SILIKONCI

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
jaskofin
Štela
Postovi:77
Pridružen/a:12 lip 2008, 07:51
Lokacija:Helsinki - Finska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
SILIKONCI

Post Postao/la jaskofin » 14 lip 2008, 10:13

Posto je ovo sad kod mene aktuelno evo jedna kolekcija pa vidite valja li

http://www.kalakerho.net/tiedostot/jigi12.jpg

Ovo je jedna od kolekcija koja ubija za smudza i za grgeca ili kako ga ovi finci popularno zovu "Majca sa prugama"
Inace moja kolekcija je malo drugacija ali vrlo primamljiva. Idem sad da oprobam morske obale pa se cujemo kad dodzem nazad. Mislim da cu ova dva dana biti samo na vodi pa mozda se nesto i zakaci vidjet cemo.

"NE RIBARI DA BI RIBU ZAKACIO, NEGO RIBARI DA BI RIBAR POSTAO"
Iz kolekcije Jasinih filozofskih 8)
Jasmin Sehovic- Jasa ili Seha
slika


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SILIKONCI

Post Postao/la Seha » 15 lip 2008, 23:44

Lijepa kolekcija ko kras bombonjera za sve ponesto :wink:
Jasko sta je ovo drugi red druga pregrada ova realisticna imitacija. Ovo se ubilo za blago uzburkanu jadransku obalu.
slika

Avatar
jaskofin
Štela
Postovi:77
Pridružen/a:12 lip 2008, 07:51
Lokacija:Helsinki - Finska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SILIKONCI

Post Postao/la jaskofin » 16 lip 2008, 11:47

To su ti ribici na ledzima kuka izlazi. Oni su ti olovni. Olovo u silikonu dobra imitacija sardine ubila se za mora sto ti kazes.
Jasmin Sehovic- Jasa ili Seha
slika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SILIKONCI

Post Postao/la Seha » 17 lip 2008, 00:38

Daj malo vise informacija ko ih proizvodi velicine, dal ih prave sa zveckom, kakav imaju rad u vodi itd.
Ili slikaj jednog pojedinacno pa da studiramo :D

Bistro
slika

Avatar
jaskofin
Štela
Postovi:77
Pridružen/a:12 lip 2008, 07:51
Lokacija:Helsinki - Finska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SILIKONCI

Post Postao/la jaskofin » 17 lip 2008, 07:41

Eh ovako ovo ti je STORM kolekcija

Sastoji se od SILIKONSKIH CRVA raznih boja i velicina. Mislim da velicine ne postoje za crve uglavnom olovne glave su od 10 - 40 grama.
Uglavnom se prave boje koje odgovaraju i obicnim varalicama ali jedino sto su ove ribice od gume tj silikona i imaju u sebi olovo ili kuglice.
Oni su poredani po velicinama i po tezinama. Inace za stuke su najbolje varalice sa kuglicama znaci SUSPEND JIGI ili SUSPEND STORM koji ostaje jedno metar ili metar i po od dna. Znaci ne ide na dno uopste.

znaci bez zvecke evo ga ovako npr

slika

i sa zveckom ovako

slika

Sto se tice crva imamo ih raznih boja i sa njima koristimo olovne glave odprilike ovako bi to izgledalo

slika

Kao sto vidis ovi se popularno nazivaju MAGGRUBS ili magicni crvi.

Olovne glave su uglavnom okrugle ili u obliku metka sa udicom ovako:

slika

Ovo Jigi znaci taj crvic a PAAT znaci glave Ili olovne glave za crvice.

