stap za varalicarenje

Sve o priboru koji koriste varaličari

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:
Re: stap za varalicarenje

Post Postao/la tommylee » 23 ruj 2015, 08:18

Buđžet je 160e Stradic mi se sviđa zbog prenos i težine.Twin me vraća na 400g opet.Ima jedna polovan ali mi se prodavac ne javlja a za 160e imam Stradica FJ novog.


Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: stap za varalicarenje

Post Postao/la tommylee » 06 pro 2015, 15:54

Konačno sam sastavio dobitnu kombinaciju.
St.croix Avid 9'6'' 1/2-2 OZ + Stradic 4000 FJ

Odlično baca i vodi voblere,probao sam da ih tvičujem i izvodim razne kombinacije.Vrlo sam zadovoljan opremom.Sve je dosta lagano i udobno a opet ima dosta snage što je za moje terene potrebno.

Jedina mana koju sam mu našao je kraća drška od meni naviknutih.Zato sam tražio štap preko 3m!
slika

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: stap za varalicarenje

Post Postao/la zlaja » 06 pro 2015, 18:31

Čestitam,fino složeno,jak komplet,može svašta

Avatar
rades7
Književnik
Postovi:667
Pridružen/a:20 ruj 2011, 13:47
Lokacija:Doboj
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: stap za varalicarenje

Post Postao/la rades7 » 08 pro 2015, 10:13

Ajde da ovdje pitam...kojim kompletom (veličina, gramaža) bi se komotno moglo ganjati mladica po Krivaji?

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: stap za varalicarenje

Post Postao/la tommylee » 08 pro 2015, 10:15

60g ne bih ja jače od toga.
pretpostavljam da su vobleri minov u dužini cc 8cm.
Ne znam koliki je zakonski minimum za voblere?


Avatar
rades7
Književnik
Postovi:667
Pridružen/a:20 ruj 2011, 13:47
Lokacija:Doboj
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: stap za varalicarenje

Post Postao/la rades7 » 08 pro 2015, 10:20

I nemam ništa jače od toga :)
Konkretno, interesuje me da li je dovoljan štap koji koristim za Usori i Spreči za klena 5-15 i passion 720 mašina, ili bi primjerenije bilo komplet koji koristim na Bosni, Lexa 15-50 i Blue Arc 9400.

Avatar
Klenolovac
Piskaralo
Postovi:223
Pridružen/a:12 ožu 2012, 20:09
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: stap za varalicarenje

Post Postao/la Klenolovac » 08 pro 2015, 13:15

Sreća pa nemaš neki komplet za bandara :grin:
Zavisi šta misliš bacati od mamaca. Nemoj da te veličina riba zavara pa da misliš da manji primjerci neće napasti zvečku od 9 cm, minnow od 13 cm ili peša od 9 cm. Gomjenica je još manja rijeka i gdje se većinom love ribe od 50-60 cm ali svake godine iznenadi i po neka velika. Ako krenemo redom, zima znači najlon, mladica znači najlon 0.40 mm, ajd ako je Krivaja pa može 0.35 a to mi ne ide baš uz minnow voblere od 8-9 cm.
Vidi gnjurca voda mu do koljena, kad dođe plima...

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: stap za varalicarenje

Post Postao/la tommylee » 08 pro 2015, 13:46

Klenovlovac čovjek hoće na krivaju da zabaci koji put kakav najlon od 0.40.Pa to ni na Drini većina ne koristi.Odmah vidite mladice preko metar i kusur!
Realno to su ribe oko par kg i sasvim mu je pristojan ovaj drugi komplet.Nemoj se opterećivati velikim voblerima,čak bih ja na tvom mjestu bacao meppsa 5#!

