ekonomska-radnička-klasa

Sve o priboru koji koriste varaličari

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: ekonomska-radnička-klasa

Post Postao/la zlaja » 19 stu 2011, 16:00

E i taj sam kupio prošle godine pred sezonu mladice da vidim da isprobam...ma štap nevalja ničemu ne kupuj jarane ni pod razno ja odmah vratio nazad u dućan...
ćeraj dalje :grin:


SLAP
Štela
Postovi:62
Pridružen/a:03 lip 2008, 09:10
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ekonomska-radnička-klasa

Post Postao/la SLAP » 19 stu 2011, 16:05

Da,u pravu si Zlaja...što se tiče Une,zbog njenih dubina nam trebaju teže varalice a samim tim i jači štapovi koji će "nositi" te varalice a kako ribe nisu male moraju imati snagu i kod kontre...ja trenutno lovim CMW-om 2,7m 50-250gr..odličan štap koji ima sve što je potrebno za lov mladice...ranije sam lovio sa 100gr i gubio ribe jer nisam uspijevao udariti pravu kontru,ustvari udarao sam ja ali mladici je to dolazilo kao škakiljanje.... :mrgreen:
Ako te put nanese ovuda,javi se pa možemo poganjati Kraljicu... <adipiva>
Bistro! :wink:

my_wayy_1
Prava Štela
Postovi:164
Pridružen/a:18 kol 2011, 17:22
Lokacija:Lukavac/Graz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ekonomska-radnička-klasa

Post Postao/la my_wayy_1 » 19 stu 2011, 16:08

super hvala polako cu ja to ako naletim na jos sta pitam nadam se da nisam naporan
Bistro

SLAP
Štela
Postovi:62
Pridružen/a:03 lip 2008, 09:10
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ekonomska-radnička-klasa

Post Postao/la SLAP » 19 stu 2011, 16:17

Ma nisi naporan...kad spomenu te za more,Cormoran Seacor Red Pilk,oštar štap,100-180gr,...i nije skup!Štap je crvene boje,rukohvat je od "narebranog" duplona,tako da ti je lakše naći.....od Cormorana trazi samo taj,mislim da ti je to dostupno u Grazu!
Bistro i ne leti! :mrgreen:

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ekonomska-radnička-klasa

Post Postao/la montana » 19 stu 2011, 17:32

Bas kako SLAP rece, treba jaci stap za sigurnu kontru i preciznije vladanje tezim varalicama. Kad smo kod Austrije, ljetos nabavih Byron Lord X-treme za mladice 270cm. Stap nije skup, malo je "tezi" od onih znatno skupljih. Firma Byron je poznatija sarandzijama, ali ima stapove za sve vrste ribolova. Nisam imao priliku da ga licno probam, ali posto je stap ostao "kraj vode" u Krupi, posudjivao sam ga trojici dijasporaca koji su bili na odmoru i dvojica su nakon izlazaka s njim kupili isti stap.

Evo ti link da vidis http://www.byron.at

Mislim da je inace ovakve "strucne" stapove najbolje kupovati po radnjama u kojima rade strucniji ribari. Tako dobijes informaciju iz prve ruke i o priboru, i o samoj tehnici ribolova i terenima, a razvijaju se i lijepa prijateljstva. Ako navracas u BiH, recimo u Krupu ili drugdje na Unu ili Drinu, mozes se obratiti lokalnim radnjama za nabavku opreme. Dosta tih radnji suradjuje sa Bistro BiH, pa se lako i uvezati. Mozda ako citaju temu, da kazu kakva je ponuda dole u BiH i koji su njihovi prijedlozi?
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."


my_wayy_1
Prava Štela
Postovi:164
Pridružen/a:18 kol 2011, 17:22
Lokacija:Lukavac/Graz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ekonomska-radnička-klasa

Post Postao/la my_wayy_1 » 19 stu 2011, 18:21

hvala na odgovorima pogledacu ja to jos malo al ovaj cormoran seacor bi mogo doc u obzir dok ovaj lodr x-tream byron mi je malo skup 160€ nece bit za masine :) al sam vidio ima ovaj x-act power byron 125-250g 2.7m 40 € ne izgleda lose..

tako sam nesto i planiro montana da malo ovde vidim sta ima i kakve su cijene za novu godinu sam dole pa cu da vidim sa ovim somdijama sta oni imaju pa ce se sigurno i do bosne otic isprobat pozdrav

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ekonomska-radnička-klasa

Post Postao/la montana » 19 stu 2011, 20:44

Super i bistro u BiH. Onaj Byron je mene izasao nesto manje od 200KM u BiH. Zato ti i rekoh da uporedis cijene i tamo i u BiH. Na kraju lijepo je da se kupuje kod nasih! Obavezno nam javi sta si kupio i kako si zadovoljan.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Štapovi i mašinice”