Eh eto sad da prostudjeeramo. Ima ih raznih ali ovdje sam ti naveo samo neke primjere. Za smudza koristim uglavnom ove crve sa olovnim glavama i najbolji su zuti i bijeli zato sto se dobro vide u Mutnom Baltiku. :roll: Znaci BISTRO sa crvima u MUTNOM Baltiku. Juce sam bio u smudzu. Ja varalicario a pored mene Iracani prosuli se sa kederima. I vidim da njima ide bolje te i ja nastimam jedan dva puta mi je tonulo i nisam je nakacio. Imao sam malo preveliku udicu pa je bjezala kad se ubode. Ali ako danas ne bude hore i kise mozda se opet nadzem poslije posla pored vode. Donosim malo bolji pribor za kedera. :P :P Uglavnom plovkare sa kederom i vrlo je jednostavno. A smudzevi nisu toliko veliki da bi odinjeli sve. Uglavnom ovi sto prilaze obali su od 40-100 cm i kilaze 1-3 kile tako da ih je lako izvuci na keder. Ipak nesto bi vise volio da udare na ove moje crvice ali sta ces kad je sad navikla na ribicu.

ETO TOLIKO. Odoh sad raditi pa se cujemo. Hocemo li se ikad zadesiti u isto vrijeme na forumu ha. :P Hocemo valjda ako budemo spavali na njemu :D
Jasmin Sehovic- Jasa ili Seha
slika


Avatar
jaskofin
Štela
Postovi:77
Pridružen/a:12 lip 2008, 07:51
Lokacija:Helsinki - Finska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SILIKONCI

Post Postao/la jaskofin » 17 lip 2008, 09:03

Sto se tice nacina na koji idu kroz vodu najvazniji je rep koji pravi valovite pokrete. Suspend se moze voziti cik cak a crvi se vode na nacin motaj-stani.

dakle ovako nekako

--------/\-----/\

znaci trzas gore kad vuces i kad stanes on padne na dno pa opet gore vuces pa pustis na dno. Ovaj pokret smudz voli najvise. Na onoj reportazi BISTROBIHTV gdje ste vi na Jezeru Bocac isto tako ste vozili ribu na varu ili na varanje. Pomalo je dizes namotas pa opet i tako evo jedna slika SILIKONSKIH RIBICA.

slika

Dakle ove su zastupljene u lovu na stuku.

A evo i nekoliko podveza uglavnom je na finskom jeziku ali se moze vrlo lahko shvatit o cemu se radi.

slika

Dakle kao sto ovi ovdje kazu JIGAILAAN. Hajmo jigati ili bacati jigia. Vrlo je efikasan za smudza prvenstveno a onda za stuku i grgeca ili MAJCU SA LINIJAMA (kako ga oni zovu).

Nemojte kontati da ja sad znam dosta o ovome. Ja tek ucim i nisam toliko spretan ali poalhko sve ide po propisu 8) 8)
Jasmin Sehovic- Jasa ili Seha
slika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SILIKONCI

Post Postao/la Seha » 17 lip 2008, 15:08

Lijepo objasnjeno. Izvadi ovog jednog iz kutije gledajuci odozgo prema dole drugi red druga pregrada i uslikaj ga samog ako ti nije tesko. Znas li naziv tog silikonca.

Bistro
slika

Avatar
jaskofin
Štela
Postovi:77
Pridružen/a:12 lip 2008, 07:51
Lokacija:Helsinki - Finska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SILIKONCI

Post Postao/la jaskofin » 17 lip 2008, 19:03

Ej Seha ova kutija sto sam stavio u prvom postu nije moja pa ne mogu izvaditi iz kutije i snimiti jednog. ali snimit cu ti jednog drugog i reci cu ti kako se zove. iz moje kolekcije. Nisam obnovio jos kolekciju dosta toga sam ostavio na dnu Baltika tako da cu uskoro nabaviti novu kolekciju pa onda mogu da slikam i objasnim malo vise o njima i njihovim imenima
Jasmin Sehovic- Jasa ili Seha
slika

Avatar
adem93
Piskaralo
Postovi:294
Pridružen/a:05 srp 2009, 13:13
Lokacija:Srebrenik|Spionica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SILIKONCI