Avatar
rades7
Književnik
Postovi:667
Pridružen/a:20 ruj 2011, 13:47
Lokacija:Doboj
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: stap za varalicarenje

Post Postao/la rades7 » 08 pro 2015, 13:56

Dobro, mogu odmah otpisati ovaj komplet za klena dakle. NIsam nikad pecao tako debelim najlonima...maksimum sto znam koristiti je 0.25 :135:

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: stap za varalicarenje

Post Postao/la tommylee » 08 pro 2015, 15:10

Pa tu negdje 0.30 bi ti bio dobar a eto probaj i sa tim 0.25.Ako je kvalitetniji ne previše star možeš se izboriti.Samo spremi kakve patike da trčiš niz vodu <valjanjeodsmijeha>

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: stap za varalicarenje

Post Postao/la zlaja » 08 pro 2015, 16:53

Ja pecam gore u kanjonu sa mašinicom četvorkom, štap 2,40 tb-90 gr. i najlon 0,35. To je neki standard za Krivaju...Vobleri minnow oblika do 15 cm,shad oblici od 8 do 10 cm. cofovi na glavama do 30 gr. peševi do 20 gr. Ako hoćeš doći turistički i otpecati sa voblerima do 10gr. slobodno ponesi 50 gramac, bit će dovoljan...

Avatar
Klenolovac
Piskaralo
Postovi:223
Pridružen/a:12 ožu 2012, 20:09
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: stap za varalicarenje

Post Postao/la Klenolovac » 08 pro 2015, 18:42

tommylee je napisao/la:Klenovlovac čovjek hoće na krivaju da zabaci koji put kakav najlon od 0.40.Pa to ni na Drini većina ne koristi.Odmah vidite mladice preko metar i kusur!
Realno to su ribe oko par kg i sasvim mu je pristojan ovaj drugi komplet.Nemoj se opterećivati velikim voblerima,čak bih ja na tvom mjestu bacao meppsa 5#!
Jesu realno, ali gdje si ti vidio realnog ribolovaca... Evo ove godine kad smo bili na spin ligi u Brezi vidio sam (prepariranu) tu baš o kojoj pričaš metar i kusur sa Krivaje.Ne želim da ispadnem kao još jedan koji pretjeruje o priboru za mladicu jer i sam ne volim takve likove, ali ako namjeravaš loviti mladicu, onda teba imati i štap i najlon koji je može nabosti.

Evo jedna istinita priča... Lovio kolega (s kojim lovim) pastrmku, štap 40 gramac, najlon 0,22 mm, naiđe na mladicu... Jednom uzme, kontra, ništa, drugi put, treći put... Ne može da je nabode. Ode kući po mladičarski pribor i vrati se. Prvi put, kontra, riba na obali cc 80 cm... Eto toliko od mene.
Eh da, i moja zadnja martovska, tu negdje oko mjere, bila na štapu jako dugo a štap Abu garcia revenge 15 gr 2.10 m, najlon G-loomis 0.22 kad je došla blizu obale skuvala i otišla...
Vidi gnjurca voda mu do koljena, kad dođe plima...

Avatar
rades7
Književnik
Postovi:667
Pridružen/a:20 ruj 2011, 13:47
Lokacija:Doboj
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: stap za varalicarenje

Post Postao/la rades7 » 09 pro 2015, 11:08

Hvala kolegama na slikovitom pojasnjenju, volim forum samo zbog ovoga :)

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: stap za varalicarenje

Post Postao/la tommylee » 09 pro 2015, 15:08

Jasno k'o dan,ima tu dosta faktora u igri.Najveća je šteta da riba ode sa varalicom u ustima.I toga ima!

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: stap za varalicarenje

Post Postao/la soha » 09 pro 2015, 23:48

tommylee je napisao/la:Konačno sam sastavio dobitnu kombinaciju.
St.croix Avid 9'6'' 1/2-2 OZ + Stradic 4000 FJ

Odlično baca i vodi voblere,probao sam da ih tvičujem i izvodim razne kombinacije.Vrlo sam zadovoljan opremom.Sve je dosta lagano i udobno a opet ima dosta snage što je za moje terene potrebno.

Jedina mana koju sam mu našao je kraća drška od meni naviknutih.Zato sam tražio štap preko 3m!
slika

Cestitke Zdravko !!! Odlican komplet, da te dugo sluzi <championvanja>

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Štapovi i mašinice”