Haram im bilo!

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Haram im bilo!

Post Postao/la senad » 16 tra 2009, 12:38

ili - Kad bih imao dvije ovce mogao bi se radovati zivotu!
Sve je pocelo prilogom na RTV Vogosca.
http://www.youtube.com/watch?v=a5VJ2qRb ... re=related
Onda je jedan clan sarajevo-x foruma napisao svoj komentar na ovaj prilog, a koji glasi:

Ahmmed dana 03/04/2009 22:36
Kolika li se muka morala saviti u srcu devetnaestogodišnjeg mladića iz povratničkog sela Podčauš kod Bratunca, da zaplače pred kamerama, uz jecaje govoreći da je poželio da se najede hljeba....Hej, hljeba.....I kome je san imati nekoliko ovaca...I kome bi nekoliko ovaca, riješilo sve životne probleme.....
I kome se onda pričaju velike i goleme priče o ukidanju RS, kome li bi je i zbog čega ukidali....
I kome su namijenjene puke tlapnje o održivom povratku, velikim planovima, svijetloj budućnosti.....
Naravno, nije mi prvi put u životu, da vidim i čujem gladne i unesrećene ljude, koji su se vratili u istočnu Bosnu.....Nije mi prvi put da vidim ovakvu ljudsku patnju....
Ali, kad vidjeh ovog mladića i krupne suze kako se kotrljaju niz njegovo lice, kad čuh njegovu želju o samo nekoliko ovaca, zbog kojih bi, kako kaže, vrijedilo živjeti i životu se radovati....
Haram im bilo....samozvanim bošnjačkim vođama i liderima, muslimanskim prvacima, takozvanim vizionarima, ujediniteljima zemlje i naroda......
I možeš ovome pričati, lajati, sići s pameti.....i nikome ništa.....


Onda je drugi clan napisao ovo:

cikavelja dana 04/04/2009 00:43
Da nebude supljak, nisam gledao ali mogu zamisliti kako je to bilo gedati, necu da im govorim haram, BOG je tu da sudi,majke mi mile moje nije iz kurcenja i licne promocije, pokrenimo MI OVJDE, INSANI, da je nazovemo akciju, hajmo skupiti 300-500, KM, koliko god mozemo, kupiti ovcu-dvije, ili odnjeti pare neka kupi, saznati ko je momak, gje je, sta je !!!
Zar je problem to, koliko ce nas kliknuti na ovaj topic, koliko ko moze halaliti od srca !!! Marka-marka. Neka je samo halal.
Pa za mjesec- za mjesec !
Ima li jos bosanskog sevapa i halala, ima li jos ljudi u nama ?!
Mi, obicni, bez imena i promocija ?
Ima li nas, bosnjaci, katolici i pravloslavci, BOSANCI I HERCEGOVCI?


I onda, ti bosanci i hercegovci pokrenuse lavinu, a niko ne upita ko je ko.
Odavno govorim da je mnogo bosnjaka, srba i hrvata, ali malo ljudi.
Srecom, ima ljudi, na ovom topiku na forumu sarajevo-x.com naci cete dosta njih.
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... &sk=t&sd=a
Ti LJUDI pokrenuse akciju i posjetise ugrozenu porodicu iz priloga, te odnesose pomoc u hrani koju su kupili od priloga koje su za dva-tri dana iskupili.
http://www.youtube.com/watch?v=NTq2hpz38ts
Ostalo procitajte na temi, vrijedi je procitati od slova do slova.Tesko da ce iko ostati ravnodusan i na zlu sudbinu ovih djecaka i njihove majke, ali i na nesebicnost, altruizam, zajednistvo i LJUDSKOST koju pokazase "saxovci" u ovoj akciji u kojoj jos uvijek mozete uzeti ucesca i koja nije zavrsena.
Ako ste u mogucnosti, pomozite ovoj porodici.
Tema na sarajevo-x.com koju vrijedi procitati i, ako nista, uputiti rijeci podrske i porodici Hodzic, a i dobrim ljudima koji pokrenuse akciju pomoci.
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... &sk=t&sd=a
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Haram im bilo!

Post Postao/la Seha » 16 tra 2009, 13:04

Senade evo ja cu pokusati pokrenuti akciju skupljanja novcanih priloga u udruzenju BH gradjana Sabur u gradu gdje zivim.
Iako se vec skuplja novac za izgradnju 4 kuce povratnicima u slicnoj situaciji siguran sam da ce dobri dobri ljudi pomoci i Ajdinu..

Brojevi racuna su:
EVO RACUNA....obadva su napravljena -otvorena u intesa sanpaolo banci
racun za domace uplate u km-ovima....
primalac/primatelj: Ajdin Čubro 867434-22-25606
Račun primaoca: 1540010000001910
Svrha uplate...sta god se upise zna se za sta pare idu




Devizni racun:Uplate izvršiti na račun:
INTESA SANPAOLO BANKA BOSNA I HERCEGOVINA
OBALA KULINA BANA 9a, 71000 SARAJEVO,BIH

Payments in EUR
SWIFT:UPBK BA 22

IBAN:BA39 154 001-000-000-1910
ACC.NO.50611200 867434 25607


Za sve one koji zele da novce posalju preko Western uniona ili MoneyGram-a, neka me o "posiljci" obavjestena PP (forum sarajevo-x.com), ili na broj telefona 00387 61 788614, a posiljku nek salju na :
Ajdin Čubro
ulica Alije Izetbegovića 14, 71370 Breza

Hvala dobrim ljudima!!!
slika

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Haram im bilo!

Post Postao/la senad » 19 tra 2009, 23:22

Evo i sinošnji prilog koji je emitovan na NTV Hayat u Centralnom Dnevniku.
http://www.youtube.com/watch?v=yAfrBFu61Q0
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Haram im bilo!

Post Postao/la Kovach » 20 tra 2009, 00:51

Senade jarane hvala ti što postavi link. Jest da sam se isplakao kao malo dijete, ali nekako sam poslije ovoga dobio volju za život. Kad vidim da ima još mnogo dobrih ljudi nekako se bolje osjećam. Ovi ljudi su stvarno izuzetni. Kad sam čuo Edisa na CD-u kad kaže "Da mi se samo hljeba najesti" suze mi potekoše kao rijeka.Ko na ovo može ostati ravnodušan taj srca nema i ne zaslužuje da hoda ovom planetom.

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Humanitarne akcije”