Varalicarenje Stuke

Kako, čime, na koji način, gdje, kada...svaka riba - jedna tema

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Varalicarenje Stuke

Post Postao/la AlaS » 29 ožu 2012, 20:43

Montana drug svaka cast za stuku ,pravi komad ,bistro majstore
slika
Bistro


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Varalicarenje Stuke

Post Postao/la angler » 29 ožu 2012, 21:27

Seha je napisao/la:
angler je napisao/la:
montana je napisao/la:gdje sam sarane lovio.
:875695:
A ti ko nisi <valjanjeodsmijeha>
Ali samo male...ti si cushno onu "felgu" ispred mene pa se zamalo ne zaljubih u saranolov <valjanjeodsmijeha> :135:

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarenje Stuke

Post Postao/la montana » 29 ožu 2012, 23:38

Ma pusti ga Seha, nisam mu objasnio kako sam napravio muhu koja imitira kukuruz kokicar! Ide thorax od krzna zutog klokana i zlatno pero iz guzice rajske ptice, sa prosarom od brka igmanskog mede-kruske! On garant misli ja pecao na kukuruz <jelmekotrazio>
<valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha>

Jeste Rusko napad kao bomba. Zao mi na ovu vodu nositi pribor. Malo je, da izvinis, PH kisela u p.... m.......! Prosle godine mi dvije snjure otisle za mjesec dana. Rijeka izvire u gradu i tece kroz njega 140 milja, a da nigdje ne izlazi, ni u predgradje.

Aldo da joj vidis zuba, bas kao aligator. Sve sam prste zgulio dok je otkacih. Probah klijestima, ali zakovala i gornju i donju vilicu, pa da je ne povrijedim!

Alas buraz, na ljeto kad dodjem ucim loviti i "brkonju"! Makar kakav od 2-3kg, barem da se upise. Ovamo kod mene nekakvi mali, nisu kao oni nasi ni blizu!
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
ruba
Nobelovac
Postovi:1156
Pridružen/a:20 sij 2010, 21:21
Lokacija:TESLIC EVROPA I STO JE MOGUCE PRIJE NAZAD
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarenje Stuke

Post Postao/la ruba » 29 ožu 2012, 23:47

stuka ko bonbonica,bistro montana <championvanja>
Ruba Vobleri

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarenje Stuke

Post Postao/la montana » 30 ožu 2012, 00:01

Hvala Ruba, oducio sam se od varalica, ali ponekad zabacim, onako. I vidi kako me ovi musicari napadnu... <jelmekotrazio>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."


Avatar
ruba
Nobelovac
Postovi:1156
Pridružen/a:20 sij 2010, 21:21
Lokacija:TESLIC EVROPA I STO JE MOGUCE PRIJE NAZAD
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarenje Stuke

Post Postao/la ruba » 30 ožu 2012, 00:13

Oni se sale garant.volio bi svako od nas da iscejfi sa ovakvom stukom,joa ako je laganiji pribor milina.vazno je da je ribolov i da uzivamo u njemu a dal varka muha dubinka to i nije vazno.
Ruba Vobleri

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarenje Stuke

Post Postao/la rusko » 30 ožu 2012, 01:43

montana je napisao/la:Hvala Ruba, oducio sam se od varalica, ali ponekad zabacim, onako. I vidi kako me ovi musicari napadnu... <jelmekotrazio>
Samo ti varalicari, valja nekad promijeniti odmora radi... ostale sugestije su tipa "stranka misli na tebe" <titinpionir>
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Varalicarenje Stuke

Post Postao/la angler » 30 ožu 2012, 08:54

Ama nemam srca da mu ista kazem za ovu stuku...ima moje pohvale od pocetka pa na sta god uhvacena od varki, vec ne znam kako da ga namamim da mi oda recept za umjetni kukuruz. Ima li kakva zamjena za ovaj brk od mede-kruske...ostalo imam <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha>

Da ne bude KLIJEN iliti OFF jedno pitanje.
Licno nemam iskustva sa stukama, a interesuje me koje dekore preferirate pri lovu stuke....drecave ili neutralne iliti prirodne? Ok, sve zavisi od mase uslova ali iz licnog iskustva, kojim dekorima po pitanju ove ribe najvise vjerujete?

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarenje Stuke

Post Postao/la Seha » 30 ožu 2012, 10:00

Kad je hladno sto vise vristi to bolje, dok kad otopli vise prirodni dekor. Barem je tako kod mene gdje je vidljivost u rijeci zimi oko 1 metar, a ljeti bezbeli skoro 2.
slika

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarenje Stuke

Post Postao/la Clavis » 30 ožu 2012, 10:45

Vidim pravo se zaguzalo na ovoj temi, pa da priupitam, zimus sam se i ja okušao u tom štucanju.... u par izlazaka sam uspio namamiti par osrednjih komada da izvire iz šaše ili ispod korijena....lijeno doprati mamac do obale i vrati se....šta sam radio pogrešno? Vođenje varalice? Voda je do duše bila kristalno čista...

