Moj kućni ljubimac

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la tare » 17 ruj 2010, 16:31

neznam Rusko mozda ti se nesvidja,al kad bi proveo 2-3 mjeseca u Zenici,malo bi ti se promjenilo misljenje,nema se mira u gradu od njih,napadju djecu,ljude,auta,pune ih ulice,pa nedavno je bio slucaj da su bebu psi lutalice rastlagali negdje u BiH,pa zar je vazniji zivot psa nego bebe :roll:


Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la rusko » 17 ruj 2010, 16:44

tare je napisao/la:neznam Rusko mozda ti se nesvidja,al kad bi proveo 2-3 mjeseca u Zenici,malo bi ti se promjenilo misljenje,nema se mira u gradu od njih,napadju djecu,ljude,auta,pune ih ulice,pa nedavno je bio slucaj da su bebu psi lutalice rastlagali negdje u BiH,pa zar je vazniji zivot psa nego bebe :roll:
E, buraz... je li to "do njih" ili do nas?

Sta pas zna... ili ga gazda cuva i pazi ili pas ujeda unaokolo odbacen, usamljen i u strahu... nema treceg...

a ako ga gazda ne cuva neka ga kazni drzava a cuku neka pazi, jer zivot je zivot, sa repom ili bez...

a iskreno da ti kazem ja u bilo kom bosanskom gradu ne bih proveo previse vremena jer me strah ljudi koji ujedaju, a lako bi sa psima... njih znam smiriti...
slika slika

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la tare » 17 ruj 2010, 17:00

ma koji gazda,to vise nisu psi obaceni od vlasnika,oni razvijaju copore,to su pravi ulicni psi,nikad nisu imali gazdu,a tesko da ce kad i imati...

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la rusko » 17 ruj 2010, 17:07

Uzmi jednog, odvedi ga kuci i reci komsiji da i on tako uradi... u 5 minuta rijesen problem...

(kad vec drzava nema sistem za to)

ali NE... pas je problem... treba sam da se snadje i jos da bude fin...

ne ide to tako...
slika slika

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la tare » 17 ruj 2010, 17:26

Rusko pola drzave jedva sebe prehranjuje,jos im treba i pas...


Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la rusko » 17 ruj 2010, 18:19

mora da su psi krivi za to sto pola drzave nema za kruha...

sam narod sebi glasa kako ce mu biti...

glad se u rijecima naroda zove nacionalizam.... ali da mi ne bismo otisli predaleko u ovoj diskusiji, ja se povlacim... necemo vise... <flag>
slika slika

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la tare » 17 ruj 2010, 18:41

ma ja :grin: :wink:

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la rusko » 17 ruj 2010, 19:13

tare je napisao/la:ma ja :grin: :wink:
naravno, buraz... doce valjda jednom neko bolje doba i kod nas.
slika slika

Avatar
adem93
Piskaralo
Postovi:294
Pridružen/a:05 srp 2009, 13:13
Lokacija:Srebrenik|Spionica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la adem93 » 18 ruj 2010, 01:20

Opa moram i ja malo u off...Vidim rusko je moj cojk svaka cast.

Slazem se sa tobom evo i kod nas ima tih pasa tzv"LUTALICA" ali sto je tuzno za neku drzavu da te probleme rjesavaju preko lovacki drustva a ne preko Azila pa onda sterilizacija itd.....Naravno sinteraj je jeftiniji...
A to sto kazes tare da jedva se drzava prehranjuje nije to do pasa i sto treba uloziti 10 miliona i napraviti u svakoj Opstini bar po 1 Azil a ne pobiti ih i pobacati u jame ili zatvoriti u neke zice pa da crkaju od gladii....
KOliko ove glavonje na vlasti pojdu i popiju za 1 godinu????
Koliko ode novca u izborne kampanje???
Koliko ode u njihove nove autice ne nemogu oni da voze 2008 godiste staro 2 godine to je nesigurno pa moraju nove pa placaju cak i po 150 000E....Daj ba a nemaju za normalne Azile sa normalnim uslovima za zivot zalosnooo.To je Bosna

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la AlaS » 18 ruj 2010, 21:11

