mlat - stap za pecanje

Sve o priboru koji koriste varaličari

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

triton
Početnik
Postovi:9
Pridružen/a:29 svi 2007, 11:34
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
mlat - stap za pecanje

Post Postao/la triton » 29 svi 2007, 12:02

ne mogu da se odlucim koji mlat da kupim, izgubim se u radnji kada udjem, namjeravam dati do 100 - 150 km

naisao sam na ovaj DAM od 270 cm
http://www.dam.de/katalog/html/2007_qui ... ele_40.htm

vidio sam jos jedan CORMORAN, koji tacno ne znam al mu je cijena slicna.


Pretezno sam na neretvi - glavaticevo, i lovim na muhu i leptira


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 29 svi 2007, 12:25

Triton ja bi ti preporucio da izbjegavas teleskopske stapove.Sad na trzistu za navedenu sumu imas siroku paletu kvalitetnih dvodjelnih stapova.Mislim da bi i idealno za Neretvu bilo nesto duzina 9" stopa tezine bacanja 10-30 grama.
Bistro i dobro dosao na forum !
slika

triton
Početnik
Postovi:9
Pridružen/a:29 svi 2007, 11:34
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la triton » 29 svi 2007, 12:48

hvala na odgovoru,
al ne razumijem, koja je razlika izmedju teleskopa i dvodijelnog, koliko se meni cini dvodijelni su kruci nisu elasticni, ili sam naletio na takav.

a duzina od 240 mi je nekako optimalna, ali ne mogu da nadjem tu duzinu, pa cu vjerovatno ovaj 270 uzeti.

jos sad dilema teleskop ili dvodijelni :roll:

svejedno hvala i bistro

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 29 svi 2007, 13:29

Razlika izmedju teleskopa i dvodjelnog je da se teleskop i pored odrzavanja cesto "ispara" po blanku sitnim pjeskom i na tim mjestima puca.Jedina prednost teleskopa je u transportnoj velicini a sve ostale karakteristike za dobar stap su na strani dvodjelnog stapa.
Vjerovatno si naletio na takav stap to jest nisi citao koje su njegove karakteristike.Probaj neki stap gramaze koju sam vec naveo ali povedi racuna i o samoj akciji stapa koju po meni sve vise odredjuje sam temperament ribara nego uslovi na vodi.
Bistro
slika

Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la svirac » 29 svi 2007, 15:17

Sve u prilog Sehinom komentaru .... 2,70, dvodijelni, moze 10-40 grama!!
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")


triton
Početnik
Postovi:9
Pridružen/a:29 svi 2007, 11:34
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la triton » 31 svi 2007, 09:34

DAM quick stick 270 15-40
ili
DAM emotion 270 10-40

ista cijena iste karakteristike?

ovo ce izgleda biti eci peci pec :)

hvala na pomoci

bistro

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 31 svi 2007, 14:00

Nema eci peci pec bar ne za izbor pribora.
Ponesi svoju masinicu provuci najlon kroz ringle (sprovodnike) stapa i vidi dali ti odgovara akcija i kako ti lezi u ruci jer i za pribor vazi ljubav na prvi pogled (dodir). :wink:
Puno srece pri izboru
slika

triton
Početnik
Postovi:9
Pridružen/a:29 svi 2007, 11:34
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la triton » 31 svi 2007, 14:51

Kupio sam DAM quick stick 270 15-40,
iako mi se ovaj drugi Emotion vise svidio,
al je ovaj "quick stick" iz ovogodisnjeg kataloga i
materijal TC 24 G Carbon je kao kvalitetniji od IM6x-Carbon. ???

bistro mi kakogod :D :D

BISTRO

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 31 svi 2007, 21:21

Eto pazario si, jos samo da mu skines njufer. :wink:

Bistro
slika

triton
Početnik
Postovi:9
Pridružen/a:29 svi 2007, 11:34
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la triton » 01 lip 2007, 09:39

skino sinoc :D , al s mlatom nesto nije bilo u redu, malo kriv na lijevo, pa sam ga zamijenio za Emotion, i tek sam sad zadovoljan :)