Post Postao/la adem93 » 16 srp 2010, 17:58

NIsam nikad varalicario na twistere ili ti silikonce pa sam danas uzeo par komada da testiram.
Dali mi neko moze reci jeli koristio i za sta mu se najbolje pokazalo,posto idem za 2-3 dana na savu malo buckati vodu...
slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: SILIKONCI

Post Postao/la angler » 16 srp 2010, 21:47

Orkini su po meni jedni od najboljih silikonaca. Oba su se za smudja ubili. Zeleni po danu, a crni po noci.... ha, nema logike al tako je :wink:

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SILIKONCI

Post Postao/la zlaja » 16 srp 2010, 22:27

Angler brate sada kako su teme posložene pročitao sam dosta tvoji dobri tekstova o blinkeranju ti si druže blinker-maestro .Dosta tvog iskustva kraj vode se sabralo u lijepe tekstove-piši i dalje...(neznam koji te đavo natjero da bacaš te baje)

Ademe bistro na vodi ,čekam da vidim lijepe fotke,nezaboravi kupiti jig udice sa različitim težinama glava,pa gdje voda dublja ide teža glava i obratno na plićoj vodi,nemoj ko ja kada sam tek učio tehniku jigovanja da trzaš štap ko hajvan ti budi pametniji pa polako suptilno iz zgloba da ovaj na dnu bljesne pa pauza ...ne žuri da što prije dovezeš silikonac pred noge,budi strpljiv bez srkleta...

Avatar
adem93
Piskaralo
Postovi:294
Pridružen/a:05 srp 2009, 13:13
Lokacija:Srebrenik|Spionica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SILIKONCI

Post Postao/la adem93 » 17 srp 2010, 01:33

Kupio sam dzig glave aliu mislim da su do 10 grama ne vise,imam nekoliko vrsta i manjih...
Jedva cekam da probam malo masinu i silikonce na savi ili bosni, neg alas uskoro dolazimo na tvoj teritori da znas odose ti somovi.hehe
Znaci ovaj proizvodjac je sasvim ok....

Zlaja,angler mozete li ovdje postaviti par primjera i po cemu se razlikuju silikonci za soma,smidja itd,mada pretezno se zna svasta zaletiti...ali eto ono standardno,koja boja itd

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: SILIKONCI

Post Postao/la angler » 17 srp 2010, 10:03

Dobri moj Zlaja, ma dodjoh tobe po stare dane. :grin: Valja to iskustvo para ali evo u ovoj vukohebini cu sve zaboraviti. Nego ti si vec zreo za baje, sijes me bar tri koplja sa iskustvom nego si skroman sto je najbolji preduslov za genijalnog musicara <championvanja>

Usput, nadjoh ti jos jedan storm ali isti dekor, valjda cu naletiti na neki drugi :wink:

Ademe, nista nam ne znaci to 10 gr jer se ne mogu procjeniti velicina silikonaca, nego natakari jednu glavu pa uslikaj. Probaj naci od Orke tvistshed (kao ti crni) jarko narandjasti sa crnim ledjima. Dobar je i po danu i po noci.
I pazi....silikonci nisu vobleri da se vuku. Linija povlacenja im mora biti kao EKG snimak :lol:
Za soma ti ne mogu nista reci jer ga nisam ganjao.

Avatar
adem93
Piskaralo
Postovi:294
Pridružen/a:05 srp 2009, 13:13
Lokacija:Srebrenik|Spionica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SILIKONCI

Post Postao/la adem93 » 17 srp 2010, 10:19

Pa da polako dok motam sa stapom iz zgloba dizem ga i spustam u vodi...A vidjeti cu ovdje kod nas vecinom su orkini sve tvisteri..

Avatar
adem93
Piskaralo
Postovi:294
Pridružen/a:05 srp 2009, 13:13
Lokacija:Srebrenik|Spionica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SILIKONCI

Post Postao/la adem93 » 17 srp 2010, 11:31

Evo
slika
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Silikonci”