Fantasia

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

aspius
Početnik
Postovi:10
Pridružen/a:18 kol 2012, 11:07
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Fantasia

Post Postao/la aspius » 14 stu 2012, 22:35

Mislim da je red da se predstavim i na ovom forumu.Fantasia dolazi iz Cacka i traje vec vise od 20 godina.Trudim se da idem u korak sa vremenom,uvek da bude nesto novo.Evo za sam pocetak nekih ulova klenova ovih dana na mojoj Moravi mada kako vreme bude prolazilo puni cu temu i starim i novim slikama.Sve je uhvaceno twitch voblerima u veoma plitkim vodama.
Zanimljivo je da jos uvek uzimaju nocu.Nemam vremena zbog posla,tek kratki izlasci u sumrak.
slikaslikaslika
slikaslikaslikaslika

Evo i jedne nosare,bas me iznenadila

slikaslika

Opet klenovi:

slikaslikaslika
slikaslikaslika
slikaslikaslika
slikaslikaslika
slikaslikaslika
slikaslikaslika
slikaslikaslika
slikaslikaslika
slikaslikaslika
slikaslikaslika
slikaslikaslika


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fantasia

Post Postao/la Seha » 15 stu 2012, 13:03

Lijepo. Dobro dosao i bistro
slika

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fantasia

Post Postao/la zlaja » 15 stu 2012, 19:48

Dobro došao majstore <titinpionir>
Sa fantasia voblerima sam se susreo ljetos,glavni urednik našeg časopisa Goci mi poslao da testiram na svojoj rijeci model Tzoki. Tonući vobler sam puštao u brzake,tišake,potopljeno granje,pecao po najvećim žegama danu i noću...veoma stabilan rad,tonuća osobina,presijevanje sjajne folije , vibracija ...veoma lovan model koji je ciljano pravljen za lov klena. baš me raduje da su majstori sa ovi naši područja počeli izučavati izradu voblera za ciljani lov bolena...uvijek su to bili nekakvi smuđevski vobleri koje srebreni u tihim noćima znao pokupit umjesto smuđa i kao takvi su po domaćim forumima predstavljani kao dobri za ciljani lov bolena...istina je malo drugačija i to je shvatio domaćin ove teme a ja se nadam probati do godine...
Evo koja fotka modela Tzoki
slika

Uploaded with ImageShack.us

slika

Uploaded with ImageShack.us
slika

Uploaded with ImageShack.us

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fantasia

Post Postao/la AlaS » 15 stu 2012, 20:34

Kolega dobro dosao na forum , jako dobra galerija ulova ,bistro
slika
Bistro

aspius
Početnik
Postovi:10
Pridružen/a:18 kol 2012, 11:07
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fantasia

Post Postao/la aspius » 15 stu 2012, 21:04

Hvala na dobrodoslici.Sto se tice bucova probaces na vec postojeci arsenal koji imam mada uvek voda sama po sebi trazi nesto specijalno.
Voda vec opala,zakasnih ali ipak je bilo ulova,jos uvek su u travi.

slikaslikaslikaslika

slikaslikaslikaslika

slikaslika


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Fantasia

Post Postao/la angler » 16 stu 2012, 11:21

Zavidna kolekcija ulova.
Dobro nam dosao!

aspius
Početnik
Postovi:10
Pridružen/a:18 kol 2012, 11:07
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fantasia