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 01 lip 2007, 09:59

Dam kao i mnogi drugi nije ono sto je nekad bio. Jeftini hamali u Kini pa to ti je.
slika

triton
Početnik
Postovi:9
Pridružen/a:29 svi 2007, 11:34
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la triton » 01 lip 2007, 10:25

svjestan sam toga, ali kako izabrati kvalitet a da ne dati drama love.
sreca pa je prodavac bio susretljiv, vidio gresku i htio zamijeniti, iako je napomenuo, da je normalno to sto malo "zanose" jer se rucno prave.

odmah sam vidio da malo zanosi, al sam mislio sta, par milimetara, nidje veze, al kad sam zabacio i vidio da mi wasser s efeom leti i ne pada tamo gdje sam mislio, a vrlo sam precizan :) - trci zorom i mijenjaj.

A Emotion mi i izgleda bolje i malo je meksi sto mi se takodje svidja a i bila je to ljubav na prvi dodir :)

BISTRO

triton
Početnik
Postovi:9
Pridružen/a:29 svi 2007, 11:34
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la triton » 01 lip 2007, 14:35

naletio sam na super stranicu:

http://trofej.info/

Avatar
DinGo
Štela
Postovi:95
Pridružen/a:17 vel 2008, 20:26
Lokacija:Zenica
Kontakt:

Re:

Post Postao/la DinGo » 06 ožu 2008, 11:11

Seha je napisao/la:Dam kao i mnogi drugi nije ono sto je nekad bio. Jeftini hamali u Kini pa to ti je.
cisto sumljam da je to damov stap, to je neki od mnogobroojnih falcova koji ovdje ulaze uglavnom preko rs-a

Avatar
klen-catcher
Haman Štela
Postovi:59
Pridružen/a:26 stu 2006, 00:08
Lokacija:Breza
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re:

Post Postao/la klen-catcher » 06 ožu 2008, 18:21

triton je napisao/la:svjestan sam toga, ali kako izabrati kvalitet a da ne dati drama love.
sreca pa je prodavac bio susretljiv, vidio gresku i htio zamijeniti, iako je napomenuo, da je normalno to sto malo "zanose" jer se rucno prave.

odmah sam vidio da malo zanosi, al sam mislio sta, par milimetara, nidje veze, al kad sam zabacio i vidio da mi wasser s efeom leti i ne pada tamo gdje sam mislio, a vrlo sam precizan :) - trci zorom i mijenjaj.

A Emotion mi i izgleda bolje i malo je meksi sto mi se takodje svidja a i bila je to ljubav na prvi dodir :)

BISTRO

E evo mi je zanimljivo. Ja sam inace ZA dvodijelne stapove jer mi se cine puno boljim, po svemu. A to kako nac jeftin-dobar stap, u tome ja imam ocito srece. Prvi stap sa kojim sam poceo da varalicarim, bio je svakako dvodijelac, NEMA naziva proizvodjacima, platio sam ga oko 25-30 km i taj stap mi je bio oko 2 godine, znaci, sluzio je i za "grunt" tehniku i za varalicarenje, i ne bih ga jos mijenjao da mi nije previse krut za varalicarenje klena, pa sam uzeo neki crni, opet dvodijelac, oko 1,7m, 25km i on mi je od prosle godine, sluzi odlicno. Jedini problem je zadnja ringla sa koje je spala izolacija pa ostala samo zica, al sam skino sa ovog prvog ringlu i zamijenio, sad je sve odlicno!!!
Mislim da bi se mnogo veca paznja trebala posvetiti masinici, ja sam u prosloj godini, "izderao" tri, jes da su bile po 20, 25km, al su sluzile svrhi. Sad sam uzeo od starog neku masinicu, Prijeratna, Silstarova neka crvena, al znam da je stari za nju daavno dao gotovo pola plate, odlicna je jedino "zuji" dok motam kad je kocnica ukljucena, al je ionako ne koristim.

Bistro!!!!

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Štapovi i mašinice”