Dzaba je moram i ja dodati koju ,ovako da odma kazem da volim zivotinje imam 2 psa i macku macka i nekoliko macica + ostale domace zivotinje da ne nabrajam,ali sam misljenja da psi lutalice koji su se izlegli negdje ispod sijena ili u nekoj bujadi pa dok su mali ne predstavljaju opasnost neku ali problem dolazi posle i to sledeci,
1.jedu sve i svasta /strvine itd/
2.prenose svakave bolesti koje mogu preci i na ove nase pse a i na nas ako bi doslo do kontakta
3.nakon izvijesnog vremena posto nikad nisu bili vakcinisani lahko obole i u najgorem slucaju dolazi do bijesnila
4.ako je pas bijesan mislim da mu nema lijeka i nema druge nego uspavljivanje /metak/mozda grijesim ali sam tako informisan
5.mozda ovo nebi trebao pisati,ali moram nemojte glumiti ovdje kako samo u BiH psi crkavaju i kako se ubijaju ko je bio na zapadu zna da to ima i tamo samo sto naprimjer u njemackoj evo sto ja licno znam,kad nekom dosadi kucni ljubimac odnese ga u nadlezu sluzbu plati i oni ga uspavaju nekcijom,isto je to samo nasi psi dobiju sansu da prezive jos koji dan dok ga lovci ne nanisane,dok sam ja zivio u njemackoj u svabe susjeda je pas skocio na drugog susjeda nije ga ujeo niti bilo sta ovaj nazvao policiju oni ga istog dana odveli i vise ga nikad nisu vratili ,ja pitam komsiju gdje je rex kaže uspavan,zasto kaze nepitaj mogo sam jos i na sud ici da placam za pretrpjeli strah.Ko nevjeruje nek upali animal planet i pogleda serijal Animal Cops i nakon toga nek otvori oci i realno skonta da nasi bar imaju slobodu koliko toliko sta se sve u drugim zemljama desava.Evo dosta od mene ostajem pri svom misljenju ,psi koji su bolesni,bijesni,agresivninemaju mjesta na ulicama ni minute ,predstavljaju opasnost za okolinu i narusavaju izgled grada mjesta ,treba ih ukloniti ,to sto ih dvocijevkama a ne inijekcijama uklanjaju je druga prica.
slika
Bistro

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la rusko » 18 ruj 2010, 22:19

Niko ne kaze da ti psi trebaju biti na ulicama... treba naci sistem na nivou drzave da se zastite i sklone...

umorstvo injekcijom je nekada humano djelo... moj komsija je prije par dana odveo svog psa koji mu je bio privrzen punih 16 godina na "injekciju" i to da mu skrati muke... pas je stvarno patio jer su mu poceli otkazivati organi...

Nego, ispravka Alas... nema na "zapadu" nijedne drzave poput BiH sto se toga tice, imas zakon na EU nivou koji nalaze drzavama clanicama brigu o zivotinjama. Psi koji ujedaju nekog se vise ne smiju usmrtiti vec idu na prevaspitavanje i dodjeluju nekoj drugoj familiji ili kernelu... Injekcije se daju psima samo u humanitarnim shvrhama... tako da ne mozes odvesti psa na injekciju jer ti je dosadio... a ako ga pustis na ulicu i nadju ga, putem cipa u uhu odmah znaju ko je gazda i ima da te globe do boga...

U Svedskoj npr, svaki vlasnik placa porez za posjedovanje psa (to im je u zakonu jos od 1923 godine)... i to je nacin na kojeg drzava moze zastiti pse... jer se novac od tog poreza koristi za zbrinjavanje problematicnih pasa ili onih koji su ostali sami nakon bolesti ili smrti gazde.

Ako ti se pas razboli po zakonu si duzan da ga lijecis, odnosno da ga odvedes veterinaru... takodje je obavezna i vakcinacija i slicno.

Mentalitet ljudi na zapadu je da gledaju psa kao kucnog ljubimca, clana familije... a ne kao kod nas "nekog ko je bezvrijedan ako ne laje na svakog i koga se sveze golim lancem oko vrata i zaveze uz oboreno bure koje treba da mu bude kuca i gdje to zivo bice treba da provede ostatak zivota jer ga nikad nece prosetati"...

tako je kod nas uvijek bilo, ja sam kao klinac uvijek imao oko kuce masu pasa - tkzv. lutalica koje sam zbrinjavao i prosljedjivao ljudima koji su se poslije brinuli o njima... tako da se dobro sjecam sta se desavalo... donosili su mi pretucenu stenad kojima su noge bile polomljene i iskrivljene, najgore sto sam vidio su bile odsjecene usi jednom irskom seteru (lijepoj i skupoj rasi)...

pa se sjecam kako su pojedinci bacali cuke i mace sa zgrada...

sve dok se takvo ponasanje zadrzava i obnavlja kod naseg naroda ja se ne mogu osjecati dijelom tog i ne zelim prihvatiti da je to "ebi ga... tako je kod nas... ali i kod drugih"...

e nije, tako je SAMO kod nas, to nam je takoreci neka prokleta "tradicija" koja se prenosi sa koljena na koljeno...
slika slika

Avatar
adem93
Piskaralo
Postovi:294
Pridružen/a:05 srp 2009, 13:13
Lokacija:Srebrenik|Spionica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la adem93 » 18 ruj 2010, 22:33

Ma Alas druze prije su zivotinje koracale slobodnom zemljom nego mi ljudi pa sta je bilo sto su psi hodali slobodno jeli svasta,razmnozavali se itd....Po meni nikakvo rjesenje nije Uspavljivanje psa na bilo koji nacin ili inekcija ili metak,Za mene je rjesenje izgradnja adekvatni Azila pa onda sterilizacija i kastracija...
Meni je zalosno kad neko navede rjesenje kao uspavljivanje,ja svog psa smatram kao clanom obitelji i vecina vas ovako misli i sad da ga ja/vi odvedem/o da mu neko okonca zivot nema tih para jedino u slucaju nuzde da se pati pa ajd......