Post Postao/la aspius » 20 stu 2012, 21:04

slikaslikaslikaslika

slikaslikaslikaslika

slika


E ovako je to bilo.Lepo sam se nalovio klenova sve do pre neki dan kad je jednostavno stao.U zadnja 3 izlaska jedva 2 komada,a onda je jedan momak dosao sa gavcicama na moje mesto i imao brdo udaraca sa veoma slabom realizacijom zbog neiskustva.On 5 komada ja jednog.E pa nece da moze.Razmisljao sam sinoc,danas i zamisljajuci kako se u stvari taj keder ponasa od kako padne u vodu do ataka ribe dodjoh na ideju da napravim novi vobler kojim bih imitirao te ludorije.Napravio sam u stvari Tzokia bez kljuna.Zabacim ga trznem par puta pa ga pustim da tone i da ga struja ponese,igrao sam se vodjenjem bez ikakvog reda.Malo twitch,malo stani pa kreni,pusti ga ne radi nista,opet uzastopni twitch-evi,stani pa neka ga dugo nosi struja.Zbog loseg stapa nisam izvadio ni cetvrtinu klenova koje sam prevario,mnogo spadanja i omasaja.Uzimao je klen u svakoj etapi vratolomija a najludje je kad uzme kad ne radim nista vec struja nosi vobler kao i gavcicu.Utisak je bio kao da sam lovio na zivi mamac.Pade mrak i krenuh kuci ali ipak da bacim koji put na brzaku gde jos uvek ima povece jato nepomicnih kedera.Uhvatim jednog na proveren vobler i onda opet stavim Tzokia.Stos je u tom oblaku ribica provuci varalicu i prevariti klena.Prevarim 2 komada i onda moradoh kuci.Tzoki-loki je novo cudo od varalice koje me je na prvom testiranju odusevilo.Dalek izbacaj,provlacenje kroz najplice vode sa mogucnoscu spustanja i na neke vece dubine i imitiranje lakog plena,slab otpor na stapu.Bezgranicno igranje sa vodjenjima,sta god uradili valja jer bas to rade i ranjene,osamucene ribice.

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fantasia

Post Postao/la zlaja » 20 stu 2012, 21:34

Twich bait,kad neće ništa uvijek pali :wink: Nego hajde bolan predstavi raji voblere za ciljani lov bolena-bucova...ja čekam tvoje fotke...znam da imaš za dnevni i noćni lov fantastične stvari ali nemam jasnu predstavu jer oni koji su pisali su škrti sa informacijama...

aspius
Početnik
Postovi:10
Pridružen/a:18 kol 2012, 11:07
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fantasia

Post Postao/la aspius » 21 stu 2012, 23:54

slika
Od 6 stuka koje sam ove godine uhvatio,5 je ulovljeno bez sajle.To se zove sreca.

slikaslikaslikaslika

slikaslikaslikaslika

slikaslikaslikaslika

slika

Danas sam uporedo testirao jedan mali twitcher koji satire klena i Tzoko loco-a.Definitivno ovaj drugi bolje mami i vara klena.Hvatani su na dubini od 5-20cm. koja je uzasno bistra,pa moram reci da sam zadovoljan prikazanim vestinama malenog Tzoko loco-a.

aspius
Početnik
Postovi:10
Pridružen/a:18 kol 2012, 11:07
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fantasia

Post Postao/la aspius » 23 stu 2012, 12:27

Klen pati od nedostatka apetita,ni kedere nece a Tzoko loco je jos i dobro prosao.Uzima sve sitniji i sve slabije.U pripremi je jos jedan model tako da pokrivam 3 situacije,dubokoronac,srednjeronac i plitkoronac.Izgleda da ce i ovaj srednjeronac da tamani klenove kao i Tzoki i Tzoko loco.Probao sam ga na kratko na terenu koji i nije bas naj za malu vodu i prevario je 2komada sa jos 2-3 cvrkanja.Na istom mestu kederas se jedva upisao za celo jutro.

slikaslikaslikaslika

slikaslikaslikaslika

aspius
Početnik
Postovi:10
Pridružen/a:18 kol 2012, 11:07
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fantasia

Post Postao/la aspius » 28 stu 2012, 01:34

Tzoko loco je definitivno mali carobnjak.Posle par dana testiranja definitivno je spreman za serijsku proizvodnju.Sa takvom lakocom vara klenove da je to neverovatno.Kada varalica bolje lovi grabljivice nego sam keder onda je to ono pravo a bas to se desilo veceras.Dok je Tzoko loco ulovio 8 klenova,covek na samo par metara od mene nije uspeo nijednog na gavcicu.

