Izrada woblera

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Izrada woblera

Post Postao/la @ldin » 23 vel 2011, 21:46

Seha je napisao/la:Ubice te zena na spavanju zbog mrezice baksuze <jelmekotrazio> . Probaj naci onu plastificiranu mrezu sto ljudi stavljaju na prozore da im baje neulaze ljeti u kucu. Ja sam sa njom dobijao jako lijep otisak krljusti kad sam prepravljao neke originalne dekore koji mi se nisu svidjali. Bistro
tare je napisao/la:extra Aldo <championvanja>
angler je napisao/la:Hem zeni mahnu cjediljku, hem svezao perke...zglajzo si ga na svim forntovima :grin:
vedran je napisao/la:Malo je prevelika ova mreža od friteze za pomfrit,otiđi u cvijećaru ili u neki salon vijenčanica ima odličnih mrežica od tila,a imaš i na drvenim gajbama za voće dobru mrežicu,samo naprijed kolega.
rusko je napisao/la:A kako je dlan prosao? da nisi sad u fazonu Spidermena... :135:
neće drugovi da sam s lučem trazio , nebi mogao bolje proć ;) radionicu sam prebacio između dnevne i kuhinje Zlaja na kafi neku noć :shock: : Tolerancija , medjusobno uvazavanje, kompromis , al moja je uvjek zadnja " da draga" :456: .Koristim vrijeme uzeo malo da nešto napravim, nisam dugo ovo sam davnoooo započeo i nikad privest kraju , ja to kad mi ćeif ne volim na silu i baš se posvetim , zato sto ustvari na neki način odmaram radeći isto tj. uzivam :grin:
Daleko sam od zadovljnog sa završnim izgledom , mada zena kaze fujjj , ljigavo bljak ... to mi govori da sam na dobrom putu :grin: nikad nisam uspio naći air-brush ( a nisam se ni pretrgo trazeći iskreno ) tak da sprejam još uvjek i neke detalje nanosim Flomasterom , sve to lakiram bezbojnim .Sve je na bazi akrila( kojim i nisam zadovoljan ukupno gledajući i mijenjam ga ) tak da nema razbijnja boje na kraju sve umačem još par puta u gusti bezbojni lak (Med) nitro osnove i to mu da onaj debeli plastificirani završni izgled i sjaj , jer to je već neznam koji sloj boje i koje kakve hemije , ne računajući ne valja haj ponovo i onu prvu impregnaciju drveta . Ja sam u debelom početku sa samom izradom , puno toga se bazira na experimentisanju vodeći se po ličnom nahođenju ili iskustvima drugih majstora koji se mogu naći na netu , to mi nekad pomogne a nekad me debelo unazadi, tak da sam prisiljen razvijati neke svoje siteme , iskreno se nadam da će za neko vrijeme sve to leći na svoje i da ću početi da lovim svojim voblerima , jer valjda bi mi to trebao biti kao neki cilj. Oni su i sada „jestivi“ al nisu po mojoj viziji još tako da ih ne forsiram . Druga stvar kojoj tezim je sam rad varalice tak da od ovih svih 10 -ak komada koje sam radio do sada sam zadovoljan s radom 3-4 realno, al dosta toga sam naučio tak da znam u kom smijeru idem . Ono sto mene zanima pored dekora i bojenja s čim nikako nisam zadovoljan je neka suspend dvodijelna varijanta , ako je mozemo tako nazvati , znači da ne tone ko kamen al da ne pluta, da se ne izvrće, da nije nos tezi od guzice i obrnuto i tak te stvari da u vodi stoji prirodno kako treba i da na mali pokret reaguje . Uvaradao sam gramaze tezista i pakte , ovaj s perkom , je prvi ovakvog tipa i snjim moram da priznam sam prezadovoljan , snimio sam klip, u kadi nazalost, al se u pozadini čuju moji gromoglasni gremlini :grin: koji su se ganjali po hodniku usput perke su nihove, sa rođ. kapa :wink: . Kad sredim ton postam il snimim novi uglavnom sam s njegovim radom prezadovoljan, skako sam po kupatilu kao .... dok ostali, fin balans, dobra tezina, radna pozicija ok ,al vibra pre-Robotska ( opet novi termin ;) )
Uglavnom ne idem na neko exponiranje, reklamiranje ili tak nešto ja to radim za sebe to što objavljujem po forumu trudim se da razmjenujem iskustva, da iznesemo svoja zapazanja i na kraju kolektivno dodjemo do nekog zaključka (druzimo se ) ... tak da Rapala, StrikePro, Alex ...da ne nabrajam ne sekirajte se nije vam trziste ugrozeno , ja vam nisam konkurencija :135: ... nema eogocentričnosti tak da cijenim iskreno mišljenje savjet predlog , bilo šta ... normalno stojim na raspolaganju i sa svojim spoznajama. Starim majstorima ovog zanata kojih nazalost nema puno na ovom forumu <juma> kapa dole

