Za kupovinu čamca!

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Za kupovinu čamca!

Post Postao/la senad » 18 stu 2006, 13:03

Pozivam sve vas, iskrene zaljubljenike u prirodu i ribolov, da pomognemo USR "Glavatica" Jablanica u njihovoj borbi protiv bagre. Podržimo njihov trud i napore da očiste svoje područje od "mrežara" i pomozimo im da iskupe sredstva za nabavku novog čamca.Naše uplate će biti simbolične, ali ako se od nas 400 posjetilaca dnevno odazove jedan mali broj, možemo puno uraditi.
Saznao sam da im "mrežari" prijete, čak i upotrebom vatrenog naoružanja, ali da su im istog momenta pomoć ponudili jablanički lovci.Hajde da i mi damo svoj doprinos, kao što rekoh, simboličan, da stavimo do znanja Eni i Noni, Arminu, Ćazimu i ostaloj ekipi u Jablanici da ih podržavamo i da istraju u svojoj borbi, neka budu primjer ostalima sa istim problemima, kako se može, samo kad se hoće.
Nagradimo njihov trud!!!

Uplate možete izvršiti na:
USR "Glavatica" Jablanica,
žiro račun broj: 1011510000299159
PBS d.d. Sarajevo, filijala NERA-Mostar, ispostava Jablanica
sa naznakom "Za kupovinu čamca".

Za direktan kontat imate Armina Kovacevica, predsjednika skupstine udruzenja (Armine, ne zamjeri ako sam opet fulio sta si u udruzenju) na forumu i možete se njemu obratiti za sva pitanja.
Zadnja izmjena: senad, dana/u 01 pro 2007, 21:15, ukupno mijenjano 1 put.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:


Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Pozdrav!

Post Postao/la senad » 18 stu 2006, 20:16

Srećom, za ovom akcijom nema potrebe, danas su jablaničani uspjeli pronaći čamac koji je bio potopljen u jednom zaljevu. Armin će javiti sutra šta se ustvari desilo i kako su pronašli čamac.
Mene sada ustvari interesuje, i zato sam ostavio ovaj topik iznad, šta vi mislite, koliko bi raje bilo spremno podržati ovakve ili slične akcije i da li bi one urodile plodom.
Ovaj forum cu ostaviti javnim i mocicete pisati svoje komentare i ako niste registrovani na forum, dakle, kao gosti.
Molio bih vas da uzmete učešća u ovoj temi svojim komentarima i mišljenjima.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
ZANDER
Pravo piskaralo
Postovi:400
Pridružen/a:20 lip 2006, 00:30
Lokacija:Graz-Austrija/Bos.Krupa BiH
Kontakt:

Post Postao/la ZANDER » 19 stu 2006, 11:09

Bistro Senade,
moje licno misljenje je da bi sigurno uspjeli u ovoj akciji.Ima nas dosta ,a i ribari su uvjek bili solidarni.

Eto toliko od Zandera.



Bistro svim ribarima BiH - EUROPE - I SVIJETA! :wink:
______________________________________________________________________________

RIBAR SA UNE!

www.retols.org

______________________________________________________________________________

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 20 stu 2006, 00:20

Toj raji iz Jablanice stvarno treba pomoci ako im negdje zapne jer su za kratko vrijeme dokazali krivolovcima da ima lijeka i tom virusu egoizma i unistavanju ribljeg fonda.Posebno me raduje da im je u susret izaslo i lokalno lovacko drustvo.......... Samo naprijed momci niste sami !

Avatar
ZANDER
Pravo piskaralo
Postovi:400
Pridružen/a:20 lip 2006, 00:30
Lokacija:Graz-Austrija/Bos.Krupa BiH
Kontakt:

Post Postao/la ZANDER » 20 stu 2006, 14:14

Ja sam za svaku akciju ili pomoc,Senci ako gdje bude zapelo sibni mi mail i to je to.






