Pitanja o programima za kompjuter, i sve vezano za kompjuter

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:
Re: Pitanja o programima za kompjuter, i sve vezano za kompj

Post Postao/la angler » 16 lip 2016, 11:24

Nema sanse da ikad naprave slicno XPu...niti to zele. Definitivno najbolji i najstabilniji.
Bez poredjenja ono u ovo vrijeme ili obratno vec sve u svoje vrijeme.


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pitanja o programima za kompjuter, i sve vezano za kompj

Post Postao/la Seha » 16 lip 2016, 21:34

Opet spansko selo :mrgreen:

Ja sam na win 10.. Nije me ni pitao samo odjednom sa 8 instalira 10.

E crni Nikola Tesla u sta me uvali
slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pitanja o programima za kompjuter, i sve vezano za kompj

Post Postao/la rusko » 16 lip 2016, 22:31

Manite se Windowsa…

Ime sve govori:

slika
slika slika

Avatar
Shelby gt500
Štela
Postovi:95
Pridružen/a:02 ožu 2016, 12:45
Lokacija:South Park
Kontakt:

Re: Pitanja o programima za kompjuter, i sve vezano za kompj

Post Postao/la Shelby gt500 » 16 lip 2016, 22:41

Ako im je operativni sistem na kompovima sličan onom na telefonima svaka tebi čast ako to preporučuješ.
Što se tiče telefona ja glupljeg operativnog sistema vidio nisam no Appleov. Više mogućnosti imaš na Sony Erricssonu t300 kad su tek počeli raditi fonove u boji i sa još polifonim melodijama no na tom. Pu pu pu što dalje od mene :pravo_ljut:

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pitanja o programima za kompjuter, i sve vezano za kompj

Post Postao/la rusko » 17 lip 2016, 05:54

Shelby gt500 je napisao/la:Ako im je operativni sistem na kompovima sličan onom na telefonima svaka tebi čast ako to preporučuješ.
Što se tiče telefona ja glupljeg operativnog sistema vidio nisam no Appleov. Više mogućnosti imaš na Sony Erricssonu t300 kad su tek počeli raditi fonove u boji i sa još polifonim melodijama no na tom. Pu pu pu što dalje od mene :pravo_ljut:
drug, taj operativni sistem i ovaj za kompjutere su nebo i zemlja… Za mobile se koristi jedna aplikacija operativnog sistema, ista im je osnova ali je u mobilima ogranicen. Tako da poredjenje nema nekog smisla. Usput, mogucnosti koje ti zelis u iPhonu imas preko appar… progooglaj malo ;-)
slika slika


Avatar
Shelby gt500
Štela
Postovi:95
Pridružen/a:02 ožu 2016, 12:45
Lokacija:South Park
Kontakt:

Re: Pitanja o programima za kompjuter, i sve vezano za kompj

Post Postao/la Shelby gt500 » 17 lip 2016, 13:12

Zato i kažem ako je slično onda je loše. Nisam probao kompove da mogu reći sigurno.
A zanm da se na iphonu može proširiti ono što nema, zaejbancijama kojekakvim koje ne može svaki obični user postići. Vele napravili fon koji je jedostavan a pojma nema o tome naspram androida.Barem moje iskustvo, koristio sam oboje, koristio sam windows

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Pitanja o programima za kompjuter, i sve vezano za kompj

Post Postao/la angler » 17 lip 2016, 18:52

Zanimljivo je da su jedni od najvecih korisnika Apple....Japanci. :shock:
Zasto, pored sve svoje armije proizvodjaca? Hajmo laicki za one koji se i ne razumiju u ove skljopocije kao sto sam i sam.
Na prvom mjestu sigurnost. Antivirus programi....staje to? Windows...uzmi ovaj je novi, nemoj opterecuje sistem, pojavio se novi, jok on je provaljen. Pa sva ta masa "antivirusnih" kompanija i siju najvise virusa.
Drugo, mogu ih dosta duze koristiti. Ne opterecuju ih svakodnevnim updateima da ih uspore, nekad preko 35 za dan, da bi te natjerali nakon izvjesnog vremena da kupis novi jaci, brzi, sa vecim kapacitetom itd.
Trece. Hoces novi operativni sistem, nije problem, besplatno je. Jedino je sad 10 besplatna kod Windowsa.
itd, itd.
Treba par dana da se naviknes i to je sve. Kupe te za sva vremena.

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pitanja o programima za kompjuter, i sve vezano za kompj

Post Postao/la Clavis » 20 lip 2016, 10:26

Casual blogger koji voli obradit video sliku ton.... Mac je oaza mira. Svi ostali "prčkam sve i svašta" nemaju toliku zelju za Macom Apple os. Jednostavno. Sudo ni Japanci nisu imuni na hype sa zapada :D

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Pitanja o programima za kompjuter, i sve vezano za kompj

Post Postao/la tommylee » 20 lip 2016, 15:51

Kući još uvjek imam XP,kako mi je krepalo kućište izvukao sam neko iz naftalina.Radi sve osim multimedije (jutjub i slično).
Na Mobilnom radi jutjub a na poslu 7.
Primoraju te na pat htjeo to ili ne!
Promjena hardvera je čista glupost a fino oni to naprave da se mora odraditi zamjena.

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pitanja o programima za kompjuter, i sve vezano za kompj

Post Postao/la rusko » 20 lip 2016, 21:49

Danasnji Mac OS nudi ogromne mogucnosti za "cackanje i stvaranje"… Npr… Izrada appova… prerada osnove sistema… sve je otvoreno i omoguceno. Cak i vise nego u Linuxu.

Appovi su stvorili jedan novi svijet razvoja na kojeg se prebacuju svi moderni operativni sistemi, a Mac nudi aplikacije za izradu… i uz to ima znatno bolje koristenje procesora tako da nema cekanja dok se nesto ucita, zastoja u kompilaciji, i slicnih "nuspojava" koje Windows izgleda nikada nece izbjeci.
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Pitanja o programima za kompjuter, i sve vezano za kompj

Post Postao/la angler » 21 lip 2016, 06:23

Clavis je napisao/la:Sudo ni Japanci nisu imuni na hype sa zapada :D
Naravno niko nije imun ali kad gledam generalno razlika je drasticna za obicne korisnike. To su mi u nekoliko navrata i sami Japanci rekli.

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Računari, programi, igrice, ostala tehnologija”