SOM NA VARALICU - KAKO?

Kako, čime, na koji način, gdje, kada...svaka riba - jedna tema

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: SOM NA VARALICU - KAKO?

Post Postao/la zlaja » 13 srp 2011, 16:28

Borise de ti njih pripravi od čelika i udice od almature...jebo plastiku :grin: i mene je neku noć ublijedio :456:


Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: SOM NA VARALICU - KAKO?

Post Postao/la masterbih » 13 srp 2011, 19:45

Stvarno je luda riba..

pastrmka 65
Štela
Postovi:84
Pridružen/a:28 lis 2010, 18:01
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SOM NA VARALICU - KAKO?

Post Postao/la pastrmka 65 » 14 srp 2011, 01:48

Bistro.Kakve su ovo strahote.Drug nebi da pametujem ali bi ti preporucio da kad pravis varalice ako mozes da provuces zicu kroz cijelo tijelo i i kljun znaci zica iz jednog dijela .Mada kad pogledam ovu sliku i to sto govoris da si vidio tesko da bi i jedna varka izdrzala mozda ni struna i stap ali bi imao vece sanse da je zica bila kroz tijelo onda bi ga zdrobio ali bi ostao na udici ako se zakaci.U svakom slucaju test ti je ispao pravi varka radi ali mora na remont i vjerujem kada bih stavio zicu i kvalitetnije trokuke onda bi produkcija ispala malo skuplja ali ako varka radi vjerujem da narod ne gleda u 2-3 marke ako je varalica dobra.POZDRAV I BISTRO.

Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: SOM NA VARALICU - KAKO?

Post Postao/la masterbih » 14 srp 2011, 03:43

Riba totalno luda ili je varka dobro nasjela...
Kod kuce sam odma testirao cekicem i kombinirkama iz sve snage uvrco, savijo, udaro, ma nema sanse da pukne, al ova grdosija je to za sekundu zdrobila <valjanjeodsmijeha>

enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SOM NA VARALICU - KAKO?

Post Postao/la enko » 14 srp 2011, 13:43

Imam nesto od ovih varalica sa slike pa me zanima da li je neko slucajno lovio na njih osim sehe i jel mogu za soma.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.


DOX
Prava Štela
Postovi:112
Pridružen/a:05 tra 2011, 13:23
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SOM NA VARALICU - KAKO?

Post Postao/la DOX » 14 srp 2011, 14:44

hahahaaa, sigurno je varalica u cetku upala odma i nema tu sta heheheee idi sad uz flasu rakije ko ja <adipiva>

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SOM NA VARALICU - KAKO?

Post Postao/la Seha » 14 srp 2011, 21:37

Enkas nevidim zasto i za soma nebi i jerkovi imali prolaz. Samo gledaj terene gdje nije jaka matica.. Samo ti izbirikaj tehniku jerkanja (cimanja sa pauzama) vidices kad ti zvekne komadina ;)
Meni jerk ima dosta prirodniji rad od bilo koje druge varke. U pravim rukama da ti je neko provuce ispod nogu povjerovao bi da je ziva riba.
slika

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SOM NA VARALICU - KAKO?

Post Postao/la zlaja » 16 srp 2011, 15:08

Ja bi zamolio Eldara i ekipu koja lovi soma -koje su cake i fazoni u vođenju kašike za soma? interesuje me dnevna i noćna smjena...ljetni režim...

Avatar
bakee
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:23 kol 2010, 15:08
Lokacija:sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SOM NA VARALICU - KAKO?

Post Postao/la bakee » 16 srp 2011, 16:37

i mene isto zanima kao i Zlaju, tako da zeljno ocekujemo odgovor.:)

motorhead
Početnik
Postovi:7
Pridružen/a:15 ruj 2010, 23:31
Lokacija:Sarajevo - Zavidovici
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SOM NA VARALICU - KAKO?

Post Postao/la motorhead » 16 srp 2011, 16:41

zlaja je napisao/la:Ja bi zamolio Eldara i ekipu koja lovi soma -koje su cake i fazoni u vođenju kašike za soma? interesuje me dnevna i noćna smjena...ljetni režim...
Također i mene!
motorhead

BcRich
Književnik
Postovi:850
Pridružen/a:03 pro 2010, 16:04
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SOM NA VARALICU - KAKO?

