Evo nešto sasvim drugačije

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Evo nešto sasvim drugačije

Post Postao/la senad » 14 lip 2010, 00:00

Nekako mi žao da ja sam uživam u muzici a da i vama ne ponudim ovu opciju koja mi se savim sučajno ukazala. :mrgreen:
Da pojasnim o čemu se radi.
Vidjeli ste da sam na stranici postavio ono slušanje radio programa.Možda su neki od vas "otkrili" (moja, starija generacija je možda "ponovo otkrila") radio Luksemburg i vidjeli/čuli da imaju dobar izbor muzike, ko voli stare pjesme.Eh, otkrio sam (slučajno, sa jaranom) i način kako da sa downloaduju te pjesme, a koje budu u mp3 formatu, i odmah budu sa napisanim naslovom i imenom izvođača.Ja sam za tri dana skidanja skinuo oko 340 pjesama, sve bolja od bolje.
Evo i načina kako da to odradite kako treba.
Prvo, potreban vam je program "streamripper" koji skida taj "stream" (način na koji se emituje radio preko interneta)
Taj program ćete naći na ovom linku:
http://download.cnet.com/Streamripper-f ... ?tag=mncol
Program je, kako vam i piše, težak 2.51 mb.
Downloadujte ga (besplatni je) i instalirajte u kompjuter.
Kada to uradite, pokrenite program.Može se desiti da se samo pojavi mala ikonica u desnom donjem čošku kompjutera siva slova " SR"- kliknite na nju dva puta.
Kada se otvori program, desni klik na skin programa (prozor koji se otvori) i onda klik na "load url".
Kada kliknete na to, dobićete mjesto na koje trebate upisati URL.
URL je: http://radio.europronet.ba:8020
Kada to ukucate, klik na OK, i onda na "start" na programu.
Ako ste sve uradili kako treba, trebalo bi početi "rippati" radio i downloadovati pjesme.
Ako gdje zapnete, tu sam.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Evo nešto sasvim drugačije

Post Postao/la Seha » 14 lip 2010, 10:18

Meni nije zapelo jer nisam ni pokusao ,ali bi zapelo sigurno da jesam.. !
Skidaj ti (tebi to ide od ruke :) ) pa ja prebacim na hard D :)
slika

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Evo nešto sasvim drugačije

Post Postao/la @ldin » 03 pro 2010, 20:30

Rippa super , radi , mislim da sam ga kod instalacije odma povezao sa winapom... još mi je jasan evo bauljam po Winapu , nemam reprodukcije :? :? znači rippa al na ovom novom vinapu nadjem sve radio stanice osim luxe.... :? :? :?
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Evo nešto sasvim drugačije

Post Postao/la @ldin » 03 pro 2010, 20:37

skonto sam ga hahaha ;) dobra stvar ty
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Evo nešto sasvim drugačije

Post Postao/la senad » 28 pro 2010, 21:22

Aldine, evo ti jos jedna stanica.
Sky FM '80 - samo muzika osamdesetih.
http://160.79.128.30:7712
Desni klik na streem program i kopiraj ovaj link u ono URL>>>Start
Ja sam naskidao bruku muzike ;-)
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:


Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Evo nešto sasvim drugačije

Post Postao/la @ldin » 29 pro 2010, 02:23

to stari ... dobra stvar pravo , evo i ja rokam ured kad god sjednem za komp, malo ide na zivce ono radijsko uletanje al štaš ... ako naletiš na još koju ljepu stanicu pošalji URL :grin: hvala !!!
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Muzika”