Tornjak

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:
Re: Tornjak

Post Postao/la angler » 20 vel 2013, 04:48

Aferim na odgoju AlaS. O ljepoti je suvisno pricati. Neka dozivi duboku starost <championvanja>


Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tornjak

Post Postao/la AlaS » 02 ruj 2013, 23:25

Evo jedan Update Sargo je neki dan napunio godinu ,cijelo ljeto provodi sa drugaricom koju najvise voli ,samo njoj dopusta stvari koje ostalima nikad nebi.Jako pametan i poslusan pas a cuvar je samo takav.... :grin:

slika
slika
slika
slika
slika

slika
slika
slika
slika

slika

Pozdrav do sledeceg Updatea
slika
Bistro

Han
Književnik
Postovi:662
Pridružen/a:23 kol 2011, 21:06
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tornjak

Post Postao/la Han » 03 ruj 2013, 09:27

Tornjak je bio moj prvi izbor ali nije za njega stan pa sam odustao. Onda sam razmisljao o Dogo Argentino ali kada sam vidio klipove na internetu kako taj kolje, to sam odbacio samo tako. Ubica mi ne treba.

Na kraju sam naletio na Cane Corso i otišao na izložbu i oduševio se i raspitao se o osobinama, uspostavio kontakte i to je to.

Sad imam jos jedno dijete u kući :)
"Sine Tale, magare moje drago, smiri se u sebi pa ćes se izmiriti i sa nebom i sa zemljom"

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tornjak

Post Postao/la Seha » 04 ruj 2013, 15:51

Prelijep Sargo i vidi se da ima lijepu narav. Svaka cast na odgoju.

Han danas imas jos jedno dijete u kuci,a za godinu tele. Razmisljaj vec o nekom kruznom toku u dnevnom boravku da se ima gdje okrenuti :135:
slika

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tornjak

Post Postao/la AlaS » 02 ožu 2014, 01:05

Nekad bio slatki mali sargo
slika

Sad mrcina ko pravi tornjak
slika

Kad sam vec postavio slike da napisem koju ,kao sto vecina od vas zna imao sam dva Rotweilera zadnji (Garo).Rotweileri su se dokazali da su poslusni psi jer rade za vojsku i policiju medjutim,sta sam primijetio je da Tornjak koji je svrstan u planiskog psa da trckara za ovcama i digne uzbunu kad prijeti opasnist stadu, daleko mirniji za domacinstvo i sto me jako puno iznenadilo ovaj pas je naucio tako brzo osnovne stvari (nekih 10tak komandi )da nisam mogao vjerovati.Nadao sam se tezem uzgoju hem je bosanski tvrdoglav :grin: hem zov planine ima u sebi ..Na kraju da kazem pozitivno sam iznenadjen tornjakom u svakom pogledu ..

Par primjera
1-Sam je svatio povrsinu posjeda i svaki dan obilazi po nekoliko puta oko posjeda (niko mu to nije pokazao)
2-Pristup igre sa djecom i sa odraslima (sa djecom kao ovca, samnom skoro kao vuk :grin: ) sam naucio
3-Odrzavanje cistoce nevjerovatno da bijeli pas u svim vremenskim uslovima i dalje ostaje bijel. sam naucio
4-Ako mu se jednom nesto zabrani (npr.ostavi macu)vise nikad negleda u tu macku koju je htjeo malo zaganjati
5-Svaki dan sam svjedok da ovaj pas koji je stvarno ogroman ,jede kolicinu hrane koju jede neki prosjecan pas od 10-15 kg, na pocetku mu davali velike porcije pa je vise od pola toga zakopavao okolo
slika
Bistro


Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tornjak

Post Postao/la montana » 02 ožu 2014, 10:26

Porastao je, k'o tele! Bas lijep pas.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tornjak

Post Postao/la Seha » 03 ožu 2014, 12:44

Strasan je vidis mu na faci da je dobrica
slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Tornjak

Post Postao/la angler » 03 ožu 2014, 17:42

Bio "slatki mali sargo"....sad je haman isto... slatki veliki sargo. :grin:

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Kućni ljubimci”