Veliko BISTRO od Zandera! :wink:
______________________________________________________________________________

RIBAR SA UNE!

www.retols.org

______________________________________________________________________________


Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Kovach » 21 stu 2006, 00:01

Hvala vam svima na podrsci i kako Senad rece sreca pa za ovom akcijom za sad nema potrebe. Drago mi je da imamo vasu podrsku, jer kao sto sam Senadu napisao u jednom mail-u kada lokalne vlasti ne reaguju na unistavanje tudje imovine samo zato sto neko hoce da radi posteno, onda se covjek zapita sta radi i da li je to sto radi ispravno. Mi znamo da jeste i zato smo odlucni da istrajemo u tome, a oni neka se crvene za svoje postupke ako imaju imalo obraza. Sto se tice solidarnosti nas sportskih ribolovaca u to nisam ni sumnjao. Mi vam jos jednom zahvaljujemo na podrsci, koja nam je u ovim trenutcima jako potrebna. Senade mislim da je ovo dobra ideja i da nas ima mnogo. Zato predlazem da se u slucaju nedaj Boze teze bolesti ili bilo kakvog slucaja gdje je pomoc sportskim ribolovcima potrebna pokrene ovakva jedna akcija. Svi cemo pomoci koliko mozemo.

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Post Postao/la angler » 24 stu 2006, 08:33

Nije me bilo ovih dana pa sam tek danas procitao o akciji. U svakom slucaju sam za i podrzavam svaku akciju protiv kriminala na nasim vodama!!!

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Pomoć ribočuvarskoj službi USR "Glavatica" Jablani

Post Postao/la senad » 13 lis 2007, 00:10

AKCIJA POMOĆI RIBOČUVARSKOJ SLUŽBI USR «GLAVATICA» JABLANICA

Jako često na stranici se nađe vijest o uspjesima momaka – ribočuvara USR «Glavatica» iz Jablanice, i vjerovatno mnogi od vas i poznaju većinu njih. O njima je Armin Kovačević prošle godine pisao i reportažu za nagradnu igru, a koju možete pročitati OVDE .Par puta sam bio sa njima, prepričavali su mi svoje dogadjaje, iznosili svoje probleme, i nadali se da će još neko sem njihovog matičnog udruženja shvatiti značaj onoga što rade.Ne čuvaju oni samo «svoje» vode, te vode su «naše», svakog od nas koji makar pogled bacimo na njih i njihovu ljepotu, bez da «bacimo» štapove.
Da li je potrebno da kažem da podrške nema.Osim nešto malo od opštine Jablanica i možda nekih privrednika koji su i sami ribari, podrška od onih koji su trebali prvi stati u zaštitu ovih momaka je izostala.
Sada ću iznijeti jedan podatak koji sam čuvao u sebi godinu dana, jer mislim da vam može dočarati svu sebičnost i koliki je izostanak sluha kod naših «funkcionera» u Savezu za ono kroz šta ovi momci prolaze i sa kojim se problemima susreću.
Prošle godine sam dobio papir po kojem SRS BiH odobrava iznos od 4250 KM za pravljenje svog web portala.Ideja koja je sasvim OK, ali iznos je katastrofalan.Uputio sam mail SRS BiH u kojem sam postavio par pitanja o tome ko je raspisao tender, kada, gdje, ko se prijavio, ko je odlucio i slicno.Pretpostavljate, prodje od tada godinu dana a babo ........pardon, ponese me, .........prodje godinu dana a niko se ne javi niti odgovori.
Ali, tada dodje drugi papir u kojem je stajalo da ce se praviti jos jedan portal a posvećen Svjetskom prvenstvu na Hutovu blatu.I potpuno identična cifra od 4250 KM.!!!
A taj dan, kada sam to doznao, "mrežari" su probušili čamac ribočuvarskoj službi u Jablanici.
E nešto me naka huja uhvati i pošaljem drugi mail u kojem sam bio jako bezobrazan i rekao da ću dići halabuku pošto ni portal SRS BiH ne vrijedi 500 KM po nekim tržišnim cijenama, te da nema opravdanosti za drugi portal jer sve informacije o svjetskom prvenstvu mogu biti prezentovane na postojećem, a da taj novac koji je namjenjen za stranicu koja ce biti aktuelna 10 dana pred prvenstvo, 10 dana prvenstva i 5 dana poslije prvenstva usmjere jablaničanima za kupovinu novog čamca.Ni na to nisam dobio odgovor, portal nije napravljen, ali ni pare nisu preusmjerene jablaničanima.Možda mail nije ni pročitan, ali se nekako podudarilo da poslije njega nije bilo više priče o drugom portalu.
Poenta – 8500 KM su spremni dati za dva portala koji ne vrijede 1000 KM, a pomoći Udruženju koje je izgubilo čamac i to koje je do tada imalo možda stotinjak izvađenih mreža, to nije njihov problem.Ja smatram da je preče ono što ti momci rade nego svi portali o ribolovu u Bosni i Hercegovini u paketu.
Razlog ovom obraćanju je molba svima vama koji posjećujete stranicu, da pomognemo mi, ribari, onoliko koliko možemo.I ne samo ribari – pojedinci, nego i udruženja koja imaju mogućnosti odvojiti neki iznos i prebaciti kolegama koji su u problemima.
Nije bitno ako je to 10 KM, koliko ko može i želi, ali ako se barem pola nas odazove, to će biti pristojna suma kojom ćemo pomoći ribočuvare u Jablanici i koji će znati da ima još raje koja cijeni ono što oni rade.
Na nedavnu vijest o kamenovanju ribočuvara od strane krivolovaca, koji su, srećom, prošli bez težih povreda, napisao sam da ću pokušati pokrenuti ovu akciju i animirati vas da nešto uradimo.Javilo se par posjetilaca koji su podržali akciju i Armin Kovačević – predsjednik skupštine USR «Glavatica» Jablanica koji je napisao ovo:
Zahvaljujem vam se svima u ime članova USR "Glavatica". Drago mi je da ste vi istinski ribolovci bili uz nas kad smo prolazili kroz najteže trenutke, od potopanja čamca, prvog pa i drugog napada na ribočuvare. Hvala vam od srca jos jednom. Vjerujte, na koja smo god vrata zakucali da nam pomognu u opremanju ribočuvara, kao i obezbjedjenju sredstava za njihove plate, koje do sada nikada nisu zakasnile, (kolike su tolike) uvjek su nam zatvarali vrata ispred nosa. Stid nas je brate više pogledati u oči tim momcima koji čine nadljudske napore u borbi protiv kriminalaca i rizikuju svoje živote za 250 KM. Zato smo zahvalni svima koji nam pružaju bilo kakvu podršku jer onda vidimo da naš trud nije uzaludan.
To je napisao Armin, a ja ću napisati samo ovo – prvih 50 KM je krenulo od jednog našeg prijatelja iz inostranstva i za koji dan će biti uručeno jablaničanima. Nadam se da ce nas biti dovoljno koji ćemo imati sluha.
Bistro Jablanico, bistro Bosno i Hercegovino!

