SPORTEX vs SHIMANO

Sve o priboru koji koriste varaličari

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
ruba
Nobelovac
Postovi:1156
Pridružen/a:20 sij 2010, 21:21
Lokacija:TESLIC EVROPA I STO JE MOGUCE PRIJE NAZAD
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la ruba » 19 vel 2011, 00:27

zene vole cvrste i dobre stapove pogotovu opipljive :mrgreen:
Ruba Vobleri


Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la @ldin » 19 vel 2011, 00:28

nije nešto velik al je mehak ko duša :135: <valjanjeodsmijeha>
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la zlaja » 19 vel 2011, 00:33

Eh da li one vaše ovo čitaju bilo bi vama čvrsto po glavi :grin: naše bosanke uvježbane na pitama bi ovo sa ribolovnim štapovima rasturale :135:

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la angler » 19 vel 2011, 11:36

jeli ono upraznjeno radno mjesto kod plavke <jelmekotrazio>

Sve moje reakcije vezano za proizvodnju stapova je "ne uzimam daMu za bubrege". Jednom uzeo daMu i meni dosta :grin:

Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la masterbih » 19 vel 2011, 20:23

Evo za Aldina spremni katalozi 2011, a izmedju ostalog, shimano, rapala, storm, sportex itd.. itd.. ima ih jos, al nisam sliko pa nek malo pari oci hehe..
slika


Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la masterbih » 19 vel 2011, 20:25

a ovo na katalogu je Zlajin najlon Climax (Nosi ime na njemackom - Najbolji od najboljih) serija Select ali high tech :) i Mirzin pilker koji sam jedva pronaso u torbi hehe, sve sam izvrno, mirza ebo si me pravo <valjanjeodsmijeha>

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la @ldin » 19 vel 2011, 21:10

kombinacija ovih kataloga i one radnje moglo bi urodid plodom i okončat moju potragu za štapom :)
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la AlaS » 19 vel 2011, 22:42

masterbih je napisao/la:a ovo na katalogu je Zlajin najlon Climax (Nosi ime na njemackom - Najbolji od najboljih) serija Select ali high tech :) i Mirzin pilker koji sam jedva pronaso u torbi hehe, sve sam izvrno, mirza ebo si me pravo <valjanjeodsmijeha>
Masteru da sam se ja zarovio u tvoju torbu naso bi je od prve jes vidio kako nanjusim atraktor
slika
Bistro

edoA
Prava Štela
Postovi:134
Pridružen/a:03 kol 2011, 13:07
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la edoA » 18 stu 2011, 11:30

Malo da podgrijem ovu temu.

Objekat price: SPORTEX Black Arrow, 270cm. 80g.

Namjeren je za lov mladice destinacija Una, a i za lov stuke i to po mogucnost one malo vece :)
Zelio bi nesto laksi stap, znaci ne neki 200g+, znaci lahko ali da ne otkaze kad bi zakacio daj Boze mladicu a mozda i neku sedru :)

Vidio sam de je bilo vec nesto pisano oko ovo stapa, al to je bilo prije par godina... Imajuci to u vidu, bil se moglo reci da je stap vec pre stara tehnika (pre tezak,...) i da se okrenem necemu drugom ?

Imali neko izkustva sa ovim stapom ?
A i naravno, dal nije mozda i pre lagahan za ono za sta ga ciljam ?

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la soha » 18 stu 2011, 16:45

da te bacim malo u dilemu Daiwa Signature 2,70 10-50 <flag>

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la zlaja » 18 stu 2011, 18:37

Edo pogledaj ovdje u temama ulovi soma i ulovi smuđa pa ćeš vidjeti kako naš Eldar rastura sa sportex-ovom crnom strijelom, to je profi štap sa jakim blankom, inače ljudi zanovijetaju da ti švapski štapovi su malo poteški , isto da su kakve pi#%ice i balerine a ne ribolovci...valjda ovaj gej talas...

Avatar
ruba
Nobelovac
Postovi:1156
Pridružen/a:20 sij 2010, 21:21
Lokacija:TESLIC EVROPA I STO JE MOGUCE PRIJE NAZAD
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la ruba » 18 stu 2011, 20:54

BISTRO BRACO PO SPORTEXU.HIHI JA IMAM HM turbo spin 4 i nebi ga dao za dobrog konja koliko je jaki <djed> <djed> <djed> <djed>
Ruba Vobleri

edoA
Prava Štela
Postovi:134
Pridružen/a:03 kol 2011, 13:07
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la edoA » 18 stu 2011, 22:16

@soha, neznam kakav je to stap. Al ga mislim za maldicu, tako da ne dolazi u obzir nesto s tom gramazom.

@zlaja, i ja licno mislim da je stap mrak, al zelim da cujem misljenje a vala i izkustva.
Da je tezak nebi reko, jel stap vaze 250g.

