japanske varalice

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:
Re: japanske varalice

Post Postao/la tommylee » 29 ožu 2016, 11:49

Nema tu puno "tehnologije",najbitniji je var koji drži polutke.Slučajno danas nađoh nisam ni znao da imaju dvije verzije Skimmer-a.
Za slatku i slanu vodu:
slika


Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: japanske varalice

Post Postao/la zlaja » 29 ožu 2016, 18:03

Originalni proizvođači ne mogu zaštiti oblik i izgled mamca,zaštićuju patentom unutrašnja rješenja,balans sisteme,long cast, otežanja itd. o tome sam pisao...Payo ne jebe živu silu...

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: japanske varalice

Post Postao/la tommylee » 29 ožu 2016, 21:59

Živ nam dugo "Pajo" bio <championvanja>
Đe si pis'o,forum?

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: japanske varalice

Post Postao/la zlaja » 29 ožu 2016, 22:47

Ma jebeš to :grin: nego bolan što se ti naoružavaš,par serija svojih , par serija japanaca,brdo silikona...drinske ribe neće imat lak san :grin:

Ovaj naš ribolov posto skuplji od kurvanja i kockanja :mrgreen: Svi imamo neki osjećaj da nam vječito nešto fali...fali nam daska u glavi...

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: japanske varalice

Post Postao/la angler » 30 ožu 2016, 04:32

zlaja je napisao/la:fali nam daska u glavi...
A i od te daske bi se mogla napraviti koja varalica <jelmekotrazio>


Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: japanske varalice

Post Postao/la tommylee » 30 ožu 2016, 08:21

Samo da je dobro suva <valjanjeodsmijeha>
Bacam po malo još riba letargična i umrtvljena,a samim pojačanjem akcije dolazi i do gubljenja i kidanja varalica.
Zimu sam iskoritsio za nabavku,lagano po malo.Da sam kupovao odjednom trebao bi mi kofer para :oops:
I zaokružio sam sve ono što mogu kod mene da lovim.

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: japanske varalice

Post Postao/la zlaja » 30 ožu 2016, 09:39

Na mojim vodama treću sedmicu mrijest uveliko, očekujem da bi mogli otići otvoriti sezonu...još malo...

kokuz_sa
Prava Štela
Postovi:177
Pridružen/a:01 sij 2011, 01:06
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: japanske varalice

Post Postao/la kokuz_sa » 30 ožu 2016, 15:31

zlaja je napisao/la:Originalni proizvođači ne mogu zaštiti oblik i izgled mamca,zaštićuju patentom unutrašnja rješenja,balans sisteme,long cast, otežanja itd. o tome sam pisao...Payo ne jebe živu silu...
ma nikad kopija nije ista kao original..

moze ona identicno izgledati ali nece nikad raditi..

primjer Smith Luna..vobler kojem kada zamijenis split ring..koji nije idealne gramaze u tamo neku xy stotu odmah nece da radi kako treba.. ili tone previse naprijed ili nazad..ili nece da bude SP..a da ne govorim o zamjeni trokuka

slika

slika

eto pokusaj kopiranja jednog vrhunskog voblera..
sa tim razlikama koje su naveceene rad ne moze biti ni priblizan originalu..

ima ona jedna recenica iz domaceg filma..

"Brena je Brena, ali dva puta je dva puta"

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: japanske varalice

Post Postao/la zlaja » 30 ožu 2016, 19:26

Naravno ,original je original, ja sam išao u tom pravcu da sam se nagledao kopija koji nemaju uopšte nikakav balans sistem unutra, ali taj payo baš se potrudi...
PS. Jedne sezone smo se zdravo napecali na spro kopiju megabass 95-ice...

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: japanske varalice

Post Postao/la tommylee » 30 ožu 2016, 21:39

Ribe su te koje će dati svoj sud,Kokuze hvala na pojašnjenju.Znam ja gdje oni štede,materijali koji su najskuplji!
No i ovakvi plagijati mogu nas usrećiti.Ja prvenstveno hoću da vidim kako to radi na mojim terenima i ima li od njih nafake.
Ako ne budu lovili valja se dlaka i perja hvatati <djed>

Avatar
bakee
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:23 kol 2010, 15:08
Lokacija:sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: japanske varalice

Post Postao/la bakee » 31 ožu 2016, 00:19

Tomy jarane izqbrao si najtezu mogucu rijeku za lov ribe. Drina je nezgodna, kad mislis da si naucio sta prolazi samo te vrati na pocetak. Zato ne odustaj na pocetku na Drini ima uspjeha samo onaj ko je uporan i ko joj se preda skroz. Bistro

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: japanske varalice

Post Postao/la tommylee » 31 ožu 2016, 08:04

Upravo tako onaj ko je radi i spreman da uči,kod mene većina misli da su rođeni sa znanjem.
Ja poručio i konačno mi stiže ovaj voblsr.Ono što mi je zapalo za oko i što sam ga poručio je dužin-težina!
8cm a težak 31g!Čak ima i dobu bucovksu boju <valjanjeodsmijeha>
Maria duplex 80S
slika

slika

Avatar
Klenolovac
Piskaralo
Postovi:223
Pridružen/a:12 ožu 2012, 20:09
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: japanske varalice

Post Postao/la Klenolovac » 31 ožu 2016, 09:54

Ja imam Duplex 65. On je težak 18 gr a i to mi prelazi limit realne težine bacanja kada lovim bucova, mada može proći za nevolju ali onda ne smijem bacati sa maksimalnim zamahom a prvenstveno sam ga uzeo zbog daljine zabačaja...

Jesi li probao ti tu osamdesetku? Kakvi su utisci?
Vidi gnjurca voda mu do koljena, kad dođe plima...

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: japanske varalice

Post Postao/la tommylee » 31 ožu 2016, 10:21

Nisam još tek juče stigla.Ja je planiram za meni veliko prostranstvo gdje su ogromni talasi iajka turbulentna voda.Baš zbog težine,koja će mu služiti za postizanje daljine i stabilizaciju u jakoj struji.
Ako uzmem da kastmasteri koje sma bacao su po 35g i lovio sam na jezeru kada bude voda kao staklo ovo mu ne bi trebal oda bude ikakv problem!
Dobro je što nema kugle u sebi i da zveči.
Jesi li šta lovio sa 65?

Avatar
Klenolovac
Piskaralo
Postovi:223
Pridružen/a:12 ožu 2012, 20:09
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: japanske varalice

Post Postao/la Klenolovac » 31 ožu 2016, 18:49

To mi je samo opcija za Savu kad ne mogu drugim voblerima da dohvatim... Realno vobler ne traži neku divljačku vuču da bi radio (čega sam se najviše bojao) ali mu treba malo vremena da proradi, mada i zbog svoje težine nije pogodan ni za kakve pauze. Konstantna vuča uz male promjene brzine je sve što se može izvući iz njega. Malo je krupan rad ali to je očekivano za tako težak vobler...
Vidi gnjurca voda mu do koljena, kad dođe plima...

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Wobleri”