moje je toliko. Tako se to kod nas radi. Ali znam da to nas nece pokolebati da nastavimo sa ciscenjem, ako nista mjesta gdje stalno lovimo, a i to je nesto.BISTRO!

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bistro "Bistro!" - Forumska kafana

Post Postao/la Seha » 11 ruj 2012, 12:14

O kako ste ljudi moji
jedna soba drugi svet
ja sam sam u svojoj čoji
gledam tuđi truo cvet

poklonio bih zivot
da pređem stari plot

sanjao sam žutu dunju
zemlju moju zelen gaj
video sam sjajnu munju
drag i dalek zavičaj

neko mi tad priđe i reče
stranče dobro veče

imaš lepa kola stranče
sigurno si srećan ti
a ja uplakan rekoh jadan
dajem je za tvoj jedan dan
slika

Avatar
ruba
Nobelovac
Postovi:1156
Pridružen/a:20 sij 2010, 21:21
Lokacija:TESLIC EVROPA I STO JE MOGUCE PRIJE NAZAD
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bistro "Bistro!" - Forumska kafana

Post Postao/la ruba » 16 ruj 2012, 22:05

evo malo ako se moze pridodat kafani.
HAND MADE POGACNJAK :mrgreen:
slika

Uploaded with ImageShack.us
slika

Uploaded with ImageShack.us
slika

Uploaded with ImageShack.us
made By ruba and haso
Ruba Vobleri

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bistro "Bistro!" - Forumska kafana

Post Postao/la AlaS » 16 ruj 2012, 22:07

Ruba i Haso kraljvi kakvih nema <championvanja> <flag>
slika
Bistro

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “S.U.R. Bistro "Bistro!" - FORUMSKA KAFANA”