@ruba, daj malo licna iskustva oko tvog turbo spin, sta si vec sve na njega vadio ? Poznajes li akciju Black Arrow, mozes li uporediti malo ?

Zelio bi cuti neka izkustva oko Black Arrow.

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la soha » 19 stu 2011, 00:00

Daiwa Signature je jedan od rijetkih ljepotana koji se i dan danas radi u Škotskoj. Ako je vjerovati Škotima a i ljudima koji posjeduju ovaj štap to je nasljednik Altmor S serije, odnosno to je jedan te isti štap samo što se sada radi pod drugim imenom, a o Altmoru je dovoljno reci da je sami vrh uz Daiwinu seriju Amorphus, koji se nažalost više ne proizvodi mada ko zna možda i njega vrate u proizvodnju kao što su i Altmora (Signature). Signature nije jeftin štap, negdje oko 250 -300 eura kako gdje se uspije pronaći po našim radnjama osim ako nemaš nekoga u V,Britaniji pa da ti od gore donese gdje bi mozda moga proci do 180-200 eura. E sad malo o samom štapu da kažem da ti je ovaj na 2,70 tb. 10-50 možda jedan od najunivrezalnihij štapova ikada napravljenih. Mozda je mali problem taj što prelazi tih 200 grama težine koje si naveo, jer štap je težak 240 grama, ali nije u debalansu. Sama težina govori da se radi o debeleom i mesnatom blanku, koji za divno čudo za razliku od sl. štapova sasvim solidno baca i osjeca varke i od 5 gr, pa do 40 grama, a u isto vrijeme je stap sasvim dovoljno osjetljiv da osjetis svaku promjenu varke pod vodom. Akcija štapa je nešto između A i B, mada više naginje prema A, i ima sasvim dovoljno brzine da odreaguje na svaku kontru (što za Daiwine štapove i nije baš tako čest slučaj da naprave štap koji naginje A akciji). Kontrola ribe sa navedenim stapom je sasvim druga prica, i oni koji ga posjeduju kažu da sa istoga nika riba nije spala, a to je zbog filigranski podešene akcije štapa, i da takva akcija pruža neopisivi uzitak prilikom ribolova.
Štap kao što rekoh posjeduje nadnaravnu snagu i vjeruj mi da je sasvim dovoljan za sve mladice koje plivaju našim rijekam ( do 20 kg), i da prilikom vađenja imaš 100% sigurnost u svoj pribor odnosno ovaj štap. Ali kao što rekoh štap je sasvim dovoljno osjetljiv da ti pruži užitak i prlikom vađenja manje ribe, kao što su smuđevi, štukice, klenovi i sl.
Posebna priča je i vizuelni dio štapa, što bi moj prijatelj Alas rekao "Optika štapa". Kada ga vidis odmah ti je sve jasno. Odmah znaš da se ne radi o igračkama koje nam dolaze iz Kine, koje se reklamiraju na sva zvona, a u stvari kupujes samo ime na stapu, a sam stap je sasvim druga prica. Kada uzmes ovaj štap u ruke odmah ti je jasno o čemu se radi, a to je da je to štap koji se uzima za cijeli život. Kao da se upoznajes sa nekim plemićem, osjetiš dozu poštovanja prema istome i imaš sasvim poseban odnos i ophođenje s njim. Svi ovi utisci su samo nakon mog 15 minutnog druzenja i mahanja sa ovim stapom, kao i iz iskustva kolega koji ga posjeduju. Moj stize oko nove godine i tada ću moći reći još koju nakon iz svog iskustva. Uglavnom kada sam sa istim promahao na petnestak minuta, znao sam da u zivotu vise nikad necu trebati drugi stap. Ima i lakših i skupljih i balansiranijih ali svaki od njih ima neke nedostatke dok ovom stapu ja nemam nikakve zamjerke. Na kraju najbolje bi bilo da naš kolega Diver sa foruma kaže još neku o ovom štapu jer mislim da ga posjeduje ili je bar posjedovao istog samo ne znam jel bila Altmor ili Whisker serija.
Uh sto ga ja naprica svasta, ovi iz Daiwe bi mi trebali besplatno dati jedan primjerak zbog reklame. Pozdrav i bistro da bude, i puno srece u potrazi za štapom. Ja sam svoju potragu konačno nakon 2 godine okončao.

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPORTEX vs SHIMANO

Post Postao/la zlaja » 19 stu 2011, 15:39

Soha druže jako si lijepo opisao ovaj škotski štap, imamo sličan ukus jer i ja se odmah zapalim kad vidim da je štap između Ai B akcije,to mi je nekako idealan štap -brz na kontri a savija je pravilno prilikom drila i kako je pritisak veći on progresivno ulazi u parabolu...to mi je baš kad vidim ono pod moram imati il me nema :grin: ...volio bi da negdje na vodi isprobam taj štap ako se negdje sretnemo...

Zaključano
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Štapovi i mašinice”