Varalice - ručni radovi

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
rades7
Književnik
Postovi:667
Pridružen/a:20 ruj 2011, 13:47
Lokacija:Doboj
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Varalice - ručni radovi

Post Postao/la rades7 » 17 lis 2014, 14:40

Vas dvojica bi ste mogli organizovati kakvu hajku na mladu na Krivaji za nas neupućene...

@Klenolovac...da li je ovo namjera da ima reljefno izraženu površinu ili je još u procesu izrade?


Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Varalice - ručni radovi

Post Postao/la tommylee » 17 lis 2014, 15:01

Ja sam se ponovo aktivirao oko izrade varalica.Ide i zima valja vrijeme slobodno popuniti,čitav sat <valjanjeodsmijeha>
ovi su dobili trokuke još na vodu da se istestiraju:
slika

slika
Zadnja izmjena: tommylee, dana/u 17 lis 2014, 21:23, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Varalice - ručni radovi

Post Postao/la tommylee » 17 lis 2014, 15:03

Ovi su probani rade bez ikakvih problema.
slika

A ovima trrebaju kljunovi pa trokuke,velike varalice namjenjne za mladicu ako ne budu njoj pasovali može za štuku :mrgreen:
slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Varalice - ručni radovi

Post Postao/la tommylee » 17 lis 2014, 15:05

Sve farbano čačkalicom (ne korišćenom :oops: )
I ovo sam probao zlu netrebalo,armiranje žice koncem.Ništa bez završnog čvora :135:
slika

Avatar
Klenolovac
Piskaralo
Postovi:223
Pridružen/a:12 ožu 2012, 20:09
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalice - ručni radovi

Post Postao/la Klenolovac » 17 lis 2014, 16:02

rades7 je napisao/la:Vas dvojica bi ste mogli organizovati kakvu hajku na mladu na Krivaji za nas neupućene...

@Klenolovac...da li je ovo namjera da ima reljefno izraženu površinu ili je još u procesu izrade?
Samo još završni lak. Sad se mladica peca po danu, pa kontam da što više sjeva ( reflektuje) u što više smjerova. A za Krivaju ima štapova i varalica, samo slabo vremena i para. Vrbas ima jako puno sedri koje su dugačke i po 40-50 m. Ali šta bacati i prevući preko sedre? Ova varalica bi trebala da se jako brzo digne na površinu, baram sam je ja tako zamislio. Znači dnevno pecanje, baciš preko sedre, pustiš da potone i povučeš je da se digne da ne zakači za sedru. Ispala mi je malo preteška, moram napraviti manju da bude oko 50-60 gr. To ona moja dva štapa bacaju gdje hoćeš i vode kako hoćeš.

Evo nešto za klena sa WT. Naprjed do glave je magnet a između sam morao staviti komad drveta jer sam magnep prejako drži pa kad vobler okrenem vertikalno kuglice ostaju zaljepljene za magnet. Ovako to fino funkcioniše samo što imam problem sa postavljanjem grudne udice.

slika

slika
Vidi gnjurca voda mu do koljena, kad dođe plima...


Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalice - ručni radovi

Post Postao/la Clavis » 17 lis 2014, 20:41

Moram ti priznati da si majstor u organizaciji vremena, kraj posla i troje djece uz ove nove brakove po "bolonji"...stižeš sve to. Meni od cijele priče ostala samo priča. Samo naprej :)

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Varalice - ručni radovi

Post Postao/la tommylee » 17 lis 2014, 22:03

Smanjiš spavanje i eto riješenja <championvanja>
Vobleri su moja prva ljubav,a evo i nisam nešto puno zaboravio.
Dosta materijala sam rasturio a opet imam dosta za rad.

Klenolovac u opasnim si rabotama!
Ja sam nosio mišlju da radim neki "tunel" sa megnetnim pločicama,znači plastična cjev sa čepovima od magnetnih pločica sve u drvetu,drvenom kanalu zagletovano.
Mad pitanje je koliko je to izvdoljivo i potrebno.
Ako misliš na sedre na Vrbasu tipa rekavice-Karanovac samo mala glavinjara.

Avatar
Klenolovac
Piskaralo
Postovi:223
Pridružen/a:12 ožu 2012, 20:09
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalice - ručni radovi

Post Postao/la Klenolovac » 17 lis 2014, 22:15

Ducani, Krupa odmah ispod ušća rijeke Krupe. Kad je mala voda imaš 30 cm vode iznad njih. To su poznatiji tereni a pun je Vrbas dugačkih sedri. Ribolovci ih naravno izbjegavaju jer varalice redovno ostaju na njima :pravo_ljut:
Vidi gnjurca voda mu do koljena, kad dođe plima...

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Varalice - ručni radovi

Post Postao/la tommylee » 17 lis 2014, 23:56

Bio sam tu na ušću,imaju krupni lipljeni uz sedre,zajebano za lov,jer je nagli prelaz u dubinu.Ugao od 90 stepeni.
I ovo dole niže sam gledao dobre pastrmke ali teško im prići od sedri.
Koliko je dug ovaj tvoj vobler sa kuglicama djeluje mali?

Avatar
Klenolovac
Piskaralo
Postovi:223
Pridružen/a:12 ožu 2012, 20:09
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalice - ručni radovi

Post Postao/la Klenolovac » 18 lis 2014, 10:13

45 mm. Taman za klena. Te kuglice su dobra stvar jer osim dužeg zabačaja dobijamo i to da se vobler ne mrsi u letu.
Vidi gnjurca voda mu do koljena, kad dođe plima...

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Varalice - ručni radovi

Post Postao/la tommylee » 25 lis 2014, 22:02

Odlično.Tebe ću jednom angažovati da mi tipuješ klenove na Vrbasu.
Neki su od ranije a neke sam sada uradio.Ima svega tu,malo me neki marker zezno,pa se rastopio po varalicama ali nije strašno s obzirom koliko sam se namučio u farbanju <valjanjeodsmijeha>
slika

Zadnji radovi,inspirisan tvičevima,kod njih se vidi problem sa markerom!
slika
Zadnja izmjena: tommylee, dana/u 25 lis 2014, 22:06, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Varalice - ručni radovi

Post Postao/la tommylee » 25 lis 2014, 22:04

Morate me još kratko trpiti sa lošim foto aparatom,uskoro stiže pojačanje!
I neke koje sam zamislio ponuditi mladici (2065 godine),
slika

Avatar
Klenolovac
Piskaralo
Postovi:223
Pridružen/a:12 ožu 2012, 20:09
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalice - ručni radovi

Post Postao/la Klenolovac » 26 lis 2014, 09:43

Koliko su dugački ovi za mladicu? A za klenove nije problem...
Vidi gnjurca voda mu do koljena, kad dođe plima...

Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalice - ručni radovi

Post Postao/la svirac » 26 lis 2014, 11:14

Naoko naivno ... ali, ti si ovo dobro nafrak'o ... :grin:
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Varalice - ručni radovi

Post Postao/la tommylee » 20 svi 2015, 13:10

Moleraj mi nije baš jača strana ali je alat vrhunski.Čačkalica i parče spužve <valjanjeodsmijeha>
slika
Ovi se suše za drugi ili treći sloj i onda celuloid.Nema tu puno kod mene gubljenja na finese.
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Wobleri”