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la AlaS » 19 ruj 2010, 00:31

Ponavljam za vas obojicu posebno za Ruska napisao sam lijepo psi koji su bolesni ,bijesni i agresivni moraju se ukloniti ,imam osjecaj da citate povrsinski postove ili samo izdvajate sto vama pase.Ademe ti si jos mlad pa ne razmijes neke stvari ali da taj tvoj pas po genetici krvolok i poznat po napadima na ljude postane jednog dana agresivan i napadne covjeka ili nedaj boze malo dijete ,reci mi sta je bolje psu metak ili vikati nece on pa kad nekog unakazi u zatvor i opet psu metak .
Drzava nam je neuredjena to znamo i nemoze se ocekivati da posle rata imamo odma sve bice i azili i klinike jednog dana ,ali do tada Animal Planet pa vidite sta se radi od zivotinja po americi i drugim zemljama ovo u BiH je nula.
Ps.psi koji su agresivni ili nekoga ujedaju gledam na tv u americi imaju vaspitaca koji donese odluku u roku od 15 min 90% proglasi ih za problem hund /problematicne pse/ a ta presuda znaci uspavljivanje.
moj zadnji post vezan za ovu temu,bistroooo
slika
Bistro

Avatar
adem93
Piskaralo
Postovi:294
Pridružen/a:05 srp 2009, 13:13
Lokacija:Srebrenik|Spionica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la adem93 » 19 ruj 2010, 03:15

Ma ne citam ja ovo povrsinski,ali zalosno je reci da rjesenje je jedino smrt......
Evo vidis moj pas ujede tebe nedo bog i on treba biti uspavan,a neki dan covjek u LiPnici kod Tuzle udje u autobus ubije 6 osoba i jos 4-5 rani i hoce da ga ubace u bolnicu da neide u zatvor a niko ne govori smrt....
Ljudi su mnogo opasniji od pasa ali svako to gleda na drugaciji nacin....
Nebitno za temu samo navodim neki primjer...
Svaki pas tzv Opasne pasmine treba da bude uveden u knjigu pod nazivom moguci opasan pas i mora biti sterilizovan ili kastriran....E vidis Alas ja imam AST ti imas Rota ajd iskreno sad reci jel on kastriran danas sutra ce proci nekakva kuja gdje ce se tvoj pas zaletiti u naletu muzijacki hormona i napraviti joj dijete <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> i ti stenci ce imati krvolocnu liniju kroz 2-3 godine moguce taj pas ce ugristi necije dijete...NIsu krive lutalice krivi smo onda i mi......

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la rusko » 19 ruj 2010, 06:08

Alas, pa i ja sam napisao da je humano nekad dati injekciju psu koji pati ili boluje... tu smo se slozili... mislim da se agresivni psi ne moraju ubiti, trebaju se prevaspitati i dobiti boljeg gazdu.. mozda malo i ti citas pojedinosti u onom sta se napise ;-)

sta se nisam slago s tobom je tvrdnja da je i na zapadu isto kao i kod nas... neznam ako vec spominjes ameriku, da li si primjetio da tamo imaju posebnu policiju koja se bavi tim pitanjima, a naravno ludaka koji maltretiraju zivotinje ima i bice ih...

I mislim da nije u pitanju "sindrom poslijeratne drzave" jer je isti sistem bio i prije rata... problem je do naseg mentaliteta koji pse ne smatra "vrijednim zivotom". Juce sam cuo na nekim vijestima kako radnici u nekoj firmi strajkuju i kazu kao: - sef preduzeca ima psa kojeg drzi u okrugu te firme (koja je propala) i dolazi svaki dan da ga hrani "skupom" hranom a radnici koji su ostali bez posla gladuju...

na oko djeluje kao bezazleno poredjenje kojim radnici zele da pokazu svoju situaciju, ali se ipak u tome osjeti koji mi u stvari stav nosimo u nama prema psima.

P.S. Alas, nadam se da te nisam naljutio svojim argumentima... ovo je meni pitanje bilo goruce cijeli zivot, tako da znam da je ponekad uci u diskusiju samnom o ovome isto kao kad bi se sreli jehov svjedok i vehabija i pokusali jedan drugog prebaciti u svoju religiju... <valjanjeodsmijeha>'

ne zamjeri...
slika slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Kućni ljubimci”