Ribarski

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:
Ribarski

Post Postao/la angler » 25 ruj 2006, 08:23

Mujo se zaposlio u velikoj robnoj kuci u New Yorku, i nakon prvog radnog dana poslovodja ga upita koliko je prodao.

"135.552,20 $" odgovori Mujo, a poslovodja samo što nije doživio šok. Ni najiskusniji trgovci nisu u jednom danu prodali više od 50.000$, a Mujo prvi dan pa više nego duplo.

Upita on Muju kako mu je to pošlo za rukom?

- "Pa lijepo", odgovori Mujo. "Prvo sam covjeku prodao jednu udicu i onda ga nagovorio da kupi barem još jednu za rezervu. Zatim sam mu prodao i nekoliko olova. Onda sam ga podsjetio da mu treba i najlon, ali ne bilo kakav vec kvalitetan najlon koji može izdržati veliku ribu. E, onda sam mu rekao da pravu ribu bez obzira na kvalitetu pribora neće moci loviti iz ruke i neka uzme i štap s rolom. Kad je uzeo štap, predložio sam mu da razmisli o kupnji glisera jer se takav pribor koristi samo za panulavanje. Nakon što sam mu prodao Boston Whalera s trajlerom, objasnio sam mu da njegov stari auto jednostavno ne može vuci taj gliser i na moj nagovor odlucio se za Grand Cheerokee. Eto kako sam zaradio 135.522,20 $".


- "Još ne mogu shvatiti kako ti je to uspjelo", reče poslovodja. "A covjek je došao samo kupiti udicu?"

- "Ma jok", reče Mujo, "došao je kupit tampone za ženu, pa sam ga upit'o zašto ne ode na ribe kad ionako nece tucati ovaj vikend."


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 04 lis 2006, 12:14

Doar skroz !
slika

Avatar
StariAlas
Piskaralo
Postovi:234
Pridružen/a:16 lip 2006, 19:17
Lokacija:na obali ili u camcu!!!
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la StariAlas » 18 lis 2006, 22:26

DDOOBAARR !!!!!
StariAlas

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Pozdrav!

Post Postao/la senad » 02 vel 2007, 19:09

Prica mi neki dan frajer u Skenderiji ovo.
Bio on nedavno na Drini, i na jednom viru par mladjih ribara na plovak ganja skobalja. Radi škobalj, pred njim vade par komada.On ih upita na šta ga pecaju, je li na travu, a oni ce:
"Ma jok, nemamo više, svu smo je ispušili, na hljeb uzima"
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 04 vel 2007, 18:32

Heheheh hehe :mrgreen:
slika


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Post Postao/la angler » 05 vel 2007, 09:54

Skup mamac :lol:

alar
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la alar » 06 sij 2008, 20:17

BIO KOD NAS U KRUPI JEDAN IBRO ZVALI GA BAKSIN.PRICA ON BILA NEKA FESTA NA KRUSNICKOM VRELU(IZVORU) MESA NEMA KAKVOG NEMA.ALI NAMPALO NJEMU STUKE JESTI A KRUSNICA KO KRUSNICA POZNATA PO STUKI.ZAMISLIO SE KAO ON STA DA RADIM BOZE DRAGI I TAKO RAZMISLJAJUCI UGLEDA GROMOBRAN.UZE TI ON ZACAS SKOVA BLINKER ODE TAMO OD RADNIKA NA CENTRALI UZE NEKE SPAGE I CELICNE ZICE NAPRAVI TROKUKE DRENOV KLIP I ZABACI IBRO BOGAMI.NEPÜRODE MALO NESTO MU ZAGANJA ONAJ BLINKER,STUKA BOGAMI KAZE IBRO,E SAD SI MOJA SIGURNO ZABACI ON JOS JEDNOM MALO DALJE POVUCE KAD UDARAC.RIBA ZAVIKA IBRO SLETI SE RAJA DA GLEDA BORBU IBRO SEBI STUKA SEBI,NEBUDE DUGO STUKA SE IZVI NA ZADNJE PERAJE POGLEDA IBRU ZAMLATI GLAVOM JA KAD JE PLJUNULA BLINKER DIREKT IBRU U CELO.BOM BLINKER TEZAK NAS IBRO U NESVIJEST.PROBUDI SE IBRO LJUDI VIDJESTE LI OVE BORBE.UVIJEK NAM JE KAO DIJECI POKAZIVAO OZILJAK OD TOG BLINKERA A OD CEGA JE USTVARI BIO OZILJAK TO JE ZNAO SAMO RAHMETELI IBRO BISTRO

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 06 sij 2008, 20:55

Dobar Alare. :lol:
slika

enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la enko » 07 sij 2008, 00:10

Ajd da i ja ispricam jednu ribarsku anegdotu sto sam nedavno cuo od jednog momka kao pricao njemu prijatelj i to ga ubjedio da je ziva istina:).Pecao lik soma na modracu na citavo pile i na sajlu.I kaze njemu ze zadrjemalo i on ti sajlu oko noge da ga probudi ako uzme.Kad nije proslo malo vremena bum poce njega nesto vuci.Trzne se on odveze oko noge sajlu u ruke i on sebi som sebi.Kako nije mogo soma pomaket sa mjesta skonta on da zaveze sajlu za elektricni stub i doveze traktor.I tako vezeci sajlu oko stuba trznu som a sajla automatski mu otkinu 2 prsta.Al dzaba neobazire se on na to vec samo zamota prste da neiskrvari sveza sajlu za banderu i po traktor.Dovezo covjek traktor sajlu priveze za njega i vozi.Al nema sanse da povuce soma slajdra li slajdra traktor.I tako on pokusavo al nemoze ni naopako samo slajdra traktor.U pomoc mu dodje komsija sa jos jednim traktorom.Zakace i za nejga sajlu i vuci al nista slajdraju il slajdraju traktori da bi na kraju od silne vuce sajla pukla i tako on ostao bez ribe svoga zivota :lol: .