slikaslikaslikaslika

slikaslikaslikaslika

slikaslikaslikaslika

slikaslikaslika

aspius
Početnik
Postovi:10
Pridružen/a:18 kol 2012, 11:07
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fantasia

Post Postao/la aspius » 29 stu 2012, 21:03

Danas slabo a moglo je biti puno bolje sto se tice klena.Bilo bi super da jedan omladinac koji misli da sve zna nije rekao:" Pomeri se da prodjem!I prosao kroz vodu pored mene kao tajfun talasajuci vodu kao tri slona da su prosla i naravno zagazio je i stao tacno na mesto gde su mi klenovi uzimali.To je bio kraj ,srecom je otisao pa ulovih bucka kasnije.

slikaslikaslikaslika

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fantasia

Post Postao/la zlaja » 29 stu 2012, 21:51

Bistro majstore,kod mene klen i bolen već odavno u zimovniku...znači ovo lijepo vrijeme istjeralo ribu u pliću vodu ?
U zadnje vrijeme izlazim loviti mladicu ali kad vidim tvoje fotke...baš me šmagaš da produžim sezonu...

aspius
Početnik
Postovi:10
Pridružen/a:18 kol 2012, 11:07
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fantasia

Post Postao/la aspius » 02 pro 2012, 21:39

Voda u opadanju,plicak i rano decembarski klenovi.Tzoko loco je pokazao svoje umece.Ovim zavrsavam sezonu i posvecujem se izradi voblera i radu na novim modelima.

slikaslikaslikaslika

slikaslikaslikaslika

slikaslikaslikaslika

slikaslikaslikaslika

slikaslikaslikaslika

slikaslikaslikaslika

slikaslikaslikaslika

slikaslikaslikaslika

slikaslikaslikaslika

slikaslikaslikaslika

aspius
Početnik
Postovi:10
Pridružen/a:18 kol 2012, 11:07
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fantasia

Post Postao/la aspius » 09 ožu 2014, 12:25

slika
Evo posle duzeg vremena Fantasia se vraca nadam se na radost mnogih.Posle preseljenja iz Cacka u Beograd(Vozdovac)trebalo je vremena da se snadjem i stanem na noge.Ovaj triling varalica specijalno namenjenih za lov sitnijih grabljivica nije sve,vec ce se to zaokruziti jos nekim modelima za koje naravno treba vremena.Radio sam na njima dosta,ulozio puno truda,pravio,prepravljao,nalazio im mane koje niko ne bi.Oni koji me dobro znaju,znaju da sam "bolesnik" i da teram do neke zamisljene perfekcije.Tzoki je tonuca,dubokoroneca varalica duzine 47mm.Lovi na klasicno vodjenje ali ja bih vam savetovao da se igrate sa njim jer na taj nacin znatno povecavate sansu za ulovom.Lovi i ako ga ne vodite tj.povedite ga dok ne postigne zeljenu dubinu a onda zastanite sa vodjenjem.Udarac ocekujte posle par sekundi jer grabljivica nije uvek raspolozena da juri za lovinom. Krenite,stanite tj.drzite varalicu sto vise u mestu.
Twitchko je tonuca plitkoroneca varalica duzine 45mm.Namenjena za plice vode i lov na povrsini.Lovi i na klasicno vodjenje ali prave rezultate daje uz twitch i naravno igranje.
Tzoko loco je pravo malo cudo od varalice.Tonuci je,duzine 45mm.Baca se veoma daleko i sluzi za lov po plicacima i na povrsini i kralj je sightfishing-a.To je u stvari mini jerk koji se vodi uz konstantno titranje vrhom stapa pri cemu on izbija na povrsinu i bezi u cik cak putanji.To nije sve,mozete se sa njim igrati kako god zelite i uvek ce biti zanimljiv grabljivicama.Toliko za sada ,nadam se kako vreme bude prolazilo da ce te imati prilike da upoznate i ostale clanove Fantasia familije za lov kako manjih tako i vecih grabljivica.

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Wobleri”