Moj kućni ljubimac

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
AdiR
Gledač u daljinu
Postovi:240
Pridružen/a:07 pro 2009, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la AdiR » 21 srp 2010, 22:22

Ma bitno je da je ribolovac...musicar il sarandzija svejedno
slika


Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la rusko » 21 srp 2010, 22:26

angler je napisao/la:Cuko je prva liga zaista, svidja mi se pravo jer izgleda umiljato.

A sad malo sale... :wink:
Ma jedino mu nevalja sta je u dusi. Ipak mislim da je cista rasa musicara, vidis kako gazi vodu <valjanjeodsmijeha>
"buhicar" <valjanjeodsmijeha>

Ja sam imao moju omiljenu i nikad ne prezaljenu Lajku koju sam morao dati ljudima iz "mirnijih krajeva" u ratu... :cry:

Najbolja kombinacija - poenter (pticar) i ja pozadi sa vazdusnom, da mi je sad ovdje nikad mi ne bi falilo perja :-)

Nemam skenirane slike ali je bila ista ovakva:

slika

slika slika

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la zlaja » 21 srp 2010, 22:34

Lijep pas ,viđao sam tu pasminu kod naši lovaca,i veliš -ajd mali po fazana al* nek bude crven-i on donese :grin:

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la senad » 21 srp 2010, 22:49

Ovakva ti je bila moja Rea.
slika
Dusa draga, donio je iz Moskve 1991.Nisam mogao bolje "ubosti" psa sa karakterom koji mi je odgovarao.
Pametnica, hrabra, lijena do boli a igralica, hrkala u 16, slusala me da je to bilo cudo jedno.1001 pricu imam o njoj, a jednu moram ispricati.
Rea je bila prvi francuski buldog u Sarajevu, a nesto kasnije jedan prijatelj (Nihad) nabavi muzjaka.Kako je 92 poceo rat, a Nihad i ja za mira dogovorili parenje pasa, nekako se opet nadjemo i spare se Rea i zagonđija.Oštenila 8 štenadi (što je bilo jako čudno za francuske buldoge jer obicno ide do 4), Nihad uzme jedno, a ja htio podijeliti ostale raji.Medjutim, pola onih koji su rekli da hoce, vrate jer skontaju da im je to, pogotovo u ratu, bila prevelika obaveza.
Neko predlozi da prodam stenad, ali meni bi nelogicno da bi neko u to doba dao pare za psa.
Srecom, pogrijesih, i zahvaljujuci Rei i njenoj stenadi, tu zimu smo imali i hrane i cigara u izobilju.
To je ukratko, a da ne detaljisem da je u povratku sa parenja meni prosao metak kroz uho te je ispalo da je Rea primila tri "metka" a ja jedan taj dan (tako me rahmetli jaran zezao), da sam ja bio u pritvoru kad se Rea kući štenila (prebio komandata bataljona), da me upravnik pustio u pratnji policije da odem da vidim je li sve u redu, da je u kuci bio sav komsiluk te su kasnije na "babine" dolazili sa mlijekom u prahu, konzervama.... :mrgreen:
Uginula je 2005, od infarkta.Cini mi se da je mami bilo teže tada nego kad je tata umro.
Ipak, nakon bezbroj prelijepih sjecanja na taj period, ne bih ponovo uzeo psa u stan.Prevelika je to obaveza, čovjek se veže za njih i onda je rastanak bolan kao da se od najbližeg rastaješ.
A i jesu najbliži - dođeš pred vrata pijan, nervozan, ljut, tuzan, umoran...otvoriš vrata ona je već tu i čeka te...mahala bi onim "vadičep" repom, propinjala se na zadnje noge da te pozdravi, i moraš nabaciti osmijeh kad prelaziš kućni prag.
Sad dođem veseo, sretan....žena mi otvori vrata...i tu je kraj sreći i veselju. :( :mrgreen:
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
adem93
Piskaralo
Postovi:294
Pridružen/a:05 srp 2009, 13:13
Lokacija:Srebrenik|Spionica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la adem93 » 22 srp 2010, 00:07

rusko je napisao/la:Snoopy je pravi ker... <championvanja>

One agresivce na slikama iznad i ne volim bas nesto...
Ma rusko nije kod mene agresivac bgm to je maza mala da ga vidis nema 10 mjeseci za 2 dana napunjava tako da...Maza mala bgm
Neg moram ga upoznati sa ovim Bigl-e i sa Alasovim Dodz-om heh sala
slika
slika


Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la rusko » 22 srp 2010, 06:10

U mom gradu se u zadnjih godinu dana desilo 17 slucajeva gdje su amstafi i slicni bul terijeri (dobili su i oni profinjene nazive) napali malu djecu iz cista mira...

zato mi se nesto ne dojma ta rasa, malo mi je nelogican takav "refleks" za psa... cini mi se ipak da se negdje pogrijesilo pri uzgoju...

naravno, puno to zavisi i od gazde, ali je neugodno kad imas dvoje male djece, setas se i neko prolazi sa takvim, a tebi ona cifra od 17 u glavi... :shock: pao sam na propagandu <valjanjeodsmijeha>
slika slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la rusko » 22 srp 2010, 06:13

zlaja je napisao/la:Lijep pas ,viđao sam tu pasminu kod naši lovaca,i veliš -ajd mali po fazana al* nek bude crven-i on donese :grin:
Ne samo da su lijepi nego i pametni i privrzeni... oni se prisunjaju i markiraju gdje je fazan (sav se ukoci, istegne i digne prednju sapu), ti se spremis i das komandu, pas ga potjera... i "puc-puc, ozezi -ozezi"...
slika slika

Avatar
Mujacic Mirza
Piskaralo
Postovi:246
Pridružen/a:24 lip 2006, 18:05
Lokacija:-Tuzla -
Kontakt:

Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la Mujacic Mirza » 25 srp 2010, 19:41

Evo da se i ja oglasim sa svojim ljubimcom sarandzijom i njogovom zenom.Moji fox terijeri muzijak i zenka
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

roko
Prava Štela
Postovi:197
Pridružen/a:07 srp 2008, 14:15
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la roko » 16 ruj 2010, 21:48

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=n8BcQzV30Ng[/youtube]

EVO OVAKO PROĐE VEĆINA KUCNIH LJUBIMACA KOD NAS ...A DA NE PRICAM O GLUPOSTIMA KOJIH SAM SE NASLUŠAO OD NAZOVI KINOLOGA KAO ŠTO SU BIL MI DAO RODOVNIK DA POJAČAM LEGLO OD SVOJE KUJE ..IL JEBEŠ PAPIRE ZAVRŠIT CE MO ..IL NECE DJETE VIŠE DA SE IGRA ,,,KAD STIGNEM POSTAVIT CU KOJU FOTKU AL OBIČNO IDE OVAJ VIDEO I PORED NJEGA IMA IH JOŠ KOJE SAM NAPRAVIO PROŠLE ZIME NA SVU SRECU IZ OVOG LOGORA SU NJEMACKE ORGANIZACIJE IZVUKLE 60 NAJBOLESNIJIH I ODVELE U SVJET...BISTRO NASA STVARNOST...
Zadnja izmjena: roko, dana/u 16 ruj 2010, 21:58, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la tare » 16 ruj 2010, 22:25

barem imate azil,jest da ga treba malo srediti,kod nas u ze ih milion na ulicama,svakodnevno napadaju ljude,nemozes od njih navece spavat....

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la zlaja » 16 ruj 2010, 22:30

Moja je zgrada odmah do jedne osnovne škole,ujutro mala raja kada ide u školu dočeka ih čopor pasa,više puta smo ja i komšije reagovali da spasimo dijete...

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la tare » 16 ruj 2010, 23:12

al opet je lafo bolje da bude na ulici nego u ovakvom azilu,po meni NIKAD...

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la Seha » 17 ruj 2010, 11:33

Zalost i tuga je viditi ovu patnju cuka koje su vlasnici prepustili na milost i nemilost ulice.
Hvala od srca ljudima koji pokusavaju da im koliko toliko ublaze patnju u ovom azil centru !
slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la rusko » 17 ruj 2010, 14:32

Na ovo covjek ne moze napisati razuman komentar... najradje bi napisao svasta nesto i bezobrazno i negativno o ljudskoj rasi a narocito primitivcima sa brdovitog Balkana... a onda se sjetim da ima "izuzetaka"...

Ljudi, vrijeme je da osnujemo partiju i da mijenjamo stvari... jer ja bih da se vratim jednog dana u Bosnu, ali ne u ovakvu kakva je...
slika slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la rusko » 17 ruj 2010, 15:18

Ovako s njima treba, kad nema ni naroda ni drzave:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Bk8fXjVAdD4[/youtube]
slika slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Kućni ljubimci”