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribarski

Post Postao/la AlaS » 22 vel 2008, 23:19

ovaj sa somom je opasan trebalo bi pitati ove sto zive u tuzli i blize modracu da slucajno nekruzi prica da su se pojavili neki slatkovodni kitovi u modracu
slika
Bistro

LeDu
Početnik
Postovi:1
Pridružen/a:22 ruj 2008, 20:03
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribarski

Post Postao/la LeDu » 22 ruj 2008, 22:05

Jedan moj kolega lafo zainteresirao se za ribolov pravo...Svaki dan pričao lovačke priče, spala mu ovolika spala mu onolika.. Jedan dan ga vidim na vodi i vičem: Bistro majstore ima li šta? Kaže lik meni jarane ni naopako, sve sam joj bacao... i poli salamu, stelju, špek, ma ni da uzme :lol:

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribarski

Post Postao/la senad » 22 ruj 2008, 22:25

Bistro Ledu i dobro došao!
Kad smo kod špeka, da ispričam i ja jednu anegdotu vezanu za špek.
Na Salakovcu prije dvije godine smo često na istom mjestu sretali jednog mostarca (ne znam mu ime, ali neka bude Mujo) i uvijek je bilo padanje od smijeha na prepucavanje izmedju nas.
I tako nam on jednom priča kako ga jednom zovnuo prijatelj (ne znam ni njemu ime, ali neka bude Ivica), čini mi se iz Metkovića, da ganjaju cipole.
Ponio, kaže on, svega, svakakvih mamaca, i kad su sjeli u čamac i došli na mjesto lova, poče se on pripremati, kad će mu "Ivica":"Pusti se tih mamaca, za njega su zakon trakice špeka!"
Posluša "Mujo" prijatelja i namlatiše se cipola.
Kad su krenuli kući, "Ivica" poče dijeliti ribu u kese da ponese i "Mujo".
Mujo ne htjede iako ga "Ivica" ubjedjivao da je to ukusna riba, kako da je najbolje spremi.
A "Mujo" mu na to odgovori: "Ma, bjeri, bolan,ne budali, ko će im zube prati!"
Umalo nismo popadali u vodu, a sve to mnogo bolje zvuči kad on onako izvorno-pjevajući-hercegovački priča.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribarski

Post Postao/la enko » 22 ruj 2008, 23:26

Lovili Slovenac i Bosanac ribe zajedno. Zabacili oni i čekaju... Kad trza kod obojice. Vuče Slovenac, vuče Bosanac, kad ono, jedna riba zakačila se kod obojice. Slovenac:

- Moja!
- k**** tvoja, moja!

Ništa, hajd dogovore se oni tko koga bolje zguzi, njegova je. Bosanac:

- Ja prvi!

Mazne on Slovenca, razvali ga pošteno...

- 'ajd sad ja tebe! - reče Slovenac.
- Ma eto ti riba, jebote riba!

:D :D :D :D

sehic
Haman Štela
Postovi:48
Pridružen/a:02 stu 2007, 23:40
Lokacija:jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribarski

Post Postao/la sehic » 19 stu 2008, 00:14

Stariji covjek se šeta obalom jezera. Paznju mu privuce ribolovac koji je pecao na obali, pridje i obrati mu se:
- Grize li nešto?
- Jok. Ali juce sam ovde ulovio cetrdeset stuka! - glasi odgovor.
- Znate li vi ko sam ja? - upita covjek.
- Ne - odvraca ribolovac
- Ja sam šef lovocuvarske kontrole za ovu oblast. - predstavi se covjek i pokaza legitimaciju.
- A, znate li vi ko sam ja? -brzo ce ribolovac.
- Ne.
- Ja sam najveci lazov u ovom kantonu

:lol: :lol: :lol: :lol:
sehic

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribarski

Post Postao/la senad » 29 sij 2009, 16:59

Četvorica oženjenih muškaraca skupa na vodi.
Nakon satak pecanja, poče interesantan razgovor.
Prvi ribolovac: Eh, zbog ovog pecanja, morao sam ženi obećati da ću idući vikend očistiti cijelu kuću.
Drugi ribolovac:Sitnica! Ja sam svojoj obećao da ću joj kupiti kompletnu kuhinju sa svim aparatima.
Treći ribolovac:Ma nije to ništa, ja sam svojoj obećao da ću napraviti novu terasu i bazen sa staklenim krovom.
Četvrti ribolovacEee, koje ste vi budale!
Prva trojica: Što!? To ti svojoj nisi ništa morao obećati da bi mogao ići u ribolov!?
Četvrti ribolovac: Ja sam navio sat u 5:30, i ženu nježno upitao na uho: "Pecanje ili sex?"
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Vicevi, šale, pošalice”