Rijeka Odra

Mjesto na kojem će naš član Olimp postavljati reportaže sa svojih putešestvija-pohoda rijekama

Moderatori/ce:emin,Olimp

Avatar
Olimp
Književnik
Postovi:883
Pridružen/a:01 pro 2010, 14:26
Lokacija:Zagreb
Kontakt:
Rijeka Odra

Post Postao/la Olimp » 05 vel 2011, 20:15

Malo vas ce biti na ovoj rijeci. Izvire nedaleko Zagreba i nakon šezdesetak kilometara vrludanja rubom Turopoljske šume ili tokom kroz šumu, utice u rijeku Kupu kod Siska.
Kanuom i rjecnim camcem se može ploviti oko cetrdesetak kilometara po rijeci.
Bogata je rijecnom ribom, naseljena dabrovima, a nerjetko se na rijeci zateknu srne i divlje svinje.
Najvažnije je da u tih cetrdesetak kilometara od ušca prema izvoru ne prolazi ni kroz jedno naselje što joj daje posebnu car. Blizina Zagreba nije uticala na posjecenost rijeke, jer malo zagrepcana pohodi njene obale.
Cesto, pogotovo ljeti, skoknem na par sati sati da se provozam rijekom, da "pustim mozak na pašu", popijem sa sobom ponešeno pivce, pojedem malo domace slanine i luka. Tu mi je to najslade. Usput se nauživam mira, a veslajuci i malo razgibam. Inace se jedva vidi da tece, tako da je svejedno idem li uzvodno ili nizvodno.
Preveslao sam je nekoliko puta. Želja mi je da je preveslam u ljetnoj noci za puna mjeseca, da osjetim noc u divljini na rijeci koja tece šumom.
Mislim da bito bilo fenomenalno.
Pa da vas upoznam malo sa njom, onoliko koliko imam digitalnih fotografija. Ranije sam snimao na film, a to ne mogu priložiti. Mislim da ce vas i ovo dojmiti....

slika

slika

slika

slika


Veslamo dalje...polako

slika

slika

slika

slika
Živim snove, ne sanjam život


Avatar
Olimp
Književnik
Postovi:883
Pridružen/a:01 pro 2010, 14:26
Lokacija:Zagreb
Kontakt:

Re: Rijeka Odra

Post Postao/la Olimp » 05 vel 2011, 20:15

Gutljaj pivce, pa dalje :drinks:

slika

slika

slika

slika


Malo kruha,domaceg. crnog, luka i slaninice...

slika

slika

slika
Živim snove, ne sanjam život

Avatar
Olimp
Književnik
Postovi:883
Pridružen/a:01 pro 2010, 14:26
Lokacija:Zagreb
Kontakt:

Re: Rijeka Odra

Post Postao/la Olimp » 05 vel 2011, 20:15

Pa opet pivce ....

slika

slika

slika

slika


Pivce, pa nazad ...

slika


Za danas je dosta. Baterije su napunjene, pivce ispijene, a ugodaj prirode sasvim me obuzeo ...


slika
Živim snove, ne sanjam život

pike
Početnik
Postovi:11
Pridružen/a:27 vel 2011, 17:29
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Odra

Post Postao/la pike » 01 ožu 2011, 20:27

koji je to dio odre? slike su super. ja poznajem odru kod odranskog ribića, al ne znam gdje je ovo uslikano.

Avatar
Olimp
Književnik
Postovi:883
Pridružen/a:01 pro 2010, 14:26
Lokacija:Zagreb
Kontakt:

Re: Rijeka Odra

Post Postao/la Olimp » 01 ožu 2011, 22:16

Kod Odranskoga ribiča dođi do nasipa kanala Sava - Odra , pređi preko njega (kanala) na drugu stranu, idi oko kilometar prema istoku uz južni nasip kanala i naići ćeš na početak ove pričice. Uskoro ću postaviti priču o cijeloj Odri gdje možeš uživati u prekrasnim prizorima.
<adipiva> :7564:
Živim snove, ne sanjam život


Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Odra

Post Postao/la @ldin » 01 ožu 2011, 22:40

<championvanja> <juma> MAJSTORE dobrog duha i priče ,ja kao mizerno biće ,ovog sveopćeg poimanja ljudske gluposti .....
uvjek sam na strani ...... općeg dobra.................. naravmo .......
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

pike
Početnik
Postovi:11
Pridružen/a:27 vel 2011, 17:29
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Odra

Post Postao/la pike » 02 ožu 2011, 19:14

kako je najbolje prići s autom? s koje strane? jel pristupačno za ribolov bez čamca?

pike
Početnik
Postovi:11
Pridružen/a:27 vel 2011, 17:29
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Odra

Post Postao/la pike » 02 ožu 2011, 19:32

Gledao sam malo na google maps, nije mi baš jasna ta Odra. Al je lijepa.

