Snovi

Mjesto na kojem će naš član Olimp postavljati reportaže sa svojih putešestvija-pohoda rijekama

Moderatori/ce:emin,Olimp

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Avatar
Olimp
Književnik
Postovi:883
Pridružen/a:01 pro 2010, 14:26
Lokacija:Zagreb
Kontakt:
Snovi

Post Postao/la Olimp » 20 vel 2011, 18:38

Kao mali kontinentalni djecacic sanjao sam o svojem brodicu. Brod sam samo vidio na slici, a najveca voda je bila poplavljeni pašnjak u proljece, pored mojega sela, kada se snijeg (nekada ga je bilo puno više nego sada) otapao. Pa iako broda nisam u to vrijeme nikada vidio "uživo", ipak imao sam svoje snove...


slika


Život me nije mazio, ali ipak sam si otvorio mali prostor u vremenu svake godine u kojem mogu putovati kanuom po rijekama. Imam i svoj brodic, ali kanu je kanu.


slika


Na svojim putovanjima svašta sam vidio, ali ovakvi prizori, koji nažalost nisu osamljeni, su me rastužili.
Koliko je nas snivalo svoje snove sa plovilima i manjima od ovih, koliko bi nas željelo ovakva plovila, pazili bi ih i mazili a pogledajte.... nemar,,,,,,nebriga...... ili šta je u pitanju.


slika


Meni srce puca kada vidim svoje foto zapise i na njima ovakve scene propadanja necijih snova. Scene koje me užasavaju, rastužuju, scene koje sa nevjericom promatram.

Kako vi doživljavate ovakve scene?...



slika
Živim snove, ne sanjam život


Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Snovi

Post Postao/la @ldin » 20 vel 2011, 19:12

ovakve scene konkretne , forografije , pa neznam :? po meni ... ko zna klakvu priču kriju...
al što se tiče snova eh tu ljudi knjige pišu Paulo Coelho se proslavio na datu tematiku. Ja to ne mogu strapati u par teza al trudim se da ih slijedim, i to je jedini ispravan put ....
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Olimpove priče”