Role

Sve o priboru koji koriste varaličari

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Role

Post Postao/la zlaja » 24 vel 2011, 17:12

Plavi ili crveni ali arc definitivno :wink:


Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Role

Post Postao/la tare » 24 vel 2011, 20:39

a jest fin pravo,a nije ni plaho skup,mada citam na varalicaru da neko ima i problema sa njim,dodouse nema nista da svima valja,uvijek ima neko kome ne valja :grin:

triton
Početnik
Postovi:9
Pridružen/a:29 svi 2007, 11:34
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Role

Post Postao/la triton » 05 ožu 2011, 23:06

Valja li ova shimano fx 4000 fb, danas sam je na pijaci kupio za 31KM s mlatom ;)
za neretve, povrsinske muhe i leptir vecinom

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Role

Post Postao/la zlaja » 05 ožu 2011, 23:57

Ti mamci ne prave jak otpor pa će biti okej ako pecaš do leptira dvojke i sitnim voblerima,problem će joj biti dubokoroneći vobleri itd. Samo ti nju na štap navrni i nek je bistro.

Avatar
ruba
Nobelovac
Postovi:1156
Pridružen/a:20 sij 2010, 21:21
Lokacija:TESLIC EVROPA I STO JE MOGUCE PRIJE NAZAD
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Role

Post Postao/la ruba » 06 ožu 2011, 00:59

red ark neces se pokajat ona je kao zauber <championvanja>
Ruba Vobleri


Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Role

Post Postao/la tare » 06 ožu 2011, 01:05

bice i red arc ako Bog da,prvo skeletora uganjat :grin:

Avatar
ruba
Nobelovac
Postovi:1156
Pridružen/a:20 sij 2010, 21:21
Lokacija:TESLIC EVROPA I STO JE MOGUCE PRIJE NAZAD
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Role

Post Postao/la ruba » 11 tra 2011, 21:01

pozdrav raja,bio sam malo odsutan iz poznatih razloga.vidim naredali ste postova bilo je i ulova pastrmki i klenova cestitam.Ja bi zelio da se zahvalim masterbih(Borisu) na odrzanoj rijeci,ispunio mi je zelju donio PENN Sargus 4000.svaka cast druze sve naruceno doneseno.nisam imao vremena da ga isprobam i uslikam ali masina je jaka kao konj i nadam se bice dobbar par na HM turbo spin 4 bistro
Ruba Vobleri

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Role

Post Postao/la zlaja » 12 tra 2011, 23:25

Od firme ryobi stiže novo remek djelo, metalna mašinica koja po svom obliku nasljeđuje legendarni zauber.Mašinica nasljednik se zove Ryobi Arctica i dolazi u više verzija što se tiče boje i šminke,pustili su u prodaju osnovni model koji ima super povoljnu cijenu i razne vrste našminkani bojom i raznim vrstama ručica custom modele koji su skuplji pa ko šta voli.
Stari Ryobi je uvijek važio za jednog od najbolji proizvođača mašinica,zadnji godina ponovo stiče slavu sa pouzdanim metalnim mašinicama koje su toliko postale popularne među ribolovcima da su razne svjetske firme te modele počele prodavati pod nekim svojim novim imenima i svi su doživjeli uspjeh.
Tajna leži u robusnim metalnim mašinicama prihvatljive cijene,pecamo i ne sikiramo se ,metalka je zakon za mamce koji prave stalni otpor, taj otpor one jeftine plastikanere jednostavno rasturi a kud mu se pridružila i neistezljiva špaga-struna za pecanje pa još gori belaj.Ryobi metalne mašinice sve ove belaje jednostavno podnose,lijepo slažu strunu,imaju uredno dobre kočnice,pogonski mehanizam jak i ne traži stalno podmazivanje i maženje,dugo sezona traju i rade ko sat,jedinu manu što neki kao vide je da šušte, pa šušti i shimano twin power jednako ali mnogi neće priznati jer se ko nešto furaju,zbog svih dobri strana ryobi mašinica ja ih imam tri u tri različite veličine i sad bi da ne kupi twin kupio još tri ove arctice
Pregledajući izgled arctice uvidjeh da poluga kočnice je konačno na dobrom mjestu, lakšu špulnu jer su upotrijebili karbon, veliku platu koja drži čvršće glavni zubčanik...jednostavno novi i bolji model, sad će opet ove velike* svjetske firme kupovati arcticu kao i zauber što su kupovali i nadjevati imena, ako se malo bolje zadubimo u google pretraživač već ćemo vidjeti da su počeli
Ali to nije bitno već je najbitnije da smo mi ribolovci dobili opet puno muzike za malo para , ako je želimo fino našminkanu platimo malo više...
Arctica osnovni model u dvije različite boje i još par detalja
slika