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarenje Stuke

Post Postao/la montana » 30 ožu 2012, 12:23

I meni se po hladnoj vodi javljaju na drecavo, posebno vole tada silikonce. Toplije vrijeme i bistra voda, uzimaju najvise prirodno. Kad je malo zamucena, prirodno sto bljeska. Sporiji rad je bolji, moras se prikradati jer pocesto stoje uz samu obalu, a ljeti na povrsini. U Krupi sam ih najvise lovio na pesa, posebno u Krusnici, ali ga presjece popola, cesto. S proljeca krupniji meps ili nesto na taj fazon. Jerkovi su super stvar.

Clavis, meni se cini da kombinacija ciste i hladne vode nije najbolja za stuku. Tada bi trebalo da sve bude idealno i kod vodjenja i same varalice. Posebno ako prati, vjerovatno joj nesto nije po volji inace udari bez problema. Kad je lijena, ja bacam manje varalice i bude bolji lov. Seha ih cesce ganja, pa nek' me popravi ako sta grijesim.

Angleru, brk mede-kruske je najbitniji. Nemoj da ti uvale od mede-brunde, nevalja. Osim za prosaru, brk se nadodaje na rep kukuruza kao one svilene kukuruzne niti. To pomaze da kukuruz ne potone k'o kamen, vec ono lelujavo i ukoso. Eh, to ga izludi! <jelmekotrazio>

Uslikacu ti i strimer, za krupnijeg sarana! <valjanjeodsmijeha>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarenje Stuke

Post Postao/la Seha » 30 ožu 2012, 18:52

Clavis provalila je ali je instikt gura naprijed da prati varku. Na kristalno bistrim vodama treba loviti kada je smanjena vidljivost (svitanje ili sumrak). Ako bas moras po danu gledaj da je vjetrovito i oblacno (nagla anticiklona je super ali treba sacekati da se atmosferski pritisak stabilizuje) to ih na takvim vodama cesto aktivira. Vecina raje koja lovi stuku prekidaju lov cim sunce krene zalaziti i tu cine gresku. Meni je licno za kapitalnu stuku vjerovali ili ne idealno vrijeme - vedra noc i pun mijesec. Mozes vidjeti na mojim nocnim ulovima pokusao sam uloviti i mjesec u kadar cisto da uvjerim par prijatelja koji najcesce preferiraju lov stuke i koji nisu vjerovali u tu moju teoriju. 7 godina sam vodio zabiljeske i definitivno mogu potvrditi da su tada najbolje sanse za prevariti kapitalnu stuku. Tada su u vecoj prednosti od kedera i to znalacki koriste. Naj brutalnije napade sam upravo imao za lova u takvim nocima. Hoce stap da ti iscupa iz ruku covjece :shock:
slika

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarenje Stuke

Post Postao/la Clavis » 30 ožu 2012, 20:53

Interesantno...ganjati noći. Ide mi na ruku jer znam na Sanici ostat i do 9 navecer mušičariti. Samo prešaltam opremu, al baš sam primjetio da je to dole i slučaj za punog mjeseca, vidljivost odlična a voda prosto vrije, bez obzira na doba od najsitnije do najkrupnije ribe-sve radi. Kod nas mladice (primjerci preko 10 kg) rade od 11 do 1 po noći, dok sitnije nešto ranije. Vjerovatno zbog relativno malog vodostaja se tad te kapitalke odlučuju i izaći iz skrovišta na lov. U svakom slučaju vrijedi pokušati jer je stvarno ima dole u ujezerenom dijelu kanjona. Mozda je i angler upoznao te terene ako se spuštao iz revira.

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Varalicarenje Stuke

Post Postao/la angler » 30 ožu 2012, 21:16

Znaci po pitanju dekora stuke se i ne razlikuju od ostalih. Pitam iz razloga sto sam citao da mnogi bez obzira na uslove ipak najvise forsiraju drecave (citaj pajac dekore :grin: )
montana je napisao/la: Uslikacu ti i strimer, za krupnijeg sarana! <valjanjeodsmijeha>
Ali samo za ljuskara...golaca "ne volem" <valjanjeodsmijeha> :135:

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarenje Stuke

Post Postao/la Seha » 30 ožu 2012, 21:23

angler je napisao/la:
montana je napisao/la: Uslikacu ti i strimer, za krupnijeg sarana! <valjanjeodsmijeha>
Ali samo za ljuskara...golaca "ne volem" <valjanjeodsmijeha> :135:
Uzmi si" usput i tigrove masti pa si" dobro protrljaj rucne zglobove ne". Odvikao si se ti borbe sa saranima :wink:
Nek ti kaze jaran Montana on ljeti neizlazi iz onog parka. On i meksikanci nebi treceg nasao :456:
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Varaličarenje po vrstama riba”