Evo nekih sitnica , naravno da nisam farbao preko friteze , slučajno se našla tu jednostavno sam morao fotku napravit ....
napravio sam ramoveve i korstim par vrsta mrezica , medjutim kako je teško kontrolisati sprej, malo će pričekat pravi alat (air-brush ) i jedva čekam da ga nabavim :grin: po mogućnosti sa više bočica tak da ga ne perem kod svake kapi boje ujedno ako neko zna gdje bi mogao nabaviti provjeren neka javi ...
slika
slika
sa ovom sljedećom neznam koliko se vidi ,slikano veb kamerom , e snjom sam pravo zadovoljan je jer pletetena znači nije ono otisnuta na vruće nije kruta fino se savija ponaša se skoro kao končana , a za razliku od končane lakše se odrzava jer ne upija farbu , ja je našao slučajno pojma nemam od čega je :?
slika
ova je kao i mreza od friteze :135: našao u auto prodavnici koristi se za maske napred, nije loša za neke već modele varki

slika
eto drugovi ja opet roman napisao , i još se suzdrzavam... joooj
evo još jedne fotke sa šerpom i provjerom balansa , šerpa ispravna još uvjek :135: , e kud mi pade na pamet vidi inoxa finog za "cikada" šerpa na rezanje ...gotovo
slika
trebam savjet po pitanju pakti , ustvari pokušavam da shvatim i da razumijem u potpunosti i to me malo nervira , kontam da je direktno proporcijalna sa svim elmentima , uglom pod kojim stoji , tezinom varke ,svojom veličinom tačke iz koje se vuče sve komplet sve to utiče na rad varalice , ja sam proizvoljno testirao bruku njih probrao što mi paše i drzim se toga ...inače :?
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!


Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada woblera

Post Postao/la zlaja » 24 vel 2011, 00:04

Aldo daj fotku onog voblera uskog profila ,ono će bit opasno

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada woblera

Post Postao/la @ldin » 24 vel 2011, 01:29

evo ga druze , otezao sam ga brate mogao je biti i malo lakši , al sam mu vidio svrhu na onom mom mjestu i onoj dubini al ne tamo u limanu nego u matici i lerovanje ;) ondje sva nema ljeti dođe, a nemozeš joj ništa hehe
jedva da je 10 mm debljine (upaljač je deblji to sam sada primjetio na stolu ) ,profil mu je standardno i proporcionalno " jestiv " svidjela mi se silueta koju ostavlja dok sam ga testirao u kadi tak da ću napraviti još par istih u plutajućoj veziji i supend fazon , ovaj baš tone ... zbog te svoje tezine dosta glatko radi bez nekih velikih oscilacija , doduše i ova peruškica "ugladi" rad i smiri rep , nisam probao bez nje ovo je sve friško još uvjek .... uglavnom ne ide drito na glavu ili na guzicu nego ravnomjerno tone i najviše mi se svidio na nekom brzom povlačenju tad dodje do izrazaja pravi rad , što znači da bi u brzacima i jačoj vodi trebao da da sve od sebe ...
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
labud
Pravo piskaralo
Postovi:342
Pridružen/a:14 sij 2008, 00:33
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada woblera

Post Postao/la labud » 24 vel 2011, 01:37

dobar dobar gdje mu bolan rozi rep nadje ko derpe izgleda hehehe

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada woblera

Post Postao/la zlaja » 24 vel 2011, 01:37

E to je vobler koji je na mene ostavio dojam,opasan je za svu grabež u brzoj vodi,imam druže onaj flash u orginalnom pakovanju što ide na udicu,nisam znao da sada i to vežeš,donijeti ću ti pa veži...


Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada woblera

Post Postao/la @ldin » 24 vel 2011, 02:04

zlaja je napisao/la:E to je vobler koji je na mene ostavio dojam,opasan je za svu grabež u brzoj vodi,imam druže onaj flash u orginalnom pakovanju što ide na udicu,nisam znao da sada i to vežeš,donijeti ću ti pa veži...
labud je napisao/la:dobar dobar gdje mu bolan rozi rep nadje ko derpe izgleda hehehe
:135: <valjanjeodsmijeha> trče djeca oko stola sa nekima kapicama rodjendanskim ja odma daj to ovamo i na trokuku
slika

volim ja ribe , one su zenskog roda i paše im pink :135:
A jesam Zlaja , sve je dobro dok vidiš i wobler negdje u pozadini kad budeš vidio samo peruške znaj da sam gotov i znaš šta ti je činit bez obzira na moju priču i ubjeđivanje ....

Šalu na stranu , za masovnu proizvodnju nikako isplativo , a na varalici ... malo je reć ... ko nije neka proba ...
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada woblera

Post Postao/la Seha » 24 vel 2011, 11:56

@ldin je napisao/la: :135: <valjanjeodsmijeha> trče djeca oko stola sa nekima kapicama rodjendanskim ja odma daj to ovamo i na trokuku
slika
E ovaj biser je za anale <championvanja> Suze me oblise <valjanjeodsmijeha>
slika

BcRich
Književnik
Postovi:850
Pridružen/a:03 pro 2010, 16:04
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada woblera

Post Postao/la BcRich » 24 vel 2011, 14:45

super varke aldo svaka cast,a te perke na trokuki nisu bezveze vidjeces super stvar,rapala to nije dzaba stavila na x-modele,i te perke imaju rad pozzzzzzz

Avatar
vedran
Štela
Postovi:71
Pridružen/a:28 sij 2011, 11:24
Lokacija:Teslić
Kontakt:

Re: Izrada woblera

Post Postao/la vedran » 24 vel 2011, 18:19

E dosta toga se da od dječurlije iskoristiti,skoro sam sestričnama maznuo veo sa barbikine glave jer je bio predobar za krljusti,sinu sam rasturio prikolicu od kamiona jer je u njoj bilo uliveno desetak mesinganih kuglica koje sam iskoristio za zvečku, a tek alkice sa raznih privjesaka.
slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada woblera

Post Postao/la rusko » 24 vel 2011, 18:48

Pazi da te ta pera sa djecijih stvari ne zeznu... neka od njih nisu bojena sa kvalitetnim bojama pa kada zabacis pocnu se rastvarati u vodi i preplase ribu...

otprilike na isti nacin kao sto si ti preplasio djecu kada si im skalpirao sesire :456:
slika slika

Avatar
vedran
Štela
Postovi:71
Pridružen/a:28 sij 2011, 11:24
Lokacija:Teslić
Kontakt:

Re: Izrada woblera

Post Postao/la vedran » 24 vel 2011, 19:14

To i ne bi bilo loše ,ostavljala bi za sobom crveni trag da je lakše riba nađe :456:

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada woblera

Post Postao/la @ldin » 24 vel 2011, 20:55

rusko je napisao/la:Pazi da te ta pera sa djecijih stvari ne zeznu... neka od njih nisu bojena sa kvalitetnim bojama pa kada zabacis pocnu se rastvarati u vodi i preplase ribu...

otprilike na isti nacin kao sto si ti preplasio djecu kada si im skalpirao sesire :456:
ĆESTO SANJAM DA RONIM NA LEĐIMA.....
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada woblera

Post Postao/la @ldin » 09 ožu 2011, 23:10

Opet sam bio malo kreativan ovih par dana ....
Ovako to nekako krene ...
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
evo i klip koji sam snimio prije par minuta ... nije nešto , snimano tel ...i malo nezgodno to snimati , a drugom rukom ganjat vobler sav se :roll:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=hwvSYZx3jb0[/youtube]
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: Izrada woblera

Post Postao/la masterbih » 09 ožu 2011, 23:17

Mogu zamisliti facu od zene, ono malo odskrinuta vrata i ona pogleda kad aldin sa nekim stapicem mlati po kadi i snima telefonom <valjanjeodsmijeha>

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada woblera

Post Postao/la Seha » 09 ožu 2011, 23:21

Super tebi ovo ide. Ako ih budes jos pravio pokusaj sa malo igrati sa oblikom i velicinom pakte.

Ubice te zena na spavanju obi joj sav emajl sa kade <valjanjeodsmijeha>
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Wobleri”