Uploaded with ImageShack.us
slika

Uploaded with ImageShack.us
Skuplji model koji je ušminkan da izgleda kao ona daiwa koja je pravljena za firmu megabass
slika

Uploaded with ImageShack.us
Da ne bude zabune ovu šminku rade veliki proizvođači daiwa i shimano pa pale raju sa custom kupnjom recimo plutanog rukohvata na ručici ili drukčije boje špule pa to sada radi i ryobi,jednostavno ljudi vole da plate te neke sitnice da dobiju kao svoju jedinstvenu mašinicu koju drugi ribolovci nemaju već je jedna jedina ko u majke Mujo.
Sve to na stranu ja potpisujem uvijek na ove tri metalne nego na jednu ušminkanu,istina i ja sam kupio jednu ušminkanu da vidim zašto je toliko bolja...vjerujte mi jaranski pišem bez opterećenja -nizašto nije bolja osim 20 do 30 grama težine, praktično na vodi prilikom pecanja ama baš nikakve razlike...Ryobi skidam kapu,pravi dobre metalke sa dobrom cijenom i tačka.

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Role

Post Postao/la soha » 13 tra 2011, 09:31

Odlicno uradjen pos'o. Kontstuktorski vjerujem da su zadrzali kvalitet, ali ovaj puta su dosta uradili i na estetici, sto daje jednu sasvim novu dimneziju. Još samo kada bi nam @zlaja javio i cijenu osnovnog modela, i mjesto gdje se u BiH moze kupiti.

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Role

Post Postao/la tare » 13 tra 2011, 10:21

Mislim da je jeftinija od zaubera,barem jest na ebay,a Alas kaze da je zauber 1000 u Jelahu 140 KM,onda ti je ova oko 110-120...A neznam jel' mi Alas spomenuo da ima i ona u Jelahu...

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Role

Post Postao/la soha » 13 tra 2011, 15:35

tare je napisao/la:Mislim da je jeftinija od zaubera,barem jest na ebay,a Alas kaze da je zauber 1000 u Jelahu 140 KM,onda ti je ova oko 110-120...A neznam jel' mi Alas spomenuo da ima i ona u Jelahu...
Ne vjerujem da je tako Tare. Zauber jeste oko 70 eura, a ova masina je po informacijama kojim raspolazem oko 100-120 eura.

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Role

Post Postao/la @ldin » 13 tra 2011, 17:06

ja sam prije neznam koliko da ne lupam , mislim da nema mjesec dana , gledao u Fis-u red arc i blue arc od Ryobi-ja jeftiniji su od Zaubera ne puno nekih 20 -ak Km , do duše to su sada već stari modeli neznam koliko ce da košta ovaj iz Zlajine recenzije :) , ja definitivno uzimam jednu od ovih modela sada s početkom nove sezone ....vjerovatno će to da bude poklon za godišnjicu braka :456:
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Role

Post Postao/la zlaja » 13 tra 2011, 17:12

Cijene variraju po virtualnim dućanima za ovaj model sa druge fotke koji se meni lično sviđa,pa kaže 69 funti,pa 75 eura,pa 85 dolara a ovaj plaho custom model ide i na 120 do 150 eura...to je taj sada fazon isto kao što imaju one ponude automobila pa kaže ako hoćeš osnovni model on je toliko a ako hoćeš klimu,servo sve điđe miđe onda je skuplje
To već odavno rade proizvođači mašinica-ručica ovakva,drška onakva,špula , rotor...znači sklopiš sebi te detalje za više para...ja nebi ništa diro više od onog modela sa duge fotke -lijepa ko lutka
evo još jedna verzija šminke sa velikom okruglom ručicom za momke što voze motore,vidi je Aldine kako bi se slagala uz onaj tvoj lijepi motor,ima isti dizajn :wink:
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
feeder
Đinđi-rinđi
Postovi:135
Pridružen/a:04 stu 2009, 09:37
Lokacija:Tuzla
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Role

Post Postao/la feeder » 13 tra 2011, 17:35

ima li ko iskustva sa ovom masinicom.
Pen Battle 3000 mislio uzeti za Bosne.

Ili eventualno sargus 3000...

Pozzzz
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Role

Post Postao/la soha » 13 tra 2011, 18:28

feeder je napisao/la:ima li ko iskustva sa ovom masinicom.
Pen Battle 3000 mislio uzeti za Bosne.

Ili eventualno sargus 3000...

Pozzzz
Sta je ovo svabo, ode ti u varalicare :grin: :grin: :grin:

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Štapovi i mašinice”