USR "GLAVATICA" JABLANICA
Žiro-račun broj : 1011510000539040
PBS DD Sarajevo
Filijala «Nera» Mostar–Ispostava Jablanica

Instrukcija za uplatu iz inostranstva
Uplatiti na racun Privredne banke Sarajevo DD Sarajevo
(SWIFT: PBSCBA22)
USR "GLAVATICA" JABLANICA
ACC. 5337120 - 4227536220002
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Pozdrav.

Post Postao/la senad » 20 sij 2008, 14:31

Evo, ovo je vec bilo i na forumu.
Nadam se da akcija i dalje traje, da ima jos raje koja ce pomoci USR "Glavatica" Jablanica.
Bistro!
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
jaskofin
Štela
Postovi:77
Pridružen/a:12 lip 2008, 07:51
Lokacija:Helsinki - Finska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Za kupovinu čamca!

Post Postao/la jaskofin » 16 lip 2008, 13:55

Momci su strasni. Zbog njih riblji fond se vraca u Jablanicko koje je bilo malte ne ispraznjeno. Svaka im cast. Ja jos nisam lovio na tim vodama ali upravo za nas je to divno iznenadzenje kada je sacuvano i ocuvano jezero. Puno ribe za svakoga i kada nema bagre i krivolovaca. Ja sam inace covjek od zakona. Kada idem na podrucja gdje se vraca riba i iskljucivo vracanje to postujem. A kada lovim na drugim podrucjima ako uhvatim malo vecu onda uzimam a ostale male vracam u vodu. Od one vece pravim porodicni rucak.

Dakle mislim da sam u pravu. Znam da ljudi vracaju ribu i ima ribara koji ne jedu ribu nikako mnostvo je takvih sportskih ribolovaca. Postujem svaki nacin ribolova u skladu sa zakonom. Tesko se rijesiti svih lovokradica ali vjerujem dok postoje ovakva drustva i skupine ljudi da cemo ocistiti nasa jezera rijeke i More od ljudi koji to sistematski unistavaju sa mrezama. I ovdje u Finskoj imamo problem mreznih sistema pa cu o tome u reportazi. U posebnom bloku PRAVILA. Vidjet cete kako ljudi cuvaju rijeke i jezera a boga mi i more i kakve su drasticne kazne za one koji to ne postuju.
Jasmin Sehovic- Jasa ili Seha
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Humanitarne akcije”