Avatar
Olimp
Književnik
Postovi:883
Pridružen/a:01 pro 2010, 14:26
Lokacija:Zagreb
Kontakt:

Re: Rijeka Odra

Post Postao/la Olimp » 02 ožu 2011, 19:39

1. Pristup Ideš cestom od V. Gorice prema Sisku. Čim si mostom prešao kanal Sava - Odra skreni lijevo (Tu ti je farma Fiolića) pa uz nasip ideš prema istoku oko 2 - 2,5 km. Sa toga puta ćeš vidjeti rijeku na nekoliko mjesta. Odaberi koje mjesto ti se najviše sviđa

2. Pristup U mjestu Pešćenica (Oko 10-tak km od V.Gorice) kod prodavaonice Žir Marketing skreni lijevo, pređi želj. prugu i uđi u šumu pa ravno oko 3 km do mosta kojega vidiš u ovoj priči. Preko mosta ti je neki lovački dom uvijek zatvoren. Možeš skrenuti lijevo ili desno ili ostati kod mosta. Biraj lokaciju koja ti odgovara


3. Pristup Iz sela Lekenik lijevo cestom skroz do mosta kojega ćeš vidjeti u jednoj od mojih budućih pričica

4. Pristup iza sela Lekenik imaš put koji te odvaja lijevo i njime dolaziš do lovačkoga doma i same rijeke.

5. Pristup u selu Odra skreni lijevo i idi cestom dok ne vidiš rijeku. Tu si biraj mjesto.

Postoji još pristupa, ali ih ja ne znam. Malo se konzultiraj kartom ili Google Eart programom, ako si ga instalirao.
<idila>
Živim snove, ne sanjam život

pike
Početnik
Postovi:11
Pridružen/a:27 vel 2011, 17:29
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Odra

Post Postao/la pike » 02 ožu 2011, 19:58

Ako sam dobro skužio, Odra "sifonom" prelazi u kanal Sava-Odra i kod mrtvog kanala opet normalno teće?

Avatar
Olimp
Književnik
Postovi:883
Pridružen/a:01 pro 2010, 14:26
Lokacija:Zagreb
Kontakt:

Re: Rijeka Odra

Post Postao/la Olimp » 02 ožu 2011, 20:08

Ne. Odra preko sifona ulazi u kanal, ide njime oko 2 - 3 km, a zatim izlazi iz njega, spaja se sa rijekom Lomnicom i zatim nastavlja do mjesta Odra gdje iza toga mjesta ulazi u Kupu. Spoj Lomnice i Odra ti je na slici odmah ispod slike labudova.
Živim snove, ne sanjam život

pike
Početnik
Postovi:11
Pridružen/a:27 vel 2011, 17:29
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Odra

Post Postao/la pike » 02 ožu 2011, 21:04

Da li je za ribolov Odra bolja prije kanala Sava-Odra tj. u čičkoj poljani ili poslije kanala? ćuo sam da je kod odranskog ribića najbolje. Meni se više svidja ova netaknuta priroda. Jel se trava previše digne?

Avatar
Olimp
Književnik
Postovi:883
Pridružen/a:01 pro 2010, 14:26
Lokacija:Zagreb
Kontakt:

Re: Rijeka Odra

Post Postao/la Olimp » 02 ožu 2011, 21:13

Neznam, ja osobno nisam ribič. Viđao sam ih puno i na kanalu, ali i na rijeci. Trava u pozno ljeto zna biti duga nekoliko metara i pliva u rijeci. Ima i ribe i dabrova u rijeci. <adipiva>
Živim snove, ne sanjam život

pike
Početnik
Postovi:11
Pridružen/a:27 vel 2011, 17:29
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Odra

Post Postao/la pike » 02 ožu 2011, 21:50

Ove godine ću se morati pozabaviti malo bolje sa Odrom. <ribarcina>

Franjo
Početnik
Postovi:1
Pridružen/a:06 ožu 2011, 13:07
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Odra

Post Postao/la Franjo » 07 ožu 2011, 01:38

Rijeka odra je biser turopolja trebalo bi vise ljudi vidjet je uzivo raj je za ribice i ljude zeljne uzitka i odmora u prirodi.

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Olimpove priče”