Post Postao/la BcRich » 16 srp 2011, 17:07

evo kako ja koristim kasiku,znaci ako som se vidi da raubuje na povrsini,onda je vodim oko pola ili manje ispod povrsine,ako ne onda ga trazim u svim slojevima,znate kako se to radi,pa cak i na samo dno,sto priznajem da je rizicno,da kasika ne zapne i ne izgubi se. brzina motanja,je normala,sa blagim povremenim povlacenjem,varke sa stapom ne jakim,a kada je matica zategne onda je lagano motam. nisam nikada bacao kasiku po noci,mada cisto sumnjam da je brko nece i tada sasiti. mada po meni ima dosta dobrih varki,i ja bacam varke za soma nocu. nadam se da vam je malo pomoglo. Sada ja imam jedno pitanje,Zlaja u cemu je problem drug,ok somko nece napolje,ali koji je problem sto somko nece napolje,mora da postoji nesto,dali stap,jaka matica, ogromna riba ,trokuke,ostro dno pa dodje do pucanja strune ,ili sta vec,dali riba ide uz maticu, to me interesuje opisi malo ako nije problem .mozda mogu pomoci, ako znam razlog pozdrav bistro.

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SOM NA VARALICU - KAKO?

Post Postao/la zlaja » 16 srp 2011, 20:25

Eldare kod mene na omiljenim mjestima nikada nije bilo soma,uvijek na tim limanima lovim al klena al bolena i tako iz godine u godinu...mjesta su uglavnom takva da između mene i ti limana pa i potopljeni kamenja teče užasno jaka matica,zabačaji su daleki do 35-40 metara,baš treba zabaciti daleko laganu varku da je rokne neki klen ili bolen,zato ja koristim lagane spin štapove do 30 gr. težine b. i tanje najlone...i uvijek sam tuda vadio vanka te neke ribe do 7 kg. malo umatici ćejfa i tako...e sad u zadnje vrijeme ta je mjesta napustio klen i bolen a zauzeo budala brkati som, što kažem budala..zato što smustafi što god mu ubaciš tamo preko matice u liman...ma boli njeg što je to mali salmo butcher,borisov bomber,mali bagy ma konj kad hoće sve bere...i sad Eldare zamisli tako lagani štapići,tanki najloni mali voblerčići a u budali preko 20 kg. tako su nas dobili 2:0 na domaćem terenu :grin: e haj sad sam spremio 80 gramac. teže varke, kupio te dam kašike pa mi ti Eldare dade onu špagu pa sam nabavio i somaroški najlon pa ću da idem ako Bog da makar da izjednačim pa izvučemo penale :grin:
Uglavnom je belaj kad som uđe u jaku maticu i pođe budalesat nešto sa repom te se okreće oko svoje ose i ostale somovske igre,ako krenemo laganim štapićem da ga čupamo iz matice odmah ispravlja trokuke , ja sam prvog bez srkleta držao na štapu preko 20 min. reko ja ću na tenane i dril na twinki radi fino ja polako cigara po cigara i dovučem ga pred noge a on mi fino pljune voblerčić sa zgužvanim trokukama. e sad pošto spremam pribor za soma računam da sam toliko kurate sreće da će na taj teški pribor tući klenovi :grin:

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SOM NA VARALICU - KAKO?

Post Postao/la tare » 16 srp 2011, 20:35

Kad ti dodjes sa tim priborom on nece uzet... :grin: :mrgreen:

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SOM NA VARALICU - KAKO?

Post Postao/la zlaja » 16 srp 2011, 20:38

To sam baš rekao Aldinu :grin: e moj jarane kad mi ovdje dođemo sa teškom artiljerijom neće nas ni 2 % :grin:

Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: SOM NA VARALICU - KAKO?

Post Postao/la masterbih » 16 srp 2011, 22:58

Tako se to oce..
Ajdin na jezeru ciglanskom uzima moj stap, a nikad nije varalicario covjek, vec ono iz zeze ajd da zabaci par puta da vidi kako to ide na silikonce, a na stapu "tanki najlon za klena", stavljaju jig glavu i moju skeletor varalicu, nakon par zabacaja udarac ko top i cao djaci.
Najlon rikno na cetki hehe <valjanjeodsmijeha>

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Varaličarenje po vrstama riba”